تاثیر زبان انگلیسی بر مهاجرت یا تاثیر نمره در آزمون زبان انگلیسی بر شانس اخذ ویزاهای مختلف را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. همه ما به دلایل متفاوتی که عمدتا محدود کننده هستند؛ تمایل داریم تا با سطح زبان کمتری بتوانیم پروسه اخذ ویزا را طی نماییم. با دانستن میزان تاثیر زبان انگلیسی بر مهاجرت شما می توانید یک بالانس مناسبی برای تعیین نمره زبان انگلیسی مورد نیازتان نسبت به زمان های در دسترس تان ایجاد نمایید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی کامل تاثیر زبان انگلیسی بر مهاجرت بپردازیم.

تاثیر زبان انگلیسی بر مهاجرت

همانطور که می دانیم کشور استرالیا برای صدور انواع ویزاها بر اساس جداول امتیاز بندی معرفی شده عمل می کند. انواع ویزای کار این کشور نیز از این موضوع مستثنا نیستند. امتیازبندی زبان انگلیسی برای مهاجرت از طریق ویزاهای کاری به شرح زیر است:

PTE 79 یا آیلتس ۸ PTE 65 یا آیلتس ۷ PTE 50 یا آیلتس ۶ سطوح مختلف زبان انگلیسی
۲۰ امتیاز ۱۰ امتیاز ۰ امتیاز امتیاز زبان انگلیسی در مهاجرت

همانظور که مشاهده می کنید تاثیر زبان انگلیسی بر مهاجرت می تواند در بازه ۰ تا ۲۰ امتیاز تعریف شود. اما این امتیازهای چه تاثیری بر رونده موفقیت یک پرونده و میزان شانس یک پرونده برای اخذ ویزاهای کار استرالیا داشته باشد. این تاثیرات را به صورت کامل یک بار با هم مرور می کنیم.

تاثیر زبان انگلیسی بر ویزای ۱۸۹ چگونه است؟

امتیاز مورد نیاز برای ویزای ۱۸۹ استرالیا به گونه ای است که فرد متقاضی باید بتواند تمامی امتیازهای ممکن را در جدول امتیاز بندی استرالیا بدست آورد. این بدان معناست که برای درخواست ویزای ۱۸۹ شما باید بتوانید در یکی از آزمون های آیلتس و یا پی تی ای حداکثر نمره یعنی آیلتس ۸ و یا پی تی ای ۷۹ پلاس را در همه مهارت ها اخذ نمایید.

اگر خواهان اخذ ویزای ۱۸۹ هستید تنها راهکار شما اخذ PTE 79 در تمام مهارتها است.

تاثیر زبان انگلیسی بر مهاجرت از طریق ویزای ۱۸۹

PTE 79 PTE 65 PTE 50 نمره زبان انگلیسی
کاملا موثر بی تاثیر بی تاثیر میزان تاثیر زبان انگلیسی بر مهاجرت از طریق ویزای ۱۸۹

تاثیر زبان انگلیسی بر ویزای ۱۹۰ چگونه است؟

ویزای ۱۹۰ استرالیا بر اساس کدهای شغلی مختلف و تعداد افراد در صف مختلف برای کد شغلی های تعریف شده بسیار متفاوت است. مانند ویزای ۱۸۹ که گفته شد برای اخذ آن نیاز به نمره حداکثری است؛ درباره ویزای ۱۹۰ نمی توان این صحبت را داشت زیرا این یک جمع بندی اشتباه خواهد بود. به طور کلی می توان گفت که شما با اخذ پی تی ای ۷۹ حداکثر شانس را برای اخذ ویزای ۱۹۰ دارید ولی با نمرات دیگر نیز بر اساس کد شغلی انتخابی تان می توانید شانس های متفاوتی داشته باشید.

تاثیر زبان انگلیسی بر مهاجرت از طریق ویزای ۱۹۰

PTE 79 PTE 65 PTE 50 نمره زبان انگلیسی
برای تمامی مشاغل کافی و کاملا موثر خواهد بود. برای برخی مشاغل کاملا مثر است و برای برخی دیگر کاملا بی تاثیر برای برخی از مشاغل کاملا موثر است و برای برخی دیگر کاملا بی تاثیر  میزان تاثیر زبان انگلیسی برا مهاجرت از طریق ویزای ۱۹۰

تاثیر زبان انگلیسی بر ویزای ۴۹۱ چگونه است؟

ویزای ۴۹۱ استرالیا در سالهای گذشته پیش شرط های خاصی را برای اکثر مشاغل تعیین کرده است. مثلا ایالتهایی هستند که شرط داشتن PTE 65 را جزو اصلی ترین شرایط اخذ این ویزا اعلام کرده اند و برخی ایالت ها شرایط خاصی برای داشتن نمره زبان انگلیسی تعریف نکرده اند اما شرط حداقل امتیاز مثلا ۸۵ امتیاز را گذاشته اند که بعد از بررسی های دقیق تر متوجه خواهید شد که شما مجبور هستید تا از طریق افزایش نمره زبان انگلیسی می توانید به این امتیاز دست پیدا کنید؛ پس برای صحبت دقیق تر در این باره باید چند موضوع مورد بررسی کامل قرار بگیرند:

  1. کد شغلی انتخابی شما
  2. شرایط ایالت های مختلف و چک کردن پیش شرط ها
  3. وضعیت امتیازی شما بعد از جمع بندی امتیازهای نهایی شما
  4. شرایط رقبای شما در کد شغلی انتخابی

به صورت کلی اما پاسخ دقیقی برای این گزینه مگر با تحلیل دقیق پرونده وجود نخواهد داشت. اما اگر به دنبال یک پاسخ کلی هستید می توان گفت شما باید حداکثر امتیاز ممکن را اخذ نمایید تا با خیال راحت جلو بروید اما گاهی بعد از چک کردن پرونده ها مشخص می شود که به طور مثال پی تی ای ۵۰ و یا ۶۵ می توانسته کافی باشد و نیازی به نمره حداکثری نبوده است.

تاثیر نمره زبان انگلیسی همسر بر مهاجرت

اگر همسر شما می خواهند به شما در پروسه مهاجرت کمک نمایند٬ گزینه های مختلفی برای شما وجود خواهند داشت که به بررسی آنها خواهیم پرداخت و به بررسیاین که کدام شرایط برای شما مناسب تر خواهد بود اگر همسر شما آن شرایط را داشته باشند.

پی تی ای ۶۵ و بالاتر پی تی ای ۵۰  کمتر از پی ت ای ۵۰ نمره زبان انگلیسی همسر
بهترین حالت ممکن ۵ امتیاز – حالت نرمال صفر امتیاز – بد ترین حالت ممکن میزان افزایش شانس مهاجرتی پرونده

همانطور که مشاهده کردیم؛ وجود همسر در یک پرونده مهاجرتی می تواند شرایط گوناگونی را برای شما ایجاد نماید. همانطور که می دانیم هر فرد بالای ۱۸ سال در پروسه مهاجرت باید یک نمره زبان انگلیسی برای یک پرونده ارائه نمایند پس با توجه به این موضوع و سطح زبان انگلیسی همسر شما؛ می توان شانس های مختلفی را برای پرونده مهاجرتی شما متصور شد.

پادکست زیر تاثیر اصلی زبان انگلیسی بر مهاجرت را از چندین جنبه به صورت خاص مورد بررسی قرار داده است. توصیه می کنم حتما این فایل صوتی را با دقت گوش دهید و به توصیه های آن عمل نمایید تا شانس شما برای مهاجرت افزایش چشم گیری داشته باشد.

ترتیبی که استرالیاکو برای خواندن مطالب مرتبط ویزای ۱۸۹ استرالیا به شما پیشنهاد می‌کند: حرفه ای تخصصی بالاترین کیفیت مطمئن