EOI استرالیا

ای او آی استرالیا

EOI مخفف کلمه Expresseion of Interest است . مفهوم کاربردی آن اما این هست که، زمانی که شما مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده اید و موفق به دریافت اسسمنت مثبت از یکی از سازمانهای ارزیاب مدارک استرالیا شده اید. اکنون نیاز دارید تا EOI خود را ثبت نمایید. چند نکته راجع به EOI وجود دارد اولین آن ها این است که ثبت EOI تنها به صورت آنلاین از طریق سایت اسکیل سلکت امکان پذیر است. در ثبت EOI نیازی به پرداخت هزینه وجود ندارد و کاملا رایگان است.
درباره برنامه مهاجرتی بر مبنای امتیاز اسکیل ورکر skill worker مانند ویزای کار استرالیا 189 شما بر اساس امتیاز نهایی که به دست آورده اید در یک صفی که بر مبنای امتیاز بندی است قرار خواهید گرفت. هنگامی که در صف قرار دارید برای شما امکان این که از محل دقیق جایگاهتان در صف مطلع شوید وجود ندارد. در زمان ثبت (Expression of Interest (eoi شما امتیاز نهایی خودتان را مشاهده خواهید کرد ، اما امکان مشاهده محل دقیقتان در این صف وجود ندارد. زمانی که شما EOI خودتان را در سیستم اسکیل سلکت استرالیا Skill Select ثبت می کنید این EOI به مدت دوسال معتبر خواهد بود و برای شما این امکان وجود دارد که EOI ثبت شده را حذف و یا ادیت نمایید. EOI هایی که ناقص ثبت شده اند نیز به مدت دوسال در صف قرار می گیرند اما امکان گرفتن دعوتنامه استرالیا برای لاج را ندارند.

 

بعد از ثبت EOI) Expression of Interest)

زمانی که EOI را ثبت می کنید شما یک تاییدیه دریافت می کنید مبنی بر اینکه مراحل ثبت EOI را کامل کرده اید و در صف قرار گرفته اید. EOI شما نهایتا برای دو سال معتبر خواهد بود. سیستم اسکیل سلکت استرالیا Skill Select امتیازهای شما را مجددا ارزشیابی و در صورت کسب امتیاز جدید شما را نیز مطلع خواهد کرد.
نیاز هست که اگر شما امتیاز جدیدی از سابقه کاری بدست آوردید و یا مدک تحصیلی جدیدی بدست آوردید و یا نمره بالاتری در نمره زبان گرفتید و یا حتی اگر مجرد و یا متاهل شدید EOI هایتان را آپدیت نمایید. شما بعد از این تغییرات به صورت خودکار در صف انتظار جایگاهتان تغییر خواهد کرد و شرایط شما برای گرفتن دعوتنامه بهبود خواهد یافت. همواره شما برای آپدیت کردن EOI هایتان مسئول هستید این بدین معنا است که اگر شما بر مبنای اطلاعاتی که در گذشته ثبت کرده اید و بابت آن دعوت نامه دریافت کرده اید؛ اگر این اططلاعات اشتباه باشند، ویا ناقص باشند و یا حاوی اطلاعات گمراه کننده ای باشند ممکن است شما اصطلاحا رد شوید.
توجه داشته باشید بعد از دریافت دعوت نامه استرالیا، EOI که پرکرده اید و با آن این دعوت نامه را اخذ کرده اید دیگر امکان آپدیت ندارد و مسئولیت صحت آن اطلاعات شما خواهید بود.

اطلاعات صحیح در زمان پر کردن EOI و تاثیر آن بر پرونده مهاجرت استرالیا :

زمانی که شما در سیستم آنلاین اسکیل سلکت اقدام به پر کردن EOI می نمایید برای هر سوالی که پرسیده شده است در فرم EOI یک Help Desk برای شما موجود است. برای استفاده از آن کافی است بر روی علامت سوال کلیک نمایید. اگر احساس کردید در زمان پرکردن EOI) Expression Of Interest) نیاز به اطلاعات تکمیل تری دارید شاید نیاز باشد تا با یک وکیل مهاجرت خبره مشورت نمایید.
در صورتی که شما دعوت نامه ای برای لاج دریافت نمودید اما امتیاز واقعی و قابل اثبات شما کمتر از امتیازی باشد که در EOI ادعا کرده اید شما ریجکت خواهید شد حتی اگر شما قادر باشید این امتیاز کسر شده را به صورت کاملا درست ازسایر محلها جبران نمایید. در صورتی که شما ایمیل حاوی دعوت نامه دریافت کردید اما اطلاعات فردی غلط شما باعث این مساله شد باشد کاری که شما می کنید این هست که این دعوت نامه را لاج نکنید و مجددا یک EOI با اطلاعات صحیح پر نمایید. در صورتی که شما دو دعوت نامه دریافت کنید اما هیچ کدام از آنها را لاج نکنید تمام EOI های شما از سیستم اسکیل سلکت SKILL SELECT حذف خواهد شد. در مورد دیگر نیز در صورتی که شما دعوت نامه دریافت نمایید و متعاقبا آن را لاج نمایید تمامی EOI های ثبت شده به صورت خود کار از سیستم اسکیل سلکت SKILL SELECT حذف خواهند شد.

نکته ) توجه داشته باشید شما با یک EOI که ثبت می کنید تنها می توانید یک دعوت نامه دریافت نمایید حتی اگر برای کلاسهای ویزاهای مختلف درخواست گذاشته باشید. به طور مثال اگر شما برای ویزاهای کلاس 190 دعوت نامه دریافت کردید، دیگر با آن EOI امکان دریافت دعوت نامه برای ویزای کلاس 189 وجود نخواهد داشت. برمی گیردیم به سخن نخست که این وظیفه شما خواهد بود تا کاملا متوجه شوید در زمان پر کردن EOI هر کدام از آن سکشن ها چگونه باید پر شوند و در انتها مجددا تاکید می کنیم که مسئولیت اثبات امتیازهایی که در EOI ادعا شده است کاملا با شما خواهد بود. نکته پایانی اما این است که دعوت نامه ای که برای لاج ویزا دریافت می کنید تنها 60 روز برای لاج آن فرصت خواهید داشت و نه بیشتر.

 

دعوت کردن ایالتها و قلمرو ها در سیستم اسکیل سلکت Skill Select Invitation:

نمایندگان دولتی ایالتها و قلمروها افرادی را که برای ایالتهای آنها درخواست دعوت نامه invitation پر کرده اند شناسایی و دعوت می نمایند. ایلتها و قلمرو ها اما قبل از ارسال دعوت نامه متقاضیان را یک ارزیابی مجدد می نمایند. در صورتی که شما از یک ایالت یا قلمرو دعوت نامه دریافت نمودید این دعوت نامه اولیه هست که شما باید با ارسال مدارک به این ایالت ثابت نمایید که امتیازهای درخواستی شما واقعی هستند و بعد از این اثبات شما دعوت نامه اصلی برای ارسال به اداره مهاجرت استرالیا را دریافت خواهید کرد. در زمان پر کردن EOI)EXPRESSION OF INTERESET) از شما سوال خواهد شد که دوست دارید از کدام ایالت یا قلمرو دعوت نامه دریافت نمایید. شما قادر خواهید بود یک ایالت یا قلمرو و یا تمام ایالتها و قلمروها را انتخاب نمایید. در صورتی که شما تنها یک ایالت یا قلمرو را انتخاب نمایید تنها نمایندگان دولتی این ایالتها امکان چک مدارک شما را خواهند داشت اما اگر تمام ایالتها را انتخاب نمایید تمام ایالتها این امکان را خواهند داشت به نوعی شانس شما بیشتر خواهد بود برای دریافت دعوت نامه.

در صورتی که بعد از پر کردن EOI دعوت نشدید

این که مهاجرت به استرالیا امروزه متقاضیان زیادی دارد این مساله بر کسی پوشیده نیست، از همین رو باید بدانیم تمام افرادی که اقدام به پرکردن EOI در سیستم اسکیل سلکت می نمایند الزاما دعوت نامه برای لاج ویزا نخواهند گرفت. توجه داشته باشید EOI شما تنها 2 سال معتبر برای گرفتن دعوت نامه می باشد. پس تلاش کنید اگر در این مدت اعتبار، امتیاز اضافی بدست آوردید حتما آن را اضافه نمایید. حتی اگر در این مدت تمایل شما برای حضور در یک ایالت خاص افزایش پیدا کرد و دلایل بهتری برای حضور در آن ایالت پیدا کردید حتما آن را به EOI اضافه نمایید .دلیل آن هم این هست که شما اعلانی مبنی بر این که حتما باید آپدیت نمایید اطلاعات و علاقه مندیتان را دریافت نخواهید کرد. سیستم اسکیل سلکت به صورت خودکار بعد از هر راند دعوت نامه برای ویزاهای مستقل مانند ویزای کار استرالیا 189 و ویزای کار استرالیا 489 موقت سیستم اسکیل سلکت اقدام به منتشر کردن نتایج می نماید که در آن امتیاز حداقلی که آخرین متقاضی با آن دعوت نامه دریافت کرده است مشخص شده است. این موضوع به شما کمک می کند تا یک تخمین از روند پیشرفت پرونده تان بدست آورید.