۵ توصیه طلایی برای پر کردن EOI را اگر به صورت کامل اجرا نمایید می تواند ضامن این باشد که شما شانس بالاتری در موفق شدن در اخذ ویزا داشته باشید. ۵ توصیه طلایی برای پر کردن EOI توسط علیرضا مدی پور برگزار کننده دوره های آموزشی بر اساس ۶ سال تجربه موفق در امر مهاجرت نوشته شده است و حاصل تجربه بیش از ۱۰۰ ها پرونده موفق می باشد.

EOI چیست؟

همانطور که می دانید بعد از دریافت اسسمنت مثبت از سازمان های ارزیاب؛ اکنون زمان آن می رسد تا پرونده تان را برای اداره مهاجرت استرالیا ارسال نمایید. برای این کار شما باید فرم EOI را در سایت اداره مهاجرت تکمیل نمایید. برای این کار شما نیاز خواهید داشت تا طبق اصولی این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید که پرونده شما به درستی تکمیل شده است و شما اکنون در صف انتظار  به درستی قرار دارید.

EOI چند سال اعتبار دارد؟

فرم EOI از زمان پر شدن به مدت ۲ سال اعتبار خواهد داشت و بعد از مدت ۲۴ ماه اعتبار آن تمام می شود و فرم EOI شما باطل می شود. شما باید در طول این ۲۴ ماه٬‌ دعوت نامه را دریافت کرده باشید در غیر این صورت باید یک EOI مجدد ثبت کنید.

پر کردن EOI چه اصولی دارد؟

ما به شما ۵ اصول اصلی پر کردن EOI را خواهیم گفت؛ توجه نمایید که این ۵ اصول کلیدی ترین نکاتی هستند که باید رعایت شوند. پس اگر به این نکات توجه داشته باشید می توانید علاوه بر ثبت درست پرونده در اداره مهاجرت؛ بر اساس توصیه های ما شانستان را با انجام مواردی که در ادامه خواهیم گفت افزایش دهید.

۵ توصیه طلایی برای پر کردن EOI

در ادامه علاوه بر ۵ اصل طلایی برای پر کردن EOI یه شما ۳ نکته طلایی برای بعد از پر کردن EOI خواهیم گفت.

بلافاصله بعد از دریافت اسسمنت EOI را ثبت نمایید و نه حتی یک روز بعد !

گاها دیده شده است که افراد به دلایل مختلف و مشغله کاری پر کردن EOI را به روزهای بعد موکول می کنند. این کار بزرگترین اشتباه در یک پرونده مهاجرتی محسوب می شود. زیرا قرار گرفتن شما حتی یک ساعت زودتر در صف انتظار؛ گاهی باعث می شود شما خیلی زودتر دعوت نامه دریافت نمایید. نمونه هایی از این پرونده ها و تجربیات آنها اکنون داخل کانال تلگرام وجود دارند.

پر کردن با تاخیر EOI اشتباه محض است که گاهی به دلیل عدم دانش کافی ما درباره روند واقعی پروسه مهاجرت اتفاق می افتد و گاهی نیز به دلیل شلوغی دفاتر مهاجرتی و یا وکلای مهاجرتی به دلیل دریافت بیش از توان اجرایی پرونده اتفاق می افتد که دود آن تنها به چشم متقاضیان می رود.

در زمان پر کردن EOI تنها امتیازهایی را ادعا نمایید که توانایی اثبات آن را داشته باشید

مشخصا این روزها با افزایش امتیازها؛ همه افراد به فکر افزایش امتیازهایشان هستند. باید مراقب باشید که نباید امتیازهایی ادعا کنید که توانایی اثبات آنها را نداشته باشید. دقت داشته باشید که در مرحله پر کردن EOI شما تنها ادعای خود را ثبت می کنید و مدارک اثباتی را بعدا در زمان لاجمنت رائه می نمایید. اگر نتوانید ادعاهایتان را در زمان لاجمنت اثبات نمایید٬ کل پول لاجمنت که حدود ۴۰۴۰ دلار برای یک فرد مجرد است را از دست خواهید داد. در صورت تاهل این رقم بیشتر خواهد بود.

در زمان پر کردن EOI به تاریخ ها و اعداد و عناوین توجه ویژه داشته باشید.

تاریخ هایی که شما باید تکمیل نمایید شامل تاریخ تولد و تاریخ های اخذ مدارک تحصیلی و تاریخ های سوابق کاری هستند؛ به آنها توجه ویژه داشته باشید زیرا یک عدد اشتباه کل پرونده را تحت تاثیر قرار می دهد.

عنوانی که شما با آنها سر کار دارید؛ عنوان های شغلی و کد شغلی مورد نیازی است که دارید برای آن اقدام می کنید. آنها را با دقت تکمیل نمایید و مطمئن شوید که به درستی آنها را تکمیل کرده اید.

در زمان پر کردن EOI شما اجازه خواهید داشت تا تمام ویزاهای کار را انتخاب نمایید

یکی از موارد مورد توجه که باید بدان توجه داشت این است که در زمان پر کردن EOI شما در. انتخاب ویزاهای گوناگون محدودیتی  نخواهید داشت و این باور که شما فقط باید یکی از انواع ویزاها را انتخاب نمایید را نداشته باشید. با انتخاب تمام ویزاهای و ایالتها شانس خود را افزایش دهید.

بدون داشتن نمره زبان انگلیسی EOI پر نکنید

یکی از مواردی که در زمان پر کردن EOI از شما خواسته می شود تا به آن اشاره نمایید این است که نمره زبان انگلیسی شما در آزمونی که شرکت کرده اید را ثبت نمایید. توجه داشته باشید که علاوه بر نمرات از شما خواسته می شود که رفرنس نامبر نمره ای که دریافت کرده اید را ثبت کنید.  شما نباید اگر آزمونی نداده اید و یا اگر نمره زبان انگلیسی معتبری ندارید؛ اقدام به پر کردن EOI نمایید.

۳ توصیه کلیدی بعد از ثبت EOI که باید انجام دهید

بعد از پر کردن EOI همه چیز هنوز تمام نشده است. شما باید به ۳ توصیه کلیدی بعد از ثبت EOI توجه داشته باشید تا مطمئن شوید شانس شما کماکان در حال افزایش پیدا کردن است. من به شما نکاتی را خواهم گفت که شاید باعث شود شانس پرونده مهاجرتی شما ۵۰ درصد افزایش پیدا کند.

بعد از پر کردن EOI اپلیکیشن های ایالتهای استرالیا را فراموش نکنید

شرایط ایالت های مختلف را چک کنید که آیا کماکان شما باید برای آنها هم اپلیکیشن پر نمایید یا خیر. خیلی از افراد بعد از اینکه به ما مراجعه می کنند؛ متوجه می شویم که این کار را انجام نداده اند و این کار شانس آنها را بسیار کم کرده است. من به شما این نکته را خواهم گفت که بعد از“ثبت EOI” شما اکنون بلافاصله باید شرایط ایالت ها را چک کنید و اگر نیاز است اپلیکیشن در خواست دعوت نامه ها هر ایالت را به صورت مجزا پر نمایید.

بعد از پر کردن EOI به فکر افزایش امتیازهایتان و جلوگیری کردن از  کاهش امتیازهایتان باشید

امتیازهای خودتان را افزایش دهید و از کاهش احتمالی امتیازهایتان جلوگیری نمایید. افزایش امتیازهای از طریق اضافه شدن سوابق کاری و افرایش نمره زبان انگلیسی شما امکان پذیر است و کاهش امتیازهای شما از طریق از دست دادن امتیاز سابقه کارهای قبل زا ۱۰ سال و کاهش امتیازهای سن و باطل شدن اسکیل اسسمنت. پس همه این موارد را شما باید مدیریت نمایید.

هرگونه افزایش امتیاز را در EOI پر شده اعمال نمایید.

در صورتی که نمره زبان انگلیسی بالاتری اخذ کردید و یا همسر شما موفق شدند تا امتیاز اضافه تری اخذ نمایند؛ شما فورا از طریق آپدیت EOI این نکته را حتما لحاظ نمایید تا امتیاز شما افزایش یاید و شانس شما نیز به واسطه آن افزایش یابد.

اشتراک تجربه درباره پر کردن EOI 

اگر شما هم در این زمینه تجربه ای دارید می توانید از طریق ثبت دیدگاه زیر این متن؛ اطلاعات و یا تجربیاتتان را برای ما به اشتراک بگذارید.

ترتیبی که استرالیاکو برای خواندن مطالب مرتبط ویزای ۱۸۹ استرالیا به شما پیشنهاد می‌کند: حرفه ای تخصصی بالاترین کیفیت مطمئن