نکات مهم در حین مهاجرت به استرالیا
 1. تمامی کاغذهای کاری مهم از جمله شناسنامه، عقدنامه، اجاره نامه و صورت های بانکی، گواهی رانندگی و هر گونه اسناد سیاست بیمه را که دارید در یک فایل سفری قرار دهید.
 2. داشتن نسخه های گواهی شده از اسناد شناسایی تان و نسخه های الکترونیکی مفید است، زیرا ممکن است در صورت نیاز به تضمین مدت زمان اجاره ممکن است لازم به ایمیل این اسناد باشد.
 3. هر گونه پرونده پزشکی و دندان پزشکی و نسخه ای از هر گونه نسخه های نوری را گردآوری کنید. اگر فرزندی دارید، مطمئن شوید که نسخه ای از سوابق ایمن سازی آن ها را برداشته اید.
 4. اگر به دارو احتیاج دارید، مطمئن شوید که تا زمان پیدا کردن دکتر جدید در استرالیا به اندازه کافی از داروی مورد نیاز دارید.
 5. نسخه هایی از گزارش های فرزندانتان و رزومه خود را، از جمله ارجاع های کاری و شرایط مناسب را با خود بیاورید. این اسناد را در حافظه USB اسکن و ذخیره کنید تا مقدار کاغذی که با خود حمل می کنید کاهش دهید.
 6. هر گونه حساب خدماتی مانند برق، گاز، اینترنت و تلفن را نهایی کنید و ببندید. مطمئن شوید که برای صورت نهایی آدرس را داده اید.
 7. بستن حساب های بانکی تان را در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید بهای رایگان یا حساب کم بهایی را برای هرگونه اقدامات بانکداری لحظه آخر باز نگه دارید. مطمئن شوید که مجوز امضای شما بروز است و در صورت امکان می توانید دستورالعمل های ایمیل یا فکس را ارائه دهید.
 8. بیمه خود را در صورت لزوم برای مواردی مانند خانه، محتویات و ماشین لغو کنید. همچنین بیمه زندگی خود را بررسی کنید- چک کنید که آیا در خارج نیز معتبر است یا نه.
 9. اسناد بازنشستگی را با خود بیاورید و مطمئن شوید که بیانات بروزی دارید که توازن را نشان می دهد. بررسی کنید تا ببینید که آیا می توان اینها را به استرالیا منتقل کرد.
 10. مسیر ایمیل خود را تغییر دهید و مطمئن شوید به مخاطبان باقی ماننده آدرس جدید خود توصیه می کنید.
 11. آدرس ایمیل مستقلی (مانند جیمیل) را راه اندازی کنید و دفترچه مخاطبان کنونی خود را پیش از ترک به آن جا منتقل کنید. ممکن است بخواهید در حافظه USB نیز ذخیره کنید.
 12. با حسابدار خود تماس برقرار کنید تا هر گونه مشاوره مالیاتی که ممکن است لازم داشته باشید بدست آورید و آنها را از نقل مکان و آدرس جدید خود مطلع کنید.
 13. به وکیل خود در مورد نقل مکان مورد نظر توصیه هایی دهید و جزئیات تماس جدید خود را در اختیارش بگذارید. با این کار ممکن است زمان خوبی برای حصول اطمینان باشد که اراده شما بروز است.
 14. اگر قصد اجاره در استرالیا دارید، ایده خوبی است که نامه مرجع دریافت کنید. اگر قبلا خانه را اجاره کرده اید، نامه ای از مدیر یا صاحب دارایی دریافت کنید. اگر صاحب ملک اجاره ای هستید نامه مرجع از مدیر ملک خود بدست آورید. به جای آن نامه مرجع شخصی بدست آورید.
 15. اگر قصد اجاره دارید مطمئن شوید که حداقل برای 6-8 هفته اجاره بها دارید، زیرا بسیاری از ملک های اجاره ای مستلزم چهار هفته سپرده گزاری و پرداخت ماهانه از قبل نیز می باشد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *