• ویزای ۴۸۵ استرالیا

    اخذ ویزای ۴۸۵ استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) توسط وکیل مهاجرت استرالیا

    شرایط اخذ ویزای ۴۸۵ استرالیا

ویزای ۴۸۵ استرالیا ویژه دانشجویانی است که در استرالیا تحصیل خود را تمام کرده اند و می خواهند در این کشور حضور داشته باشند. ویزای ۴۸۵ استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) جزء ویزاهای اقامت موقت استرالیا محسوب می شود که به فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا این امکان را می دهد که  بین 18 ماه تا 4 سال در استرالیا بمانند، زندگی کنند، کار کنند و شرایط خود را برای دریافت دیگر ویزاهای اقامتی بهتر کنند. دقت داشته باشید که نباید از فارغ التحصیلی در استرالیا بیش از ۶ ماه گذشته باشد. دانشجویان فقط یک بار اجازه‌ی استفاده از ویزای 485 را به‌ عنوان درخواست‌ کننده‌ی اصلی دارند.
ویزای 485 از دو طریق قابل دریافت است که بسته به مقطع دانشجو و لیست مشاغل استرالیا دارد.

پیشنهاد می کنیم این صفحه را مطالعه کنید(کلیک کنید)

ویزای 485 استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) از دو طریق قابل دریافت است که بسته به مقطع دانشجو و لیست مشاغل استرالیا دارد

ویزای ۴۸۵ استرالیا Graduate Work stream

Graduate Work stream

ویزای مهارت استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) جزء ویزاهای اقامت موقت استرالیا برای فارغ‌التحصیلان استرالیا محسوب می شود که اخیرا با مهارت و شایستگی‌هایی فارغ‌التحصیل شده‌اند که ارتباط زیادی با یکی از مشاغل  موجود در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا MLTSSL دارد. در این حالت شما می توانید به مدت 18 ماه ویزا دریافت نمائید تا شرایط خود را برای دریافت سایر ویزاهای اقامتی بهتر کنید. ( ویزای مهارت استرالیا Graduate Work stream )

نکته


این شاخه مختص آن دسته از افرادی است که پس از فارغ التحصیلی قصد تمدید اقامت خود را دارند که مدت اعتبار آن 18 ماه میباشد. حداقل مدرک تحصیلی برای این حالت دیپلم استرالیا می باشد. در این حالت شما می توانید به مدت 18 ماه ویزا دریافت نمائید تا شرایط خود را برای دریافت سایر ویزاهای اقامتی بهتر کنید.

ویزای ۴۸۵ استرالیا Post-Study Work stream

Post-Study Work stream

این شاخه از ویزای مهارت استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) مختص آن دسته از افرادی است در دوره های لیسانس یا فوق لیسانس یا دکترا تحصیل می کنند و قصد تمدید اقامت خود در استرالیا را دارند. دانشجویانی که از تاریخ 5 نوامبر 2011 مشغول به تحصیل در استرالیا شده باشند می توانند بعد از فارغ التحصیلی با در نظر گرفتن شرایط ویزای ۴۸۵ استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) را در حالت  Post-Study Work stream دریافت نمایند. حداقل مدرک تحصیلی در این حالت لیسانس می باشد. مدت زمان ویزای مهارت استرالیا ۴۸۵ برای هریک از مقاطع لیسانس 2 سال، فوق لیسانس (به جز حالت تحقیقی) 2 سال، فوق لیسانس (تحقیقی) 3 سال و دکترا 4 سال می باشد. ( ویزای ۴۸۵ استرالیا Post-Study Work stream )

همه چیز در مورد ویزای ۴۸۵ :

سن :

سن شما جهت اخذ ویزای مهارت استرالیا باید کمتر از 50 سال باشد.

شغل شما

در ویزای 485 ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) رشته‌ی تحصیلی شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا ( MLTSSL ) موجود باشد. این لیست هر ساله توسط سازمان مهاجرت استرالیا تغییر می‌کند. شما باید کمتر از ۶ ماه بعد از فارغ‌التحصیلی برای این ویزای مهارت استرالیا اقدام کرده باشید.

تسلط به زبان

متقاضیان ویزای ۴۸۵ ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) باید برای اثبات سطح زبان انگلیسی خود مدارکی را ارائه کنند.

نکته

اعضای خانواده هم شامل درخواست ویزای ۴۸۵ استرالیا می شوند.

اعضای خانواده شما باید شرایط زیر را دارا باشند.

  • از نظر سلامت و شخصیت مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا ؛
  • دارای بیمه‌ی درمانی باشد؛
  • اگرهر کدام از اعضای خانواده شما بیشتر از ۱۸ سال داشته باشد، باید بیانیه‌ی ارزش‌های استرالیا (Australian Values Statement) را امضا کند.

متقاضیان عزیز این نکته را فراموش نکنید ویزای اخذ شده برای اعضای خانواده شما تا زمانی که ویزای 485 شما اعتبار دارد، معتبر خواهد بود.

شما نباید هیچ بدهی قابل توجهی به دولت استرالیا داشته باشید یا باید قبل از اینکه ویزای ۴۸۵ استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا )  صادر بشود، ترتیبی برای بازپرداخت هرگونه بدهی قابل توجه به دولت استرالیا بدهید. این موضوع برای تمام اعضای وابسته‌ی خانواده‌تان که نام‌شان در درخواست هست و قصد دارند در استرالیا همراه‌تان باشند نیز صدق می‌کند.

.

گواهی عدم سوءپیشینه برای مهاجرت به استرالیا

شما باید از نظر شخصیت نیز واجد شرایط باشید و گواهی عدم سوءِپیشینه را برای هر کشوری که بعد از ۱۶ سالگی حداقل 1 سال در آن اقامت داشته‌اید ارائه بدهید. تا زمانی که به شما اعلام نشده، دنبال آماده کردن سوابق‌ خود نباشید. این موضوع برای هر عضوی از خانواده شما که نامش در درخواست ویزای مهارت استرالیا ذکر شده صدق می کند.

تست پزشکی برای مهاجرت به استرالیا

شما باید جهت اخذ ویزای ۴۸۵ استرالیا از نظر سلامت واجد شرایط و مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا باشید. اعتبار نتایج آزمایش سلامت شما معمولا برای ۱۲ ماه است. این موضوع برای هر عضوی از خانواده‌ شما که نامش در درخواست ویزای مهارت استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) ذکر شده صدق می کند. می‌توانید قبل از ارائه‌ی درخواست ویزای استرالیا ساب کلاس 485 آزمایش‌های مورد نیاز را انجام بدهید.

هزینه دولتی ویزای ۴۸۵ :

هزینه دولتی ویزای ۴۸۵ استرالیا برای متقاضی اصلی ۱۵۳۵ دلار استرالیا است و همچنین برای هریک از اعضای خانواده که درخواست ویزای شما را می دهند هزینه ی جدا درخواست می شود.

صفحه اصلی اسکیل سلکت استرالیا

مزایای ویزای ۴۸۵ استرالیا :

ویزای ۴۸۵ استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) به متقاضی اصلی و خانواده آن اجازه میدهد بعد از اتمام تحصیل در استرالیا به‌ طور موقت در این کشور بماند و در این مدت می‌تواند از مزایایی همچون:

  • کار در استرالیا
  • تحصیل در استرالیا
  • سفر از استرالیا

و دیگر مزایا که در هر شاخه از ویزای مهارت استرالیا به صورت کامل توضیح داده ایم .

پس از اخذ ویزای ۴۸۵

شما پس از اخذ ویزای مهارت استرالیا مجاز هستید برای مدت مشخص شده  در ویزای استرالیا ساب کلاس 485 در استرالیا  بمانید و سپس به کار و زندگی بپردازید.

در طول مدت که متقاضی دارای ویزای مهارت استرالیا می باشد، می تواند شرایط خود را برای دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق

ویزای کار استرالیا 189

ویزای کار استرالیا 190

ویزای کار استرالیا 489 ، بهبود دهد .

همچنین متقاضی می تواند با دریافت اسپانسرشیپ از کارفرمای استرالیایی جهت ویزاهای کاری از جمله ویزای ویزای 457، ویزای 186 یا ویزا 187 اقدام نماید.

درصورت عدم دریافت ویزای معتبر، متقاضی اجازه تمدید ویزای 485 را ندارد و می بایست کشور استرالیا را ترک کند.

Open chat
1
نیاز به مشاور آنلاین دارید؟
درخواست خود را برای من ارسال کنید تا من در عرض کمتر از چند دقیقه اطلاعات شما را دریافت و برای شما زمان مشاوره آنلاین ثبت و نهایی کنم.

بر روی گزینه Open Chat کلیک نمایید تا مستقیما در واتس اپ به من پیغام دهید.