ویزای ۱۹۰ استرالیا یا همان ویزای اسپانسر شیپ ایالتی را در این مقاله به وصورت کامل به شما معرفی خواهیم کرد.اگر می خواهید از طریق ویزای ۱۹۰ به استرالیا مهاجرت کنید و یا شنیده اید که ویزای ۱۹۰ استرالیا نیاز به داشتن اسپانسر ایالتی است؛ ولی شما نمی دانید منظور از این اسپانسر ایالتی چیست من به شما به صورت کامل توضیح خواهم داد. همچنین به صورت کامل درباره تمامی جنبه های ویزای 190 استرالیا و شرایط اخذ این ویزا توضیح خواهیم داد و در ادامه روش های عملی و گام به گام اخذ ویزای 190 استرالیا را با هم مرور کامل خواهیم کرد.

در مرحله اول باید بدانیم که وقتی سخن از ویزای 190 استرالیا مطرح می شود؛ شما نیاز به اخذ اسپانسر شیپ ایالتی هستید ولی این به معنای الزام شما برای اخذ جاب آفر از استرالیا نیست.

ویزای ۱۹۰ استرالیا چیست؟

ویزای ۱۹۰ استرالیا یک ویزای اقامت دایم ۵ ساله با قابلیت دریافت شهروندی استرالیا است که به متقاضیانی که بتوانند از یک ایالت دعوت نامه دریافت نمایند داده خواهد شد. ویزای ۱۹۰ استرالیا جزو بهترین و تاپ ترین ویزاهای کار کشور استرالیا است. کشور استرالیا بعد از صادر کردن ویزای ۱۹۰ برای شما  و همسر و فرزندانتان تمامی امکانات رفاهی کشور استرالیا را در نظر خواهد گرفت.

چگونه می توان برای ویزای 190 استرالیا اقدام کرد؟

در مرحله نخست شما باید از بین مشاغل مورد نیاز استرالیا یک کد شغلی را انتخاب نمایید. در مرحله بعد و اخذ اسسمنت مثبت از یکی از سازمان های ارزیاب در استرالیا؛ اکنون شما باید برای درخواست اسپانسرشیپ ایالتی یا همان ویزای ۱۹۰ استرالیا اقدام نمایید. دقت داشته باشید که منظور از اقدام برای اسپانسر شیپ ایالتی همان لیست های مشاغلی هستند که ایالت های استرالیا همه ساله در ابتدای سال مالی یعنی جولای هر سال اعلام می کنند.

امتیاز مورد نیاز برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا چه امتیازی است؟

همانطور که گفته شد شما باید از بین مشاغل موجود در لیست ایالت ها و از بین بیش از ۵۰۰ کد شغلی یک کد را انتخاب نمایید. اما امتیاز مورد نیاز برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا برای مشاغل مختلف کامالا متفاوت است. این امتیاز بر اساس پارامترهایی تعریف می شود که به ترتیب آنها را برای شما در لیست زیر آورده ایم.

پارامتر های تاثیر گذار بر امتیاز مورد نیاز مشاغل برای دریافت دعوت نامه ویزای ۱۹۰ استرالیا کدامند؟

 1. میزان نیاز ایالت به کد شغلی انتخابی شما
 2. تعداد ایالت های اسپانسر کننده کد شغلی شما
 3. تعداد نفرات اقدام کننده برای کد شغلی مورد نظر
 4. متوسط امتیاز افراد اقدام کننده برای ویزای ۱۹۰ و کد شغلی مورد نظر
 5. تعداد دعوت نامه های ویزای 190 استرالیا صادر شده در سال مالی گذشته و تعداد افراد باقی مانده در صف انتظار پارسال

اینها مواردی هستند که می توانند بسیار زیاد در امتیاز مورد نیاز برای اخذ ویزای 190 استرالیا تاثیر بگذارند. البته این که کد شغلی شما چقدر مورد نیاز استرالیا باشد و تعداد متقاضیان و امتیازهای آنها چقدر باشد جزو اصلی ترین ها و مهم ترین ها می باشد.

چه مدت می توانید با ویزای 190 استرالیا در این کشور بمانید؟

ویزای ۱۹۰ استرالیا یک ویزای اقامت دائم است که شما می توانید بدون محدودیت در کشور استرالیا کار و زندگی نمایید. اما بعد از سال پنجم برای خروج از کشور استرالیا و بازگشت مجدد به کشور استرالیا شما نیاز خواهید داشت تا از طریق تبدیل ویزای 190 استرالیا به شهروندی این کشور کار را برای عبور و مرورتان ساده تر نمایید.

تمدید ویزای 190 استرالیا به شهروندی کشور استرالیا چگونه خواهد بود؟

برای تمدید ویزای 190 استرالیا به شهروندی کشور استرالیا شما باید از ۵ سال اعتبار ویزا؛ در یک بازه ۴ ساله توانسته باشید ۳ سال را داخل خاک استرالیا سپری کرده باشید.

همچنین شما نباید سوابق کیفری موثری را در طول این ۴ سال داشته باشید.

با رعایت کردن این دو شرط شما مشکل خاصی برای دریافت شهروندی کشور استرالیا نخواهید داشت.

هزینه صدور ویزای ۱۹۰ استرالیا چقدر است؟

هزینه های دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا؛ از زمان تصمیم گیری شما تا زمان اخذ ویزای ۱۹۰ شامل یکسری هزینه های دولتی و هزینه های جانبی می شوند که شما برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا مجبور خواهید بود تا آنها را انجام دهید. عمده هزینه اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا شامل هزینه های دولتی این کشور است. هزینه های دلاری درخواست ویزای ۱۹۰ به شرح زیر می باشند.

هزینه دولتی اخذ ویزای 190 استرالیا چقدر است؟

هزینه هر فرزند هزینه همسر یک فرد مجرد به اعضای تعداد نفرات
۱۰۱۵ ۲۰۲۰ ۴۰۴۰ هزینه دولتی اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا بر حسب دلار استرالیا

حداقل هزینه دولتی ویزای ۱۹۰ استرالیا برای یک فرد مجرد و یک فرد متاهل دارای فرزند می تواند بسیار متفاوت باشد. دقت داشته باشید که به ازای هر فرزند شما یک هزینه ۱۰۱۵ دلاری خواهید داشت.

هزینه دولتی ویزای ۱۹۰ استرالیا چه زمانی پرداخت می شود؟

منظور از هزینه دولتی ویزا همان هزینه بررسی و صدور ویزا می باشد. باید دقت داشته باشید که این هزینه بعد از دریاقت دعوت نامه معتبر از اداره مهاجرت است و شما باید برای بررسی مدارکتان هزینه بررسی را به اداره مهاجرت پرداخت نمایید. دقت داشته باشید که هزینه دولتی ویزای ۱۹۰ استرالیا غیر قابل بازگشت می باشد. شما تنها زمانی این هزینه را پرداخت نمایید که مطمین هستید دعوت نامه شما معتبر است. معمولا در این موارد پر کردن اشتباه EOI می تواند ضرر های جبران ناپذیری را به پرونده شما وارد نماید.

هزینه اخذ ویزای 190 استرالیا 

هزینه های متفرقه اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا شامل هزینه های :

هزینه عدم سو پیشینه هزینه های ترجمه مدارک وکیل مهاجرت به استرالیا
هزینه خرید بلیط سفر هزینه سفر برای انجام آزمون هزینه آزمون زبان انگلیسی

هزینه نداشتن نمره زبان انگلیسی همسر در ویزای ۱۹۰ استرالیا چقدر است؟

همسر شما باید بتوانند نمره PTE اورال ۳۰ را ارائه نمایند. در صورتی که ایشان توانایی لازم برای دریافت این نمره را نداشته باشند باید هزینه دلاری آن را پرداخت نمایند. هزینه دلاری آن اکنون معادل ۵ هزار دلار استرالیا است. افراد کمتر از ۱۸ سال نیازی به داشتن نمره زبان انگلیسی ندارند.

دعوت نامه ویزای ۱۹۰ استرالیا برای داخل و خارج از استرالیا چگونه است؟

پاسخ به این سوال می تواند متفاوت باشد. به صورت کلی شما می توانید هم داخل خاک استرالیا و هم خارج از خاک استرالیا باشید در زمان درخواست صدور دعوت نامه ویزای ۱۹۰ استرالیا. اما قبل تر از آن باید مراقب باشید که هر ایالت بر اساس شرایط تعیین شده ممکن است محدودیت هایی برای صدور دعوت نامه ویزای ۱۹۰ را اجرا کرده باشید. شرایط صدور دعوت نامه ویزای ۱۹۰ استرالیا برای ایالتهای مختلف کاملا متفاوت می باشد. به طور مثال از حدود ۴ سال گذشته ایالت های مختلف استرالیا اقدام به انتشار دو نوع لیست می نمایند. لیست افراد داخل استرالیا و خارج از استرالیا.

لیست های اسپانسر های ایالتی ویزای 190 استرالیا را با دقت مطالعه کنیم.

دلیل این امر این است که برای هر کد شغلی توسط هر ایالت یک سری شرایط و کاندیشن گذاشته می شود. به طور مثال ممکن است شما بعد از دیدن لیست در صورتی که تمامی لیست و شرایط ایالت را به درستی متوجه نشوید؛ دچار اشتباه در تصمیم گیری برای انتخاب کد شغلی شوید زیرا هر ایالت علاوه بر ارائه شرایط برای هر لیست؛ به صورت مجرا نیز یکسری شرایط خاص برای سال مالی پیش رو تعیین می نماید.

مدت زمان صدور دعوت نامه ویزای ۱۹۰ استرالیا چقدر است؟

مدت زمانی که طول می کشد از لحظه ثبت درخواست نهایی برای دریافت دعوت نامه ویزای ۱۹۰ استرالیا برای هر ایالت کاملا متغیر است. عواملی که می توانند در این مهم تاثیر گذار باشند شامل:

 1. باز و بسته شدن لیست ها
 2. تعداد ظرفیت های مشخص شده هر ایالت
 3. تعداد متقاضی
 4. درصد بیکاری نیروی کار ماهر در ایالت مورد نظر

تاثیر کرونا بر ویزای ۱۹۰ استرالیا 

صدور دعوت نامه های ویزای 190 استرالیا قبل از به وجود آمدن بیماری کرونا به صورت منظم صورت می گرفت اما از تاریخ آپریل ۲۰۲۰  به دلیل شیوع کرونا؛ اکثر ایالت های کشور استرالیا روند صدور دعوت نامه ویزای ۱۹۰ استرالیا را به کندی انجام می دهند. این موضوع به چند دلیل است. 

 1. ممنوعیت ورود به کشور استرالیا
 2. بالا رفتن میزان بیکاری در ایالتهای استرالیا
 3. عدم توانایی در تشخیص مشاغل مورد نیاز کنونی

تاثیر سن بر ویزای 190 استرالیا

حدودا چند سالی است که ایالت های اسپانسر کننده برای صدور ویزای 190 استرالیا شرایط خاصی را تعیین می کنند. برخی از ایالتهای استرالیا شرط داشتن مثلا ۵ سال تجربه کاری را تعیین کرده اند و برخی دیگر شرط داشتن پشنهاد شغلی یا قرارداد کاری را. اما نکته جالب این موضوع و ربط آن به سن متقاضی این است که به طور مثال یک فرد ۲۷ ساله نمی تواند ۵ سال سابقه کار بعد از اخذ مدرک تحصیلی داشته باشد و اینجاست که سن پایین یک فرد می تواند تاثیر منفی بر روند دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا برایش داشته باشد.

بررسی میزان شانس اخذ ویزای 190 استرالیا برای سنین مختلف

افرادی که در بازه سنی ۲۹ تا ۳۹ سال هستند از شانس بسیار بالاتری برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا نسبت به افراد در بازه های سنی ۱۸ تا ۲۸ سال و ۴۰ سال تا ۴۴ سال هستند.

مقایسه امتیاز سن در جدول امتیاز بندی ویزای ۱۹۰ استرالیا

۴۰ الی ۴۴ سال تمام ۳۳ الی ۳۹ سال تمام ۲۵ الی ۳۲ سال تمام ۱۸ الی ۲۵ سال مقایسه امتیاز سن برای ویزای 190 استرالیا
۱۵ امتیاز ۲۵ امتیاز ۳۰ امتیاز ۲۵ امتیاز امتیاز

زبان انگلیسی مورد نیاز برای ویزای ۱۹۰ استرالیا چند است؟

نمره زبان مورد نیاز برای ویزای ۱۹۰ را باید بر اساس چند شرط در نظر بگیرید زیرا پاسخ یکسانی برای آن وجود ندارد. برخی از ایالتها برای برخی از مشاغل شرط داشتن نمره زبان انگلیسی در بازه های مختلفی را تعیین می کنند . این بازه نمرات از پی تی ای ۵۰ هست تا ۷۹ پلاس. اما جدا از این موضوع گزینه های دیگری نیز هستند که می توانند تاثیر گذار باشند که شامل:

 1. کد شغلی مورد نظر
 2. تعداد افراد در صف انتظار
 3. شرایط ایالت برای کد شغلی مشخص شده از نظر نمره زبان انگلیسی
 4. شرایط سنی متقاضی
 5. شرایط همسر متقاضی و وضعیت کسب امتیازهای وی

به طور کلی جدول امتیاز بندی زبان انگلیسی برای ویزای ۱۹۰ استرالیا به شرح زیر است:

۲۰ امتیاز ۱۰ امتیاز ۰ امتیاز آزمون زبان انگلیسی
79 65 50 آزمون PTE
8 7 6 آزمون IELTS

جدول امتیازبندی سن برای ویزای ۱۹۰ استرالیا

سن امتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال تمام ۲۵
۲۵ تا ۳۲ سال تمام ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام ۱۵

جدول امتیازبندی مدرک تحصیلی برای ویزای 190 استرالیا

مدرک تحصیلی امتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا ۲۰
مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا ۱۵
مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا ۱۰
مدارک پایان دوره ارزیابی‌شده مرتبط با تخصص ۱۰

جدول امتیازبندی زبان انگلیسی برای ویزای ۱۹۰ استرالیا

تسلط به زبان انگلیسی امتیاز
Competent English 0
Proficient English 10
Superior English 20

جدول امتیازبندی سابقه کاری مرتبط در استرالیا در ۱۰ سال گذشته

سابقه کاری مرتبط در استرالیا در ۱۰ سال گذشته امتیاز
کمتر از یک سال 0
۱ تا ۲ سال 5
۳ تا ۴ سال 10
۵ تا ۷ سال 15
۸ تا ۱۰ سال 20

جدول امتیازبندی سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا در ۱۰ سال گذشته

سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا در ۱۰ سال گذشته امتیاز
کمتر از ۳ سال 0
۳ تا ۴ سال 5
۵ تا ۷ سال 10
۸ تا ۱۰ سال 15

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا امتیاز
تحصیل در مناطق کم‌جمعیت استرالیا ۵
تحصیل حداقل در یک مقطع تحصیلی در استرالیا (دیپلم یا مدرک تجاری) از مؤسسات تحصیلی استرالیا ۵

جدول امتیازبندی اسپانسر ایالتی برای اخذ ویزای 190 استرالیا

اسپانسر امتیاز
امتیاز داشتن اسپانسر ایالتی 5

جدول امتیاز بندی همسر تحصیل کرده

همسر دارای اسسمنت + نمره زبان PTE 50 10 امتیاز
همسر دارای نمره زبان PTE 50 5 امتیاز
همسر دارای PTE 50 5 امتیاز
همسر صرفا دارای اسسمنت مثبت بدون نمره زبان  0 امتیاز

تسلط به یکی از زبان‌های خاص

تسلط به یکی از زبان‌های خاص امتیاز
امتیاز برای زبان فارسی یا زبان‌های دیگر 5

گام به گام اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

 1. انتخاب کد شغلی از بین لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا: برای اینکار شما باید به تمامی لیست مشاغل کشور استرالیا مسلط باشید و سپس بهترین گزینه را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.
 2. جمع آوری مدارک بر اساس سازمان ارزیاب مربوطه و انتخاب بهترین روش جمع آوری برای کاهش میزان ریسک
 3. ارسال مدارک جمع آوری شده برای سازمان ارزیاب مربوطه و پرداخت هزینه های دلاری
 4. دریافت نتیجه اسسمنت مثبت و پر کردن EOI
 5. پر کردن اپلیکیشن های ایالتهای مختلف در صورت نیاز و اعلام ایالت
 6. پرداخت هزینه های اپلیکیش ایالتها
 7. انتظار در صف دریافت دعوت نامه معتبر و دریافت دعوت نامه
 8. پر کردن فرم های دریافت شده و ارسال مجدد آنها برای ایالت اسپانسر کننده و انتظار برای صدور دعوت نامه نهایی
 9. دریافت دعوت نامه نهایی و ثبت درخواست صدو ویزای 190 استرالیا

سابقه کار برای ویزای ۱۹۰ استرالیا چگونه باید باشد؟

یکی از بخش های امتیاز آور در ویزای 190 استرالیا بخش امتیازهای سابقه کار است. در این بخش شما نیاز دارید تا سوابق کاری ادعا شده را اثبات نمایید و از طریق آنها اقدام به دریافت امتیاز نمایید قطعا ادعای امتیاز سوابق کاری اگر بدون پشتوانه باشد می تواند کار را برای شما بسیار سخت و دشوار کند. بیشتر ریجکتی های انواع ویزاها مخصوصا ویزای ۱۹۰ استرالیا بر می گردد به ادعای سوابق کاری بیش از حد توان اثبات پرونده.

آیا دریافت ویزای 190 استرالیا بدون نمره زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

به صورت کلی باید گفت که تمام ویزاهای کشور استرالیا نیاز به داشتن نمره زبان انگلیسی دارند. اما ویزای ۱۹۰ استرالیا بر اساس شرایط خاص شما می تواند حتی با پی تی ای ۵۰ نیز امکان پذیر باشد؛ و از طرف دیگر نیز ممکن است شما را ملزم به داشتن پی تی ای ۷۹ نمایند.

مقایسه ویزای ۱۹۰ استرالیا و ویزای ۱۸۹

امکان کار و زندگی در تمام مناطق استرالیا خدمات درمانی رایگان امکان درخواست شهروندی نوع ویزا مدت اقامت نوع ویزا
بله دارد بله دارد بله دارد اقامت دایم ۵ سال ویزای 189 استرالیا
خیر فقط در ایالت مورد نظر دارد بله دارد بله دارد اقامت دایم ۵ سال ویزای ۱۹۰ استرالیا

مقایسه ویزای ۱۹۰ استرالیا و ویزای 491

امکان کار و زندگی در تمام مناطق استرالیا خدمات درمانی رایگان امکان درخواست شهروندی نوع ویزا مدت اقامت نوع ویزا
بله دارد بله دارد بله در سال ۴ ام اقامت دائم ۵ سال ویزای 190 استرالیا
خیر فقط در ریجنال مورد نظر بله دارد بجز تاسمانیا بله اقامت موقت ۵ سال  ویزای ۴۹۱ استرالیا

مقایسه ویزای 190 استرالیا و ویزای 189 و ۴۹۱ از نظر نمره زبان انگلیسی مورد نیاز

به دلیل افزایش امتیاز های مورد نیاز برای صدور دعوت نامه در ویزاهای مختلف٬ شما باید قبل از شروع پروسه مهاجرت؛ از نمره زبان انگلیسی مورد نیازتان یک براورد دقیق داشته باشید. ویزای ۱۸۹ استرالیا قطعا نیاز به داشتن PTE۷۹ پلاس دارد اما این موضوع درباره ویزای ۱۹۰ و ۴۹۱ باید بر اساس کد شغلی انتخاب شده مشخص می شود و پاسخ ۱۰۰ درصدی ندارد اما می توان بر اساس یکسری احتمالات پاسخ های بهتری ارائه کرد.

منابع استفاده شده در این سایت تمام از سایت اداره مهاجرت می باشند.

ترتیبی که استرالیاکو برای خواندن مطالب مرتبط ویزای ۱۹۰ استرالیا به شما پیشنهاد می‌کند: حرفه ای تخصصی بالاترین کیفیت مطمئن