• ویزای والدین استرالیا

    اخذ ویزای والدین استرالیا

ویزای والدین استرالیا چیست ؟

اغلب افرادی که والدین آن‌ها، خارج از استرالیا زندگی می‌کنند می‌خواهند که والدینشان به استرالیا مهاجرت کنند تا به آن‌ها نزدیک‌تر باشند. اخذ ویزای والدین استرالیا ، می تواند تجربه ای زمان بر و پرهزینه باشد. در حال حاضر، بیش از چهل هزار پدر و مادر برای دریافت اقامت دائم استرالیا ، در لیست انتظار قرار دارند که ممکن است بیش از 20 سال به طول بیانجامد. و بدیهی است که بسیاری از والدین ها با پرداخت هزینه ای بیشتر، به طور ناگهانی از این صف انتظار جدا می شوند.

شرایط دریافت ویزای والدین استرالیا

متقاضیان ویزای والدین استرالیا ، الزاماً باید یک اسپانسر داشته باشند که یا شهروند استرالیا یا دارای اقامت دائم استرالیا و یا شهروند نیوزلند باشد که در استرالیا زندگی می‌کند. اسپانسر ویزای والدین استرالیا می‌بایست حداقل به مدت دو سال قبل از درخواست این ویزای در استرالیا زندگی کرده باشد. قابل ذکر است که اسپانسر متقاضیان ویزای والدین استرالیا ، می تواند فرزند یا همسر فرزند آن‌ها باشد.

نکته


اسپانسر متقاضیان جهت اخذ ویزای والدین باید بیش از 18 سال سن داشته باشند.

متقاضیان ویزاهای

ویزای والدین استرالیا ۱۰۳

ویزای والدین استرالیا ۱۷۳

ویزای والدین استرالیا ۱۴۳

می‌توانند با داشتن یک اسپانسر و گذراندن تست‌های پزشکی و دریافت عدم سوءپیشینه، با این ویزاها به استرالیا مهاجرت کنند. تمام متقاضیان می‌بایست از مرحله‌ی تست بالانس‌ فامیلی با موفقیت عبور کنند، این تست میزان وابستگی یک خانواده را به کشور استرالیا نشان می‌دهد. برای عبور از این مرحله، باید حداقل نصف فرزندان متقاضیان به صورت دائم در استرالیا زندگی کنند یا اینکه تعداد فرزندانشان که در استرالیا زندگی می‌کنند بیشتر از تعداد فرزندانشان باشد که در کشور دیگری زندگی می‌کنند.

دریافت سریعتر ویزای والدین استرالیا از طریق ویزاهای Contributory

روش دیگر برای اخذ سریعتر ویزای والدین استرالیا ، استفاده از ویزای Contributory

ویزای ۱۴۳ استرالیا

ویزای ۱۷۳ استرالیا

است. البته قابل ذکر است هزینه‌ی دولتی برای مرحله‌ی نهایی و تایید این ویزاها به مراتب بالاتر از انواع ویزاهای دیگر است. متقاضیان می‌توانند مستقیماً برای ویزای ۱۴۳ استرالیا ( دائم Contributory ) اقدام کنند و یا در ابتدا برای ویزای ۱۷۳ استرالیا ( موقت Contributory ) اقدام کنند که ویزاهای موقت Contributory به مدت دو سال اعتبار دارند که در طول این مدت متقاضیان و دارندگان ویزاهای موقت Contributory می‌توانند برای اخذ ویزای دائم Contributory اقدام کنند. هزینه‌ی کلی دریافت ویزای دائم چه از طریق اقدام مستقیم و چه از طریق اقامت موقت، یکسان خواهد بود، اگرچه با استفاده از مسیر دوم (اقامت موقت) بین دو مرحله تقسیم می‌شود و از لحاظ پرداخت، برای متقاضی راحت‌تر خواهد بود.

شرایط ویزای والدین استرالیا

امکانات و مزایای ویزای دائم والدین

اگر نتیجه‌ی درخواست هر کدام از ویزاهای والدین استرالیا ( ویزای دائم والدین )، مثبت باشد، متقاضی می‌تواند به استرالیا مهاجرت و به صورت نامحدود در خاک استرالیا زندگی کند. تمام امکانات و مزایای این نوع ویزاها، دقیقاً مطابق ویزاهای اقامت دائم استرالیا است و دارنده‌ی این ویزاها می‌تواند از تمام حقوق و مزایای اقامت دائم استرالیا استفاده کند. با دریافت این ویزا ، آنها می توانند در استرالیا زندگی کنند، کار کنند، درس بخوانند و  در سیستم پزشکی استرالیا ثبت نام کنند.

جدول نمونه‌ی بالانس فامیلی Balance-of-Family Test چیست ؟

منظور از تست تعادل و یا بالانس خانواده ( BALANCE OF FAMILY TEST ) این است که حداقل باید نیمی از فرزندان واجد شرایط شما باید ساکن استرالیا باشند.

تیم استرالیا کو در جدول زیر مثالی از تست تعادل خانواده برای شما ذکر کرده است .

.

شرایط دارند یا خیر؟ فرزندان در کشورD فرزندان در کشورC فرزندان در کشورB فرزندان در کشورA تهداد فرزندان مقیم استرالیا تعداد کل فرزندان
 بله  –  –  –  –  1  1
 بله  –  –  –  1  1  2
 خیر  –  –  –  2  1  3
 خیر  –  –  1  1  1  3
 بله  –  –  –  2  2  4
 خیر  –  1 1  1  1  4
 خیر  –  –  1  2  1  4
خیر 1 1  1  1  1  5
 بله  – 1  1  1  2  5
 بله  –  –  –  2  3  5
 خیر  –  –  2  2  2  6

ویزای آخرین فرد بازمانده ساب کلاس ۱۱۵

ویزای آخرین فرد بازمانده ساب کلاس 115 ( Remaining Relative visa ) برای متقاضیانی است که تمامی اقوام نزدیک آنها و اقوام نزدیک همسرشان شهروند استرالیا ، یا مقیم استرالیا با حداقل 2 سال اقامت در استرالیا ، یا شهروند نیوزلند با حداقل 2 سال اقامت در استرالیا باشند. این افراد که تمامی فامیل و بستگان آنها در استرالیا هستند می توانند برای دریافت ویزای دائم استرالیا اقدام کنند. ویزای آخرین فرد بازمانده و یا ویزای 115 استرالیا به متقاضیان این امکانات و مزایا را می دهد :

اقامت در استرالیا به طور نامحدود

کار در استرالیا

تحصیل در استرالیا

ثبت نام در برنامه بهداشت عمومی استرالیا، Medicare

حمایت از بستگان خود را برای آمدن به استرالیا

اگر واجد شرایط بودید، اقدام برای اخذ شهروندی استرالیا نمایید.

شما متقاضیان عزیز باید نکات زیر را برای اخذ ویزای آخرین فرد بازمانده لحاظ کنید :

  •  بستگان درجه اول برای اداره مهاجرت استرالیا : پدر، مادر، پدر خوانده، مادر خوانده، برادر، خواهر ، برادر خوانده ، خواهر خوانده، فرزند و فرزند خوانده می باشد.
  • فردی که ویزای آخرین فرد بازمانده استرالیا 115 را اخذ می کند نمی تواند اسپانسر فرد دیگری که قصد دارد با این ویزا اقدام نماید، شود.
  • فرزندان و یا هر شخصی که از لحاظ مالی و … به متقاضی ویزای 115 استرالیا وابسته می باشند نمی توانند برای وی این درخواست را بدهند.
  • انجام آزمایشات پزشکی برای متقاضیان ویزای آخرین فرد بازمانده استرالیا الزامی است.
Open chat
1
نیاز به مشاور آنلاین دارید؟
درخواست خود را برای من ارسال کنید تا من در عرض کمتر از چند دقیقه اطلاعات شما را دریافت و برای شما زمان مشاوره آنلاین ثبت و نهایی کنم.

بر روی گزینه Open Chat کلیک نمایید تا مستقیما در واتس اپ به من پیغام دهید.