ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا به فردی تعلق می گیرد که یا با یک تبعه و شهروند استرالیا یا شخصی که اقامت دائم استرالیا را دارد ازدواج کرده باشد یا در آینده قصد ازدواج داشته باشد. شرایط اداره‌ی مهاجرت استرالیا برای دریافت ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا ایجاب می‌کند که متقاضی باید به صورت قانونی با فرد مقیم استرالیا ازدواج کرده باشد و مدارک قانونی ازدواج ارائه کنند یا بتوانند به اداره‌ی مهاجرت ثابت کنند که در 12 ماه پیش از تشکیل پرونده، زندگی مشترک داشته‌اند. ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا به دو صورت اقامت موقت استرالیا و اقامت دائم استرالیا است که این نکته قابل ذکر است که شما بعد از اخذ ویزای ازدواج استرالیا ( اقامت موقت استرالیا ) شما بعد از مدتی و کسب شرایط لازم می توانید جهت اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا ( اقامت دائم استرالیا ) اقدام نمایید.

ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا

ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا

 

ویزای ازدواج استرالیا برای متقاضیانی است که از طریق ازدواج با شهروند یا فرد دارای اقامت دائم استرالیا ، قصد زندگی را داشته باشند. ویزای ازدواج استرالیا مختص افرادی است که ازدواج رسمی و ثبت شده داشته باشند و یا بتوانند ثابت کند که در ۱۲ ماه گذشته زندگی مشترک با شریک خود داشته داشته اند. ویزای ازدواج استرالیا به دو صورت اقامت دائم استرالیا و اقامت موقت استرالیا به فرد متقاضی اعطا می شود. تیم استرالیاکو برای شما متقاضیان عزیز چهار ویزای ازدواج استرالیا را در چهار مقاله به صورت مجزا توضیح و ارائه داده است

ویزای ازدواج استرالیا ساب کلاس ۸۰۱ مکمل ویزای ازدواج استرالیا ساب کلاس ۸۲۰  و متقاضی پس از دو سال اقامت موقت در استرالیا می‌تواند برای این ویزا و اقامت دائم استرالیا اقدام کند. این شرایط برای ویزای ازدواج استرالیا ساب کلاس ۱۰۰ و ویزای ۳۰۹ استرالیا نیز مشابه است.

مزایای ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا :

 • به طور معمول بعد از ۲ سال از زمان ازدواج، اگر زوج متقاضی در طی این مدت به صورت مشترک و با هم زندگی کرده باشند و مدارکی دال بر اثبات این موضوع به کارشناس اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهند، واجد شرایط برای اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا هستند.
 • شما با ویزای ازدواج استرالیا اجازه کار و تحصیل در استرالیا را دارید.
 • ثبت نام در برنامه بهداشت  عمومی استرالیا، Medicare

ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا 2019

ویزای نامزدی استرالیا شما خصوص افرادی است که نامزد آنها باید شهروند استرالیا یا مقیم استرالیا با اقامت دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند (واجد شرایط زندگی در استرالیا) باشد.

ویزای نامزدی استرالیا ساب کلاس 300 به مدت ۹ ماه اعتبار دارد. فردی که درخواست اخذ ویزای نامزدی استرالیا را دارد باید در طول این ۹ ماه وارد کشور استرالیا شود و برای ازدواج با نامزدش اقدام کند. نیازی نیست این ازدواج حتما در استرالیا صورت بگیرد.

اطلاعیه


فرد متقاضی باید قبل از اتمام مهلت ویزای نامزدی استرالیا باید برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا ۸۰۱ و ویزای ازدواج استرالیا ۸۲۰ و یا ویزای ۱۰۰ و ویزای ۳۰۹ استرالیا اقدام کند. در صورت عدم ازدواج در طول این مدت، ویزای فرد متقاضی باطل گشته و فرد باید به کشورش بازگردد.

اسپانسر و حامی شما باید از زمان صدور ویزای نامزدی استرالیا ( ویزای ۳۰۰ استرالیا ) به مدت ۹ ماه نیازهای اولیه‌ی زندگی فرد متقاضی ویزای نامزدی استرالیا  اعم از محل اقامت، نیازهای مالی و… را تامین کند؛ قابل ذکر است که این تعهد باید به صورت کتبی ثبت شود.

نکات مهم جهت اخذ ویزای نامزدی استرالیا ساب کلاس ۳۰۰

 • شخص اسپانسر کننده باید نامزد خود را تا ۹ ماه از حمایت مالی برخوردار نماید.
 • دو طرف باید قصد ازدواج واقعی و زندگی را باهم داشته باشند و حداکثر ظرف 9 ماه بعد از صدور ویزای نامزدی دو نفر با هم ازدواج کنند.
 • پروسه زمانی دریافت این ویزای نامزدی استرالیا معمولا بین 4 تا ۶ ماه خواهد بود
 • مدت زمان اعتبار ویزای 300 استرالیا 9 ماه می باشد.
 • سن متقاضی ویزای نامزدی استرالیا باید بالای ۱۸ سال باشد.
 • متقاضی اجازه تحصیل و کار در استرالیا را دارد.
 • متقاضی اجازه دارد در طول مدت ۹ ماه هر چند بار که خواست از استرالیا خارج و وارد شود.
 • فرزند قانونی شما می تواند به همراه پرونده باشد. البته می بایست موقع اقدام اعلام شود و پس از درخواست ویزا دیگر اجازه اضافه کردن فرزند خود به پرونده را ندارید و باید تا موقع ازدواج قانونی صبر کنید و بعد از ازدواج قانونی و با اسپانسر شدن همسر، با ویزای 445 فرزند خود را به پرونده اضافه کنید.
Open chat
1
نیاز به مشاور آنلاین دارید؟
درخواست خود را برای من ارسال کنید تا من در عرض کمتر از چند دقیقه اطلاعات شما را دریافت و برای شما زمان مشاوره آنلاین ثبت و نهایی کنم.

بر روی گزینه Open Chat کلیک نمایید تا مستقیما در واتس اپ به من پیغام دهید.