انواع ویزاهای استرالیا

کشور استرالیا یکی از اصلی ترین گزینه های مهاجرت برای بسیاری از مهاجرین تبدیل شده است. می توان گفت تقریبا نیمی از جمعیت استرالیا را مهاجران دیگر کشورها تشکیل می دهند. داشتن امنیت اقتصادی ، فرصت‌های شغلی، امکانات تحصیلی و کیفیت بالای زندگی وضعیت فرهنگی اجتماعی خوب، ساختاری منظم و قانونمند باعث شده تا افراد زیادی به خصوص ایرانیان برای مهاجرت، کشور استرالیا را برای خود برگزینند. امروزه ایرانیان نیز، یکی از مقصدهای اصلی که برای مهاجرت انتخاب می کنند، کشور استرالیا است. استرالیا، اکنون یکی از کشورهای ثروتمند دنیا، به دلیل دارا بودن امکانات تفریحی، با داشتن جاذبه های زیبای گردشگری، طبیعی و مصنوعی، مورد توجه گردشگران و مسافران بسیاری قرار گرفته است. مهاجرت و یا سفر به استرالیا نیازمند ویزا است. هر یک از افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، باید ویزای استرالیا را دریافت کنند. در ادامه به معرفی انواع ویزای استرالیا می پردازیم.

شرایط ویزای استرالیا و نحوه ی درخواست ویزای استرالیا

پیش از آن که به استرالیا سفر نمایید داشتن ویزای مناسب و درست مهم است. ویزای درست برای شما به تعدادی عوامل مانند دلیل نقل مکان شما به استرالیا (مثل جهت ادامه تحصیل یا کار)، ملیت شما و مدت زمان اقامتتان در این کشور بستگی دارد.
از کجا می توانم در مورد ویزای استرالیا و جوازهای کاری مشاوره و کمک بگیرم؟ نقطه آغاز خوب این است که به وب سایت اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کنید. این کار می تواند به راهنمایی شما در انواع مختلف ویزاهای در دسترس و توضیح واجد شرایط بودن و شرایط کمک کند. می توانید در آدرس زیر https://www.homeaffairs.gov.au از وبسایت آن ها دیدن کنید. برخی از شرایطی که لازم است به آن ها تحقق بخشید عبارتند از:
مدارکی از بودجه های دردسترس
ارزیابی مهارت ها و واجد شرایط بودن
بیمه سلامت
بازرسی پلیس
آزمون زبان انگلیسی

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای قانونی استرالیا

تلاش برای پی بردن به اینکه کدام ویزای استرالیا برای شما مناسب است پیش از سفر به استرالیا می تواند سردرگم کننده باشد. نکته آغاز خوب با ویزای ویزارد دردسترس در وبسایت اداره مهاجرت است. این وبسایت از شما می خواهد اطلاعات را در مورد شرایط و موقعیت خود وارد کنید و براساس اطلاعاتی که وارد کرده اید در مورد ویزای استرالیا مناسب برای شما مشاوره خواهد داد. اطلاعات بیشتر در مورد پاسپورت و ویزا. رایج ترین طبقه بندی مهاجرتی برای زندگی در استرالیا عبارتند از مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا، مهاجرات خانوادگی و مهاجرت براساس مطالعه. با ویزای خود در استرالیا از چه حقوقی بهره مند خواهم شد؟
حقوق و شرایط هر طبقه از ویزای استرالیا متفاوت خواهد بود، بنابراین یافتن آنچه که در استرالیا مستحق آن هستید حائز اهمیت است و به طور یکسان پی بردن به محدودیت ها نیز مهم است. برای مثال تعدادی از ویزاها اجازه کار به شما را نمی دهند و بسیاری از آن ها محدودیت هایی در مورد مراقبت های بهداشتی و سلامتی دارند. کمک گرفتن از وکیل مهاجرت استرالیا برای سوق دهی شما در مسیر این سیستم ممکن است ارزشمند باشد.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا از بهترین و سریعترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا محسوب می شود. که در این مورد علم به قوانین و شرایط سرمایه گذاری در استرالیا و همچنین دانستن مبلغ سرمایه گذاری جز مواردی است که بسیار مهم بوده و حائز اهمیت می باشد. از آنجا که گرفتن ویزاهای تجاری از جمله ویزای سرمایه گذاری استرالیا از نظر اداری و حقوقی به مراتب پیچیده هستند، توصیه می‌شود قبل از هرگونه اقدام برای این‌گونه ویزاها حتما با یک وکیل مهاجرت استرالیا مشورت کنید. موقعیت جغرافیایی استراتژیک، روابط دوستانه با سایر کشورها و رشد اقتصادی استرالیا به صورت متوالی در ۲۷ سال گذشته، از مهم‌ترین عوامل جذابیت سرمایه‌گذاری در این کشور به شمار می‌روند.

دولت استرالیا در راستای رشد هر چه بیشتر این کشور، برای مهاجرانی که قصد سرمایه‌گذاری در استرالیا را دارند تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته است؛ به طوریکه ویزای سرمایه‌گذاری به بهترین و سریع‌‌ترین روش برای اخذ اقامت استرالیا تبدیل شده است.

شما متقاضی عزیز می توانید با کلیک برروی هر ویزا به صفحه مختص به همان ویزا مراجعه کنید.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ۱۸۸ (اقامت موقت استرالیا)

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ۱۳۲ (اقامت دائم استرالیا)

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ۸۸۸ (اقامت دائم استرالیا)

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ۸۹۰ (اقامت دائم مستقل)

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

نحوه محاسبه امتیاز در جدول امتیازبندی برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین راه ها برای کسب اقامت دائم استرالیا مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا است. شما متقاضی عزیز برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا باید حداقل امتیاز 65 را از جدول امتیاز مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا کسب کنید. کسب امتیاز در ویزای سرمایه گذاری استرالیا با ویزای کاری استرالیا متفاوت است ، در این ویزا دارایی های مالی و گردش مالی به شما در کسب امتیاز بیشتر کمک بسیاری  می کند. توجه داشته باشید داشتن نمره زبان در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری الزامی نیست و در صورتی که یک فرد اصلا توانایی اخذ نمره زبان نداشته باشد می تواند امتیاز این بخش را از طریق سایر پارامتر های تاثیر گذار و امتیاز آور کسب نمود.

وکیل مهاجرت استرالیا با تجربه برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا از ساده ترین و در دسترس ترین روش های مهاجرت به استرالیا می باشد. دولت استرالیا برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا انواع مختلفی از ویزای استرالیا را معرفی کرده است. این را می توانیم به عنوان یک نکته تاثیر گذار یاد کنیم زیرا با معرفی انواع شرایط برای افراد متقاضی ویزای سرمایه گذاری استرالیا عملا این راه وجود خواهد داشت تا افراد حق انتخاب در انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا را داشته باشند که این امر در کشور های دیگر از جمله کانادا و آمریکا کمتر مشاهده می شود. با توجه به حساسیت های مالی پروسه ویزای سرمایه گذاری استرالیا ما سعی کرده ایم تا به عنوان وکیل مهاجرت استرالیا در تهران از ابتدا تا انتهای پروسه اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا در تمامی مراحل این پروسه نظارت مستقیم داشته باشیم و ارتباط بسیار نزدیکی با موکلین متقاضی اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا داشته باشیم.

وکیل مهاجرت استرالیا و امضای مرام نامه عدم افشای اطلاعات موکلین

برا اساس پروتکل های ما بعد از قبول پرونده موکلین ویزای سرمایه گذاری استرالیا نیاز خواهد بود تا اطلاعات کاری و سرمایه گذاری فرد به اداره مهاجرت استرالیا به صورت کاملا شفاف بیان شود. از این رو ما به عنوان وکیل مهاجرت استرالیا خودمان را بر این داشته ایم تا اطلاعات ارائه شده توسط موکلین تحت هیج عنوان افشا و یا منتشر نگردد و این اسناد به منظور اسناد به شدت طبقه بندی شده از نظر حساسیت تا زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا زیر نظر وکیل مهاجرت استرالیا نگه داری و بعد از اخذ ویزا فورا به موکلین تحویل داده خواهد شد.

سن

جدول امتیاز سن برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا

.

سن امتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال تمام ۲۰
۲۵ تا ۳۲ سال تمام ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام ۲۰
۴۵ تا ۵۴ سال تمام ۱۵
۵۵ سال و بیشتر ۰

زبان انگلیسی

نمره زبان انگلیسی مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا

.

سطح تسلط به زبان انگلیسی امتیاز
حداقل نمره ۵ در هر مهارت آزمون IELTS ۵
حداقل نمره ۷ در هر مهارت آزمون IELTS ۱۰

مدرک تحصیلی

محاسبه امتیاز مدرک تحصیلی در ویزای سرمایه گذاری استرالیا

.

نوع مدرک تحصیلی امتیاز
دیپلم یا مدرک تجاری یا لیسانس از مؤسسات تحصیلی استرالیا و یا مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی استاندارد شناخته شده ۵
مدرک لیسانس در کسب‌وکار، علوم یا تکنولوژی توسط مؤسسه استرالیا و یا مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی استاندارد شناخته شده (لیسانس مدیریت و تجارت) ۱۰

اموال و دارایی های مالی

جدول امتیازبندی اموال و دارایی های جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

.

اموال و دارایی های مالی  امتیاز
۸۰۰ هزار دلار استرالیا ۵
۱.۳ میلیون دلار استرالیا ۱۵
۱.۸ میلیون دلار استرالیا ۲۵
۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا ۳۵

گردش مالی کسب و کار

امتیاز گردش مالی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

.

میزان گردش مالی در کسب و کار امتیاز
۵۰۰ هزار دلار استرالیا ۵
۱ میلیون دلار استرالیا ۱۵
۱.۵ میلیون دلار استرالیا ۲۵
۲ میلیون دلار استرالیا ۳۵

معرفی نامه ایالتی و یا دولتی و یا داشتن حمایت ویژه

تاییدیه ویژه از مکان‌های مشخص ۱۰
آژانس دولتی یا ایالتی تایید کند که کسب‌وکار شما پیشنهاد منحصربه‌فرد و منافع مهمی را برای کشور یا ایالت یا قلمرو در بر دارد. ۱۰

تجربه‌ی کسب و کار برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا

سابقه کسب و کار برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا امتیاز
حداقل ۴ سال در ۵ سال اخیر ۱۰
حداقل ۷ سال در ۸ سال اخیر ۱۵

تجربه‌ی کسب ‌وکار برای ویزای سرمایه‌ گذاری استرالیا عادی

سرمایه‌گذاری واجد شرایط به مبلغ حداقل 100 هزار دلار استرالیا
.
سابقه کسب‌وکار برای ویزای سرمایه‌گذاری عادی امتیاز
حداقل ۴ سال قبل از زمان دعوت برای درخواست ویزا ۱۰
حداقل ۷ سال قبل از زمان دعوت برای درخواست ویزا ۱۵

اسناد و مدارک نوآوری تجاری در کسب و کار

اگر در زمان دعوت برای درخواست ویزای نوآوری تجاری امتیاز
مدارک ثبت اختراع یا طراحی ثبت شده ۱۵
مدارکی مبنی بر علائم تجاری ثبت شده ۱۰
مدارکی مبنی بر توافق‌نامه سرمایه گذاری مشترک ۵
مدارک کسب و کار صادرات ۱۵
مدارکی مبنی بر علاقه به مالکیت یک کسب‌وکار ۱۰
مدارکی مبنی بر دریافت کمک‌های مالی یا سرمایه گذاری سرمایه ۱۰

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا

از جمله روش های مهاجرت به استرالیا ، اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا محسوب می شود. زیرا این روش آسان تر از روش ها و راه های دیگر می باشد، به این دلیل که استرالیا کشوری مهاجر پذیر است و به دنبال مهاجرانی است که بتوانند در گسترش این کشور نقش مفید و موثری ایفا کنند. دولت استرالیا سیاست‌های خود را در راستای جذب نیروهای کار متخصص تنظیم کرده و فرصت‌های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این گروه از مهاجران فراهم کرده است. استرالیا همواره اولویت بالایی مهاجرت به استرلیا از طریق ویزای کار استرالیا را در رشته‌های مختلف داده است. دلیل این امر درصد پایین بیکاری افراد متخصص ، میزان استفاده کم آنها از بودجه‌های دولتی و کمبود نیروی ماهر کاری در استرالیا می‌باشد. برای غلبه به مشکل کمبود نیروی کار ماهر، اداره مهاجرت استرالیا آمار مهاجرین استرالیا را از طریق تخصص و کار افزایش و سرعت دریافت اقامت استرالیا از این طریق را به طرز محسوسی بالاتر برده است.

ما به شما متقاضیان عزیز توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر نسبت به هر یک از ویزاهای کار استرالیا روی همان ویزا کلیک کنید.

شرایط اخذ ویزای کار استرالیا

نحوه محاسبه امتیاز در جدول امتیاز بندی ویزای کار استرالیا

در آخرین بررسی های به عمل آمده توسط وزیر مهاجرت استرالیا حداقل میزان امتیاز جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا 65 امتیاز است. این امتیاز بندی صرفا ابزاری است برای اداره مهاجرت استرالیا که توسط آن واجد شرایط بودن شما متقاضی عزیز را برای اخذ ویزای استرالیا برسی کند.

با توجه به تغییراتی که در دو سال گذشته اتفاق افتاد عملا استرالیا از پایبندی به این که به افراد ۶۵ امتیاز ویزای کار استرالیا ۱۸۹ را اعطا کند بازماند. بعد از افزایش چشم گیر متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریف ویزای کار استرالیا در سال های گذشته این عدد افزایش پیدا کرده است. به نوعی که گاها حداقل امتیاز برای دعوت شدن برای ویزای کار استرالیا ۱۸۹ به عدد ۷۰ و ۷۵ امتیاز نیز می رسد. البته این عدد کاملا متغیر است و بر اساس تعداد دعوت نامه های هر راند دعوت نامه استرالیا می تواند بالا و پایین برود. اما نکته ای که می خواهیم به آن برسیم این است که این عدد اعلام شده حداقل ۶۵ امتیاز اعلام شده توسط اداره مهاجرت استرالیا به عنوان کف امتیاز برای دریافت دعوت نامه برای ویزای کار استرالیا با شرایط کنونی امکان محقق شدن آن وجود ندارد. پس لطفا توجه داشته باشید که از هر طریق ممکن به فکر افزایش امتیاز پرونده مهاجرتی خود باشید. شاید یکی از بخش هایی که خیلی تاثیر گذار است دانش زبان انگلیسی شما باشد که بتواند بخش بزرگی از امتیاز های پرونده مهاجرت استرالیا شما از طریق ویزای کار ار تامین نمایید. برای این کار توصیه می کنم حتما به صفحه زیر درباره زبان انگلیسی مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا رجوع نمایید.

سن

اولین شرط جهت اقدام برای مهاجرت کاری به استرالیا، داشتن سن کمتر از ۴۵ سال است و حداکثر امتیاز سن متعلق به افرادی است که بین ۲۵ تا ۳۳ سال داشته باشند. 

امتیاز سن در مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا

سن امتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال تمام ۲۵
۲۵ تا ۳۲ سال تمام ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام ۱۵

مدرک تحصیلی

امتیاز مدرک تحصیلی جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا

این نکته قابل ذکر است که داشتن تحصیلات مرتبط با شغل متقاضی، برای اقدام برای مهاجرت استرالیا ضروری است و امکان اقدام برای ویزای کار استرالیا بدون داشتن تحصیلات مرتبط وجود ندارد. البته استثنا برای این موضوع، رشته های کامپیوتر و همچنین رشته های مدیریتی هستند که تحت شرایطی، امکان جایگزینی سابقه کار با مدرک تحصیلی برای آنها وجود دارد.

نکته : مدرک کارشناسی (لیسانس) در صورتی 15 امتیاز می گیرد که معادل مدرک لیسانس استرالیا باشد و به هر مدرک لیسانسی 15 امتیاز تعلق نمی گیرد و گاهی امتیاز مدرک لیسانس 10 حساب می شود.

مدرک تحصیلی  امتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا ۲۰
مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا ۱۵
مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا ۱۰
مدارک پایان دوره ارزیابی‌شده مرتبط با تخصص ۱۰

زبان انگلیسی

امتیاز زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا

چهار مهارت آیلتس منظور  speaking – writing – reading – listening  می‌باشد که باید نمره ی ۶ یا ۷ یا ۸ ارائه شود.

داشتن حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارتها ( speaking – writing – reading – listening ) یا معادل آن برای اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت الزامی می باشد و کسب حداقل نمره ۷ در همه مهارتها در امتحان آیلتس، ۱۰ امتیاز و حداقل نمره ۸ در همه مهارتها در این امتحان، ۲۰ امتیاز به امتیازهای متقاضی اضافه می کند.

زبان امتیاز
آیلتس ۶ جنرال یا PTE 50 یا معادل 0
آیلتس ۷ جنرال یا PTE 65 یا معادل 10
آیلتس ۸ جنرال یا PTE 79 یا معادل 20

در حال حاضر، اکثر متقاضیان مهاجرت به استرالیا امتحان PTE را انتخاب می کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره این امتحان میتوانید از صفحه پی تی ای PTE بازدید فرمایید.

دقت کنید امکان ارایه دیگر انواع مدارک زبان مانند تافل، پی تی ای و … هم به اداره مهاجرت استرالیا وجود دارد. آزمونهای انگلیسی مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا و نمره معادل آنها در جدول زیر لیست شده اند:

امتیاز زبان انگلیسی جهت مهاجرت به استرالیا

تاثیر زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا

کسب امتیاز 20 در زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا

سابقه کاری خارج از استرالیا

محاسبه امتیاز سابقه کار خارج از استرالیا برای ویزای کار استرالیا

متقاضیان عزیز توجه داشته باشید که داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی پس از فراغت از تحصیل در خارج از کشور استرالیا ( مانند ایران )، می تواند حداکثر تا ۱۵ امتیاز به متقاضیان مهاجرت به استرالیا کمک کند.

نکته

برای اثبات سابقه کار، الزاما نیازی به سابقه بیمه نمی باشد و در اکثر موارد،‌ ارایه مدارکی مانند نامه اشتغال به کار، صورتحساب بانکی، فیش حقوقی، قرارداد و … برای کسب امتیاز سابقه کار کفایت میکند.

سابقه کاری در خارج از استرالیا امتیاز
کمتر از ۳ سال ۰
۳ تا ۴ سال ۵
۵ تا ۷ سال ۱۰
۸ تا ۱۰ سال ۱۵

نکته : سابقه کار هم برای بعضی مشاغل امکانپذیر است که البته این مساله به سازمان ارزیابی کننده شغل متقاضی بستگی دارد. بطور مثال، حسابداران و مهندسین الزاما نیازی به سابقه کار ندارند (البته تا زمانی که حد نصاب جمع امتیاز آنها به مقدار لازم برسد) و در صورت جبران کمبود امتیاز سابقه کار از طریق سایر فاکتورها (مانند نمره زبان، مدرک تحصیلی، امتیاز همسر و …)، امکان مهاجرت به استرالیا بدون سابقه کار برای این دسته از مشاغل وجود دارد. حال اینکه متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق مشاغلی مانند برقکار و تکنیسین عمران، امکان مهاجرت بدون سابقه کار را حتی در صورت داشتن مجموع امتیاز مورد نیاز، نخواهند داشت. همانطور که اشاره شد، تشخیص اینکه آیا امکان مهاجرت به استرالیا بدون سابقه کار برای شغلی وجود دارد بستگی به نظر سازمان ارزیابی کننده مهارت دارد. مسولیت این سازمان، ارزیابی تخصصی مدارک تحصیلی و شغلی متقاضی و تشخیص صلاحیت یا عدم صلاحیت وی در شغل مورد نظر می باشد.

سابقه کاری در استرالیا

امتیاز سابقه کاری مرتبط در استرالیا در 10 سال گذشته

توجه کنید داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی مورد نظر اداره مهاجرت استرالیا است مگر در رشته های خاص 

سابقه کاری مرتبط در استرالیا امتیاز
کمتر از یک سال ۰
۱ تا ۲ سال ۵
۳ تا ۴ سال ۱۰
۵ تا ۷ سال ۱۵
۸ تا ۱۰ سال ۲۰

تحصیل در استرالیا

امتیاز تحصیل در استرالیا برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

متقاضیانی که به مدت ۲ سال در استرالیا تحصیل کرده اند می توانند از ۵ امتیاز برای دوره تحصیل خود در استرالیا بهره مند شوند.

تحصیل در استرالیا امتیاز
هرگونه مدرک تحصیلی صادر شده و مورد تایید استرالیا 5

مدرک مترجم ناتی

جدول امتیاز بندی مترجمی ناتی برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار- NAATI برای مهاجرت استرالیا

موفقیت در آزمون مترجمی حرفه ای ناتی استرالیا میتواند ۵ امتیاز به متقاضیان مهاجرت استرالیا کمک کند. 

.

مدرک ناتی  امتیاز
امتیاز داشتن مدرک ناتی در زبان فارسی و یا دیگر زبان ها 5

 کلمه naati مخفف عبارت (National Accreditation for Translators Interpreters) است که انجمن مترجمان استرالیا نیز نامیده می شود. مترجمان از یک زبان انگلیسی و بالعکس می توانند در امتحانات ناتی که تقریبا در اکثر کشور های دنیا برگزار می شود شرکت کنند و مدرک مترجمی بین المللی دریافت کنند. سازمان ناتی مسولیت تایید حرفه مترجمی را عهده دار می باشد و در استرالیا قرار دارد. سازمان ناتی برای افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند نیز اهمیت زیادی دارد به این دلیل که اداره مهاجرت استرالیا اعلام نموده اگر هر فرد فارسی زبان تا حدی به زبان انگلیسی . فارسی تسلط داشته باشد که سازمان ناتی تسلط وی را به این دو زبان تایید نماید 5 امتیاز به مجموع امتیازات ان فرد اضافه خواهد کرد.

تحصیلات تخصصی

جدول امتیاز صلاحیت تحصیلات تخصصی در استرالیا جهت مهاجرت به استرالیا

.

تحصیلات تخصصی امتیاز
مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکترا از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک 5

اسپانسر

جدول امتیاز بندی داشتن اسپانسر ایالتی و منطقه ای برای مهاجرت به استرالیا

دلیل وجود اسپانسرشیپ ایالتی، جذب نیروی کار توسط ایالتهایی از استرالیا است که در زمینه های مختلف کاری دچار کمبود نیروی کار محلی هستند. در صورتی که شغل متقاضی جزو مشاغل مورد نیاز ایالتها باشد، این ایالتها می توانند کمبود امتیاز را جبران کنند و به اصطلاح متقاضی را اسپانسر کنند. در این صورت، متقاضی تعهد دارد حداقل ۲ سال در ایالت مربوطه زندگی کند.

.

نوع اسپانسرشیپ امتیاز

اسپانسر ایالتی مخصوص ویزای ۱۹۰

5

 اسپانسر فامیل یا ایالتی برای ویزای 489

10

همسر

جدول امتیاز بندی همسر برای مهاجرت به استرالیا 

.

دارا بودن تمام شرایط زیر برای همسر امتیاز
  • سن پایینتر از ۴۵ سال
  • داشتن شغلی از لیست مشاغل استرالیا MLTSSL با تایید سازمان ارزیابی کننده مربوطه
  • کسب حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارتها
5

ویزای والدین استرالیا

اغلب افرادی که والدین آن‌ها، خارج از استرالیا زندگی می‌کنند می‌خواهند که والدینشان به استرالیا مهاجرت کنند تا به آن‌ها نزدیک‌تر باشند. به این منظور تیم استرالیا کو به آنها اخذ ویزای والدین استرالیا را پیشنهاد می کند تا نسبت به مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند. اخذ ویزای والدین استرالیا ، می تواند تجربه ای زمان بر و پرهزینه باشد. و یا به عبارتی اگر فرزندان شما شهروند استرالیا هستند و یا دارای اقامت دائم استرالیا هستند می‌توانند اسپانسر شما شوند تا به استرالیا مهاجرت کنید و در کنارشان زندگی کنید. همچنین اگر کلیه اقوام درجه یک خود و همسرتان در استرالیا هستند، می‌توانید از طریق ویزای آخرین بازمانده اقدام به اخذ اقامت استرالیا کنید.

ما به شما متقاضیان عزیز توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر نسبت به هر یک از ویزاهای والدین استرالیا روی همان ویزا کلیک کنید.

ویزای والدین ساب کلاس ۱۰۳

ویزای والدین ساب کلاس  ۱۷۳

ویزای والدین ساب کلاس  ۱۴۳

ویزای آخرین فرد بازمانده ۱۱۵

اخذ ویزای والدین استرالیا

ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا

ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا به فردی تعلق می گیرد که یا با یک تبعه و شهروند استرالیا یا شخصی که اقامت دائم استرالیا را دارد ازدواج کرده باشد یا در آینده قصد ازدواج داشته باشد. شرایط اداره‌ی مهاجرت استرالیا برای دریافت ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا ایجاب می‌کند که متقاضی باید به صورت قانونی با فرد مقیم استرالیا ازدواج کرده باشد و مدارک قانونی ازدواج ارائه کنند یا بتوانند به اداره‌ی مهاجرت ثابت کنند که در 12 ماه پیش از تشکیل پرونده، زندگی مشترک داشته‌اند. هر دو نوع ویزای ازدواج و نامزدی استرالیا در مرحله اول، به صورت اقامت موقت استرالیا صادر می‌شوند و در صورت تایید دولت استرالیا،  قابلیت تبدیل به اقامت دائم استرالیا را دارند. ویزای موقت ازدواج ۲ سال و ویزای نامزدی ۹ ماه اعتبار دارد. یکی از مهم‌ترین شرایط برای اخذ این ویزا، حمایت مالی متقاضی از طرف اسپانسر است. شریک شما در استرالیا باید در تمام مدت زمان ویزای موقت نیازهای اولیه‌ی زندگی شما را تامین کند.

ما به شما متقاضیان عزیز توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر نسبت به هر یک از ویزاهای نامزدی و ازدواج استرالیا روی همان ویزا کلیک کنید.

ویزای ازدواج ساب کلاس ۸۲۰ ( اقامت موقت استرالیا )

ویزای ازدواج ساب کلاس ۸۰۱ ( اقامت دائم استرالیا )

ویزای ازدواج ساب کلاس ۳۰۹ ( اقامت موقت استرالیا )

ویزای ازدواج ساب کلاس ۱۰۰ ( اقامت دائم استرالیا )

ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا

سایر ویزاهای استرالیا

در این بخش به برسی سایر ویزاهای استرالیا همچون ویزاهای فرزند استرالیا و انواع ویزای توریستی استرالیا می پردازیم. ما به شما متقاضیان عزیز توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر نسبت به هر یک از ویزاهای استرالیا روی همان ویزا کلیک کنید.

ویزای فرزند ساب کلاس  101

ویزای فرزندخواندگی ساب کلاس 102

ویزای کودک یتیم خویشاوند ساب کلاس 117

ویزای فرزند وابسته ساب کلاس 445

ویزای توریستی ساب کلاس 600

ویزای توریستی استرالیا 600 (فامیلی)

ویزای توریستی استرالیا 600 ( بیزینسی )

هزینه اخذ ویزای استرالیا