افتتاح حساب بانکی در استرالیا

زمانی که در مورد نوع حساب بانکی تصمیم گرفتید، می توانید به صورت آنلاین در شعب بانکی یا با تلفن حساب خود را افتتاح کنید. در هر صورت و بسته به نوع حساب بانکی مستلزم ارائه اطلاعات دقیق و مدارک شناسایی کافی هستید.
افتتاح حساب بانکی در استرالیا به طور کارآمد به معنای ورود به توافق قراردادی با موسسه مالی است، بنابراین معمولا شرایط و ضوابطی وجود دارد که باید بخوانید و بپذیرید.
اگر تمامی اطلاعات لازم، شرایط و مراحل شناسایی طی شدند، درخواست شما باید پردازش و حسابتان افتتاح شود.

تکمیل بررسی هویت در بانک های استرالیا

پیش از افتتاح حساب بانکی استرالیا برای نخستین بار باید اسناد شناسایی خاصی را در صورت نیاز بانک ارائه دهید. این کار را می توان زمانی انجام داد که به استرالیا رسیده اید یا در برخی موارد از خارج قابل انجام است (که در برخی نهادهای مالی مانند شرکت بانکداری Westpac دردسترس است). تا تکمیل بررسی هویت و تحقق سایر شرایط معیارها ممکن است فقط قادر به سپرده گذاری در حسابی باشید که افتتاح کرده اید و هیچ گونه برداشتی نداشته باشید. با بانکی که می خواهید در آن حساب باز کنید تماس برقرار کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد شرایط شناسایی هویت پیدا کنید.

انتقال وجوه به استرالیا

روش های بسیاری برای انتقال پول به استرالیا وجود دارد. اگر پیش از خروج حساب بانکی استرالیایی افتتاح کنید باید بتوانید وجوه خود را در حساب جدید سپرده گذاری کنید.
دسترسی به وجود در حساب های بانکی استرالیایی، گزینه های بسیاری وجود دارد:

شعب بانکی در استرالیا

نباید به مکان دوری برای یافتن شعبه بانکی سفر کنید. اکثر مراکز خرید اصلی همواره شعبی از بزرگترین بانک های بزرگ و برخی از بانک های خارجی را دارند. برای معاملات پیچیده بیشتر، مانند درخواست تبادل ارزی یا وام رهن، بازدید شخصی از موسسه مالی که می خواهید در استرالیا درآن حساب باز کنید ممکن است بهترین گزینه باشد. بسته به حسابتان و فرآیند شناسایی ممکن است لازم به حضور شخصی برای تایید کاغذهای اصلی یا امضای اسناد باشد. نزدیکترین شعبه Westpac را در سایت پیدا کنید.

خودپردازها در استرالیا

هزاران خودپرداز در کشور وجود دارند. در حالی که بیشتر آن ها برای برداشت وجوه از حسابتان استفاده شده اند، بسیاری نیز مجهز به پذیرش سپرده شده اند، امکان انتقالات بین حساب ها و همچنین نمایش باقی مانده و ارائه صورت های معامله کوچک را فراهم می کند. استفاده از خودپردازهایی با نام تجاری بانک خودتان معمولا رایگان خواهد بود، در حالی که خودپردازهای سایر بانک ها ممکن های بهای پردازش کوچکی برای هر معامله کسر کند. با Westpac می توانید به پول خود به اندازه 1.5 میلیون در خودپردازهای جهانی دسترسی پیدا کنید. در استرالیا به تنهایی، بیش از 3000 خودپرداز برای انتخاب دارید.

EFTPOS چیست؟

EFTPOS به معنای انتقال الکترونیکی وجود به هنگام فروش است. در لفظ مقدار است اما به سادگی به معنای این است که می توانید در لحظه فروش با استفاده از کارت اعتباری مرتبط یا استاندارد بهای کالاها را در پیشخوان بپردازید. PIN یا امضا معامله را معتبر می کند. برای مثال اگر از خواربارفروشی در سوپرمارکت خرید می کنید می تواند با استفاده از EFTPOS بهای آن را پرداخت کنید، و برخی خرده فروشان همزمان به برداشت وجه نقد از حسابتان اجازه می دهند (ممکن است بهایی را اعمال کنند).

گوشی موبایل یا تبلت

راه اندازی این معمولا مستلزم ثبت نام اولیه در بانکتان، سپس بازدید از سایت موبایل آن ها یا دانلود اپلیکیشن مرتبط برای دستگاهتان است. با تکثیر گوشی های هوشمند و افزایش کارایی آن ها، افراد بیشتر و بیشتری با استفاده از موبایل معاملات بانکداری را انجام می دهند. راحتی مشهود است؛ اینکه بتوانیم در هر جایی و هر زمانی عملیات بانکی را انجام دهیم.
اینترنت و بانکداری آنلاین در استرالیابانکداری آنلاین معمولا مستلزم ثبت نام اولیه در بانکتان است. زمانی که ثبت نام کردید می تواند از اینترنت برای ورود به حساب و اجرای آنلاین اعمال بانکداری خود در زمان خودتان استفاده کنید.

کارت بدون تماس

کارت اعتباری یا بدهی با ویژگی Visa payWave یا MasterCard® PayPass™ اجازه استفاده از فناوری بدون تماس را برای خرید های زیر 100 دلار را در تاجران شرکت کننده می دهد. هیچ امضا یا پینی مورد نیاز نیست. نیازی به کشیدن یا وارد کردن کارت نیست. در هنگام خرید روزانه نیازی به تغییر دقیق نیست. فقط کارت بدون تماس را دربرابر پایانه سازگار برای روش سریع تر پرداخت نگه دارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *