سازمانی مهندسی استرالیا

سازمان مهندسی استرالیا ( سازمان EA استرالیا ) وظیفه ارزشیابی متقاضیانی را دارد که فارغ التحصیل رشته های مهندسی هستند و رشته ی آنها در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا به عنوان مهندس وجود دارد. قبل از ارسال مدارک سایت سازمان مهندسی استرالیا ( سازمان EA استرالیا ) را چک نمایید تا مطمئن شوید که رشته شما حتما جزو رشته هایی هست که سازمان مهندسی استرالیا مسئولیت ارزیابی آن را بر عهده دارد.

متقاضیان بعد از درخواست به سازمان مهندسی استرالیا در یکی از طبقه بندی های 5 گانه زیر قرار خواهند گرفت:

Professional Engineer

Engineering Technologist

Engineering Associate

Engineering Manager

Reject

مدارک مورد نیاز برای درخواست اسسمنت از سازمان مهندسی استرالیا:

۱- فایل ترجمه شناسنامه متقاضی

۲- صفحات مشخصات پاسپورت

۳- دو قطعه عکس 6*4

۴- ترجمه مدرک تحصیلی

۵- ترجمه ریز نمرات

۶- ترجمه عضویت در نظام مهندسی در صورت عضویت

۷- ترجمه پروانه نظام مهندسی در صورت داشتن پروانه

۸- رزومه شغلی در قالب ۳ تا ۴ صفحه

۹- سه پروژه 1500 تا 2500 لغتی به همراه خلاصه  طبق الگوی سازمان مهندسی CDR ( صفحه مخصوص نگارش CDR )

۱۰- نگراش سی پی دی CPD (در صورتی که در سمینار مربوط به رشته تان شرکت کرده اید و یا دوره ی مرتبط گذرانده اید در این فایل حتما ارائه نمایید، دقت داشته باشید از شما سرتیفیکتی بابت این دوره ها نخواهند خواست و صرفا اشاره به آنها کافی خواهد بود.)

۱۱- ارائه نمره زبان PTE 50 (یا نمره زبان معادل آن در آیلتس و تافل) در هنگام ارسال مدارک به سازمان مهندسی استرالیا همراه با مدارک الزامی می باشد.

نکات مرتبط با سازمان مهندسی استرالیا ( سازمان EA استرالیا ) بعد از ارسال مدارک برای اسسمنت :

به طور کلی مهندسانی که رزومه قوی تری داشته باشند و ساختار نگارش پروژه قوی تر و مناسب تری داشته باشند به عنوان مهندس Professional Engineer و مهندسانی که رزومه نسبتا ضعیف تر داشته اند و یا حتی اگر رزومه قوی ای داشته اند اما و نگارش ضعیف بوده اند و نتوانند تمام مطالب را در مبحث سی دی آر CDR دقیق پیاده سازی نمایند با احتمال بسیار زیادی تکنالوژیست Engineering Technologist توسط سازمان مهندسی استرالیا اسسمنت خواهند شد.

کدام بهتر است از سازمان مهندسی استرالیا اسسمنت بگیریم؟ پروفشونال انجینیر یا انجینیرینگ تکنالوژیست؟

با توجه به تغییر ظرفیت ها و لیست های اسپانسری برای شما بسیار مناسب تر خواهد بود تا به عنوان مهندس پروفشونال Professional Engineer ارزشیابی شوید زیرا با احتمال بسیار بالاتر در مرحله گرفتن دعوت نامه، کار ساده تری خواهید داشت. رشته ی  Engineering Technologist جزو کد رشته هایی است که افراد با امتیاز بسیار بالاتری دعوت می شوند و معمولا افرادی که حداقل ۷۵ امتیاز دارند می توانند به گرفتن دعوت نامه در این رشته امیدوار باشند و امیدی برای گرفتن دعوت نامه از استرالیا با امتیاز کمتر فعلا بسیار کم است. پس با یک تحلیل ساده متوجه می شویم در صورتی که Engineering Technologist اسس شویم با احتمال بسیار زیادی در گرفتن دعوت نامه شانس کمتری خواهیم داشت.

چه کار کنیم تا مهندس پروفشونال Professional Engineer از سازمان EA استرالیا ارزیابی شویم؟

باید بسیار در زمینه نگارش سی دی آر CDR  تحقیق نمایید و مطالعه زیادی داشته باشید نمونه سی دی آر CDR  افراد موفق را بگیرید و مرور نمایید تا به  ساختار کلی CDR  کاملا مسلط  و آگاه شوید. و یا می توانید به یک وکیل مهاجرت خبره مراجعه  نمایید و از او بخواهید در نگارش و ادیت کنارتان باشد.

آیا می توان نگارش CDR را به فرد دیگری سپرد؟

مسلما پاسخ منفی هست زیرا ( سازمان EA استرالیا ) ۴ سالی هست که مدام اطلاع رسانی می کند که در صورت مشاهده CDR تکراری پرونده را رد خواهد کرد. سازمان مهندسی استرالیا به نرم افزاری مجهز هست که ساختار CDR شما و متن های ارسالی شما را با Data Base که در اختیار دارد مقایسه و تحلیل می نماید پس تلاش کنید در هنگام نگارش نکات فوق را در نظر بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *