میانگین حقوق ساعتی تکنسین برق در استرالیا

میانگین حقوق ساعتی تکنسین برق در استرالیا 34.05 دلار استرالیا است.

تعریف شغلی برای تکنسین برق در استرالیا

تکنسین برق اقدام به نصب، تعمیر و نگهداری از تجهیزات برقی مینماید. آنها بایستی دارای دانش کاری از قوانین فدرال و ایالتی هنگام نصب تجهیزات برقی بوده و میبایست از روشهای ایمنی به روز اطلاع  داشته باشند. تکنسینهای برق انواع وظایف را انجام میدهند، اما بالاتر از همه مسئول تضمین جریان هموار تجهیزات برقی هستند. در صورتیکه تجهیزات با خطا مواجه شوند، اولین اولویت تکنسین تعمیر سریع، موثر و ایمن آن خواهد بود. یک تکنسین برق ممکن است تجهیزات برقی را کالیبره، عیب یابی، بازرسی، تمیز، اصلاح، به روز رسانی یا حتی حدف نماید. علاوه بر تجهیزات، تکنسینها ممکن است با سیمکشی، ولتاژ یا حتی جرثقیل چنگک دار و بارکننده کار کنند. بسیاری از تکنسینهای برق در یک کارخانه یا جو تولیداتی کار کرده، اگرچه همیشه اینطور نیست. تکنسینهای برق معمولا میبایست دارای دیپلم دبیرستان یا GED، به همراه برخی مجوزات برق، گواهی یا مدرک فنی و حرفهای باشند. با این حال، الزامات به شدت بسته به نوع شغل متفاوت هستند. برخی آموزش فراهم ساخته و نیازمند تجربه اندک بوده، در حالی که برخی دیگر نیازمند مدرک دانشگاهی در رشته مهندسی هستند. با این حال، دانش برق در بسیاری از موارد مورد نیاز است. بسیاری نیازمند مهارتهای اولیه کامپیوتر بوده و بایستی مایل به کار تحت نظر یک سوپروایز باشند.

تکنسینهای برق بایستی برای 40 ساعت کار آماده بوده و ممکن است در هر شیفت یا شیفت چرخشی کار کنند. با این حال، بسیاری از تکنسینها میتوانند حداقل اضافه کاری گاه به گاه را انتظار داشته، و ممکن است برای تعمیرات اضطراری آنکال نیز باشند. کار ممکن است در محیط داخلی یا خارجی انجام شده، اما آنها معمولا منوط به شرایط جوی، به ویژه در محیط تولیدی هستند. همچنین کار دستی بسیاری ممکن است هنگام تعمیر تجهیزات یا انجام برخی وظایف کاری دیگر مورد نیاز باشد.

وظایف تکنسین برق در استرالیا

  • طرح ریزی و مونتاژ مدارهای برقی اولیه و مجمعها.
  • طرح ریزی و مونتاژ ماشینها براساس نقاشی و دستورالعملهای دقیق کلامی.
  • انجام عیب یابی اولیه مکانیکی و برقی.
  • خواندن و تفسیر بلوپرینت برقی و مکانیکی، نمودار و شماتیک.

مهارتهای محبوب برای تکنسین برق در استرالیا

مهارت در تعمیر و عیب یابی سیستمها به دستمزد بالاتر از میانگین مرتبط هستند. مهارتهایی که کمتر از نرخ بازار دستمزد دریافت میکنند شامل عیب یابی الکترونیک، کنترلگر منطق قابل برنامهنویسی (PLC)/اتوماسیون و عیب یابی هستند.

دستمزد با توجه به میزان تجربه برای تکنسین برق در استرالیا

یک تکنسین برق در ابتدای حرفه خود با 1 تا 4 سال تجربه به مجموع میانگین (شامل انعام، پاداش و اضافه کاری)  30.16 دلار استرالیا، براساس داده 25 حقوق، دست مییابد. یک تکنسین برق در میانه حرفه خود با 5 تا 9 سال تجربه به مجموع میانگین 32.78 دلار استرالیا، براساس داده 39 حقوق، دست مییابد. یک تکنسین برق با تجربه با 10 تا 19 سال تجربه به مجموع میانگین 34.59 دلار استرالیا دست مییابد، براساس داده 32 حقوق. در اواخر حرفه خود (20 سال و بالاتر)، کارکنان به مجموع میانگین 37 دلار استرالیا دست مییابد.

تفاوت دستمزد با توجه به موقعیت برای تکنسین برق قدرت در استرالیا

کارکنان دارای عنوان شغلی تکنسین برق در در پرت، استرالیای غربی 13.1% بالاتر از میان ملی حقوق دریافت میکنند. این عناوین شغلی همچنین حقوق بالاتر از میانگین را در آدلاید، جنوب استرالیا (9.6% بیشتر) و ملبورن، ویکتوریا (2.8% بیشتر) خواهند یافت. پایینترین حقوق را میتوان در سیدنی، نیو ساوت ولز (3.5% کمتر)، بریزبن، کویینزلند (1.7% کمتر) و داروین، منطقه شمال (0.1% کمتر) یافت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *