رشته ی مهندسی نقشه برداری در سالهای گذشته جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا بوده است. متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی نقشه برداری ابتدا باید توسط سازمان نقشه برداری استرالیا SSSI مدارک تحصیلی و کاری آنها ارزیابی گردد و آنها توسط سازمان نقشه برداری استرالیا SSSI واجد الشرایط تشخیص داده شوند. یکی از پیش شرط های اساسی برای رشته مهندسی نقشه برداری برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار داشتن مدرک تحصیلی لیسانس معادل استرالیا است. شما در زمان درخواست باید مدرک تحصیلی معادل لیسانس استرالیا و یا بالاتر در رشته نقشه برداری را دارا باشید.

نکته مهم که گاهی افراد به آن توجهی نمی کنند این است که شما باید بدانید که شرط سازمان نقشه برداری استرالیا در دادن ارزیابی مثبت به متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی نقشه برداری داشتن مدرک لیسانس سکشن یک می باشد. توجه داشته باشید در صورتی که شما مدرک کاردانی و سپس کارشناسی اخذ نموده اید باید هر دو مدرک شما یعنی هم کاردانی و هم کارشناسی شما سکشن یک ارزیابی شود در غیر این صورت نتیجه اسسمنت شما منفی خواهد بود.

نکته: اگر لیسانس شما مهندسی نقشه برداری است اما سکشن دو و مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی نقشه برداری را دارید می توانید برای دریافت اسسمنت مثبت از سازمان نقشه برداری استرالیا SSSI کاملا خوش بین باشید.

درآمد مهندسی نقشه برداری در استرالیا ( حقوق نقشه برداری در استرالیا )

میانگین درآمد برای رشته نقشه برداری در استرالیا ۹۷ هزار دلار برای آقایان و ۷۸ هزار دلار برای خانم ها اعلام شده است.

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی نقشه برداری

سازمانی که وظیفه ارزیابی مدارک رشته نقشه برداری را در استرالیا بر عهده دارد سازمان نقشه برداری استرالیا SSSI می باشد. این سازمان برای ارزیابی مدارک تحصیلی , کاری علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی و سوابق کاری , نمره زبان پی تی ای ۵۰ ( و یا معادل آن در آیلتس را جزو پیش شرط های ارزیابی مدارک قرار داده است) ( به صفحه مخصوص پی تی ای مراجعه شود). شما در زمان ارسال مدارکتان برای سازمان نقشه برداری استرالیا باید مدرک زبان انگلیسیتان را همراه مدارکتان برای این سازمان ارسال نمایید.( به صفحه مخصوص سکشن بندی دانشگاههای ایران مراجعه شود )

الزامات سازمان نقشه برداری استرالیا SSSI برای مهندسی نقشه برداری

1- در ابتدای کار باید مدارک تحصیلی و مدارک کاری به همراه نمره زبان پی تی ای ۵۰ به سازمان نقشه برداری استرالیا ارسال گردد.

2- بعد از آمدن نتیجه مثبت ارزیابی توسط سازمان نقشه برداری استرالیا باید فرم درخواست EOI برای رشته نقشه برداری برای ایالتهای مختلف استرالیا و اداره مهاجرت استرالیا تکمیل و ارسال گردد.

3- بعد از دریافت دعوت نامه معتبر از استرالیا برای دریافت ویزای اقدام می گردد و فرم های مربوط به دریافت ویزای تکمیل و ارسال می گردند.

4- معمولا زمان دریافت ویزای بعد از اخذ دعوت نامه استرالیا چیزی بین ۳ الی ۵ ماه می باشد.

دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق نقشه برداری

خبر بسیار مثبت اما برای متقاضیان مهاحرت به استرالیا از طریق نقشه برداری اما این خواهد بود که افراد با امتیازات بسیار کم و حتی کف امتیازات می توانند بسیار به دریافت دعوت نامه از استرالیا امیدوار باشند . دلیل آن هم بر می گردد به تعداد متقاضیان بسیار کم برای رشته نقشه برداری برای استرالیا است. و دلیل بعدی نیز نیاز استرالیا به این رشته می باشد. معمولا ایالت های کویینزلند و ساوت استرالیا و نیوسالت ولز ایالت هایی هستند که به راحتی به متقاضیانی که ارزیابی مثبت را قبلا از سازمان نقشه برداری استرالیا دریافت کرده اند دعوت می نمایند.