مهندسین کشاورزی در ایران ( گرایش های مختلف رشته کشاورزی برای مهاجرت به استرالیا شرایط گوناگونی دارند ) می توانند برای مهاجرت استرالیا از طریق مهندسی کشاورزی اقدام نمایند. گرایش های مختلف رشته های کشاورزی در طی سالیان گذشته همواره جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا بوده اند. رشته ی کشاورزی در کنار رشته های نقشه برداری و رشته های فنی و حرفه ای همواره جزو مشاغلی بوده اند که استرالیا تعداد دعوت نامه قابل توجهی را برای آنها در نظر میگیرد. در این مقاله سعی میکنیم شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی کشاورزی و گرایش های مختلف آن را بررسی نماییم. با ما همراه باشید.

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی کشاورزی ( مهندس کشاورزی)

فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در گرایش های مختلف شانس این را خواهند داشت تا با گرایش هایی که برای رشته های آنها در لیست مشاغل استرالیا در سال ۲۰۱۹ معرفی شده است اقدام نمایند. رشته هایی که فارغ التحصیلان رشته کشاورزی برای مهاجرت به استرالیا می توانند با آن کدهای شغلی اقدام نمایند به شرح زیر است:

233912: Agricultural Engineer ( مهندس کشاورزی سازمان ارزیاب سازمان مهندسی استرالیا )

234111: Agricultural Consultant ( مشاور کشاورزی سازمان ارزیاب سازمان وت اسس استرالیا )

234112: Agricultural Scientist ( محقق کشاورزی سازمان ارزیاب سازمان وت اسس استرالیا )

311111: Agricultural Technician ( تکنسین کشاورزی سازمان ارزیاب سازمان وت اسس استرالیا )

به غیر از مورد اول سایر موارد همگی توسط سازمان وت اسس استرالیا ارزیابی می شوند , که این نتیجه باعث می شود که اگر شما می خواهید در رشته مهندسی کشاورزی از سازمان مهندسی استرالیا ارزیابی شوید نیاز به نگارش CDR داشته باشید و علاوه بر آن برای دریافت اسسمنت از سازمان مهندسی استرالیا نیاز به ارائه پی تی ای 50 خواهید داشت. ( صفحه تخصصی آموزش زبان انگلیسی و آموزش خصوصی پی تی ای )

معرفی سازمانهای اسسمنت مدارک برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی کشاورزی

همانطور که به طور مختصر به آن اشاره شد سازمانهای ارزیاب هر یک از گرایش های رشته کشاورزی مهاجرت به استرالیا متفاوت هستند. گرایشی که سازمان مهندسی استرالیا آن را ارزیابی می کند برای ارزیابی شدن توسط سامان مهندسی استرالیا نیاز به نوشتن CDR دارد ( به صفحه مخصوص CDR مراجعه شود ) و سایر رشته های معرفی شده می توانند پروسه ارزیابی مدارک را به سازمان وت اسس استرالیا واگذار نمایند که دیگر در این صورت نیازی به نگارش CDR نخواهند داشت.( صفحه سازمان مهندسی استرالیا ) ( صفحه سازمان وت اسس استرالیا )

مدارک مورد نیاز برای دریافت اسسمنت برای رشته مهندسی کشاورزی

سازمان مهندسی استرالیا برای ارزیابی مدارک مهندسی کشاورزی علاوه بر ارائه CDR برای ارزیابی مدارک نیاز به داشتن نمره زبان پی تی ای ۵۰ در تمامی مهارت ها نیز هست. ( سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت اسسمنت از سازمان مهندسی استرالیا در صفحه مربوط به آن به صورت کامل آورده شده است.) اما رشته های دیگری با نامهای محقق کشاورزی و مشاور کشاورزی و تکنسین کشاورزی همگی اینها را سازمان وت اسس استرالیا ارزیابی می کند که در این صورت شما برای اثبات واقعی بودن مدارک ارسالی یک سری پیش شرط ها را نیاز دارید که در (صفحه مخصوص سازمان وت اسس استرالیا آورده شده اند). پس برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی کشاورزی شما باید از یکی از دو سازمان معرفی شده فوق اقدام به دریافت اسسمنت نمایید. تنها نکته ی امیدوار کننده برای رشته هایی که سازمان وت اسس ارزیابی می کند این است که این سازمان در زمان اسسمنت مدارک نیازی به ارائه نمره زبان انگلیسی ندارد و همچنین پروسه اسسمنت را صرفا با داشتن نامه سابقه کار از کارفرما به علاوه تعدادی فیش حقوقی معتبر و اسناد مربوط به پرداختی از طرف کارفرما انجام می دهد.

تعداد دعوت نامه های رشته کشاورزی برای مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۱۹

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی کشاورزی

مهندس کشاورزی

برای رشته های مختلف کشاورزی در استرالیا تعداد دعوت نامه های مختلفی در نظر گرفته شده است. امسال این عدد حدود ۱۰۰۰ دعوت نامه برای ویزای کار استرالیا ۱۸۹ می باشد. اما به طور کلی می توان این نوید را داد که معمولا متقاضیان رشته ها کشاورزی با امتیاز پایین تری نسبت به سایر رشته های دعوت نامه دریافت می کنند به دلیل این که این رشته ها جزو رشته های پروراتا استرالیا نیستند و این خود باعث این می شود که با کف امتیاز های ممکن بتوانند دعوت نامه دریافت نمایند. به این نکته توجه داشته باشید که عدد ۱۰۰۰ که اعلام شد صرفا برای ویزای ۱۸۹ استرالیا است و سایر ویزاهای کار استرالیا ( ویزای ۱۹۰ و ویزای ۴۸۹ ) نیز تعداد قابل توجهی دعوت نامه برای رشته های کشاورزی صادر می کنند.

میانگین حقوق برای مهندسی کشاورزی در استرالیا در سال ۲۰۱۸

میانگین درآمد برای رشته های کشاورزی در استرالیا برای آقایان و خانمها در سنین مختلف متفاوت اعلام شده است. درآمد برای مهندسان کشاورزی آقا در استرالیا برای سنین 40 سال ۱۰۱ هزار دلار و برای خانم ها این عدد برای سنین ۳۷ سال ۱۲۰ هزار دلار اعلام شده است.
اما میانگین درآمد برای رشته های تحقیقاتی کشاورزی در استرالیا پایین تر اعلام شده است. این عدد برای آقایان ۹۹ هزار دلار و برای خانم ها ۶۴ هزار دلار اعلام شده است.

بررسی نقاط حیاتی در پروسه دریافت اسسمنت و همچنین بیان ریسک های موجود که شاید بتوانند پاشنه آشیل یک پرونده مهاجرتی موفق باشند در اقدام برای مهاجرت به استرالیا مهندس عمران

بخش عمده ریسک های پرونده های مهاجرتی در ابتدای کار به انتخاب صحیح کد شغلی بر می گردد. شما باید کد شغلی را انتخاب کرده باشید که از بین گزینه های موجود تطابق کامل با مدرک تحصیلی مورد نیاز برای اسسمنت مثبت این رشته توسط سازمان های ارزیاب مربوطه در استرالیا را داشته باشد و مینیمم نیازمندی موجود در زمینه مدرک تحصیلی توسط این سازمان را رعایت کرده باشد. ( مثلا برای سه رشته از چهار رشته فوق داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس معادل استرالیا الزامی می باشد و درصورت عدم وجود این مدرک پرونده قطعا رد خواهد شد) ( در این صفحه می توانید دانشگاه خود را از نظر سکشن بندی چک نمایید.) نکته حیاتی دیگر بررسی نوع سوابق کاری قابل اثباتی است که باید بررسی شود که آیا دقیقا نیازمندی های موجود در سازمان ارزیاب مدارک مربوطه در استرالیا را برطرف می نماید یا خیر. اما نکته آخر و مهمترین نکته تنظیم یک نامه سابقه کار با دقت کامل و بر اساس دو محور که نباید تضادی بین آنها وجود داشته باشد است. این دو محور به ترتیب این ها هستند:
۱-سازمان های ارزیاب استرالیا برای هر کد شغلی تعدادی شرح وظیفه مشخص کرده اند که انتظار دارند شما با انتخاب هر یک از کد شغلی های فوق این شرح وظایف را در نامه ارائه شده خود داشته باشید.
۲-نامه باید به گونه ای تنظیم شود که کار واقعی شما را نیز در بر بگیرد زیرا کارفرمای شما هر نامه ای را که شما بخواهید امضا نخواهد کرد مگر این که این نامه تا حدود بسیار زیادی نزدیک به کاری باشد که شما واقعا در آن محل انجام داده اید.
با دانستن این دو نکته است که از حساسیت تنظیم نامه سابقه کار آگاه می شویم.
اگر در هر یک از سه بخش ضعف هایی وجود داشته باشد می تواند باعث منفی شدن جواب اسسمنت توسط سازمان های ارزیاب مدارک در استرالیا گردد که معمولا پرونده مهاجرت به استرالیا در این شرایط از دست رفته خواهد بود. پس شما باید دقت داشته باشید که این سه مرحله را با دقت و صحت کامل پشت سر می گذارید تا به مرحله ویزای استرالیا نزدیک تر شوید.