مهندسی پزشکی در سالهای گذشته جزو مشاغل مورد نیاز استرالیا بوده است. مهندسی پزشکی اکنون جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا بلند مدت MLTSSL نیز می باشد. این بدان معناست که متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی پزشکی می توانند برای تمامی کلاسهای ویزای کار استرالیا اقدام نمایند. این رشته با کد شغلی ۲۳۳۹۱۳ در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا حضور دارد. پیش شرط برای اقدام تحت عنوان مهندسی پزشکی داشتن مدرک معادل لیسانس استرالیا و یا بالاتر در رشته مهندسی پزشکی می باشد.

 میزان حقوق در استرالیا برای مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی جزو رشته های کاری پر درآمد در استرالیا می باشد. میانگین درآمد برای رشته مهندسی پزشکی در استرالیا ۱۰۱ هزار دلار برای آقایان و ۱۲۱ هزار دلار برای خانم ها اعلام شده است.

سازمان اسسمنت مدارک در استرالیا

سازمانی که وظیفه ارزیابی مدارک رشته مهندس پزشکی را در استرالیا بر عهده دارد سازمان مهندسی استرالیا می باشد. این سازمان برای ارزیابی مدارک تحصیلی و مدارک کاری مهندسان پزشکی علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی و سوابق کاری , پکیچ CDR را نیز جزو مدارک مورد نیاز خود اعلام کرده است .( به صفحه مخصوص به CDR مراجعه شود )

مهاجرت از طریق مهندس پزشکی

۱- در ابتدای کار باید مدارک تحصیلی و مدارک کاری به همراه پکیج CDR به همراه نمره زبان پی تی ای 50 به سازمان مهندسی استرالیا ارسال گردد. ( صفحه مخصوص آزمون PTE )

۲- بعد از آمدن نتیجه مثبت ارزیابی توسط سازمان مهندسی استرالیا باید فرم درخواست EOI برای رشته مهندسی پزشکی برای ایالتهای مختلف استرالیا و اداره مهاجرت استرالیا تکمیل و ارسال گردد.

۳- بعد از دریافت دعوت نامه معتبر از استرالیا برای دریافت ویزای اقدام می گردد و فرم های مربوط به دریافت ویزای تکمیل و ارسال می گردند.

۴- معمولا زمان دریافت ویزای استرالیا بعد از اخذ دعوت نامه استرالیا چیزی بین ۳ الی ۵ ماه می باشد.

شرایط خاص برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی پزشکی

با توجه به اینکه رشته مهندس پزشکی جزو لیست مشاغل بلند مدت استرالیا است پس می تواند برای تمامی ویزاهای کار استرالیا از جمله ویزای کار استرالیا ۱۸۹ و ویزای کار استرالیا ۱۹۰ که هردو جزو ویزاهای اقامت دائم استرالیا هستند اقدام نماید. اما نکته این جاست که معمولا برای دریافت اسپانسری برای رشته مهندسی پزشکی برای مهاجرت به استرالیا معمولا دو ایالت بزرگ استرالیا ( نیو سالت ولز و ایالت کویینزلند ) اسپانسر می شوند. ایالت نیو سالت ولز ( مرکز این ایالت سیدنی ) شرط خاصی برای دعوت نامه ندارد و می توان تنها شرط آن را داشتن امتیاز بالا عنوان کرد. اما ایالت کویینزلند برای دادن دعوت نامه شرطی مبنی بر عضویت در برد تخصصی ایالت کویینزلند را گذاشته است. پش شرط عضویت در برد تخصصی کویینزلند داشتن NER می باشد. برای دریافت NER که توسط سازمان مهندسی استرالیا باید برای آن اقدام نمود داشتن اسسمنت مثبت از سازمان مهندسی استرالیا الزامی می باشد. باید توجه داشته باشید که برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی کشاورزی معمولا افراد با امتیاز های خیلی بالایی دعوت می شود لذا معمولا توصیه ما به همه دوستان فکر کردن به انجام پروسه NER و عضویت در برد تخصصی ایالت کویینزلند می باشد تا بتوانید با امتیاز کمتر و مدت زمان کوتاهتری دعوت نامه مورد نظر را از ایالت کویینزلند استرالیا دریافت نمایید. تیم ما به صورت تخصصی این سرویس را به صورت اختصاصی برای موکلین خودش انجام می دهد.