مهندسین صنایع ( تمامی گرایش ها ) که در زمینه مرتبط با رشته تحصیلیشان مشغول به کار هستند می توانند برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی صنایع اقدام نمایند. رشته مهندسی صنایع جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا می باشد که این لیست همه ساله توسط اداره مهاجرت استرالیا بروز رسانی می شود و نکته با اهمیت برای مهندسان صنایع این است که همه ساله رشته مهندسی صنایع جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا بلند مدت MLTSSL بوده است. فارغ التحصیلان رشته مهندسی صنایع برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندس صنایع باید نیازمندی هایی که همه ساله توسط اداره مهاجرت استرالیا معرفی می شود را فراهم سازند.

 نیازمندی هایی که می توانند دارا بودن یک مدرک تحصیلی خاص باشند و یا نمره زبان پیش نیاز متفاوت. در این مقاله سعی می کنیم تا به بخش عمده ای از این نیازمندی ها اشاره کنیم.

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی صنایع

مهندسی صنایع با کد شغلی 233511: Industrial Engineer جزو لیست مشاغل بلند مدت و استراتژیک استرالیا MLTSSL است. برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی صنایع با داشتن مدرک مهندسی صنایع از دانشگاه معتبر و سکشن یک می توان اقدام نمود. در صورتی که مدرک لیسانس شما جزو دانشگاههای سکشن یک محسوب نمی شود برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی صنایع شما نیاز به مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی صنایع خواهید بود ( چک سکشن بندی دانشگاه های ایران )

سازمان مهندسی استرالیا مسئول رسیدگی به پرونده مهندسان صنایع می باشد

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندس صنایع

مهندس صنایع

مهندسی صنایع جزو مشاغلی است که اداره مهاجرت استرالیا صلاحیت بررسی و ارزیابی آن را به سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia واگذار کرده است. سازمان مهندسی استرالیا الزاماتی دارد که ما آن را برای شما در صفحه مخصوص به آن وارد کرده ایم. ( ورود به صفحه مخصوص سازمان مهندسی استرالیا ) شما با ورود به این صفحه می توانید از الزامات احتمالی که سازمان مهندسی استرالیا برای ارزیابی کد شغلی مهندسی عمران برای مهاجرت به استرالیا گذاشته است آگاه شوید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اسسمنت مدارک از استرالیا برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندس صنایع

افرادی که می خواهند مهاجرت به استرالیا از طریق مهندس صنایع نمایند باید این نکته را دقت نمایند که این انتخاب کد شغلی از بین کدهای شغلی مرتبط با رشته صنایع باید کاملا بر اساس مدرک تحصیلیشان و همینطور سوابق کاری قابل اثباتی است که دارند باشد. دلیل این امر حساسیت های موجود در بررسی مدارک از طرف سازمان ارزیاب رشته مهندسی صنایع سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia می باشد..

مدارک مورد نیاز برای دریافت اسسمنت از سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia برای مهندسی صنایع :

۱-مدارک شناسایی معتبر با اعتبار کافی
۲-مدارک تحصیلی بعد از دیپلم ( کاردانی و کارشناسی و به بالا…)
۳- نامه شرح وظیفه برای مهندس صنایع بر اساس پارامتر های مشخص شده توسط سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia
۴-فیش حقوقی معتبر از محل کار
۵-نوشتن یک CDR ( به صفحه مربوط به CDR سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia رجوع نمایید).
۶-داشتن نمره زبان معادل پی تی ای ۵۰ ( برای دانستن درباره آزمون پی تی ای به صفحه مخصوص آن مراجعه نمایید.)

تعداد دعوت نامه های استرالیا برای مهندسی صنایع در سال ۲۰۱۹

تعداد دعوت نامه در نظر گرفته شده توسط اداره مهاجرت استرالیا برای رشته مهندسی صنایع با کد شغلی 2335 در دوسال گذشته روند نزولی داشته به نحوی که از ۲۳۰۰ عدد در سال مالی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ در سال مالی جدید یعنی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ تعداد دعوت نامه های درنظر گرفته شده برای مهندسی صنایع مهاجرت به استرالیا به عدد ۱۷۸۰ رسیده است. این یعنی کاهش نزدیک به ۲۹ درصد نسبت به سال گذشته میلادی.

حقوق مهندس صنایع در استرالیا در سال ۲۰۱۸

میانگین درآمد ها برای مهندسین صنایع در استرالیا در سال ۲۰۱۹ برای خانم ها و آقایان متفاوت اعلام شده است. برای آقایان میانگین درآمد حدود 127 هزار دلار در سال و برای خانم ها میانگین درآمد حدود 111 هزار دلار در سال است. البته این نکته فراموش نشود که میانگین درآمد برای مهندسان صنایع در استرالیا در سال ۲۰۱۹ برای افراد با سن مشخص اعلام شده یعنی اعداد فوق برای آقایان با میانگین سنی ۳۶.۷ سال و خانم ها با میانگین سنی ۳۱ سال می باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی صنایع

آیا با داشتن مدرک سکشن دو اما با نوشتن CDR قوی می توانم برای رشته مهندس صنایع برای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایم؟

خیر سازمان مهندسی استرالیا خیلی واضح بیان نموده که اصلی ترین شرط برای دریافت اسسمنت مثبت در رشته مهندسی صنایع داشتن مدرک تحصیلی معادل لیسانس استرالیا و یا بالاتر است. در صورت داشتن مدرک پایین تر قطعا سازمان مهندسی استرالیا شما را به عنوان مهندس صنایع ارزیابی نخواهد کرد.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی صنایع چه مدارکی باید ارائه کنیم؟

برای این کار پیش شرط اصلی داشتن مدرک تحصیلی مهندسی صنایع از یک دانشگاه معتبر با درجه علمی بالا است ( لیسانس معادل لیسانس استرالیا ) علاوه بر این شما نیاز خواهید داشت تا مدارک دیگری از قبیل مدکر تحصیلی – سوابق کاری – جمع آوری سوابق بیمه – گرفتن نامه شرح وظیفه از محل های کاری قبلی – داشتن نمره زبان معادل ۵۰ پی تی ای در تمامی مهارت ها را دارا باشید.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی صنایع آیا می توانم مدارکم را برای سازمان TRA استرالیا ارسال نمایم؟ زیرا این سازمان برای ارزیابی مدارک نیازی به نمره زبان ندارد؟

رشته مهندسی صنایع برای مهاجرت به استرالیا در لیست سازمان TRA رشته ای برایش تعریف نشده است. این بدان معناست که نمی توانید برای رشته مهندسی صنایع از طریق سازمان TRA اقدام نمایید و شما برای سازمان های مهندسی استرالیا EA و سازمان وت اسس استرالیا Vetassess می توانید اقدام نمایید.

آیا اگر سازمان مهندسی استرالیا درخواست من را برای مهندسی صنایع نپذیرد هزینه ای که پرداخت کرده ام را بر می گرداند؟

خیر اینطور نیست و هزینه ای که سازمان مهندسی استرالیا دریافت می کند در هیج صورتی قابل بازگشت نیست.

آیا می توانم مدارکم را از سازمان مهندسی استرالیا برای رشته مهندسی صنایع ارزیابی کنم بدون داشتن نمره زبان؟

خیر سازمان مهندسی استرالیا تنها مدارکی را ارزیابی می کند که در مدارک ارسالیشان نمره زبان پی تی ای ۵۰ و یا آیلتس ۶ وجود داشته باشد.

بررسی نقاط حیاتی در پروسه دریافت اسسمنت و همچنین بیان ریسک های موجود که شاید بتوانند پاشنه آشیل یک پرونده مهاجرتی موفق باشند در اقدام برای مهاجرت به استرالیا مهندس صنایع

بخش عمده ریسک ها در ابتدای کار به انتخاب صحیح کد شغلی بر می گردد. شما باید کد شغلی را انتخاب کرده باشید که از بین گزینه های موجود تطابق کامل با مدرک تحصیلی مورد نیاز برای اسسمنت مثبت این رشته توسط سازمان مهندسی استرالیا را داشته باشد و مینیمم نیازمندی موجود درزمینه مدرک تحصیلی توسط این سازمان را رعایت کرده باشد. نکته حیاتی دیگر بررسی نوع سوابق کاری قابل اثباتی است که باید بررسی شود که آیا دقیقا نیازمندی های موجود در سازمان مهندسی استرالیا را برطرف می نماید یا خیر. نکته حیاتی دیگر در اسسمنت مهندسی صنایع توسط سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia نوشتن یک CDR است با تمامی شرایط و نیازمندی های معرفی شده توسط سازمان مهندسی استرالیا که اتفاقا به شدت هم سخت گیرانه است. اما نکته آخر و مهمترین نکته تنظیم یک نامه سابقه کار با دقت کامل و بر اساس دو محور که نباید تضادی بین آنها وجود داشته باشدد. این دو محور به ترتیب این ها هستند:
۱-سازمان مهندسی استرالیا برای هر کد شغلی تعدادی شرح وظیفه مشخص کرده که انتظار دارد شما با انتخاب هر یک از کد شغلی های فوق این شرح وظایف را در نامه ارائه شده توسط شما ببیند.
۲-نامه باید به گونه ای تنظیم شود که کار واقعی شما را نیز در بر بگیرد زیرا کارفرمای شما هر نامه ای را که شما بخواهید امضا نخواهد کرد مگر این که این نامه تا حدود بسیار زیادی نزدیک به کاری باشد که شما واقعا در آن محل انجام داده اید.
با دانستن این دو نکته است که از حساسیت تنظیم نامه سابقه کار آگاه می شویم.
اگر در هر یک از سه بخش ضعف هایی وجود داشته باشد می تواند باعث منفی شدن جواب اسسمنت توسط سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia گردد که معمولا پرونده مهاجرت به استرالیا در این شرایط از دست رفته خواهد بود. پس شما باید دقت داشته باشید که این سه مرحله را با دقت و صحت کامل پشت سر می گذارید تا به مرحله ویزای استرالیا نزدیک تر شوید.