مهندسین برق ( مهندسی برق گرایش های برق قدرت -برق الکترونیک – مهندسی برق مخابرات – مهندسی برق کنترل و … ) که در زمینه مرتبط با رشته تحصیلیشان مشغول به کار هستند می توانند برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی برق اقدام نمایند. رشته مهندسی برق جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا می باشد که این لیست همه ساله توسط اداره مهاجرت استرالیا بروز رسانی می شود و نکته با اهمیت برای مهندسان برق این است که در تمامی سالهای گذشته گرایش های مختلف رشته مهندسی برق جزو لیست مشاغل استرالیا بلند مدت و استراتٰژیک MLTSSL بوده است این بدان معناست که مهندسان برق می توانند برای تمامی کلاسهای ویزاهای کار استرالیا اقدام نمایند.

مهندسین برق برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی برق باید نیازمندی هایی که همه ساله توسط اداره مهاجرت استرالیا اعمال می گردد را فراهم سازند تا بتوانند در برنامه مهاجرتی استرالیا اقدام نمایند. نیازمندی هایی که می توانند دارا بودن یک مدرک تحصیلی خاص باشند و یا نمره زبان پیش نیاز متفاوت.

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی برق

مهندسی برق با کد شغلی های بسیار متفاوت شانس بسیار زیادی در اخذ ویزای کار استرالیا را دارند. این کد های شغلی برای مهندسان برق در گرایش های مختلف که برای هر کدام سهم زیادی برای دریافت دعوت نامه استرالیا درنظر گرفته شد است به شرح زیر هستند:

233311: Electrical Engineer
312311: Electrical Engineering Draftsperson
312312: Electrical Engineering Technician
233411: Electronics Engineer
312411: Electronic Engineering Draftsperson
312412: Electronic Engineering Technician
342313: Electronic Equipment Trades Worker
342314: Electronic Instrument Trades Worker (General)
342315: Electronic Instrument Trades Worker)Special Class)
263311: Telecommunications Engineer
263312: Telecommunications Network Engineer
313213: Telecommunications Network Planner
313214: Telecommunications Technical Officer or Technologist
342412: Telecommunications Cable Jointer
342414: Telecommunications Technician

همینطور که مشاهده می کنید گرایش های مهندسی برق برای مهاجرت به استرالیا مهندسی برق گزینه های زیادی دارند که هر کدام از این کدهای شغلی معرفی شده شرایط خاص خود برای دریافت اسسمنت از سازمان ارزیاب خود را دارند. اکثر رشته های فوق جزو لیست مشاغل بلند مدت و استراتژیک استرالیا MLTSSL هستند. برخی از رشته های فوق برای اقدام نیازمند مدرک تحصیلی لیسانس معادل استرالیا و یا بالاتر هستند و برخی از رشته های فوق هم تنها با داشتن مدرک کاردانی از دانشگاه سکشن دو هم می توانند برای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند. ( لیست دانشگاههای ایرانی مورد تایید استرالیا ) باید دقت داشت که گرایش های مختلف مهندسی برق در ایران می توانند برای ویزای کار استرالیا اقدام نمایند به شرطی که بتوانند پروسه مهاجرت استرالیا را از ابتدا یعنی انتخاب کد شغلی درست از بین گزینه های بالا درست شروع نمایند. دلیل این حساسیت این است که در صورت انتخاب غلط کد شغلی پرونده مهاجرتی شما به صورت قطع ریجکت خواهد شد.

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی برق

مهندس برق استرالیا

سازمان ارزیاب مهندسی برق برای مهاجرت به استرالیا

مهندسی برق جزو مشاغلی است که گستردگی و تنوع در آن باعث شده تا که اداره مهاجرت استرالیا صلاحیت بررسی بخشی از آن را به سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia و واگذار و بخش دیگر آن را به سازمان TRA استرالیا واگذار نماید. سازمان مهندسی استرالیا و سازمان TRA استرالیا الزاماتی دارند که ما آن را برای شما در صفحه مخصوص به آن وارد کرده ایم. ( ورود به صفحه مخصوص سازمان مهندسی استرالیا ) ( ورود به صفحه مخصوص سازمان TRA استرالیا ) شما با ورود به این صفحات می توانید از الزامات احتمالی که سازمان مهندسی استرالیا و سازمان TRA برای ارزیابی کد شغلی مختلف مهندسی برق برای مهاجرت به استرالیا گذاشته است آگاه شوید. معمولا در انتخاب هر یک از کد های شغلی از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی برق رعایت سکشن بندی دانشگاه شما و رده تحصیلات شما حکم بسیار حیاتی خواهد داشت. به این ترتیب که باید با وسواس بسیار زیادی از گزینه های موجود برای رشته مهندسی برق که استرالیا مشخص کرده است مناسب ترین گزینه را بر مبنای تحصیلات- سوابق کاری کاملا مرتبط- پیش نیازهای تعیید شده توسط سارمانهای ارزیاب مدارک برای این گرایش های مختلف- و تعداد دعوت نامه مشخص شده برای هر یک از این کدشعلی ها را مدنظر داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اسسمنت مثبت برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی برق

متقاضیانی که می خواهند تحت عنوان مهندس برق و گرایش های مختلف آن به استرالیا مهاجرت نمایند باید این نکته را دقت نمایند که این انتخاب کد شغلی از بین کدهای شغلی مرتبط با رشته مهندسی برق باید کاملا بر اساس مدرک تحصیلیشان و همینطور سوابق کاری قابل اثباتی است که دارند باشد. دلیل این امر حساسیت های موجود در بررسی مدارک از طرف سازمانهای ارزیاب گرایش های مهندسی برق , سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia و سازمان TRA استرالیا می باشد.
مدارک مورد نیاز برای دریافت ارزیابی از سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia و سازمان TRA استرالیا:
۱-مدارک شناسایی معتبر با اعتبار کافی
۲-مدارک تحصیلی بعد از دیپلم ( کاردانی و کارشناسی و به بالاتر ( برای هر رشته از قبل پیش نیازهای آن چک شود که دقیقا حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای این کد شغلی چیست زیرا در صورت رعایت نکردن این شرط پرونده به طور قطع ریجکت خواهد شد.)
۳- نامه شرح وظیفه بر اساس پارامتر های مشخص شده توسط سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia و برای سازمان تی آر ای فرمت معرفی شده توسط خود سازمان تی آر ای باید توسط کارفرما تکمیل و امضا گردد
۴-فیش حقوقی معتبر از محل کار
۵-نوشتن یک CDR ( مخصوص سازمان مهندسی به صفحه مربوط به CDR سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australia رجوع نمایید).

نوشتن پارت ۶ برای رشته هایی که سازمان تی آر ای استرالیا ارزیابی خواهد کرد

۶-داشتن نمره زبان معادل پی تی ای ۵۰ برای سازمان مهندسی استرالیا ( برای دانستن درباره آزمون پی تی ای به صفحه مخصوص آن مراجعه نمایید.) برای رشته هایی که سازمان تی آر ای ارزیابی می کند نمره زبان برای دریافت اسسمنت مورد نیاز نخواهد بود.

حقوق مهندس برق در استرالیا در سال ۲۰۱۸میانگین درآمد برای مهندسین برق در استرالیا در سال ۲۰۱۸

میانگین درآمد ها برای مهندسین برق گرایشهای قدرت به طور میانگین حدود ۲۰ درصد بیشتر از گرایش های برق الکترونیک و مخابرات در استرالیا در سال ۲۰۱۸ برای خانم ها و آقایان اعلام شده است.
برای آقایان میانگین درآمد حدود 123 هزار دلار در سال و برای خانم ها میانگین درآمد حدود 104 هزار دلار در سال است. البته این نکته فراموش نشود که میانگین درآمد برای مهندسان برق در استرالیا در سال ۲۰۱۸ برای افراد با سن مشخص اعلام شده یعنی اعداد فوق برای آقایان با میانگین سنی ۴۴.۹ سال و خانم ها با میانگین سنی ۳۴.۸ سال می باشد. ( اعداد اعلام شده درآمد مهندسان برق گرایش قدرت بود )

بررسی نقاط حیاتی در پروسه دریافت اسسمنت و همچنین بیان ریسک های موجود که شاید بتوانند پاشنه آشیل یک پرونده مهاجرتی موفق باشند در اقدام برای مهاجرت به استرالیا مهندس برق

بخش عمده ریسک ها در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی برق در ابتدای کار به انتخاب صحیح کد شغلی بر می گردد. شما باید کد شغلی را انتخاب کرده باشید که از بین گزینه های موجود تطابق کامل با مدرک تحصیلی مورد نیاز برای اسسمنت مثبت این رشته توسط سازمان ارزیاب مورد نظر در استرالیا را داشته باشد و مینیمم نیازمندی موجود در زمینه مدرک تحصیلی و محل کار توسط این سازمانها را رعایت کرده باشید. نکته حیاتی دیگر بررسی نوع سوابق کاری قابل اثباتی است که باید بررسی شود که آیا دقیقا نیازمندی های موجود در سازمان ارزیاب مدارک در استرالیا را برطرف می نماید یا خیر. اما نکته آخر و مهمترین نکته تنظیم یک نامه سابقه کار با دقت کامل و بر اساس دو محور که نباید تضادی بین آنها وجود داشته باشد. این دو محور به ترتیب این ها هستند:
۱-سازمان ارزیاب مدارک استرالیا برای هر کد شغلی تعدادی شرح وظیفه مشخص کرده که انتظار دارد شما با انتخاب هر یک از کد شغلی های فوق این شرح وظایف را در نامه ارائه شده توسط شما ببیند.
۲-نامه باید به گونه ای تنظیم شود که کار واقعی شما را نیز در بر بگیرد زیرا کارفرمای شما هر نامه ای را که شما بخواهید امضا نخواهد کرد مگر این که این نامه تا حدود بسیار زیادی نزدیک به کاری باشد که شما واقعا در آن محل انجام داده اید.
با دانستن این دو نکته است که از حساسیت تنظیم نامه سابقه کار آگاه می شویم.
اگر در هر یک از سه بخش ضعف هایی وجود داشته باشد می تواند باعث منفی شدن جواب اسسمنت توسط سازمان ارزیاب مدارک استرالیا گردد که معمولا پرونده مهاجرت به استرالیا در این شرایط از دست رفته خواهد بود. پس شما باید دقت داشته باشید که این سه مرحله را با دقت و صحت کامل پشت سر می گذارید تا به مرحله ویزای استرالیا نزدیک تر شوید.