ایالت ویکتوریا استرالیا به لطف محیط کاری پویا و رقابتی و پایه های اقتصادی متنوع ، رشد اقتصادی منسجم و پایدار، بسیار فراتر از میانگین سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ، داشته است. ایالت ویکتوریا در جنوب­ شرقی کشور استرالیا واقع شده است. ایالت ویکتوریا استرالیا از سمت شمال با ایالت نیو سات ولز ، از سمت غرب با استرالیای جنوبی و از سمت جنوب با دریاهای آزاد مرز مشترک دارد. ایالت ویکتوریا استرالیا موتور خانه اقتصاد استرالیا محسوب می شود در حالی که فقط ۳ درصد مساحت استرالیا را در اختیار دارد، اما یک چهارم فعالیت های اقتصادی این کشور در ایالت ویکتوریا استرالیا رقم می خورد. ایالت ویکتوریا استرالیا حدود ۲۵ سال است که رشد اقتصادی داشته است. ملبورن پایتخت ایالت ویکتوریا استرالیا با سریعترین نرخ رشد در استرالیا جایگاه خود را مستحکم کرده است و پیش بینی می شود که این شهر تا سال ۲۰۳۰ بزرگترین شهر استرالیا گردد.

آب و هوای ایالت ویکتوریا استرالیا

ایالت ویکتوریا، به طور کلی آب و هوایی ملایم و معتدل دارد و در مقایسه با سایر ایالت های استرالیا نظیر کوئینزلند و نیو ساث ولز، هوای خنک تری دارد. همچنین آب و هوای این ایالت مخصوصا در شهر ملبورن، متغیر است و معروف است که می توانید در طول یک روز هر 4 فصل سال را تجربه کنید. میانگین دمای فصلی در تابستان 25 درجه سانتی گراد و در زمستان 14 درجه سانتیگراد می باشد.

جمعیت ایالت ویکتوریا استرالیا

ایالت ویکتوریا استرالیا حدود 5 میلیون جمعیت دارد و ملبورن مرکز آن با جمعیت حدود 3/9 میلیون نفر پس از سیدنی، دومین شهر پرجمعیت استرالیا محسوب می شود. این شهر در آمار سال 2013-2014 در میان بهترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن قرار گرفت.

ملبورن را شهری چند فرهنگی می دانند. این شهر دارای سومین جامعه بزرگ یونانی در دنیا پس از دو شهر آتن و تسالونیکی در یونان است. قیمت مناسب مسکن و هزینه پایین تر زندگی، نسبت به شهرهای دیگر در استرالیا ، از عوامل جذب مهاجران فراوان به این شهر هستند.

در این بخش اشاره ای می کنیم به برخی از شهرهای مهم ایالت ویکتوریا در استرالیا

شهر لاتروب

یک انرژی جدید

به عقیده برخی ها، زندگی در شهرهای بزرگ، شما را فرسوده می کند. اگر چنین فکر می کنید، شهر لاتروب مکانی مناسب برای تقویت انرژی موردنیازتان می باشد. شهر لاتروب که تنها شهر منطقه ای در شرق ویکتوریا محسوب می شود از چندین شهرک کوچک و شهرهایی نظیر موئی، مورول و تارالگون تشکیل شده است. این شهر بخاطر داشتن یکی از بزرگترین ذخایر زغال سنگ در دنیا مشهور است و نقطه تمرکز صنعت برق ویکتوریا محسوب می شود. این شهر همچنین بخاطر صنعت جنگلداری بزرگش مشهور است که بزرگترین کارخانه های تولید کاغذ و خمیرکاغذ را تامین می کند. فراوری مواد غذایی، مهندسی، آموزش، خرده فروشی و بخش هواپیمایی نیز در این منطقه جریان دارد. گزینه های متنوع سبک زندگی شهری، کشاورزی، بیمارستان ها و مدارس خوب از ویژگی های این منطقه محسوب می شود. یک شهر کامل و جدید پر از انرژی و فرصت های بزرگ منتظر شماست.

 در یک نگاه

جمعیت: 74026

شهرهای همسایه: تارالگون، مورول، موئی، نیوبورو، چرچیل

متوسط دما:

تابستان: 12.3 تا 24.5 سانتی گراد

زمستان: 4.9 تا 14.1 سانتی گراد

 

شهر وانگاراتا

وانگاراتا بهترین های دو جهان را یک جا دارد. اقتصاد این شهر بسیار متنوع است. وانگاراتا میزبان شرکت های تولید، حمل و نقل و توزیعی مهمی می باشد و پایگاه اصلی چند سازمان مهم دولتی می باشد. زمین های کشاورزی اطراف وانگاراتا به این معنا هستند که ما دسترسی گسترده به شراب های با کیفیت جهانی و مواد غذایی با کیفیت داریم. علاوه بر تولید گوشت گاو، لبنیات، گوشت بره، پشم، علوفه و چوب، ما نقشی برجسته در کشاورزی ملی داریم. وانگاراتا مرکزی برای فعالیت های تفریحی، تجاری، آموزشی، گردشگری و امکانات سلامت و بهداشتی (بیمارستان های خصوصی و دولتی) محسوب می شود. خانواده ها می توانند از میان فرصت های مختلف آموزشی از جمله مهدکودک های مختلف، 20 مدرسه ابتدایی، مدرسه تخصصی و سه مدرسه راهنمایی انتخاب کنند. ما همچنین یک موسسه TAFE و چندین دانشگاه داریم. جشنواره جاز و بلو وانگاراتا، یک رویداد برجسته سالانه در این شهر می باشد. فرهنگ و میراث ما متنوع است و ما از گرامیداشت تاریخ خود لذت می بریم. افسانه ها در مورد منفورترین جنگلی استرالیا، ند کلی (Ned Kelly) در شهر تاریخی گلنروان ثبت شده است که در لیست میراث ملی ثبت شده است. در این شهر شما می توانید با آرامشی مثال زدنی از زندگی لذت ببرید و بین حرفه و زندگی خود توازن ایجاد کنید و برنامه های خود را دنبال کنید
در یک نگاه
جمعیت: 27100
شهرهای نزدیک: آلبوری/وودونگا (52 دقیقه- 74.1 کیلومتر)
شهرهای همسایه: بورهامان، چسهانت، الدورادو، اورتون، گلنرووان، کینگ والی، آکسلی، میلاوا، مویهو، پیچیلبا، اسپرینگ هورست، تاراوینگی، وایت فیلد، هورولی
متوسط دما:
تابستان: 22.2 سانتی گراد
زمستان: 7.6 سانتی گراد

شهر وودونگا

وودونگا در کنار رودخانه مورای واقع شده و دور آن را تپه ها، دره های با قابلیت کشاورزی، کارخانه های شراب سازی و شهرک های تاریخی گرفته اند. با تمام امکانات موجود در پایتخت، وودونگا میزبان بیش از 38000 شهروند است و بزرگترین و پرسرعت ترین شهر از نظر رشد جمعیتی در شمال شرق ایالت ویکتوریا محسوب می شود. بسیاری از کسب و کارهای بین المللی و ملی بخاطر موقعیت راهبردی وودونگا، این شهر را پایگاه اصلی خود قرار داده اند، چرا که این شهر 300 کیلومتری ملبورن و 580 کیلومتری جنوب سیدنی قرار گرفته است و 75 درصد از جمعیت استرالیا در فاصله یک روزه این شهر قرار دارند. اقتصاد این شهر متنوع و قدرتمند است: تولید، بخش سلامت، خرده فروشی، مدیریت دولتی، و نیروهای مسلح بخش های فعال اشتغال این شهر محسوب می شوند. وودونگا مدارس و موسسات آموزش عالی با کیفیتی دارد. این شهر همچنین دارای جذابیت های گردشگری متنوع، زیرساخت های تفریحی عالی و امکانات مناسب در بخش مراقبت های بهداشتی می باشد. اگر به دنبال شهری هستید که همه چیز داشته باشد و همه چیز به راحتی در دسترس شما باشد، شهر وودونگا گزینه مطلوبی برای شما محسوب می شود.

در یک نگاه

جمعیت: 38559 نفر

شهرهای نزدیک: آلبوری (9 دقیقه، 5.6 کیلومتر)

شهرهای همسایه: روترگلن، چیلترن، تالانگاتا، یاکانداندا، کوریانگ، بیچ ورت، میرتلفورد، ام تی بیوتی، فالز کریک، ام تی هوتام

متوسط دما:

تابستان: 11.8 تا 26.1 سانتی گراد

زمستان: 2.1 تا 10 سانتی گراد

شهر گریتر شپارتون

یکی از زنده ترین شهرهای ایالت ویکتوریا

گریتر شپارتون یک شهر زنده و رنگارنگ است که حدودا در فاصله 2 ساعتی از شمال ملبورن در دل دره گولبورن قرار گرفته است و بخشی از ظرف غذایی استرالیا محسوب می شود. این شهر زیبایی های زندگی روستایی را بهمراه تمام امکانات شهرهای بزرگ را ارائه می کند. هر چیزی که شما نیاز داشته باشید، در دسترس شماست. با توجه به سبک زندگی جذاب، دانشگاه های خوب، املاک مناسب و تمام امکانات لازم بهمراه فرهنگی متنوع زنده، این شهر تبدیل به مکانی خوب برای زندگی و کار شده است. شهر سپارتون فرصت های زیادی برای فارغ التحصیلان جدید و متخصصان جوان فراهم می کند. این شهر بخاطر تنوع فرهنگی اش مشهور است و بیش از 13درصد از جمعیت این شهر را غیر استرالیایی ها تشکیل می دهند. در ایالت ویکتوریا، ما دارای بزرگترین جمعیت بومی هستیم. ما از طریق هنر، رویدادهای متعدد، جشنواره ها و …. تنوع فرهنگی خودمان را جشن می گیریم. ما میزبان خانواده های جوان فراوانی هستیم بطوری که نسبت زوج های جوان در این منطقه 3 درصد بالاتر از متوسط باقی مناطق ایالت ویکتوریا می باشد. در این شهر، تفریحات بی پایانی برای کودکان وجود دارد از جمله کیدزتاون، اسپلاش پارک، و آکواموز، زمین بازی تمام قابلیت ها، فان سیتی، مرکز گو جامپ ترامپولین، سرزمین تفریح امرالد، مجموعه چند سینما، بولینگ، اسپرت، ماهیگیری، دوچرخه سواری، پارک اسکیت، مزرعه توت فرنگی بلزتراک و کارخانه سیب شکلاتی فقط بخشی از این مراکز تفریحاتی خاص کودکان می باشد. برای بزرگسالان، ما شراب لانگ لیت، شراب تالیس، میخانه های متعدد، هتل ها، رستوران ها، و کافه ها، مراکز خرید موزه هنر شپارتون (SAM) و موزه موتور داریم. توصیه می شود که بزرگسالان نیز از کارخانه سیب شکلاتی بازدید کنند.

هفت دلیل برای زندگی در گریتر شپارتون در ادامه ذکر می شود:

  1. اب و هوای مطبوع و سبک زندگی آسوده- روزهای آفتابی این شهر حتی بیشتر از کوئینزلند است
  2. ساعت اوج ترافیکی در این شهر وجود ندارد و دسترسی آسان به همه چیز
  3. مکان مرکزی، بنحوی که فقط دو ساعت تا ملبورن فاصله دارد
  4. امکلاک مقرون بصرفه و با کیفیت
  5. فرصت های آموزشی فراوان
  6. فرصت های شغلی یا فرصت های شروع کسب و کار
  7. رویدادهای ورزشی، هنری، فرهنگی و تاریخی و جشنواره ها در سرتاسر سال

در یک نگاه

جمعیت: 63366 نفر

شهرهای نزدیک: بندیگو (1 ساعت و سی دقیقه)، وودونگا (2 ساعت)

شهرهای همسایه: موروپنا، دوکی، تاتورا، مورکیسون

متوسط دما:

تابستان: 31.8 سانتی گراد

زمستان: 13.3 سانتی گراد

شهر وارنامبول

عالی…هر دقیقه بهتر می شود!

زنده، پویا و دارای رشد سریع! …. دلیل اینکه چرا شهر وارنامبول یکی از زنده ترین مکان ها در استرالیا محسوب می شود واضح است. خارج از خلیج فیلیپ، این شهر، بزرگترین شهر ساحلی ایالت ویکتوریا می باشد. جمعیت در حال افزایش این شهر بخوبی می دانند که در شهر خوبی سکنی گزیده اند. با ترکیبی جذاب از مکان های ساحلی جذاب، آموزش، خدمات سلامت، گردشگری، فعالیت های فرهنگی، فرصت های شغلی و جاذبه های خانوادگی، این شهر تبدیل به یک مکان محبوب برای گردشگران و ساکنین جدید شده است. این شهر، مکان عالی برای کسانی محسوب می شود که مایلند از شلوغی ها دور باشند اما از خدمات و زیرساخت های موردنیازشان بهره مند باشند. در سمت غربی جاده فوق العاده گریت اوشن، وارنامبول میزبان کارناوال مشهور ماشین سواری ماه مه، مسابقه پرش اسب از روی موانع، و مسابقه ماشین سواری خودروهای کلاسیک می باشد که هزاران تماشاگر را به این شهر جذب می کند. فیلم پرفروش استرالیایی آدبال (Oddball) در اینجا فیلمبرداری شد. این فیلم داستان واقعی ای را روایت می کند که چگونه یک کشاورز و سگ او توانستند جمعیت در حال کاهش پنگوئن های جزیره میدل را نجات دهند. چه برای زیبایی های طبیعی، چه برای مسکن های ارزان قیمت یا بخاطر سبک زندگی مناسب به این شهر مهاجرت کنید، از انتخاب خود لذت خواهید برد.

در یک نگاه

جمعیت: 34500

شهرهای نزدیک: گیلانگ-2 ساعت، ملبورن- 3 ساعت با خودرو

شهرهای همسایه: پورتلند، همیلتون و کولاک در فاصله کمتر از یک ساعتی

پورت فری در 20 دقیقه ای غرب این شهر قرار دارد

متوسط دما:

تابستان: 23.5 درجه سانتی گراد

زمستان: 13.6 درجه سانتی گراد

شهر گریتر گیلانگ

بهترین مکان برای زندگی

گریتر گیلانگ بعنوان بزرگترین شهر ویکتوریا، آنقدر گزینه برای بازدید دارد که نمی دانید از کجا باید شروع کنید. این شهر که کمتر از یک ساعت با ملبورن فاصله دارد، برای همه جذاب خواهد بود. این شهر که از تمام مزایای یک کلان شهر بهره مند است، ترافیک خاصی ندارد و ترکیبی از جنگل های طبیعی و ساحل های زیبا، مکان های تاریخی و اماکن تفریحی را داراست. فعالیت های ورزشی، فرهنگی و تفریحی در این شهر زیاد هستند و در عین حال گزینه های سلامت و آموزش نیز در حد جهانی هستند. همانطور که از چنین شهری انتظار هم می رود، فرصت های شغلی در این شهر زیاد و متنوع است. به این شهر بیایید و زمان بیشتری را صرف کارهایی که دوست دارد بهمراه مردمانی که عاشق آنها خواهید شد، کنید.

در یک نگاه

جمعیت: 229420

شهر نزدیک: تورکوآی (30 دقیقه)

شهرهای همسایه: تورکوآی، کوئینزکلیف، بانوکبورن، باروون هدز، سنت لئوناردز، پورتالینگتون، درازدال

دمای متوسط:

تابستان : 13.3 تا 22.8 سانتی گراد

زمستان: 6.6 تا 13.9 سانتی گراد

شهر بالارت

شهر بالارت بعنوان یکی از بزرگترین منطقه ای ویکتووریا و مرکزی با نزدیکی زیاد به ملبورن، در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است.

بسیاری از مردم در مورد نقش تاریخی بالارت بعنوان مرکز هجوم مردم برای کشف طلا آگاه و زندان یورکا هستند. اما نکته قابل تامل این است که بیش از 2000 نفر هر سال به این جا می آیند، که اکثر جذب خدمات فوق العاده، بازار مسکن، اشتغال، توریسم و رویدادهای بالارت می شوند.در بحث آموزش، بالارت در سطح خود باقی مانده است. بالارت میزبان برخی از بهترین مدارس ابتدایی و راهنمایی استرالیا می باشد و چند موسسه آموزش عالی با کیفیت دارد. فرصت های اشتغال در این شهر زیاد هستند. خدمات بهداشتی و سلامت فوق العاده هستند. این شهر دارای جذابیت های طبیعی زیبایی هستند مانند دریاچه وندوری. این شهر همچنین دارای گالری ها، تئاترها، جشنواره ها و رستوران های مشهور می باشد. اگر به دنبال یک مکان عالی برای شروع یک زندگی جدید برای خود و خانواده تان هستید، شهر بالارت گزینه مناسبی محسوب می شود.

در یک نگاه

جمعیت: 101686

شهرهای نزدیک: ملبورن (75 دقیقه، 115 کیلومتر) / گیلانگ (70 دقیقه، 87 دقیقه)

شهرهای همسایه: دایلزفورد، بیفورت، بالن

متوسط دما:

تابستان: 10.6  تا 24.3 سانتی گراد

زمستان: 3.6 تا 10.8 سانتی گراد

شهر هورشام

شهر هورشام که در منطقه مرکزی قرار گرفته، شامل قسمت های بریمپائن، پل دادزولز، دوئن، هاون، هورشام، لاهاروم، ناتیموک، نورادجوها و پیمپینو می شود. این منطقه، مرکز خدمات، تجارت و خرده فروشی ویمرا می باشد. بدین ترتیب، فرصت های اشتغالی در این منطقه فراوان است و مسئله آموزش و سلامت در اولویت مسئولین قرار دارد. تفریحات برجسته این منطقه عبارتند از ماهیگیری، قایق سواری، باشگاه های ورزشی و بهترین زمین گلف منطقه ویکتوریا. همچنین، هیچ کمبودی در خصوص بازارها، رستوران ها و جاذبه های فرهنگی در این منطقه حس نمی شود.

در یک نگاه

جمعیت: 19774

شهرهای نزدیک: هورشام، واراک نابیل

شهرهای همسایه: بریمپائن، پل دادزولز، دوئن، هاون، لاهاروم، ناتیموک، نورادجوها، پیمپینو

دمای متوسط:

تابستان: 11.2 تا 29.8 سانتی گراد

زمستان: 3.4 تا 14.2 سانتی گراد

شهر گریتر بندیگو

شهر گریتر بندیگو دارای گذشته ای غنی می باشد اما تمرکز این شهر بر اینده ای روشن و پویا است. در حال حاضر، این شهر سرمایه گذاری های بی سابقه ای حوزه های زیرساخت ها، رشد اقامتی و اقتصادی، و کیفیت زندگی کرده است. چشم اندازهای اشتغال برای شهروندان جدید هیچ گاه بهتر از این زمان نبوده است. البته، نقش آب و هوای مطبوع و 40000 هکتار از پارک های ملی، ایالتی و منطقه ای نیز در این خصوص برجسته است. پس منتظر چه هستید؟

شهر گریتر بندیگو، مکانی عالی برای بازدید در هر موقعی از سال می باشد.

در یک نگاه

جمعیت: 108437

شهرهای نزدیک: شپارتون، بالارات

شهرهای همسایه:  آکسدال، المور، هیثکوت، مارونگ، ری وود، استراتفیلدسای

میانگین دما:

تابستان: 21.7 تا 26.7 سانتی گراد

زمستان: 3.5 تا 14.2 سانتی گراد

اقتصاد و کشاورزی ایالت ویکتوریا استرالیا

ایالت ویکتوریا استرالیا با تولید یک چهارم ناخالص داخلی کشور دومین اقتصاد بزرگ استرالیا بعد از نیوساوت ولز است. سرمایه گذاری، بیمه و خدمات سرویس دهی بزرگترین بخش تولید درآمد ویکتوریا است.

مزارع ایالت ویکتوریا از باغبانی در مقیاس کوچک تا مقیاس بزرگ، دام و تولید دانه در حال فعالیت است. یک چهارم زمین های کشاورزی برای محصولات مصرفی استفاده می‌شود. زمین های کشاورزی عمدتا در غرب ایالت ویکتوریا استرالیا هستند که برای کشت گندم و جو استفاده می شوند و بعد از آن سایر میوه ها. دامداری عمدتا در شمال و غرب این ایالت است که برای مصارف داخلی و صادرات استفاده می شوند.

صنعت معادن ویکتوریا نیز روی تولید انرژی مواد معدنی، ذغال سنگ، نفت خام و گاز نزدیک به 90 درصد تولید داخلی متمرکز شده است.

صنایع خدماتی سریعترین رشد در اقتصاد ویکتوریا را دارد که شامل طیف گسترده‌ای از فعالیتهای عمومی، اجتماعی، خدمات شخصی، دارایی یا سرمایه گذاری، بیمه و اموال، خدمات دولتی، حمل و نقل، ارتباطات،  عمده فروشی و خرده فروشی می‌باشد.

دانشگاه‌ها‌ و کالج‌های برتر ایالت ویکتوریا استرالیا

ملبورن پایتخت آموزشی استرالیا نیز محسوب میگردد، آموزش را این شهر به فراتر از مرزهای منطقه منتقل کرده است، این ایالت دارای ۱۰ دانشگاه در سطح بین المللی است که ۸ مورد از آنها دارای خوابگاه نیز می باشند. ملبورن پل ارتباطی کسب و کار با استرالیا، آسیا و اقیانوسیه سایر کشور های جهان است. فرودگاه ملبورن در هفته ۶۵۰ پرواز بین المللی را پذیراست و جابجایی حدود ۳۰ میلیون مسافر را در اختیار دارد. این شهر بزرگترین و شلوغ ترین بندر کانتینری استرالیا نیز محسوب میگردد. ملبورن قلب فناوری استرالیاست و بزرگترین زیرساخت مخابراتی در دنیا را در اختیار دارد.

در زیر نام 8 دانشگاه و کالج برتر انتخاب شده در سال 2017 در ایالت ویکتوریا استرالیا را مشاهده می‌کنید. این لیست انتخابی بر اساس سه فاکتور زیر صورت گرفته است:

داشتن امتیاز، مجوز و اعتبار لازم از سوی سازمان آموزش عالی کشور استرالیا

ارائه حداقل چهار سال برای دوره کارشناسی (مدرک کارشناسی) و یا مدرک کارشناسی ارشد (استادیار و یا درجه دکتری)

ارائه دوره‌ها به طور عمده در قالب سنتی، حضوری و غیرحضوری

اکنون به ذکر نام و رتبه دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر ایالت ویکتوریا می‌پردازیم.

دانشگاه های استرالیا
دانشگاه های برتر استرالیا
تحصیل در استرالیا فوق لیسانس
دانشگاه ملبورن RMIT-Melbourne
دانشگاه های برتر استرالیا
تحصیل دکترا در استرالیا
هزینه تحصیل در استرالیا
هزینه اخذ مدرک در استرالیا