تاثیر مدرک کارشناسی در مهاجرت به استرالیا

آیا کارشناسی ارشد در مهاجرت به استرالیا حتی اگر غیر مرتبط باشد ، کماکان امتیاز 15 را خواهد داشت ؟

این سوال جزو پر تکرار ترین سوالها در سالهای گذشته برای من بوده است و همین مساله باعث شد تا بخواهم مطلب زیر را برای شما عزیزان بنویسم. این که متقاضیان مهاجرت به استرالیا در زمان اقدام برای پروسه مهاجرت سوال می پرسند که آیا داشتن مدرک تحصیلی ارشد غیر مرتبط  کمکی می کند یا خیر، معمولا سوالات به این صورت است که: به طور مثال یک پرونده ای لیسانس مهندس عمران و ارشد مدیریت بازرگانی دارد، آیا در صورت سکشن دو بودن مدرک کارشناسی که 10 امتیازی هست، ( لیست دانشگاههای ایرانی مورد تایید استرالیا – سکشن بندی دانشگاههای ایران ) با توجه به این که مدرک کارشناسی ارشد وجود دارد اما کاملا غیر مرتبط با مدرک لیسانس و رشته ای است که می خواهیم در آن کد رشته ارزیابی شویم، آیا می توانیم روی 15 امتیاز مدرک تحصیلی حساب کنیم یا خیر؟ با این که کاملا غیر مرتبط است؟

پاسخ به این سوال کاملا مثبت خواهد بود. طبق قانون شما در زمان پر کردن فرم EOI  باید آخرین مدرک تحصیلی خود را وارد نمایید و این مدرک تحصیلی فارغ از این خواهد بود که مدرک تحصیلی شما با کد رشته ای که اقدام می کنید یکسان باشد و یا متفاوت.

پس بیاییم این طور بیان کنیم که اگر شما در هر یک از مشاغل مورد نیاز استرالیا و از هر یک از سازمان های ارزیاب مدارک استرالیا اقدام برای گرفتن اسس کردید و این سوال برای شما به وجود آمد که آیا داشتن مدرک تحصیلی ارشد مثلا در رشته هنر، بازیگری، مدیریت، یا هر رشته بسیار غیر مرتبط دیگر می تواند به شما امتیاز بدهد یا خیر بدانید جواب صد در صد مثبت است و بدون شک این امتیاز را می توانید ادعا نمایید و بگیرید.

پس در صورتی که کارشناسی ارشد دارید حتما در پروسه مهاجرت روی امتیاز 15 حساب کنید.

معرفی آزمون پی تی ای توسط رعنا محمدی مدرس و متخصص در امر آموزش پی تی ای 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *