حساب بانکی در استرالیا

یکی از نخستین و مهم ترین چیزهایی که باید به هنگام نقل مکان به استرالیا سازماندهی کنید افتتاح حساب بانکی جدید است. این کار توانایی سپرده گذاری در حسابتان را فراهم می کند، پرداخت ها را می توانید از حساب خود انجام دهید و دسترسی به پولتان را از طریق ماشین های گویای خودکار، بانکداری آنلاین و موبایل و به هنگام فروش فراهم می سازد. برخی از بانک ها قابلیت افتتاح حساب و انتقال بودجه به حساب جدید را پیش از رسیدن به استرالیا فراهم خواهند کرد.
نخستین بانک استرالیا، Westpac، تیم متنوعی از متخصصان بانکداری در استرالیا و خارج دارد که می تواند در رابطه با تمامی نیازهای بانکداریتان در طول نقل انتقال شما به استرالیا کمک کند. آن ها طیفی از حساب های پس انداز و بانکداری روزانه دارند و خدمات اضافی ارائه می دهند که نیازهای خاص افراد تازه وارد به استرالیا را برآورده می کنند.
Westpac نیز اجازه می دهد تا 12 ماه قبل از رسیدن به استرالیا حساب بانکی جدیدتان را افتتاح کنید (شرایط و معیارها اعمال می شوند).
برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت movingtoaustralia.westpac.com.au دیدن کنید.

انواع حساب های بانکی عرضه شده در استرالیا

حساب های معاملاتی در استرالیا

این حساب بانکی پایه ی هر روزه شماست که می توانید برای سپرده گذاری بودجه ها، پرداخت قبض ها استفاده کنید و به طور کلی هزینه های روزانه خود در استرالیا را مدیریت نمایید. در برخی از کشورها این نوع حساب به عنوان حساب جاری بانکی شناخته شده است. حساب های معاملاتی به طور کلی سودی برای پول سپرده گذاری شده در این نوع حساب ها پرداخت نمی کنند. در انتخاب این که کدام حساب معاملاتی بهترین است، موارد زیر را مقایسه کنید:
بها و شارژهای مختلف (معمولا براساس فعالیت یا تعداد معاملات)
حداقل تعادل مورد نیاز برای اجتناب یا کاهش هرگونه بهای حفظ حساب
روش های دسترسی به پول سپرده گذاری شده- آنلاین، موبایل، خودپرداز، یا شخصا از طریق شعبه
گزینه هایی مانند کارت های اعتباری جهت دسترسی به پولتان یا امکانات چک بی محل

حساب های پس انداز در استرالیا

حساب بانکی که سود پول سپرده گذاری شده در حسابتان را پرداخت می کند. این حساب ها شما را قادر می سازند تا به رشد پس اندازتان کمک کنید. بودجه نگه داری شده در این نوع حساب ها به طور کلی برای فعالیت های روزانه مورد نیاز نیستند. برخی حساب های پس انداز می توانند محدودیت هایی حول دسترسی به حسابتان داشته باشند، بنابراین وسوسه برداشت پول و خرج کردن آن را از بین می برند.
بسیاری از مردم حساب پس انداز را هم راستای حساب معاملاتی مدیریت می کنند و در صورت نیاز پول را بین این دو حساب انتقال می دهند. این کار با بانکداری آنلاین و موبایلی آسان تر شده است. در حقیقت بسیاری از حساب های پس انداز انحصارا آنلاین فعالیت می کنند و برخی انگیزه های مختلفی (مانند سود یا پاداش بالاتر) را برای پس انداز بیشتر پیشنهاد می کنند در صورتی که منظم سپرده گذاری کنید و/ یا حداقل تعادل را حفظ نمایید.
در انتخاب این که کدام حساب پس انداز در استرالیا بهترین است، ممکن است بخواهید موارد زیر را مقایسه کنید:
نرخ بهره و هر گونه شرایط برای دریافت سود پاداش و/یا پیشنهاد مقدماتی
بها و هزینه های مرتبط با حفظ حساب، محدودیت های مبادله، چک بی محل، بدهی مستقیم یا هزینه های ناخوشایند
روش های دسترسی به پول- آنلاین، موبایل، یا خود پرداز
توانایی لینک به سایر حساب ها

سپرده های مدت دار در استرالیا

اگر مقدار قابل توجهی پول دارید ( شاید از فروش دارایی ها پیش از نقل مکان به استرالیا ) که می خواهید با اطمینان به سود بهره ثابت سرمایه گذاری کنید، آنگاه سپرده مدت دار می تواند مناسب باشد.
با سپرده مدت دار در استرالیا، یک مبلغ پولی به مدت منتخبی با نرخ بهره ثابت سپرده گذاری شده است و برای افرادی محبوب است که مایل به بلوکه کردن پول خود هستند و طی یک مدت متوسط یا طولانی نیازی به دسترسی به آن پول را ندارند. آن ها اطمینان را فراهم می کنند و بنابراین سرمایه گذاری محافظه کارانه منصفانه یا استراتژی پس انداز تلقی می شوند.
در عمل دوره زمانی را انتخاب می کنید که با نرخ بهره ثابت نمی توانید به پول خود دسترسی داشته باشید ( معمولا 1 ماه تا 5 سال). در اشباع (هنگامی که مدت زمان شما به انقضا می رسد)، به طور کلی گزینه های متعددی دردسترس هستند (این گزینه ها ممکن است در موسسات مالی متفاوت باشند)، از جمله:
مذاکره مجدد در مورد شرایط میزان سرمایه گذاری اولیه و سود دریافت شده در سپرده مدت دار جدید (این کار می تواند به طور خودکار روی دهد اگر دستورالعمل هایی را پیش از تاریخ پایان سپرده مدت دار ارائه نکرده باشید).
برداشت سود بدست آمده به عنوان پاداش نقدی و انتقال مقدار اصلی سپرده به سپرده مدت دار جدید

برداشت کل بودجه تان از بانک

توجه: برخی سپرده های مدت دار در استرالیا امکان پرداخت ماهانه یا سالانه سود دریافتی را در حساب مجزا فراهم می کنند. اگر به دلایل مختلف نیاز به دسترسی به پولتان را پیش از پایان مدت زمان معین شده دارید، احتمالا بهایی اعمال خواهد شد.
نرخ ها می توانند متفاوت باشند، بنابراین موارد مختلف را مقایسه می کند تا به بهترین نرخ سپرده مدت دارد برای مدت زمان مناسب شما پرداخت کند. بسیاری از وبسایت های مقایسه سپرده مدت دار می توانند کمک کنند. همچنین براساس مجموع مبلغی که می خواهید سرمایه گذاری کنید، ممکن است بتوانید به طور مستقیم با بانک، اتحادیه اعتباری مذاکره کنید یا اجتماعی برای نرخ بهره خاص بسازید.

افتتاح و مدیریت حساب های بانکی در استرالیا

هنگامی که به نتیجه رسیدید کدام حساب بانکی برایتان مناسب است می توانید در یکی از شعب بانکی یا با تلفن حساب بانکی آنلاین افتتاح کنید. در هر صورت پیش از آن که کاملا مدیریت حسابتان را برعهده بگیرید باید مدارک شناسایی ارائه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *