سازمان کامپیوتر استرالیا ( سازمان ACS استرالیا ) مسئول اسسمنت مدارک استرالیا برای رشته های مهندسی کامپیوتر می باشد. سازمان کامپیوتر استرالیا ( سازمان ACS استرالیا ) مناسب افرادی است که یا فارغ التحصیل در یکی از رشته های مهندسی کامپیوتر هستند و یا سابقه کار کاملا مرتبط با رشته های مربوط به مهندسی کامپیوتر را دارند. در این مقاله سعی بر این داریم تا تمام نکات مهم و  مرتبط با سازمان کامپیوتر استرالیا ( سازمان ACS استرالیا ) را برای شما ارائه نماییم.

فرآیند اسسمنت توسط سازمان کامپیوتر استرالیا

ارزیابی مهارت­های فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) در صورتی ارزیابی خواهند شد که مدارک تحصیلی و سوابق کاری شما در سطح ICT حرفه ای باشد و ارتباط نزدیکی با کد شغلی در نظر گرفته شده در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا داشته باشد . در ابتدا مدارک تحصیلی ارائه شده به سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) توسط این سازمان با استاندارد آموزش ملی استرالیا مورد سنجش و همسانسازی قرار می گیرد. بعد از مقایسه ی اولیه مدرک تحصیلی توسط سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) حال نوبت به تحلیل واحدهای درسی پاس شده میرسد . هر واحد ارزیابی می ­شود تا معلوم شود که آیا این واحد جزو تخصص ICT هست یا خیر ، این نتیجه­ ارزیابی معلوم می­ کند که صلاحیت شما در حد ICT MAJOR یا ICT MINOR است یا اینکه تعداد دروس پاس شده در رشته علوم کامپیوتر به حد کافی نیست. سومین عنصر شامل ارزیابی درصد واحدهای ICT پاس شده است که با کد شغلی انتخاب شده از لیست مشاغل استرالیا ارتباط نزدیکی دارد. بعد از اینکه مدارک شما توسط سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) ارزیابی شد، مقدار سوابق کاری مرتبط لازم برای برآورده ساختن شاخص مناسب ­بودن تعیین خواهد شد.

اطلاعیه


قبل از هرگونه اقدام برای سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) مطمئن شوید که به طور کامل جزئیات پروسه را به همان صورتی که توسط سازمان کامپیوتر استرالیا بیان شده است می دانید و یا قبل از آن می توانید در باره پرونده ی مهاجرتی تان با ما در تماس باشید.

نحوه ی اسسمنت سازمان ACS استرالیا

تمامی مستندات خود را به صورت کپی­ هایی در فرم درخواست آنلاین در قالب PDF بارگذاری کنید.

 • تمامی صفحات را در یک سند PDF برای هر صلاحیت و هر شغل تجمیع کنید.
 • اسناد را با کیفیت پایین و کمتر از 200 dpi اسکن کنید.
 • حداکثر محدودیت برای بارگذاری پی دی اف 3 مگابایت است.
 • مطمئن شوید که فایل­ های PDF “رمزگذاری” نشده باشند و یا تیک فقط خواندن را نزده باشید.
 • توجه داشته باشید که شما در زمان ارسال مدارک برای سازمان ACS استرالیا نیازی به ارئه نمره زیان نخواهید داشت. ( صفحه مخصوص آموزش پی تی ای به صورت تخصصی )

نتیجه ی اسسمنت سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا )

سازمان ACS استرالیا نتیجه ی ارزشیابی مدارک استرالیا را از طریق ایمیل و در قالب PDF صادر خواهد کرد که می­ تواند برای سازمان امور مهاجرت استرالیا به صورت مدرکی از ارزیابی مهارت­ های شما ارسال شود.

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ارزشیابی توسط سازمان کامپیوتر استرالیا

در صورتی که مدرک تحصیلی دارید که معادل لیسانس استرالیا و یا بالاتر ICT MAJOR می باشد : ( به صفحه ی مربوط به سکشن بندی دانشگاه های ایران مراجعه نمایید )

 • اگر مدرک تحصیلی شما توسط ACS استرالیا طوری ارزیابی شود که معلوم شود در زمینه کد شغلی انتخابی از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا  ، ICT MAJOR دارید، نیاز به 2 سال تجربه کاری مرتبط در طول 10 سال گذشته و یا 4 سال تجربه کاری در هر زمانی که بوده داشته باشید ( هر کدام که تاریخش نزدیکتر است ارائه می­ شود)
 • اگر مدرک تحصیلی ارائه شده توسط  شما به ACS استرالیا، ارزیابی شود ( ICT MAJOR ) اما نامرتبط با شغل انتصابی شما باشد، شما نیاز به 4 سال سابقه کاری مربوط به هر زمانی که باشد دارید تا الزامات شاخص­های مناسب بودن را برآورده سازید.

در صورتی که مدرک تحصیلی دارید که معادل لیسانس استرالیا و یا بالاتر ICT MINOR می باشد :

 • اگر مدرک تحصیلی ارائه شده به سازمان ACS استرالیا از نظر ICT MINOR  است اما با کد شلی انتخابی از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا کاملا مرتبط است ، نیاز به 5 سال کار مرتبط در 10 سال گذشته و یا 6 سال کار مرتبط در هر زمانی از سوابق خود نیاز خواهید داشت .
 • اگر مدرکتان طوری ارزیابی شد که از نظر سازمان ACS استرالیا  MINOR ICT  بود و ربط کمی به شغل انتخابی داشت، شما نیاز به 6 سال سابقه کاری مرتبط در هر زمانی که در تاریخچه ی کاری خود دارید تا بتوانید معیارهای مناسب بودن را برآورده سازید.

در صورتی که مدرک تحصیلی دارید که معادل مدرک دیپلمای استرالیا باشد  ICT MAJOR می باشد :

 • اگر مدرک تحصیلی شما توسط سازمان ACS استرالیا طوری ارزیابی شود که معلوم شود در زمینه کد شغلی انتخابی از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا  ، ICT MAJOR دارید، نیاز به 5 سال تجربه کاری مرتبط در طول 10 سال گذشته و یا 6 سال تجربه کاری در هر زمانی که بوده داشته باشید ( هر کدام که تاریخش نزدیکتر است ارائه می­ شود)
 • اگر مدرک تحصیلی ارائه شده توسط شما، ارزیابی شود ( ICT MAJOR ) اما نامرتبط با شغل انتصابی شما باشد، شما نیاز به 6 سال سابقه کاری مربوط به هر زمانی که باشد دارید تا الزامات شاخص­های مناسب بودن را برآورده سازید.

در صورتی که مدرک تحصیلی دارید که معادل مدرک دیپلمای استرالیا باشد  ICT MINOR می باشد :

 • اگر مدرک تحصیلی شما توسط این سازمان طوری ارزیابی شود که معلوم شود در زمینه کد شغلی انتخابی از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا  ، ICT MINOR دارید، نیاز به داشتن  6 سال تجربه کاری مرتبط به علاوه نگارش RPL  را دارید تا بتوانید از سازمان ACS استرالیا اسسمنت مثبت دریافت نمایید.

در صورتی که فاقد مدرک تحصیلی باشید و تنها سابقه کار داشته باشید:

اگر هیچگونه مدرک دانشگاهی ندارید، نیاز به 8 سال سابقه ی کاری مرتبط مربوط به هر زمانی در سوابق کاریتان دارید، علاوه براین نیاز به درخواست شناسایی سوابق آموزشی (RPL) دارید تا بتوانید شاخصهای مناسب بودن را برآورده سازید.

آیا اگر فردی در سازمان وت اسس استرالیا ارزیابی شد , امکان اقدام برای دریافت ارزیابی مدارک از سازمان ACS استرالیا را دارد؟

سازمان وت اسس استرالیا و سازمان ارزیاب مدارک مهندسین کامپیوتر استرالیا دو سازمان کاملا جداگانه با رویکردی متفاوت هستند. بله اگر فردی از طریق سازمان وت اسس استرالیا اقدام به دریافت ارزیابی مدارک نمود می تواند در صورت نیاز و الزام از طریق سازمان ACS استرالیا نیز اقدام به دریافت ارزیابی مدارک نماید.

آیا سازمان ارزیاب مدارک مهندسین کامپیوتر استرالیا ACS برای ارزیابی مدارک نیاز به حداقل یک سال سابقه کار دارد؟

خیر الزاما این طور نیست. کسر شدن یک سال سابقه کار مربوط به سازمان وت اسس استرالیا می باشد. سازمان کامپیوتر استرالیا بر اساس اساس این که مدرک تحصیلی شما سکشن چند است و سابقه کار شما در چند سال گذشته است می تواند بین ۲ الی ۸ سال از سابقه کار شما کسر کند و این که گفته می شود که این سازمان یکسال یا دوسال کسر می کند کاملا اشتباه است.

آیا سازمان ارزیاب مدارک مهندسین کامپیوتر استرالیا از سابقه کار کسر می کند؟

بله سازمان کامپیوتر استرالیا بین ۲ الی ۸ سال از سابقه کار ارائه شده را کسر می کند و به باقی مانده آن امتیاز تعلق می گیرد. این سازمان تنها سازمان ارزیاب مدارک در استرالیا است که اینقدر از سابقه کار را کسر می کند. معیار ها برای این سالهای سابقه کاری که کسر می کند اینها است: ۱- درجه مدرک تحصیلی ( لیسانس معادل استرالیا یا کاردانی معادل استرالیا ) ۲- سابقه کار بعد از اتمام تحصیل ۳- مرتبط بودن نوع سابقه کار با مدرک تحصیلی شما

آیا سازمان ارزیاب مدارک مهندسین کامپیوتر استرالیا ACS در زمان ارزیابی مدارک با محل کار تماس می گیرد؟

سازمان کامپیوتر استرالیا ACS معمولا تا کنون با محل کار تماس نگرفته است اما در چند ماه گذشته به صورت ایمیلی از خود افراد سوالاتی مبنی بر سابقه کار ادعا شده خواسته. مدارک اضافی که گاها ارائه کردن آنها می تواند خیلی سخت باشد. اما جواب واضح به سوال پرسیده شده خیر است.

آیا سازمان کامپیوتر استرالیا ACS در زمان استعلام از محل کار به زبان انگلیسی صحبت می کند؟

همانطور که گفته شد تا کنون جزو دستورالعمل های سازمان ارزیاب مدارک مهندسین کامپیوتر استرالیا ACS تماس با محل کار نبوده است.

آیا کسی که مدرک دکتری دارد توسط سازمان کامپیوتر استرالیا ACS اصطلاحا اورکوالیفاید می شود؟

خیر اصلا این طور نیست. داشتن مدرک تحصیلی دکتری در زمان ارائه مدارک به این سازمان باعث اور کوالیفاید شدن نمی شود اما باعث ایجاد یکسری سوالات در زمینه سابقه کار ادعا شده می شود. زیرا در این صورت اکثر سوابقه کاری ارائه شده به این سازمان در زمان تحصیل بوده است.

آیا سازمان کامپیوتر استرالیا ACS سابقه کار حین تحصیل را می پذیرد؟

همانطور که گفته شد سازمان کامپیوتر استرالیا بین ۲ تا ۸ سال از سابقه کار را بر اساس شرایط پرونده کسر می کند و مابقی را نمره می دهد. حال این طور می توان گفت که اکثرا افراد سابقه کار حین تحصیل را ارائه می کنند و سازمان ACS این سابقه کاری که می خواهد کسر کند را از این سالهای حین تحصیل کسر می کند. اما جواب کاملتر این است که تحت یکسری شرایط خاص با نوشتن RPL برای سازمان کامپیوتر استرالیا می تواند باعث شود که سابقه کار حیت تحصیل نیز مورد قبول قرار بگیرد که این تنها در صورت یکسری شرایط خاص است.

آیا سازمان کامپیوتر استرالیا ACS آزمون PTE پی تی ای را می پذیرد؟

این سازمان شرطی مبنی بر ارائه نمره زبان برای دریافت ارزیابی را نگذاشته است. این بدان معناست که شما بدون داشتن هیچ گونه نمره زبانی می توانید پروسه ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی خودتان را از طریق این سازمان انجام دهید.

نمره زبان مورد نیاز سازمان کامپیوتر استرالیا ACS برای ارزیابی مدارک چند است؟

سازمان ACS استرالیا هیچ پیش شرطی برای زبان انگلیسی ندارد و می توانید اسسمنت را بدون نمره زبان انجام دهید.

همسرم از طریق سازمان مهندسی استرالیا EA ارزیابی شده است آیا من می توانم مدارکم را برای سازمان کامپیوتر استرالیا ACS ارسال نمایم یا حتما من هم باید مدارکم را برای سازمان مهندسی استرالیا ارسال نمایم؟

هیچ الزامی ندارد که شما و همسرتان حتما از طریق یک سازمان ارزیاب در استرالیا ارزیابی شوید. شما می توانید فارغ از همسرتان در هر زمانی که بخواهید مدارکتان را برای سازمان ارزیاب مدارک واجد شرایط در استرالیا ارسال نمایید.

آیا اگر امتیاز بالاتری داشته باشیم سازمان کامپیوتر استرالیا ACS جواب اسسمنت یا ارزیابی را زودتر می دهد؟

خیر سازمان ACS استرالیا بر اساس قوانین خودش که فارغ از امتیازات شما است به پرونده مهاجرت به استرالیا شما رسیدگی می کند و شرایط امتیازی شما باعث کوتاه تر شدن روند ارزیابی مدارک شما در سازمان ACS استرالیا نمی شود.

برای تهیه مدارک مورد نیاز برای ارزیابی مدارک سازمان کامپیوتر استرالیا ACS چقدر زمان لازم است؟

این مساله کاملا به شخص متقاضی بستگی دارد. سازمان کامپیوتر استرالیا ACS برای دادن نتیجه ارزیابی مدارک خیلی مدارک خاصی را نمی خواهد و معمولا زمان جمع آوری این مدارک بین ۱ تا ۲ ماه می باشد. البته می توان این مدارک را در کمتر از یک ماه هم جمع آوری کرد اگر خود فرد زمان کافی را بگذارد.

هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان ارزیاب مدارک مهندسین کامپیوتر استرالیا ACS چقدر است؟

هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان ACS استرالیا در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ چیزی حدود 500-550 دلار استرالیا می باشد.

سازمان ارزیاب مدارک ACS استرالیا پاسخ ارزیابی مدارک را در چه مدت می دهد؟

سازمان کامپیوتر استرالیا  نتیجه اسسمنت را فارغ از مثبت یا منفی بودن بین ۸ الی ۱۱ هفته بعد از ارسال تمامی مدارک و تکمیل نهایی آن و پرداخت تمامی هزینه ها می دهد. البته مواردی بوده است که در طی ۴ هفته پاسخ اسسمنت آنها آمده اما آنها نمونه های خیلی کمی هستند و معمولا این عدد بین ۸ تا ۱۱ هفته می باشد. زمان پاسخگویی سازمان کامپیوتر استرالیا در سال ۲۰۱۵ حدود ۳ روز تا ۲ هفته بود که اکنون به علت حجم بالای درخواست ها به ۸ الی ۱۱ هفته افزایش پیدا کرده است.

من در پرونده مهاجرت به استرالیا زمان کمی دارم می خواهم مدارکم زودتر ارزیابی شود آیا ممکن است سازمان کامپیوتر استرالیا ACS این کار را برای من انجام دهد؟

متاسفانه سازمان ACS استرالیا سیستمی تحت عنوان فست ترک ندارد و مدارک ارسالی به این سازمان برای تمامی پرونده ها در همان زمان عادی رسیدگی خواهند شد.

ایا در صورت رد شدن پرنده نزد سازمان کامپیوتر استرالیا این سازمان هزینه را برمی گرداند؟

خیر. سازمان ACS استرالیا فارغ از این که نتیجه ارزیابی مدارک شما مثبت و یا منفی باشد هزینه را به صورت کامل دریافت می کند و تحت هیچ عنوان این هزینه را بر نمی گرداند.

ارزیابی ACS برای استرالیا چیست؟

ارزیابی مهارت های پس از تحصیل استرالیا (ACS) برای فارغ التحصیلانی است که مدرک لیسانس یا مدارک بالاتر را در استرالیا گذرانیده اند و به جهت مقاصد مهاجرتی، مایل به ارزیابی مهارتی هستند. بکارگیری ICT مربوطه یا تکمیل یک برنامه سالانه تخصص ACS الزامی است.

عضویت در سازمان کامپیوتر استرالیا ACS چقدر هزینه دارد؟

برای بار اول، هزینه عضویت کامل، 145 دلار است.

مدت اعتبار ارزیابی مثبت سازمان کامپیوتر استرالیا ACS چقدر است؟

24 ماه از تاریخ صدور. اگرچه ACS مسئول ارزیابی مهارت های ICT می باشد، اما تصمیم نهایی در خصوص امتیازدهی توسط اداره مهاجرت استرالیا انجام می شود.

ارزیابی مهارت توسط سازمان کامپیوتر استرالیا ACS چه مدت طول می کشد؟

ACS می گوید این فرآیند حدودا 10 تا 12 هفته تا ارائه گزارش ارزیابی ACS طول می کشد.

RPL سازمان کامپیوتر استرالیا ACS چیست؟

به رسمیت شناسی آموزش های قبلی (RPL)، ارزیابی مهارت های فرد است، که به صلاحیت ICT ربطی ندارد. انجمن کامپیوتر استرالیا (ACS) متقاضیان را ملزم می کند که قبل از مهاجرت به استرالیا، مهارت های ضروری را فرابگیرند.

چه مدارکی برای ارزیابی مهارتها توسط سامان کامپیوتر استرالیا ACS لازم است؟

پرداخت هزینه درخواست: در زمان تحویل درخواست، هزینه را بصورت دقیق و صحیح پرداخت کنید
عکس: یک عکس رنگی جدید گذرنامه ای الزامی است.
مدارک هویتی
مدارک مربوط به تغییر نام
مدارک و شواهد دال بر واجد شرایط بودن شما
مدارک و شواهد اشتغال شما
رزومه

چگونه می توانم عضو سازمان کامپیوتر استرالیا ACS شوم؟

اگر شغل شما عضویت ACS را به شما پیشنهاد داده است، لینک درخواست PPP خود را به شما ارائه خواهند کرد. در غیر این صورت با شماره تلفن+61 (0) 2 9299 3666 یا ایمیل acsppp@asc.org.au با ACS تماس بگیرید.

مهارت سطح 2 استرالیا چیست؟

حرفه های موجود در سطح 1 مهارت، مهارت های مرتبط با مدرک لیسانس یا بالاتر را می طلبند. حرفه های موجود در سطح 2 مهارت، با یکی از موارد زیر مرتبط هستند: دیپلم NZ (نیوزلند)، یا مدرک فوق دیپلم AQF ، یا دیپلم پیشرفته یا عادی.

ICT مینور و ماژور چیست؟

این اصطلاحات به ارزیابی محتوای ICT در صلاحیت های عالی مربوط می شوند. محتوای ICT کمتر از مینور، برای صلاحیت ICT کافی نیستند. دیپلم پیشرفته یا مدرک فوق دیپلم باید حداقل 50 درصد محتوای ICT داشته باشد.

Open chat
1
نیاز به مشاور آنلاین دارید؟
درخواست خود را برای من ارسال کنید تا من در عرض کمتر از چند دقیقه اطلاعات شما را دریافت و برای شما زمان مشاوره آنلاین ثبت و نهایی کنم.

بر روی گزینه Open Chat کلیک نمایید تا مستقیما در واتس اپ به من پیغام دهید.