معرفی سازمان وت اسس استرالیا | سازمان vetassess چیست | وتاسس استرالیا

سازمان وت اسس استرالیا ( سازمان وتاسس Vetassess استرالیا ) یک سازمان ارزیاب مدارک استرالیا است که متعهد به ارائه ارزیابی با خروجی های باکیفیت برای متقاضیان، دولتها و کشورهای سراسر جهان است. سازمان وت اسس استرالیا (سازمان وتاسس Vetassess استرالیا) به عنوان سازمان ارزیاب مدارک استرالیا کاملا مستقل و برجسته و همکار مورد اعتماد دولت استرالیا، رهبر ارزیابی مدارک استرالیا در چهار حوزه کلیدی می باشد.

۱- ارزیابی مهارت ها برای مهاجرت به استرالیا: مشاغل عمومی، مشاغل تجاری

۲- مشاوره و ارزیابی

۳- به رسمیت شناختن مهارت ها طبق استانداردهای سازمان وتاسس استرالیا

۴- خدمات ارزیابی مدارک وتاسس استرالیا : مشتریان ما افرادی هستند که به دنبال ارزیابی مدارک یا به رسمیت شناختن مهارت هایشان هستند.

امسال سازمان وت اسس استرالیا ( وتاسس استرالیا ) ، ۲۰ سال تحقق ماموریت یعنی همکار برجسته دولت استرالیا در زمینه ارزیابی مدارک استرالیا بودن را جشن میگیرد.

سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS بخاطر مهارت ها و دانش کارکنانش، بخاطر سیستم ها و فرآیندهای به خوبی پایه گذاری شده اش و بخاطر روش هایی که با همکاران و مشتریانش کار می کند، یک سازمان به رسمیت شناخته شده است.

خبرگی در امر ارزیابی

خروجی های بسیار قابل اطمینان و قابل اتکا

پاسخگو بودن در برابر مشتریان

هدف VETASSESS استرالیا ارائه دهنده برجسته خدمات ارزیابی بودن است.

همه چیز درباره سازمان VETASSESS استرالیا

معرفی خدمات سازمان وتاسس استرالیا در سال 2019 | VETASSESS استرالیا

VETASSESS استرالیا فراتر از ارائه مشاوره یا انجام پروژه هایی جهت حمایت از سیاست ها و برنامه های ملی و بین المللی شناخته میشود.

این موارد عبارتند از:

  • ارائه مشاوره به دولت ها در مورد توسعه چارچوب های آموزشی، استانداردهای شغلی، فرآیندهای ارزیابی و ابزارهای ارزیابی میشود.
  • طراحی ابزارهای ارزیابی برای اهداف استخدامی در داخل و خارج از کشور برای دولت ها و سازمان های خصوصی
  • ارائه موضوع برای بحث های سیاسی پیرامون مهاجرت ماهرانه و برنامه های ویزا

پروسه رسیدگی به شکایات در سازمان وت اسس استرالیا | VETASSESS استرالیا

سازمان وت اسس استرالیا یک سازمان باکیفیت و به رسمیت شناخته شده با تمرکز بر بهبود مستمر است.

سیاست سازمان وتاسس استرالیا رسیدگی به تمام شکایات ظرف 12 روز کاری است.

روند تجدیدنظرها و ارزیابی مجدد در سازمان VETASSESS استرالیا 

در صورتی که می خواهید درخواست تجدید نظر، بازبینی یا ارزیابی مجدد بدهید، لطفاً به خدمات ارزیابی خاص در وب سایت  www.vetassess.com.au مراجعه کنید و پیشنهادات را دنبال کنید.

سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS تمامی بازخوردها از مشتریان و سهامداران را به صورت فوری، عادی و بی طرفانه با رعایت اصول حریم خصوصی مدیریت میکند.

در سازمان وتاسس استرالیا حرفه ها به صورت مشاغل عمومی یا مشاغل تجاری طبقه بندی می شوند.

نحوه اسسمنت سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS 

اگر در حال برنامه ریزی برای مهاجرت به استرالیا هستید و کد شغلی مورد نظر شما در لیست مشاغل استرالیا زیرگروه لیست مشاغل سازمان وتاسس VETASSESS است ، سازمان ارزیاب مدارک استرالیا وتاسس VETASSESS برای مشاغل حرفه های عمومی در خدمت شما است. اگر تا به حال مشخص نکرده اید که چگونه شغلتان را طبقه بندی کنید، بررسی کنید تا ببینید آیا یک شغل حرفهای عمومی است یا شغل تجاری. لیست مشاغل حرفه ای عمومی ارزیابی شده توسط VETASSESS را ببینید.

نحوه درخواست ارزیابی مدارک از سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS :

درخواست ها به سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS ممکن است به صورت آنلاین یا از طریق پست داده شوند. مطمئن شوید قبل از شروع دادن درخواست با فرآیند دادن درخواست آشناییت دارید.

معرفی سرویس استرالیا کو برای سازمان VETASSESS

ارائه مدارک لازم برای اسسمنت از سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS

اگر الزامات حرفه انتخابی تان را برآورده نکنید، یک نامه برای شما صادر میشود که بیان میکند الزامات پیش نیاز ارزیابی مهارتهای مهاجرت را برآورده نکرده اید. این نامه عناصر ارزیابی که درخواست شما برآورده نکرده را نشان میدهد.

اگر با این خروجی موافق نیستید، باید با ارزیاب صحبت کنید که در مورد گزینه های دردسترس برای ارزیابی مجددی که قابل درخواست است شما را راهنمایی خواهد کرد.

گروه بندی سازمان وتاسس استرالیا

سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS مشاغل عمومی اش را در گروه های D، C،B ،A و E با هدف ارزیابی بر اساس سطح مهارت توصیفی در سایت آنزاسکو  طبقه بندی کرده است.

VETASSESS 

گروه A و B در سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS

مهارت سطح 1 : برای اینکه بتوانید از یکی از مشاغل ارائه شده که در لیست مشاغل وت اسس استرالیا گروه A وت اسس VETASSESS / گروه B وت اسس VETASSESS ارزیابی مثبت دریافت نمایید باید مدرک تحصیلی ارائه شده توسط شما باید معادل درجه کارشناسی  استرالیایی یا بالاتر درجه کارشناسی ارشد و دکتری باشد.

گروه C یا E در سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS

مهارت سطح 2: برای اینکه بتوانید از یکی از مشاغل ارائه شده که در لیست مشاغل وت اسس استرالیا گروه C وت اسس VETASSESS / گروه E وت اسس VETASSESS ارزیابی مثبت دریافت نمایید باید مدرک تحصیلی ارائه شده توسط شما باید معادل درجه دیپلم  استرالیایی یا بالاتر درجه کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری باشد

گروه D در سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS

برای اینکه بتوانید از یکی از مشاغل ارائه شده که در لیست مشاغل وت اسس استرالیا گروه D وت اسس VETASSESS ارزیابی مثبت دریافت نمایید باید مدرک تحصیلی ارائه شده توسط شما باید معادل درجه سرتیفیکست 3  استرالیایی ( با سال ها سابقه کار ) و یا گواهینامه سرتیفیکیت 4 یا بالاتر درجه دیپلم ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری باشد.

بعد از اسسمنت مثبت از سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS میتوان برای تمام انواع ویزاها اقدام نمایید :

ویزای کار استرالیا 189

ویزای کار استرالیا 190

ویزای کار استرالیا 489

همچنین باید مطمئن شوید که الزامات ارزیابی را برای حرفه انتخابیتان برای هم VETASSESS و هم برای ویزایتان ارائه کرده اید. این مسئولیت متقاضی است تا مطمئن شود شغل مناسبی برای الزامات ویزایش انتخاب کرده است.

اهمیت تناسب بین مدرک تحصیلی و سابقه کار در سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS 

برای ارائه درخواست اسسمنت از سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS به ایجاد تناسب برای مدارک تحصیلی و سوابق کاری با شغل انتخابیتان از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا توجه داشته باشید. ارزیابی مدرک تحصیلی به بررسی قابل قیاس بودن سطح تحصیلی مدرک شما با چارچوب مدارک تحصیلی استرالیایی AQF  و تعیین ارتباط مدارک با حرفه انتخابی شما می پردازد. ارزیابی سوابق کاری به تعیین اینکه آیا تجربه کاری شما (چه در استرالیا و چه در خارج از کشور) در سطح مهارتی مناسب و مرتبط با حرفه انتخابی است، می پردازد. یک ارزیابی مثبت از هر دو مدارک تحصیلی و سوابق کاری برای ارزیابی موفقیت آمیز مهارت ها با هدف مهاجرت به استرالیا لازم است.

معرفی لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا 2019

مشاغل انتخابی برای دریافت اسسمنت از سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS ممکن است هم از لیست مشاغل استرالیا کوتاه مدت (STSOL)، لیست مشاغل استرالیا متوسطه و بلندمدت استراتژیک (MLTSSL) و فهرست مشاغل منطقه ای (ROL) در هر زمان و بدون اطلاعات دولت استرالیا حذف شوند. شما مسئول کسب اطمینان از این هستید که حرفه پیشنهادیتان در تاریخ ثبت درخواست در سازمان ارزیابی مدارک استرالیا وتاسس VETASSESS واجد شرایط است. آیا درخواست شما تحت تاثیر حذف حرفه از این لیست ها قرار می گیرد، لطفاً آگاه باشید که سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS ارزیابی تناسب را با حرفه انتخابیتان ادامه خواهد داد. لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

رابطه سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS و ویزای تحصیلی موقت استرالیا 485 

برای درخواست اسسمنت از سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS فقط مدارک تحصیلی برای ویزای موقت تحصیلی استرالیا ۴۸۵ کافی خواهد بود و نیازی به داشتن تجربه کاری نیست. باید مدرک تحصیلی داشته باشید که در سطح تحصیلی لازم، بسیار مرتبط با رشته دانشگاهی حرفه انتخابی باشد. در مورد سطح تحصیلی مورد نیاز با جستجوی حرفه خود searching your occupation بیشتر بدانید.

امکان تغییر در کد رشته اسسمنت شده از سازمان وتاسس استرالیا (  VETASSESS استرالیا ) وجود دارد

 سازمان ارزیاب مدارک استرالیا وتاسس VETASSESS تنها باید شواهد سوابق کاری مرتبط را جهت انجام اسسمنت بررسی نمایید. با این حال، ممکن است متقاضی بخواهد شغل انتخابی ارایه شده به سازمان وتاسس استرالیا را تغییر دهد. تغییر حرفه انتخابی را با هدف درخواست اسسمنت از سازمان وتاسس VEASSESS انتخاب کنید. این امر مستلزم این است که به صورت آنلاین یک درخواست جدید بدهید و سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS باید شواهد هر دو مدارک تحصیلی و سوابق شغلی را جهت انجام ارزیابی بررسی نمایید.

ارزیابی مدارک استرالیا

پروسه زمانی اسسمنت توسط سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS 

سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS حداکثر زمان 8-11 هفته بعد از اینکه تمامی مدارک مورد نیاز برای ارزیابی را دریافت نماید اقدام به ارسال پاسخ نتیجه اسسمنت خواهد کرد. درخواستهای تایید شده به عنوان درخواستهای واجد شرایط اولویت پردازش در 11 روز کاری نهایی می شوند.

و همچنین این پروسه زمانی برای دریافت اسسمنت از سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS برای ویزای موقت تحصیلی استرالیا ۴۸۵ ، حداکثر 5 تا 6 روز کاری از زمان دریافت تمامی مدارک مورد نیاز برای ارزیابی توسط VETASSESS می باشد.

بعضی موارد بسته به پیچیدگی کیس ممکن است بیشتر طول بکشند. از آنجایی که هر کیس متفاوت است، بسته به نوع کیس و بررسی های لازم، می تواند با چارچوب زمانی مختلف فوق الذکر فرق داشته باشد.

اقدام برای دریافت اسسمنت از سازمان وتاسس استرالیا | VETASSESS برای تازه فارغ التحصیلان 

باید توجه داشته باشیم بدون داشتن تجربه کاری مرتبط با کد رشته ی انتخابی از لیست مشاغل استرالیا امکان دریافت اسسمنت از سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS وجود نخواهد داشت و درخواست ارزیابی مهارت های VETASSESS نیاز به ارزیابی هر دو مدارک تحصیلی و سوابق شغلی برای حرفه انتخابیتان دارد. تجربه کاری یک عنصر ضروری درخواست ارزیابی مهارت ها است.

اقدام برای دریافت اسسمنت از سازمان وت اسس استرالیا | VETASSESS برای افرادی که صرفا تجربه کاری دارند

درخواست های ارزیابی از سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS نیاز به ارزیابی هر دو مدرک تحصیلی و سوابق شغلی برای حرفه انتخابیتان دارد. ارسال مدارک تحصیلی متوسطه برای داشتن ارزیابی مهارت های مثبت الزامی است. سوابق کاری بسیار مرتبط نمیتواند فقدان مدرک تحصیلی مورد نیاز برای حرفه انتخابی را جبران نماید.

برای درخواست اسسمنت از سازمان وت اسس استرالیا | VETASSESS اسکن های رنگی با کیفیت ارائه نمایید.

 وقتی برای دریافت اسسمنت از سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS به صورت آنلاین درخواست می دهید، اسکن مدارک موردنیاز را به صورت رنگی و با کیفیت آپلود کنید. لطفاً توجه داشته باشید. در صورتی که میخواهید درخواست شما در اولویت پردازش قرار گیرد باید این گزینه Priority Processing را در هنگام ثبت درخواست انتخاب کنید. درخواست شما در سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS به یک مامور ارزیابی داده خواهد شد و در صورتی که مدارک بیشتری لازم باشد، به صورت آنلاین به شما اعلام خواهد شد. زمانی که درخواست ارزیابی مهارتها کامل می شود، می توانید نامه خروجی ارزیابی مهارتهایتان را از پورتال آنلاین دانلود کنید و ببینید. یک کپی از نامه خروجی برای شما پست نخواهد شد، مگر اینکه هزینه پست آن در بخش هزینه های پستی درخواست شما پرداخت شده باشد.

سیستم Fast Track فست ترک سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS  

اولویت سیستم Fast Track فست ترک سازمان وت اسس VETASSESS استرالیا تنها برای متقاضیان جدیدی است که اقدام به دریافت اسسمنت از سازمان VETASSESS می نمایند دردسترس است. لطفاً توجه داشته باشید متقاضیانی که قبلا برای اسسمنت اقدام کرده اند و یک نتیجه دریافت کرده اند دیگر در اولویت فست ترک سازمان VETASSESS نخواهند بود.

سرویس فست ترک Fast Track وت اسس به متقاضیان  گزینه ای برای پیگیری سریع ارزیابی درخواستشان با هزینه اضافی ارائه میدهد. VETASSESS اقدام به تکمیل ارزیابی مشاغل با سرویس فست ترک ظرف ۱۰ روز کاری برای متقاضیان واجد شرایط می کند.۱۰ روز کاری از زمانی شروع می شود که ، VETASSESS  تایید کند متقاضی واجد شرایط فست ترک Fast Track است . VETASSESS به دو روز کاری بعد از دریافت درخواست ارزیابی برای نتیجه گیری این که واجد شرایط هستید یا خیر نیاز دارد. بروزرسانی وضعیت بعد از تکمیل فرآیند از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

هزینه و زمان بندی سرویس فست ترک سازمان وت اسس استرالیا

درخواست هایی که به عنوان واجد شرایط فست ترک وت اسس تایید می شوند ظرف ۱۰ روز کاری مورد ارزیابی قرار میگیرند. هزینه سرویس فست ترک Fast Track سازمان VETASSESS استرالیا ،دلار استرالیا ۶۰۰ می باشد. هزینه گرفته شده بابت سرویس فست ترک سازمان وت اسس استرالیا از متقاضیانی که واجد شرایط نیستند یا درخواست های واجد شرایطی که در چارچوب زمانی تعیین شده انجام نمی شوند، عودت داده خواهد شد.

زمان ارزیابی مدارک استرالیا

معرفی سرویس فست ترک سازمان وت اسس استرالیا | VETASSESS Fast Track Assessment

  • متقاضیان فست ترک Fast Track وتاسس باید واجد شرایط باشند.
  • متقاضیان فست ترک Fast Track وتاسس باید به صورت آنلاین درخواست دهند.
  • سیستم فست ترک Fast Track سازمان وتاسس VETASSESS برای درخواستهای کاغذی در دسترس نخواهد بود.

قبل از دادن درخواست، برای سرویس Fast Track وب سایت VETASSESS را جهت تایید eligibility to apply for priority processing (واجد شرایط بودنتان برای فست ترک) بررسی کنید و مطمئن شوید که application process (فرآیند درخواست) را درک کرده اید. وقتی به بخش پرداخت هزینه درخواست آنلاین میرسید، میتوانید فست ترک را انتخاب کنید.

وقتی یک درخواست فست ترک Fast Track برای سازمان وتاسس ثبت می شود، زمان اضافی برای آپلود مدارک داده نمی شود. لطفاً مطمئن شوید که تمامی مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده اید و شرایط فست ترک سازمان وتاسس  را میدانید.

سرویس فست ترک وت اسس با هزینه اضافی با تعداد محدود

خدمت فست ترک وت اسس با هزینه اضافی به تعداد محدودی از متقاضیان ارائه می شود. همچنین دارای شرایط سختگیرانه ای می باشد که عبارتند از اینکه درخواست باید

به صورت آنلاین

برای ارزیابی کامل مهارتها باشد،

تمامی مدارک ثبت شوند

پرداخت به صورت آنلاین در زمان ثبت درخواست انجام شود.

VETASSESS درخواست سرویس فست ترک را می پذیرد مگر اینکه ارزیابی تحت شرایط خارج از کنترل به تاخیر بی افتد، سازمان وت اسس اقدام به تکمیل ارزیابی مدارک مهارتها ظرف ۱۰ روز کاری از زمان دریافت درخواست کامل می کند. این مسئولیت متقاضی است که قبل از دادن درخواست، شرایط درخواست فست ترک، موارد لازم برای ارزیابی مهارتها و چک لیست مدارک لازم را در وب سایت https://www.vetassess.com.au/ بخواند و بداند.

اطلاعیه

سازمان وت اسس استرالیا مسئول هر گونه ضرری که متقاضی ارزیابی مهارتها بخاطر تاخیر در ارائه ملزومات فست ترک متحمل می شود (شامل ثبت مدارک ناقص) یا اگر ظرفیتی برای فست ترک وت اسس دردسترس نباشد، نیست.

هزینه سرویس فست ترک سازمان VETASSESS استرالیا عودت می گردد

متقاضیانی که واجد شرایط فست ترک سازمان وت اسس نیستند یا ظرفیت خالی برای  فست ترک دردسترس نیست، طبق زمانبندی سرویس عادی ارزیابی مدارک وت اسس به آنها تعلق می گیرد. هزینه سرویس فست ترک سازمان وت اسس استرالیا به متقاضیان عودت داده می شود:

اگر VETASSESS استرالیا در پردازش درخواستهای پذیرفته شده برای فست ترک ظرف ۱۰ روز کاری شکست بخورد.

بدهی VETASSESS  استرالیا به متقاضیان در هر صورتی محدود به عودت هزینه سرویس فست ترک وت اسس خواهد بود.

سوالات پرتکرار درباره سرویس فست ترک سازمان وت اسس | 

VETASSESS Fast Track FAQ

در صورتی که واجد شرایط فست ترک وت اسس نباشم چه اتفاقی برای درخواستم میافتد؟

در صورتی که درخواست شما مناسب فست ترک نباشد، VETASSESS هزینه فست ترک را ظرف 3 هفته از اعلام واجد شرایط نبودن عودت خواهد داد. درخواست شما طی فرآیند استاندارد ارزیابی کامل مهارتها پردازش خواهد شد.

حداکثر زمان برای ارزیابی مدارک توسط سازمان وت اسس ۸ تا ۱۰ هفته بعد از دریافت تمامی مدارک و اطلاعات لازم برای ارزیابی است.

آیا میتوانم در حالی که درخواستم در فست ترک است، حرفهام را تغییر دهم؟

درخواستهای تغییر شغل و کد انزکو برای درخواستهای فست ترک بخاطر چارچوب زمانی محدود برای ارائه خدمت قابل قبول نخواهند بود.

اگر حرفهام از فهرست حرفه های واجد شرایط دولت استرالیا در طول فست ترک وت اسس حذف شود، چه اتفاقی میافتد؟

VETASSESS ارزیابی را برای کد رشته انتخاب شده انتخابیتان ادامه خواهد داد.

در صورت رد شدن اسسمنت از سازمان وتاسس شما می توانید درخواست بازبینی دهید 

اگر با نتیجه منفی اسسمنت از سازمان وتاسس مواجه شدید و آن را ناعادلانه می دانید می توانید درخواست بازبینی تصمیم بدهید. این فرآیند بازبینی، بازبینی تصمیم توسط افسران ارزیابی است که در ارزیابی اصلی حضور نداشتند.

درخواست بازنگری در نتیجه اسسمنت از سازمان وت اسس | 

Request for a review from VETASSESS

شرایط درخواست بازنگری اسسمنت از سازمان وت اسس :

مواردی که درخواست بازبینی برای آن است شامل هر گونه اطلاعات پیشینه‌ای در مورد ادعاها را تهیه کنید.
این موارد می تواند شامل شواهد پشتوانه ادعای شما باشد. لازم نیست مدارکی که قبلاً برای درخواست ارائه کردید را مجدداً ثبت کنید.
لطفاً توجه داشته باشید که شما مسئول ارائه شواهد کافی در زمان درخواست باز نگری به سازمان وت اسس استرالیا می باشید .

VETASSESS تعهدی برای جستجوی اطلاعات بیشتر از شما در هر زمان ندارد و می‌تواند تصمیم را براساس شواهد ارائه شده اجرا نماید.

مواردی که باید درزمان درخواست بازنگری اسسمنت از سازمان VETASSESS استرالیا در نظر داشت :

باید درخواست بازنگری اسسمنت از سازمان وتاسس استرالیا REQUEST FOR A REVIEW FROM VETASSESS را در 90 روز از تاریخ تصمیم ارزیابی ثبت کنید. اگر در 90 روز درخواست بازنگری ندهید، این گزینه منقضی می گردد. باید یک درخواست جدید ثبت کنید و هزینه درخواست جدید را بپردازید.

درخواست تجدید نظر نسبت به رد نتیجه بازنگری اسسمنت VETASSESS

اگر معتقد هستید نتیجه بازنگری عادلانه نیست می توانید نسبت به نتیجه ری اسس درخواست تجدیدنظر نمایید. دقت داشته باشید در مرحله درخواست تجدید نظر از سازمان وت اسس اطلاعات بیشتری در مرحله شکایت در نظر گرفته خواهد شد. تصمیم شکایت نهایی است و فرصتی برای شکایت مجدد وجود ندارد. در صورت موافقت با درخواست تجدیدنظر نسبت به نتیجه بازبینی از سازمان وت اسس شما باید هزینه شکایت کامل را باید بپردازید. همچنین باید توجه داشته باشید که شما تنها 28 روز بعد از رد نتیجه review از سازمان وت اسس فرصت دارید تا درخواست تجدید نظر نمایید.

درخواست تغییر کد شغلی از سازمان وتاسس

جهت تغییر کد شغلی از لیست انتخابی از لیست مشاغل استرالیا وت اسس بدون تحمیل هزینه اضافی، تنها 5 روز کاری پس از پرداخت هزینه های سازمان وت اسس  فرصت دارید. تغییر کد شغلی بعد از 10 روز هزینه دارد.
این مسئولیت متقاضی است که مطمئن شود کد شغلی انتخابی برای ویزای مورد نظر دردسترس است. در صورتی که می‌خواهید مدارک جدیدی به عنوان پشتوانه درخواست تغییر کد شغلی ارائه کنید، باید در زمان درخواست این کار را انجام دهید.
اگر یک نتیجه اسسمنت منفی از سازمان مت اسس دارید و می‌خواهید کد شغلی  دیگری انتخاب کنید، باید ظرف 90 روز از تاریخ نتیجه اسسمنت به ما اعلام کنید. به عبارت دیگر، باید درخواست جدید ثبت کنید و هزینه درخواست جدید را بپردازید.

سوالات پر تکرار درباره کد شغلی در سازمان وت اسس

در حالی که درخواست من در حالت انتظار است می‌توانم کد شغلی ام را تغییر دهم؟

10 روز کار از تاریخ پرداخت هزینه‌های درخواست تازه ثبت شده‌تان فرصت دارید تا برای تغییر حرفه بدون پرداخت هزینه اضافی درخواست دهید. لطفاً توجه داشته باشید تغییر حرفه برای اولویت پردازش دردسترس نیست. درخواست‌های تغییر حرفه بعد از این 10 روز هزینه پردازش تغییر حرفه را به دنبال خواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر در مورد تغییر حرفه به Reviews, Reassessments, Appeals and Reissues مراجعه کنید.
لطفاً توجه داشته باشید که درخواست تغییر حرفه برای درخواست‌های اولویت پردازش قابل قبول نیست و در هنگام ثبت درخواست اولویت پردازش باید حرفه درست را انتخاب کنید.

درخواستی از مامور ارزیابی برای ارائه مدارک بیشتر دریافت کردم. چقدر وقت دارم تا مدارک درخواست شده را تهیه کنم؟

30 روز برای ارائه مدارک درخواستی فرصت دارید. در صورتی که در این مدت مدارک ارائه نشوند، اعلان نهایی برای شما ایمیل خواهد شد که به شما 15 روز دیگر جهت ارائه مدارک فرصت می‌دهد. در صورتی که پاسخی دریافت نشود، درخواست شما بسته خواهد شد و باید یک درخواست جدید ثبت کنید.

آیا اگر فردی در سازمان وت اسس استرالیا ارزیابی شد , امکان اقدام برای دریافت ارزیابی مدارک از سازمان مهندسی استرالیا را دارد؟

سازمان وت اسس استرالیا و سازمان مهندسی استرالیا دو سازمان کاملا جداگانه با رویکردی متفاوت هستند. بله اگر فردی از طریق سازمان وت اسس استرالیا اقدام به دریافت ارزیابی مدارک نمود می تواند در صورت نیاز و الزام از طریق سازمان مهندسی استرالیا EA نیز اقدام به دریافت ارزیابی مدارک نماید.

آیا سازمان وت اسس استرالیا Vetassess برای ارزیابی مدارک نیاز به حداقل یک سال سابقه کار دارد؟

خیر الزاما این طور نیست. زیرا بعضی از مشاغل سازمان وت اسس استرالیا هستند که بیش از ۱ سال برای ارزیابی مدارک از آنها کسر می شود. برای ارزیابی مدارک توسط سازمان وت اسس استرالیا نکته ای که باید رعایت کرد این است که کد شغلی انتخابی دقیقا از کدام گروه وت اسس استرالیا انتخاب شده است . A-B-C-D-E زیرا هرکدام از گروه های سازمان وت اسس شرایط خاص خود برای ارزیابی مدارک را دارند.

آیا سازمان وت اسس استرالیا Vetassess از سابقه کار کسر می کند؟

سازمان وت اسس استرالیا Vetassess بر اساس کد شغلی انتخابی شما از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا بین یک تا ۳ سال کسر می کند و این دقیقا بستگی به این دارد که کد شغلی انتخابی شما در سازمان وت اسس Vetassess از کدام گروه این سازمان انتخاب شده است. در صورتی که از گروه A باشد حداقل یکسال کسر خواهد شد. اگر شغل انتخابی شما از گروه B سازمان وت اسس باشد بین ۱ تا ۳ سال کسر می گردد و اگر کد شغلی انتخابی شما از گروه C سازمان وت اسس باشد معمولا ۲ سال از سابقه کار شما کسر خواهد شد.

آیا سازمان وت اسس استرالیا Vetassess در زمان ارزیابی مدارک با محل کار تماس می گیرد؟

بر خلاف سازمان مهندسی استرالیا EA و سازمان کامپیوتر استرالیا- سازمان وت اسس استرالیا برای ارزیابی مدارک گاهی اوقات گذارش شده است که از محل کار استعلام گرفته است تا مطمئن شود این نامه سابقه کار ارائه شده برای ارزیابی مدارک توسط سازمان وت اسس استرالیا توسط شخص کارفرما صادر شده است و جعلی نیست. معمولا سوالات خاصی پرسیده نمی شود و سوالات حول محور این نکته هستند که این نامه ارائه شده را کارفرما تایید می کند یا خیر. و این نامه مورد تایید است یا خیر.

آیا سازمان وت اسس استرالیا Vetassess در زمان استعلام از محل کار به زبان انگلیسی صحبت می کند؟

بله سازمان وت اسس استرالیا از آنجایی که یک سازمان شبه دولتی در کشور استرالیا است و تمامی کارکنان آن انگلیسی زبان هستند برای استعلام مدارک کاری ارائه شده به سازمان وت اسس در زمان تماس احتمالی با محل کار به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

اگر سازمان وت اسس استرالیا با محل کار من تماس بگیرد کسی انگلیسی نمی تواند صحبت کند چه باید بکنم؟

معمولا سازمان وت اسس استرالیا در زمان تماس به زبان انگلیسی صحبت می کنند و اگر افرادی که در محل کار شما هستند توانایی صحبت به زبان انگلیسی را نداشته باشند و به نوعی نتوانند با ماموران سازمان وت اسس صحبت کنند احتمال منفی شدن جواب اسسمنت وجود دارد.

سازمان وت اسس استرالیا با چه کسی برای استعلام مدارک ارائه شده به این سازمان تماس می گیرد در محل کار؟

معملا این تماس فقط با فردی که نامه سابقه کار شما را امضا کرده است تماس می گیرد نه فرد دیگری. زیرا این فرد است که مطلع اصلی در نامه های ارائه شده شما به سازمان وت اسس استرالیا می باشد و نه فرد دیگری.

آیا کسی که مدرک دکتری دارد توسط سازمان وت اسس استرالیا Vetassess اصطلاحا اورکوالیفاید می شود؟

این سوال خیلی کلی بیان شده زیرا بسته به کد شغلی انتخابی دارد که برای آن می خواهید از سازمان وت اسس استرالیا اقدام به دریافت اسسمنت مثبت نمایید. معمولا این طور نیست اما غیر ممکن هم نیست. حتما در این مورد قبل از هر گونه انتخابی با ما مشورت نمایید تا این نکات ریز باعث ایجاد مشکل در پرونده مهاجرت به استرالیا شما نشود.

آیا سازمان وت اسس استرالیا Vetassess سابقه کار حین تحصیل را می پذیرد؟

به این سوال اینگونه می توان پاسخ داد که اولا باید ببینید حداقل نیازمندی مدرک تحصیلی خواسته شده توسط سازمان وت اسس استرالیا برای این کد شغلی انتخاب شده شما چیست؟- سپس باید ببینید اگر سابقه کار حین تحصیلی که صحبت ان را می کنیم بعد از این مدرک بوده است یا خیر؟- سپس چک شود که ایا مدارک کافی برای اثبات این سابقه کار را دارید یا خیر؟ مدارکی که ثابت کنند شما واقعا در آن تاریخ مشغول به کار بوده اید و حقوق دریافت می کردید. تنها بعد از دانستن این موارد است که می توان پاسخ دقیق داد. در غیر این صورت هر پاسخی می تواند غلط باشد.

آیا سازمان وت اسس استرالیا PTE پی تی ای را می پذیرد؟

برای سازمان وت اسس استرالیا فرقی ندارد که شما چه نمره زبانی دارید زیرا این سازمانی شرطی مبنی بر دارا بودن نمره زبان برای ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری نگذاشته است.

نمره زبان مورد نیاز سازمان وت اسس استرالیا چند است؟

در اصل هیچ. زیرا سازمان وت اسس استرالیا برای ارزیابی مدارک نیازی به ارائه هیچ نمره زبانی ندارد و این ارزیابی مدارک شما را بدون نمره زبان انجام می دهد و پاسخ ارزیابی را برای شما ارسال می کند.

همسرم از طریق سازمان مهندسی استرالیا EA ارزیابی شده است آیا من می توانم مدارکم را برای سازمان وت اسس استرالیا ارسال نمایم یا حتما من هم باید مدارکم را برای سازمان مهندسی استرالیا ارسال نمایم؟

هیچ ارتباطی ندارد که همسر شما برای ارزیابی مدارک, مدارکشان را به کدام یک از سازمانهای ارزیاب مدارک استرالیا ارسال کرده است. در این زمینه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید مدارکتان را برای ارزیابی به هر یک از سازمانهای ارزیابی استرالیا که می خواهید ارسال نمایید.

آیا اگر امتیاز بالاتری داشته باشیم سازمان وت اسس استرالیا جواب اسسمنت یا ارزیابی را زودتر می دهد؟

ارتباطی ندارد که پرونده مهاجرت به استرالیا شما چند امتیاز دارد صرفا سازمان وت اسس استرالیاVetassess در زمان ارزیابی مدارک شما طبق پالیسی خودش که فارغ از امتیازات شما است پرونده مهاجرت به استرالیا شما را بررسی می کند. اگر در زمان محدودیت دارید توصیه می کنم سرویس فست ترک سازمان وت اسس را انجام دهید.

برای تهیه مدارک مورد نیاز برای ارزیابی مدارک سازمان وت اسس چقدر زمان لازم است؟

این مساله کاملا به شخص متقاضی بستگی دارد. سازمان وت اسس استرالیا Vetassess برای دادن نتیجه ارزیابی مدارک خیلی مدارک خاصی را نمی خواهد و معمولا زمان جمع آوری این مدارک بین ۱ تا ۲ ماه می باشد. البته می توان این مدارک را در کمتر از یک ماه هم جمع آوری کرد اگر خود فرد زمان کافی را بگذارد.

هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان وت اسس استرالیا چقدر است؟

هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان وت اسس استرالیا Vetassess در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ چیزی حدود ۸۸۰ دلار استرالیا می باشد.

سازمان وت اسس استرالیا پاسخ ارزیابی مدارک را در چه مدت می دهد؟

سازمان وت اسس استرالیا Vetassess نتیجه اسسمنت را فارغ از مثبت یا منفی بودن بین ۸ الی ۱۱ هفته بعد از ارسال تمامی مدارک و تکمیل نهایی آن و پرداخت تمامی هزینه ها می دهد.

من در پرونده مهاجرت به استرالیا زمان کمی دارم می خواهم مدارکم زودتر ارزیابی شود آیا ممکن است وت اسس استرالیا Vetassess این کار را برای من انجام دهد؟

بله سازمان وت اسس استرالیا سیستمی تحت عنوان فست ترک دارد. برای افرادی که زمان محدودی برای پروسه مهاجرت به استرالیا دارند و یا به هر دلیلی عجله دارند که نتیجه ارزیابی مدارکشان را زودتر از تاریخ اعلام شده ۸ الی ۱۱ هفته دریافت نمایند. این سرویس این گونه است که پاسخ نتیجه اسسمنت سازمان وت اسس استرالیا Vetassess طی ۱۰ روز کاری اعلام می شود. و هزینه آن ۶۰۰ دلار اضافه تر از حالت عادی ارزیابی مدارک توسط سازمان وت اسس استرالیا است.

آیا انجام فست ترک باعث می شود که حتما نتیجه اسسمنت توسط سازمان وت اسس مثبت باشد؟

خیر اصلا این گونه نیست و تمام چکینگ ها توسط سازمان وت اسس استرالیا Vetassess برای حالت عادی و حالت فست ترک یکسان است و فقط این کار را در زمان کوتاه تری انجام می دهند.

ایا در صورت رد شدن پرنده نزد سازمان وت اسس این سازمان هزینه را برمی گرداند؟

خیر. سازمان وت اسس استرالیا Vetassess فارغ از این که نتیجه ارزیابی مدارک شما مثبت و یا منفی باشد هزینه را به صورت کامل دریافت می کند و تحت هیچ عنوان این هزینه را بر نمی گرداند

Open chat
1
نیاز به مشاور آنلاین دارید؟
درخواست خود را برای من ارسال کنید تا من در عرض کمتر از چند دقیقه اطلاعات شما را دریافت و برای شما زمان مشاوره آنلاین ثبت و نهایی کنم.

بر روی گزینه Open Chat کلیک نمایید تا مستقیما در واتس اپ به من پیغام دهید.