سازمان وت اسس استرالیا VETASSESS

 در استرالیا حدود ۲۸ سازمان ارزیاب وجود دارد. هر سازمان قوانین خاص خود را برای ارزیابی مدارک متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا دارد. می توان گفت سازمان وتاسس استرالیا ( VETASSESS استرالیا ) یکی از سازمانهای سخت گیر استرالیا در زمینه ارزیابی مدارک در تایید سابقه کاری می باشد. از این جهت که اسسور های سازمان وتاسس استرالیا به نوعی سعی دارند تا با بالاترین دقت ممکن مدارک را ارزیابی نمایند. سازمان وتاسس استرالیا ( VETASSESS استرالیا ) متشکل از ۵ گروه ( A-B-C-D-E ) می باشد.

هر کدام از این گروها برای ارزیابی مدارک و سوابق کاری یک سری قوانین حداقلی مربوط به مدرک تحصیلی-سوابق کاری وضع نموده اند. شما باید در زمانی که رشته ی مربوط به شغلی که در آن مشغول به کار هستید را ابتدا سرچ نمایید. اگر سازمان ارزیاب شما سازمان وتاسس استرالیا ( VETASSESS استرالیا ) بود در ابتدای کار باید ببینید در کدام یکی از این گروه های پنج گانه وجود دارد. سپس قوانین مربوط به این گروه را که ما به ریز بیان نموده ایم را به دقت مطالعه نمایید و ببینید که آیا کماکان برای اقدام برای گرفتن ارزیابی مثبت توسط سازمان وت اسس استرالیا واجد شرایط هستید یا خیر.

شرایط ارزیابی مدارک توسط سازمان وتاسس استرالیا برای گروه A:

اگر شغل شما در گروه A سازمان وت اسس استرالیا قرارگرفته است شما باید دو شرط زیر را دارا باشید:

1- داشتن مدرک لیسانس معادل لیسانس استرالیا ( سکشن بندی دانشگاه خودتان را اینجا چک نمایید )

۲- داشتن حداقل یک سال سابقه کار کاملا مرتبط با مدرک تحصیلی در ۵ سال گذشته

نکته: ارزشیابی در این گروه منجر به کم شدن یک سال از سابقه کاری بعد از فارغ التحصیلی ای می شود که ارایه کرده اید.

حدود ۷۱ کد رشته کاری در این گروه وجود دارد که شما برای کسب نتیجه ارزیابی مثبت نیاز به دارا بودن مدرک تحصیلی کاملا مرتبط و همچنین حداقل یک سال سابقه بعد از اخذ مدرک تحصیلی هستید.

شرایط اسسمنت مدارک توسط سازمان وتاسس استرالیا برای گروه B :

اگر شغل شما در گروه B سازمان وتاسس استرالیا قرارگرفته است شما باید دو شرط زیر را دارا باشید:

۱- داشتن مدرک لیسانس معادل لیسانس استرالیا

۲- درباره سابقه کار و تعداد سالی که ممکن است از شما کسر گردد سه حالت زیر محتمل ترین ها هستند:

   الف) مدرک تحصیلی شما لیسانس معادل و کاملا مرتبط به رشته ی انتخابی و به همراه سابقه کار کاملا مرتبط در ۵ سال گذشته با شغل انتخابی باشد پس برای ارزشیابی مثبت برای شما: (کسر شدن یک سال سابقه کار بعد از فارغ التحصیلی )

    ب) مدرک تحصیلی شما لیسانس معادل و مرتبط با شغل انتخابی و به همراه سابقه کار کاملا مرتبط باشد پس: (کسر دوسال سابقه کار از بعد از فارغ التحصیلی)

   ج) مدرک تحصیلی شما لیسانس معادل نا مرتبط با شغل انتخابی اما سابقه کاری کاملا مرتبط در ۵ سال گذشته با شغل انتخابی باشد پس برای ارزشیابی مثبت (کسر سه سال از سابقه کار بعد از فارغ التحصیلی)

نکته) همانطور که دیدیم تمام سابقه کاری هایی که کسر می شوند از بعد از تاریخ فارغ التحصیلی هستند بین 1 تا 3 سال. اما امکان دارد بنا به شرایطی بخواهیم سابقه کار کمتری از ما کسر شود. این امکان با ارائه کردن 5 سال سابقه کار کاملا مرتبط در حین تحصیل باعث می شود تنها یک سال از سابقه کار بعد از اتمام تحصیلات کسر شود.

گروه C سازمان وت اسس استرالیا

 به جرات می توان گفت پر کاربرد ترین گروه در بین ۵ گروه سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS گروه C است. دلیل آن هم وجود رشته های پر متقاضی در این گروه است. با جزییات بیشتری برای شما توضیح خواهیم داد ،لطفا با ما همراه باشید.

گروه C سازمان وتاسس استرالیا VETASSESS Group C مانند دو گروه اول A -B برای ارزیابی نیازی به داشتن لیسانس معادل لیسانس استرالیا نمی باشد. اما کماکان برای ارسال اسسمنت شما نیاز به داشتن حداقل یک مدرک تحصیلی معادل دیپلمای استرالیا و حداقل سابقه کاری بین یک تا دو سال می باشید.

در صورتی که کد رشته ی کاری شما در این گروه وجود دارد باید دو شرط زیر را دارا باشید:

۱) حداقل مدرک تحصیلی معادل دیپلمای استرالیا

۲) درباره تعداد سال مورد نیاز برای اسسمنت و  تعداد سالی که از شما کسر می گردد سه حالت زیر می تواند محتمل باشد:

  الف) داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلمای معادلی که کاملا مرتبط با کد رشته ی انتخابی باشد و داشتن سابقه کار در ۵ سال گذشته (در این حالت یک سال از سابقه کار شما از بعد از تاریخ فارغ التحصیلی کسر خواهد شد).

  ب) داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلمای معادلی که مرتبط با کد رشته ی انتخابی با شد به همراه داشتن یک مدرک تحصیلی دیپلمای غیر معادل اما کاملا مرتبط با رشته ی انتخابی و دارا بودن سابقه کار در ۵ سال گذشته (در این حالت نیز تنها یک سال از سابقه کار بعد از فارغ التحصیلی کسر می گردد).

 ج) داشتند حداقل مدرک تحصیلی دیپلمای معادلی که نامرتبط با کد رشته ی انتخابی باشد به همراه داشتن سابقه کار در ۵ سال گذشته (در این حالت دو سال از سابقه کار از بعد از فارغ التحصیلی کسر می گردد)

نکته) این نکته شاید برای افرادی مناسب است که سابقه کار خیلی زیادی ندارند که بخواهند دو سال از سابقه کارشان پس از فارغ التحصیلی کسر شود پس می توانند ۳ سال سابقه کار کاملا مرتبط حین تحصیل ارایه نمایند تا تنها یک سال از سابقه کار بعد از فارغ التحصیلی شان کسر گردد.

شرایط دریافت ارزیابی مثبت از سازمان وت اسس استرالیا گروه D , E :

 گروه D و گروه E جزو کم کاربرد ترین و کم متقاضی ترین گروه های VETASSESS هستند و ما سعی می کنیم به صورتی گذرا به و به صورت جزیی به آن بپردازیم.

افرادی که تقاضای اسس شدن در گروه D سازمان وتاسس استرالیا را دارند باید حداقل مدرک کاردانی سکشن دو ایران و یا سرتیفیکست ۴ استرالیا را دارا باشند مدارک فنی حرفه ای ۹۰۰ ساعته نیز می تواند جزو این دسته از مدارک قرار بگیرد: ( لیست دانشگاههای ایرانی مورد تایید استرالیا )

اگر مدرکی که دارید کاملا مرتبط با شغل انتخابی باشد تنها ۱ سال از سابقه کار شما از بعد از اخذ مدرک تحصیلی کسر خواهد شد.

اگر کد شغلی انتخابی شما غیر مرتبط با مدک تحصیلیتان است ۲ سال از سابقه کار شما کسر خواهد شد.

در صورتی که بخواهید سابقه کار شما از قبل از فارغ اتحصیلی کسر گردد تا سابقه کار بیشتری برای شما باقی بماند باید ۳ سال سابقه کار کاملا مرتبط با کد رشته انتخابی قبل از مدرک تحصیلی ارایه نمایید تا تنها یک سال از سابقه کار شما از بعد از فارغ التحصیلی کسر گرددد.

شرایط سازمان وت اسس استرالیا برای گروه آخر :

 برای اسس شدن در این گروه صرفا باید یک مدرک تحصیلی معادل دیپلمای استرالیا کاملا مرتبط با کد رشته ی انتخابی داشته باشید.

به علاوه حداقل یک سال سابقه کار از بعد از اخذ مدرک تحصیلی در ۵ سال گذشته.

لیست مشاغل مورد نیاز سازمان وت اسس استرالیا را می توانید در لینک زیر دانلود نمایید.

https://www.vetassess.com.au/Portals/0/Downloads/qualification_assessment/VETASSESS-General-Occupation-List.pdf?v=20170704

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *