سازمان مهندسی استرالیا | Engineers Australia

استرالیا مسئولیت ارزیابی مدارک مهندسات را به سازمان مهندسی استرالیا واگذار کرده است. سازمان مهندسی استرالیا مسئول ارزیابی مدارک شغلی و تحصیلی اکثر مشاغل مهندسی است که می خواهند برای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند. سازمان ارزیابی مدارک مهندسی استرالیا تعدادی پیش شرط برای ارزیابی مدارک تعیین کرده است که در این صفحه سعی شده است تا تمامی این نکات مورد بررسی قرار گیرند.

طبقه بندی شغلی در سازمان مهندسی استرالیا | Engineers Australia

مهندس حرفه ای | Proffesional Engineer

مهندس حرفه ای | Proffesional Engineer

مدرک تحصیلی مورد نیاز، یک مدرک کارشناسی 4 ساله دانشگاهی معادل دانشگاه های استرالیا در زمینه مهندسی پس از 12 سال تحصیل در مدرسه یا معادل آن است.

 شرح وظایف مهندس حرفه ای از نظر سازمان مهندسی استرالیا :

 • متمرکز بر سیستم های کلی
 • دنبال کردن فرصت های مهندسی به شیوه ای جامع ،در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی، اجتماعی و جامعه
 • استفاده از رویکردهای سیستماتیک برای هدایت و مدیریت پروژه های مهندسی
 • استفاده از مهندسی سیستماتیک و فرایندهای طراحی
 • اعمال روش های مهندسی به مشکلات پیچیده
 • اعمال مهارت های مدیریت و رهبری

مهندس تکنسین | Engineering Technologist

مهندس تکنسین | Engineering Technologist

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای دریافت اسسمنت از سازمان مهندسی برای کد شغلی مهندس تکنسین | Engineering Technologist یک دوره لیسانس تکنولوژی 3 ساله معادل  در استرالیا در زمینه مهندسی پس از 12 سال تحصیل در مدرسه یا معادل آن است.

شرح وظایف درخواستی سازمان مهندسی برای تکنسین مهندسی:

 • تمرکز بر روی فعل و انفعالات درون سیستم
 • اعمال روش ها ، تکنیک ها،ابزارها و منابع مهندسی در حوزه تکنولوژی
 • توسعه تکنولوژی مهندسی

دستیار مهندس | Engineering Associate

دستیار مهندس | Engineering Associate

حداقل مدرک تحصیلی مورد برای دستیار مهندس برای اقدام برای دریافت اسسمنت از سازمان مهندسی ،داشتن  یک دیپلم 2 ساله معادل استرالیا  در مهندسی بعد از 12 سال تحصیل در مدرسه یا معادل آن است.

شرح وظایف دستیار مهندس از نظر سازمان مهندسی :

 • متمرکز بر عناصر خاصی از سیستم است
 • انجام ضوابط وشیوه های مشخص شده
 • پشتیبانی فنی از مدیران ساخت وساز و مهندسین در تحقیق، طراحی، ساخت، مونتاژ، ساخت، بهره برداری و نگهداری ماشین آلات و تجهیزات ، سیستم های توزیع و نصب و راه اندازی
 • کمک به ارزیابی منابع و بازرسی محل
 • تهیه، تفسیر، بررسی و تجدید نظر در نقشه ها، طرح ها، نمودار ها،

مدیر مهندسی | Engineering Manager

 مدیر مهندسی | Engineering Manager

حداقل مدرک تحصیلی لازم برای سازمان مهندسی استرالیا در کد شغلی مدیر مهندسی ، مدرک لیسانس یا بالاتر در مهندسی پس از 12 سال تحصیل در مدرسه یا معادل آن است.

 شرح وظایف مدیر مهندسی از نظر سازمان مهندسی :

 • فرمول بندی استراتژی ها ، سیاست ها و برنامه های مهندسی و جهت آنها
 • بررسی عملیات مهندسی برای سازمان.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که این شغل، شغل مهندسی نیست، بلکه به گروه مدیریت ANZSCO تعلق دارد. در نتیجه، یک نتیجه مثبت به معنی اجازه ورود خودکار به سازمان مهندسی نیست.

زبان انگلیسی مورد نیاز برای سازمان مهندسی استرالیا

تسلط به زبان انگلیسی برای متقاضیانی که توسط سازمان مهندسی مورد ارزیابی قرار می گیرند باید از طریق یکی از آزمون های زیر اثبات شود.

IELTS  سازمان مهندسی استرالیا ورژن های آکادمیک و جنرال این آزمون را می پذیرد.

TOEFL سازمان مهندسی استرالیا آزمون TOEFL iBT را می پذیرد.

PTE ACADEMIC از تاریخ 1 نوامبر 2017 ،سازمان مهندسی استرالیا آزمون Pearson PTE Academic  را می پذیرد.

جدول زیر نمرات حداقل برای هر کدام را نشان می دهد:

PTE ACADEMIC TOEFL iBT IELTS 
50 12 6 Listening
50 13 6 Reading
50 21 6 Writing
50 18 6 Speaking

متقاضیان باید نتایج آزمون زبان انگلیسی خود را برای این سازمان آپلود کنند و همچنین شماره مرجع خود را وارد نمایند.

در زمان درخواست نباید بیش از 2 سال از آزمون  IELTS، TOEFL iBT و PTE ACADEMIC گذشته باشد.

.

نیازی به ارائه نمره زبان نخواهد بود اگر :

متقاضیان زیر ممکن است معاف از ارائه یک آزمون زبان انگلیسی باشند:

 • متقاضیانی که در یک دانشگاه استرالیایی ، دوره تحصیلی کارشناسی یا دوره کارشناسی ارشد 2 ساله (92 هفته تمام وقت) و یا دکترا را تکمیل کرده اند. شواهد مستند در این مورد برای معافیت ضروری است،
 •  متقاضیانی که زبان مادریشان انگلیسی است. زبان مادری انگلیسی به معنای فردی است که در کشوری تحصیل کرده است (ابتدایی، متوسطه و تحصیلات عالی) که زبان رسمی آن انگلیسی است: استرالیا، نیوزیلند، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، ایرلند و کانادا ( به جز کبک).
 •  لطفا توجه داشته باشید، معافیت ها در موارد خاص تعیین می شود این سازمان حق درخواست آزمون زبان انگلیسی را در هر مرحله از ارزیابی دارد.

شما نیاز به نگارش CDR نخواهید داشت اگر:

در صورتی که مدرک تحصیلی شما جزء یکی از چهار گزینه زیر باشد شما برای دریافت اسسمنت از سازمان مهندسی استرالیا نیازی به ارائه CDR به سازمان مهندسی نخواهید داشت :

 • Australian Qualifications
 • Washington Accord Qualifications
 • Sydney Accord Qualifications
 • Dublin Accord Qualifications

نکته


در صورتی که مدرک تحصیلی شما از این
Washington Accord Qualifications
Sydney Accord Qualifications
Dublin Accord Qualifications
دانشگاه ها باشد حتما باید دقت نمایید که حداقل تعداد سال درخواستی از طرف Engineers Australia برای گرفتن مدرک تحصیلی خود  را سپری کرده باشید.

اسناد ارایه شده باید:

تمام اسناد آپلود شده برای سازمان مهندسی استرالیا باید اسکن رنگی از مدارک اصلی باشد و باید حداقل وضوح 300 dpi داشته باشد.

هنگامی  که اسناد به زبان انگلیسی نیست، شما باید اسکن رنگی اسناد به زبان اصلی و همچنین ترجمه انگلیسی آن ها را آپلود کنید. تمام ترجمه ها باید توسط یک مترجم مجاز ترجمه شود. شماره شناسایی ، نام، وضعیت و مشخصات تماس مترجم باید در ترجمه انگلیسی ارائه شود. 

استفاده از وکیل مهاجرت استرالیا برای سازمان مهندسی استرالیا EA

اگر از یک وکیل دادگستری استرالیا و یا وکیل مهاجرت به استرالیا استفاده می کنید، باید شماره عضویت EA / CID / تان را به وکیل مهاجرت به استرالیا خود بدهید. اگر هنوز شماره ای ندارید، وکیل مهاجرت به استرالیا شما قادر خواهد بود آن را برای شما ایجاد کند.  سپس وکیل مهاجرت به استرالیا شما  یک درخواست از طرف شما ارسال خواهد کرد. اگر درخواستتان را با استفاده از وکیل مهاجرت به استرالیا بفرستید، تمام ارتباطات با سازمان مهندسی استرالیا از طریق وکیل مهاجرت به استرالیا شما انجام می شود.

توجه داشته باشید که وکیل مهاجرت استرالیا شما نیازی به ثبت نام برای رمز عبور از طرف شما ندارد و شما نیازی به ارائه جزئیات رمز عبور خود به او ندارید.

هزینه ارزیابی مدارک سازمان مهندسی استرالیا 

ممکن است هزینه های اضافی نیز برای خدمات اضافی اعمال شوند. تخفیف زمانی قابل استفاده است که ارزیابی استاندارد و درخواست خدمات اضافی در یک زمان ارائه شود. اگر پس از درخواست ارزیابی استاندارد یک درخواست برای خدمات اضافی ارائه شود، هزینه کامل خدمات اضافی اعمال می شود.

روش پرداخت هزینه ارزیابی مدارک استرالیا

پرداخت هزینه ارزیابی از روش های زیر قابل قبول است:

کارت اعتباری:

 • ویزا کارت
 • مسترکارت
 • آمریکن اکسپرس
 • بی پی ( BPAY ) شما باید یک فاکتور برای جزئیات BPAY  (کد صادرکننده صورتحساب و شماره مرجع) درخواست کنید.

ارایه روش های جایگزین پرداخت نیز در صورت درخواست، وجود دارد .

باید دقت داشته باشید که هزینه ارزیابی مدارک سازمان مهندسی قابل برگشت نیست.

هزینه ارزیابی برای افراد خارج از استرالیا و داخل استرالیا متفاوت است 

متقاضیانی که در کشور استرالیا زندگی می کنند باید 10٪ بیشتر از افراد خارج از استرالیا پرداخت نمایند ؛ این رقم ۱۰٪ مالیات می باشد.

متقاضیانی که در خارج از کشور استرالیا زندگی می کنند ، و درخواست خود را از خارج از کشور استرالیا پرداخت می کنند ، لازم نیست این مبلغی بابت مالیات پرداخت نمایند.

اطلاعیه


متقاضیانی که در خارج از کشور استرالیا زندگی می کنند ، و درخواست خود را از طریق یک وکیل مهاجرت به استرالیا در داخل کشور پرداخت می کنند ( وکیل مهاجرت به استرالیا ، اقوام یا دوستان در استرالیا ) ، لازم نیست این مبلغ را پرداخت کنند.

سازمان مهندسی استرالیا

پروسه زمانی ارزیابی مدارک سازمان مهندسی استرالیا

پروسه زمانی ارزیابی مدارک می تواند بسته به تعداد درخواست ها متفاوت باشد. از شما خواسته شده است در این دوره زمانی با سازمان مهندسی تماس نگیرید زیرا ممکن است زمان بررسی همه درخواست ها را با تاخیر مواجه کنید. پاسخ شما به هر درخواست این دفتر باید در مدت زمان مشخص انجام شود تا درخواست شما با موفقیت بررسی شود.

مراحل اعتراض به نتیجه اسسمنت سازمان مهندسی استرالیا :

اگر شما از نتیجه ارزیابی مدارک راضی نیستید، می توانید روند بررسی مجدد را طی کنید. ( ری اسسمنت سازمان مهندسی استرالیا )

مرحله اول | اعتراض غیر رسمی

برای بررسی مجدد مدارکتان توسط این سازمان درخواست کنید. این درخواست باید در کمتر از 3 ماه پس از تاریخ نامه اصلی اسسمنت ارایه شود. برای بررسی مجدد غیر رسمی، باید فرم درخواست بررسی مجدد غیر رسمی نتایج ارزیابی را ارسال کنید و هزینه بررسی غیر رسمی را پرداخت نمایید. شما می توانید یک نامه همراه با توضیح دلایل خود برای درخواست بررسی مجدد نتیجه ارزیابی، ارسال کنید. متقاضیانی که از نتیجه بررسی مجدد غیر رسمی اسسمنت خود راضی نیستند این امکان وجود دارد که درخواست بررسی مجدد رسمی ارائه نمایند .

اطلاعیه


در پروسه اعتراض به نتیجه ی اسسمنت هیچ اطلاعات جدیدی نمی توانید ارائه کنید.

مرحله دوم | اعتراض رسمی

آخرین راه کار برای برگرداندن نتیجه اسسمنت نا موفق از سازمان مهندسی این اعتراض رسمی می باشد. یک درخواست رسمی تنها بعد از ارایه نتیجه ی درخواست غیر رسمی ارسال می شود. این درخواست باید در عرض 3 ماه پس از تاریخ نامه نتیجه درخواست غیر رسمی ارسال شود. برای ارائه تقاضای رسمی، باید فرم درخواست برای بررسی رسمی نتایج ارزیابی را ارسال کنید و هزینه آن را پرداخت کنید. نتیجه بررسی رسمی، پایان روند بازبینی است.

هشدار !

هشدار های سازمان مهندسی استرالیا بسیار جدی هستند

 اطلاعاتی که شما به Enineers Australia ارائه می دهید می تواند توسط سازمان های دولتی استرالیا به ویژه سازمان مهاجرتی استرالیا  مورد استفاده قرار گیرد. Engineers Australia  حق دارد به بررسی کارهای شما در ژورنال ها و یا سایر منابع برای بررسی درستی اطلاعات شما، بپردازند.

اطلاعات گمراه کننده و غلط ، نقض اخلاق است. مسیول پرونده شما آنها را به کمیته اخلاق موسسه مهندسین استرالیا ، که اینجا موجود است، می فرستد.

 مجازات های مربوط به اطلاعات گمراه کننده می توانند شامل اطلاع رسانی به سازمان مهاجرت استرالیا و ممنوعیت 12 ماهه از درخواست ارزیابی مهارت توسط Engineers Australia می باشد.

از دادن اطلاعات کپی و ثبت شده دیگران جدا خودداری کنید 

دوره هاي شغلي باید بر اساس فعاليت هاي انجام گرفته توسط شخص متقاضی  و با جمله بندي كاملا منحصر به فرد بيان شوند. نسبت دادن فعاليت هاي ديگران به خود يا استفاده از جمله بندي سايرين،تمپلیت ها، نمونه هاي آماده CDR ، منابع آنلاين و غيره( مصداق بارز سرقت ادبي تلقي شده  اند و به معني تخطي از كدهاي اخلاقي سازمان مهندسي مي باشد. در اين شرايط جريمه هاي سنگيني همچون رد درخواست، 12 ماه محروميت و گزارش جزئيات به وزارت امور خارجه براي بررسي ها و اقدامات بيشتر در انتظار متخلفان خواهند بود.

سرویس فست ترک Fast Track سازمان مهندسی استرالیا :

متقاضیانی که نیاز به ارزیابی سریعتر مدارک خود را دارند ، می توانند برای سرویس Fast Track فست ترک سازمان مهندسی اقدام نمایند. بعد از درخواست سرویس فست ترک Fast Track از Engineers Australia و پرداخت هزینه های مربوط به آن در مدت زمان اعلام شده پرونده توسط این سازمان به یک ارزیاب اختصاص داده می شود. مدت زمان دریافت نتیجه فست ترک فقط به کیفیت برنامه ارائه شده بستگی دارد.

توجه داشته باشید که نزدیک شدن به پایان سال اداری استرالیا ، بر روی زمان خدمات فست ترک  Fast Track سازمان مهندسی تاثیر می گذارد. فایل ها ارسال شده در طول دوره تعطیلات بررسی نمی شوند. سرویس فست ترک Fats Track با اولویت رسیدگی می شود.

هشدار


سازمان مهندسی رونوشت اسناد با وضوح ضعیف (کمتر از 300dpi) را قبول نمی کند.

 ارزیابی مدرک دکترا توسط سازمان مهندسی استرالیا :

 اگر یک متقاضی دارای مدرک تحصیلی دکترا از خارج کشور استرالیا باشد، می تواند از این سرویس ارزیابی PhD سازمان مهندسی استفاده کند. لطفا توجه داشته باشید که این سرویس فقط برای ارزیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور استرالیا است و نه مدارک تحصیلی دکترای استرالیا.

مدارک مورد نیاز برای ارزیابی مدرک دکترا توسط سازمان مهندسی استرالیا :

متقاضیانی که به این خدمات نیاز دارند باید

 • پرداخت هزینه اضافی برای ارزیابی مدرک دکتری
 • اسکن رنگی از تمام مدارک علمی اصلی (کارنامه و گواهى نامه گذراندن امتحانات)
 • یک لیست از اساتید خود و جزئیات،
 • فهرستی از مقالات منتشر شده در طول و پس ازبرنامه دکترا،
 • چکیده پایان نامه

آیا اگر فردی در سازمان مهندسی استرالیا EA ارزیابی شد , امکان اقدام برای دریافت اسسمنت از سازمان وت اسس استرالیا را دارد؟

سازمان مهندسی استرالیا EA و سازمان وت اسس استرالیا Vetassess دو سازمان کاملا جداگانه با رویکردی متفاوت هستند. بله اگر فردی از طریق سازمان EA اقدام به دریافت اسسمنت کرد می تواند در صورت نیاز و الزام از طریق سازمان وت اسس استرالیا نیز اقدام به دریافت اسسممنت نماید.

نوشتن CDR بر عهده کیست؟ آیا وکیل مهاجرت استرالیا موظف به نوشتن CDR برای سازمان مهندسی استرالیا است یا خود فرد متقاضی ؟

سی دی ار CDR یکی از الزامات سازمان مهندسی استرالیا است که از هر فرد متقاضی که می خواهد برای سازمان EA اقدام نماید خواسته می شود. این CDR باید کاملا منحصر به فرد باشد. یعنی اینکه ۳ پروژه نگارش شده از هر نظر کاملا جدید و با اطلاعات کاملا دسته اول نوشته شوند. وکیل مهاجرت استرالیا به عنوان کسی که مسئولیت پرونده مهاجرت به استرالیا فرد متقاضی را بر عهده دارد باید آموزش های لازم جهت نگارش CDR درخواستی سازمان EA را به کلاینت خود بدهند و خود کلاینت با اطلاعاتی که درباره پروژه های واقعیش دارد اقدام به نگارش CDR نماید و وکیل او متون نوشته شده را چک و نکاتی که نیاز به اصلاح یا تغییر دارند را به فرد اطلاع دهد و فرد اقدام به بروز رسانی متن خود نماید.

چرا CDR را خود وکیل مهاجرت استرالیا نمی نویسد؟

دلیل این کار این است که اطلاعات خواسته شده در CDR سازمان EA استرالیا تماما مربوط به پروژه های کاری است که فرد متقاضی در آن حضور داشته و نه کس دیگه ای. از جهت دیگر سازمان EA به سیستمی برای تشخیص تکراری بودن CDR مجهز است و در صورتی که پروژه های نوشته شده برای دو نفر شبیه به هم نگارش شده باشند و یا از ادبیات یکسانی استفاده کرده باشند این سیستم رای به کپی بودن این CDR می دهد و پرونده نزد سازمان EA استرالیا رد خواهد شد و فرد متقضاضی تا یک سال از اقدام از طریق این سازنمان منع می گردد.

چرا CDR درخواستی سازمان مهندسی استرالیا نباید کپی باشد؟

دلیل آن روشن است زیرا سازمان EA استرالیا در آخرین اطلاعیه ای که صادر کرده است به روشنی بیان نموده که در صورت مشاهده متون کپی و یکسان پرونده رد خواهد شد و فرد متقاضی تا یک سال دیگر نمی تواند از سرویس سازمان EA استرالیا استفاده نماید.

فردی CDR را کپی نکرده اما از روی CDR فرد دیگری الهام گرفته و دیتا و اطلاعات خودش را در CDR وارد نموده اما سازمان مهندسی استرالیا اعلام نموده که این CDR کپی تشخیص داده شده و پرونده اصلاحا رد است؟ چه می توان کرد؟

متاسفانه همانطور که قبلا توضیح داده ام در صورتی که سازمان EA استرالیا حتی تشخیص دهد که در نگارش و ادبیات استفاده شده در نگارش CDR تخلفی صورت گرفته پرونده را بی رحمانه رد خواهد کرد و معمولا فرد تا یکسال نمی تواند دیگر مدارکی را برای سازمان EA ارسال نماید و اصلاحا بن می شود.

در صورت رد شدن CDR نزد سازمان مهندسی استرالیا چه اتفاقی می افتد؟

فرد متقاضی تا یکسال نمی تواند برای سازمان مهندسی استرالیا اقدام نماید و در صورتی که بعد از یکسال بخواهد اقدام نماید دیگر نمی تواند از اطلاعات سه پروژه ای که در بار اول نگارش کرده بود استفاده نماید. به نوعی دیتای قبلی او سوخته محسوب می شود و باید اطلاعات سه پروژه جدید را برای سازمان مهندسی استرالیا ارسال نماید.

آیا سازمان مهندسی استرالیا برای ارزیابی مدارک نیاز به حداقل یک سال سابقه کار دارد؟

خیر به این صورت نیست که سازمان  EA شرطی برای داشتن حداقل سابقه کار گذاشته باشد. سازمان EA واضح بیان نموده که می توان با سابقه کار کمتر از یک سال هم اقدام به دریافت اسسمنت از این سازمان نمود و ارزیابی مثبت هم خواهد شد اگر تمامی پارامتر ها رعایت شده باشد.

آیا سازمان مهندسی استرالیا از سابقه کار کسر می کند؟

خیر تحت هیچ عنوانی از سابقه کار ارائه شده توسط متقاضی کسر نمی کند حتی یک روز. این کسر کردن از سابقه کار معمولا برای سازمان های دیگر استرالیا مثل سازمان وت اسس استرالیا و سازمان کامپیوتر استرالیا می باشد.

آیا سازمان مهندسی استرالیا در زمان ارزیابی مدارک با محل کار تماس می گیرد؟

معمولا این طور نیست و سازمان مهندسی استرالیا با محل کار برای ارزیابی مدارک تماسی نمی گیرد.

آیا کسی که مدرک سکشن یک دارد توسط سازمان مهندسی هم تکنالوژیست ارزیابی می شود؟

فرقی نمی کند و این امکان همواره وجود دارد که در صورت عدم اثبات توانمدی شما به سازمان مهندسی استرالیا به عنوان مهندس حرفه ای شما با هر مدک تحصیلی امکان تکنالوژیست شدن برای شما وجود دارد.

آیا کسی که مدرک دکتری دارد هم توسط سازمان مهندسی استرالیا اصطلاحا تکنالوژیست ارزیابی میشود؟

بله همانطور که قبلا عرض کردم فرقی نمی کند که مدرک تحصیلی از چه دانشگاهی باشد حتی دانشگاه صنعتی شریف حتی مدرک دکتری. اگر در مدارک ارسالی ضعف وجود داشته باشد اللخصوص در مدارک CDR فرد حتما با مشکل مواجه می شود و حتی احتمال تکنالوژیست شدن هم می تواند خیلی بالا باشد.

آیا کسی که مدرک دکتری دارد توسط سازمان مهندسی استرالیا EA اصلاحا اورکوالیفاید می شود؟

الزاما این طور نیست اتفاقا خیلی امتیاز مثبتی است اگر بتوانید مدرک دکتری را به سازمان مهندسی استرالیا ارائه نمایید و امتیاز آن را بگیرید زیرا معمولا ایالتهای استرالیا در زمان دادن دعوت نامه افرادی که مدرک دکتری دارند را سریع تر دعوت می کنند.

آیا می توان از تز دکتری در نگارش CDR ارسالی به سازمان مهندسی استرالیا استفاده نمود؟

بله این امکان وجود دارد که از پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در نگارش یکی از بخش های CDR استفاده نمود.

آیا سازمان مهندسی استرالیا سابقه کار حین تحصیل را می پذیرد؟

بستگی دارد این سابقه کار حین تحصیل در زمان کارشناسی منظور باشد و یا کارشناسی ارشد و دکتری؟ در یکسری شرایط خاص می توان سابقه کار حین کارشناسی ارشد را در صورتی که مدارک کافی جهت اثبات سابقه کار وجود داشته باشد به سازمان مهندسی استرالیا اثبات نمود اما سابقه کار حین لیسانس اگر رشته انتخابی از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا حداقل مدرک تحصیلی مورد نیازش لیسانس و یا بالاتر باشد را نمی تواند روی سابقه کار حین لیسانس حساب کرد. معمولا این سوال برای کیس های مختلف شرایط متفاوتی دارد.

آیا سازمان مهندسی استرالیا PTE پی تی ای را می پذیرد؟

بله سازمان مهندسی استرالیا برای دریافت مدارک ارسالی شما مدرک پی تی ای را هم می پذیرد. نمره شما باید در هر یک از مهارت ها در آزمون پی تی ای ۵۰ و بالاتر باشد.

نمره زبان مورد نیاز سازمان مهندسی استرالیا چند است؟

نمره زبان درخواستی سازمان مهندسی استرالیا در آیلتس ایج اسکیل ۶ در تمامی مهارتها و در آزمون پی تی ای هر چهار مهارت ۵۰ و یا بالاتر باشد کافی خواهد بود.

همسرم از طریق سازمان وت اسس استرالیا ارزیابی شده است آیا من می توانم مدارکم را برای سازمان مهندسی استرالیا ارسال نمایم یا حتما من هم باید مدارکم را برای سازمان وت اسس استرالیا ارسال نمایم؟

هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. این که همسر شما مدارک را برای ارزیابی به کدام یک از سازمان های ارزیاب استرالیا برای ارزیابی ارسال نموده به پرونده مهاجرتی شما ارتباطی ندارد و شما در انتخاب سازمان ارزیاب مدارک آزاد هستید.

آیا اگر امتیاز بالاتری داشته باشیم سازمان مهندسی استرالیا جواب اسسمنت یا ارزیابی را زودتر می دهد؟

خیر هرگز چنین نیست و سازمان مهندسی استرالیا در پروسه ارزیابی مدارک شما بدون توجه به امتیازات شما پرونده مهاجرت استرالیای شما را بررسی و در زمان مقرر اعلام شده مدارک شما را ارزیابی خواهد نمود.

برای تهیه CDR برای سازمان مهندسی چقدر زمان لازم است؟

این مساله که نوشتن CDR چقدر زمان می برد برای هر فرد بر اساس زمانی که در اختیار دارد متفاوت است معمولا. بعضی از افراد بعد از تایم کارشان زمان خالی بیشتری در اختیار دارند و می توانند نگارش CDR را زودتر انجام دهند. معمولا نگارش CDR به طور متوسط چیزی حدود ۲ الی ۳ ماه زمان می برد.

ایا برای ارزیابی مدارک رشته مهندسی عمران برای مهاجرت به استرالیا می توانم مدارکم را برای سازمان TRA استرالیا ارسال نمایم یا فقط الزاما می توانم برای سازمان مهندسی استرالیا ارسال نمایم؟

رشته ای برای مهندسی عمران در سازمان TRA استرالیا تعریف نشده است لذا برای رشته مهندسی عمران سازمان مهندسی استرالیا مسئول ارزیابی مدارک خواهد بود. البته برای بعضی از مشاغل سازمان وت اسس استرالیا Vetassess هم می تواند این کار را انجام دهد. این کاملا به رشته انتخابی شما بستگی دارد.

Open chat
1
نیاز به مشاور آنلاین دارید؟
درخواست خود را برای من ارسال کنید تا من در عرض کمتر از چند دقیقه اطلاعات شما را دریافت و برای شما زمان مشاوره آنلاین ثبت و نهایی کنم.

بر روی گزینه Open Chat کلیک نمایید تا مستقیما در واتس اپ به من پیغام دهید.