ارزشیابی مدارک توسط سازمان کامپیوتر استرالیا ACS Australia

سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) یک موسسه غیر دولتی است که مسئول ارزشیابی مدارک متقاضیان رشته مهندسی کامپیوتر متقاضی برای مهاجرت به استرالیا می باشد. در صورتی که شما تحصیلات مرتبط با مهندسی کامپیوتر دارید و یا مدارک بین المللی کامپیوتر دارید و یا صرفا سابقه کار در زمینه رشته مهندسی کامپیوتر دارید می توانید مدارک خود را برای اسسمنت به سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) ارسال نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اسسمنت مدارک توسط سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا )

۱- اسکن ترجمه شناسنامه .
۲- اسکن صفحه مشخصات پاسپورت .
۳- ترجمه مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا اسکن رنگی مدرک بین المللی .
۴- ترجمه ریز نمرات دانشگاه .
۵- فایل ترجمه شده نامه شرح وظیفه که از محل های کارگرفته می شود بر اساس یک فرمت مشخص .
۶- رزومه شغلی به زبان انگلیسی که نیاز به مهرترجمه ندارد .

در صورتی که تحصیلات شما در رشته ی کامپیوتر نبوده و یا بدون داشتن مدرک تحصیلی و صرفا از طریق مدارک بین المللی می خواهید برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی کامپیوتر اقدام نمایید مورد زیر به مدارک فوق اضافه می گردد:
۱- تکمیل فرم آر پی ال RPL و نگارش دو پرژه ۱۰۰۰ لغتی از سوابق کاری .

نکاتی که باید در زمان دریافت اسسمنت از سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا )به آن توجه داشته باشید:

نکته ۱) دقت داشته باشید که ارسال مدارک به سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) و گرفتن اسسمنت از سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) نیازی به ارائه هیچ نمره زبانی ندارد.
نکته ۲) ارسال مدارک به سازمان کامپیوتر استرالیا یصورت آنلاین می باشد و نیازی به پست کردن اصل مدارک نخواهید داشت و صرفا اسکن ها در صفحه مربوط به شما در سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) آپلود می شوند .
نکته ۳) برای شما بعد از ارسال مدارک به سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) یک User و Password ارسال می شود که شما می توانید همواره وضعیت پرونده خودتان را رسد نمایید.

ارزشیابی مدارک توسط سازمان مهندسی کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) :

این ارزشیابی برای افراد با مدارک تحصیلی گوناگون متفاوت هست. در صورتی که متقاضی از دانشگاه سکشن یک و یا سکشن دو فارغ التحصیل شده باشد ( لیست سکشن بندی دانشگاه مورد نظر را اینجا چک نمایید ) مدارک او برای ارزشیابی سابقه کاری های مختلفی نیاز خواهد داشت.

شرایط اسسمنت از سازمان مهندسی کامپیوتر استرالیا

در صورتی که مدرک شما ۲ شرط زیر را داشته باشید طریقه اسسمن شدن از سازمان کامپیوتر استرالیا شما به صورت زیر خواهد بود:
۱) لیسانس سکشن یک
۲) مدرک تحصیلی کاملا مرتبط با کامپیوتر و گرایش های آن ( برای مدرک تحصیلی کارشناسی برای مدارک ۳ ساله حداقل ۳۳٪ برای مدارک ۴ ساله حداقل ۲۵٪ و برای مدارک ۵ ساله حداقل ۲۰٪ درصد به بالا دروس پاس شده کاملا مرتبط با کامپیوتر باشد)
نکته مهم) در صورتی که مدرک شما کارشناسی ارشد کامپیوتر هست اما لیسانس معادل رشته کامپیوتر ندارید ( توجه داشته باشید حتما مدرک شما باید لیسانس سکشن یک باشد حتی اگر غیر مرتبط است) بازهم شما می توانید ICT Major باشید به شروطی که (مدرک کارشناسی ارشد شما سه ترم به طول یک سال ونیم باشد و یا اگر دو ترمه بوده است به مدت یک سال کاملا مرتبط با کامپیوتر باشد در کنار شروط بالا حداقل ۱۲ واحد کامپیوتری گذرانده باشید. اگر دوره ی شما دوساله بوده است حداقل ۵۰٪ و اگر دوره ارشد شما ۳ ساله بوده حداقل ۳۳٪ دروس پاس شده شما کاملا مرتبط با رشته کامپیوتر باشد.)

اگر دو شرط فوق (و یا نکته بالا ) در مورد شما صدق می کند و سابقه کار شما کاملا مرتبط با گرایشی هست که خوانده اید: (مثلا اگر گرایش شما نرم افزار بوده و سابقه کار مرتبط با برنامه نویسی دارید به این صورت ارزشیابی خواهید شد)
۲ سال از سابقه کار شما در ۱۰ سال گذشته کسر می گردد و به مابقی آن از بعد از مدرک تحصیلی شما واجد الشرایط امتیاز خواهد شد.
اگر سابقه کار شما کاملا مرتبط نباشد با گرایش شما (مثلا گرایش شما نرم افزار بوده اما کارتان شبکه بوده است)
ویا
اگر بخواهید سابقه کار شما در بیش از ۱۰ سال گذشته نیز ارزیابی شود:
۴ سال از سابقه کار شما کسر می گردد و به مابقی آن از بعد از مدرک تحصیلی شما امتیاز تعلق می گیرد.

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی کامپیوتر مدرک نسبتا مرتبط

در صورتی که آخرین مدرک تحصیلی شما برای مهاجرت به استرالیا :
۱) لیسانس سکشن یک
۲) مدرک تحصیلی شما نسبتا مرتبط با کامپیوتر ارزشیابی شود ( تعداد دروس پاس شده کامپیوتر تنها به اندازه دو سوم به بالای شروط برای شرط نوع اول را رعایت کرده باشد و نه ۱۰۰٪ آن را)

اگر در در ۱۰ سال گذشته کار کرده اید ۵ سال آن کسر می گردد و مابقی سابقه کار شما از بعد از مدرک تحصیلی را می توانید برای امتیاز ادعا نمایید.
اگر می خواهید برای بیش از ۱۰ سال گذشته ادعای امتیاز نمایید از سابقه کار شما ۶ سال کسر خواهد شد و به مابقی آن امتیاز داده خواهند شد.

توجه داشته باشید با توجه به این که مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی کامپیوتر نمره زبان بالایی نیاز دارد شما باید سعی کنید تا بالاترین نمره زبان ممکن را در آزمون پی تی ای کسب نمایید.( برای اطلاعات بیشتر درباره آزمون پی تی ای به این صفحه مراجعه نمایید )

مهاجرت به استرالیا از طریق مدرک دیپلم معادل

در صورتی که مدرک شما معادل دیپلمای استرالیا تشخیص داده شود یکی از سه حالت زیر برای شما رقم خواهد خورد:
۱) مدرک دیپمای معادل شما اگر به میزان ۵۰٪ به بالا حاوی دروس مرتبط با رشته کامپیوتر باشد:
در ۱۰ سال گذشته ۵ سال از سابقه کار شما کسر و به مابقی آن از بعد از فارغ التحصیلی واجد الشرایط امتیاز خواهد شد.
اگر بخواهید در بیش از ۱۰ سال سابقه کار ارایه نمایید ۶ سال از سابقه کار کسر و از بعد از فارغ التحصیلی سابقه کار باقی مانده واجد الشرایط امتیاز خواهد شد.

مهاجرت به استرالیا بدون مدرک تحصیلی

به شخصه معتقدم این بخش چهارم بسیار جالب و مفید خواهد بود زیرا بیشترین ابهامات و عدم آگاهی ها درباره ی همین بخش چهارم می باشد که من سعی می کنم آن را با توضیح کامل به اتمام برسانم. این بخش را با یک مقدمه آغاز می کنم چون برای خیلی از دوستانی که مدرک تحصیلی غیر مرتبط با رشته ی کامپیوتر دارند همواره سوال است که برای اثبات این که واقعا کار کرده اند نیاز به داشتن مدرک بین المللی است یا خیر. باید عرض کنم هیچ مدرک بین المللی برای اثبات سابقه کار شما نیاز نخواهد بود و مهم تر از این دسته کسانی هستند که هیچ مدرک تحصیلی قابل ارائه ای ندارند حتی مدرک کاردانی حتی مدرک بین المللی کامپیوتر. این بخش چهار برای این دوستان هم جذاب خواهد بود زیرا برای این دوستان هم امکان گرفتن اسسمنت مثبت از سازمان کامپیوتر استرالیا ( ACS استرالیا ) وجود دارد با ماه همراه باشید:

در صورتی که مدرک تحصیلی شما معادل دیپلمای استرالیا است و در آن حداقل دروس پاس شده مرتبط با کامپیوتر که حداقل ۵۰٪ درصد دروس پاس شده است وجود ندارد از شما برای ارزیابی ۶ سال سابقه کار کسر خواهد شد اما شما علاوه بر داشتن حداقل ۶ سال سابقه کار نیاز به نگراش آر پی ال RPL خواهید داشت و باقی مانده آن از بعد از کسر این 6 سابقه کار لحاظ خواهد شد.

حال اگر شما هیچ مدرک تحصیلی ای ندارید (کاملا بدون مدرک تحصیلی هستنید نه مدرک کامپیوتر و نه هیچ مدرک دیگری که قابل ارایه باشد) شما برای اثبات اینکه واقعا کار کرده اید برای ارزیابی مثبت نیاز دارید تا حداقل ۸ سال سابقه کار کاملا مرتبط با یکی از گرایش های کامپیوتر ارایه نمایید + یک آر پی ال RPL. سابقه کار شما بعد از کسر شدن این 8 سال سابقه کار، از سال 8 ام به بعد لحاظ خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *