ویزای 491 استرالیا

تغییرات ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ اداره مهاجرت

بررسی اینکه تغییر قوانین مهاجرت در نوامبر ۲۰۱۹ چه تاثیری در پروسه مهاجرت استرالیا گذاشته است. بعد کلی حرف و حدیث درباره اینکه دیگر دولت استرالیا مایل نیست تا افراد از همان ابتدا وارد شهرهای بزرگ استرالیا مثل سیدنی و مبلورن بشود تا حدود زیادی در حال به وقوع پیوستن است. بعد از آخرین تغییر قوانین اعلام شده استرالیا در ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ قویا پروسه مهاجرت استرالیا تغییرات چشم گیری خواهد داشت.

تعداد دعوت نامه های ویزاهای اقامت دائم استرالیا در حال کم شدن و اضافه شدن به ظرفیت های ویزای موقت ۴۹۱

شایعات در حال به حقیقت پیوستن هستند. تعداد دعوت نامه ای استرالیا در آخرین راند اعلام شده یعنی جولای ۲۰۱۹ خیلی سریع مشخص شد که این تعداد ۱۰۰۰ دعوت نامه برای ویزای ۱۸۹ بیشتر نبوده است و این کاهش می تواند زنگ خطری باشد برای افرادی که صرفا قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا اقامت دائم را دارند. ویزای ۱۹۰ استرالیا نیز امتیازات خود را برای دادن دعوت نامه ایالتی بالاتر برده است. تا افراد آمادگی هرچه بیشتری برای اقدام برای ویزای ۴۹۱ استرالیا را داشته باشند.

معرفی ویزای ۴۹۱ از ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹

خبر شک آور اما خبر حذف ویزای ۴۸۹ از تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ خواهد بود. اما بلافاصله اداره مهاجرت استرالیا خبر معرفی یک ویزای اقامت موقت دیگر با آپشن های بیشتر و بهتری مجددا جایگزین آن شد. ویزای ۵ ساله اقامت موقت استرالیا به نام ویزای ۴۹۱ که شرایط بهتری را از نظر جابجایی میان ایالت های استرالیا را خواهد داشت.

تفاوت ویزای ۴۸۹ با ویزای ۴۹۱

ویزای ۴۸۹ استرالیا یک ویزای موقت ۴ ساله بود. که فرد دریافت کننده ویزای موقت استرالیا بعد از دریافت ویزای رجیونال ۴۸۹ استرالیا باید در همان منطقه ای که به او ویزای داده بود مشغول به کار و زندگی می شد. امکان جابجایی بین ایالتهای و مناطق رجیونال به سختی ممکن بود و معمولا ایلتها این امکان را به متقاضیان ویزای ۴۸۹ استرالیا نمی دادند. فرد برای تبدیل شدن اقامت ۴۸۹ خود به ویزای ۸۸۷ استرالیا باید ۲ سال در آن منطقه رجیونال زندگی می کرد و یک سال کار تمام وقت تا بتواند برای ویزای ۸۸۷ استرالیا اقدام نماید.

ویزای ۴۹۱ اما گزینه بهتر و هوشمندانه تری برای مهاجرت استرالیا از طریق اقامت موقت خواهد بود. دلیل اول آن این است که این ویزا یکسال بیشتر اعتبار دارد یعنی ۵ سال. ویزای ۴۹۱ استرالیا یک ویزای ۵ سال اقامت موقت است که به دریافت کنند آن این امکان را می دهد تا بتواند با آزادی عمل بیشتری به راحتی و بدون استرس بدون به تمام مناطق رجیونال استرالیا سفر و زندگی و کار نمایند. شما اجازه کار در تمامی مناطق رجیونال استرالیا را خواهید داشت.

شرایط تبدیل شدن ویزای ۴۹۱ به اقامت دائم

شرایط اعلام شده توسط اداره مهاجرت استرالیا برای تبدیل شدن به اقامت دائم کاملا شفاف است. آنها از شما تنها یم توقع دارند. کار کردن در استرالیا به مدت سه سال و دریافت حداقل حقوق استرالیا در طی این سه سال. زندگی در مناطق رجیونال استرالیا در طی این سه سال.

آیا برای تبدیل شدن ویزای ۴۹۱ استرالیا به ویزای ۱۹۱ استرالیا اقامت دائم باید آزمون زبان بدهیم:

خیر شما برای تبدیل اقامت موقت استرالیا ۴۹۱ به ویزای ۱۹۱ استرالیا که ویزای اقامت دائم استرالیا است نیازی به دادن نمره زبان جدید نخواهید داشت پس نگران این موضوع نباشد. دقت داشته باشید که شما قرار نیست که دیگر پروسه ای که افراد روز اول برای گرفتن اقامت دائم را دریافت کنند را طی کنید. شما دیگر اقامت موقت استرالیا را دارید و فقط باید شرایط گفته شده را رعایت کنید.

ویزای 491 استرالیا

تغییرات اداره مهاجرت استرالیا برای ماه نوامبر ۲۰۱۹ دقیقا چه چیزهایی هستند:

۱- حذف ویزای ۴۸۹ استرالیا و جایگزین شدن آن با ویزای ۴۹۱ استرالیا

۲- تغییرات در جدول امتیازبندی استرالیا

۳- بالاتر رفتن امتیازات برای پروسه مهاجرت استرالیا

۴- تغییرات مثبت برای افراد مجرد و کسب ۱۰ امتیاز در سیستم امتیاز بندی استرالیا

۵- تغییرات منفی برای افراد متاهل

تغییرات جدید در لیست امتیازبندی استرالیا از ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹

از ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ به بعد جدول امتیازبندی استرالیا به این صورت است که ویزاهای ۱۸۹ استرالیا و ویزای ۱۹۰ استرالیا به حالت قبل خود ادامه پیدا خواهند کرد اما با شریط امتیاز بندی جدید استرالیا. امتیاز سن مثل شرایط قبل خواهد بود. امتیازات مدرک تحصیلی نیز تغییرات خاصی نداشته است. امتیاز همسر اما کاملا تغییر کرد که بزرگترین تغییر را همین تغییر امتیازات سن رقم زد. شرایط متاهل ها کاملا به هم ریخت و مجرد ها ناخواسته شرایط کاملا بهتری برایشان رقم خورد.

ویزای ۱۸۹ استرالیا کماکان بق روال خود می باشد اما تعداد دعوت نامه های تا حدودی کمتر شده است. ویزای ۱۹۰ استرالیا نیز مانند قبل همان ۵ امتیاز را به افراد متقاضی می دهد. اما ویزای ۴۹۱ استرالیا ۱۵ امتیاز به متقاضیان می دهد.

بالاتر رفتن امتیازهای مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۱۹

اصلی ترین دلیل افزایش امتیازهای مورد نیاز برای مهاجرت استرالیا کاهش تعداد دعوت نامه های استرالیا برای ویزای ۱۸۹ استرالیا و ویزای ۱۹۰ استرالیا می باشد. دلیل این امر کاملا مشخص است : افراد را در بدو ورود از ورود به سیدنی و ملبورن دور کرده و به مناطق رجیونال استرالیا هدایت نمایند. با بالا بردن تعداد دعوت نامه ها برای ویزای ۴۹۱ استرالیا سیل مهاجران را به سمت ویزاهای موقت استرالیا هدایت می کنند خبری که از سک سال گذشته مدام منتشر و تکذیب می شد بالاخره به حقیقت پیوست.

.

تغییرات اداره مهاجرت استرالیا در سال ۲۰۱۹ به نفع مجرد ها و به ضرر متاهل ها

تا قبل از ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ افراد متاهل طی این سالهای گذشته در سیست اسکیل سلکت استرالیا همیشه می توانستند در جدول امتیاز بندی مهاجرت استرالیا ۵ امتیاز بیشتر داشته باشند و شانس دریافت دعوت نامه بیشتری نسبت به افراد مجرد داشته باشند. افراد متاهل طی این سالها دعوت نامه بیشتری را نسبت به افراد مجرد می گرفتند به دلیل این که می توانستند امتیاز بیشتری داشته باشند. اما به یکباه ورق برگشت. جدا از این که دیگر از آن تمایز ۵ امتیاز دیگر خبری نیست بله افراد مجرد اینبار ۱۰ امتیاز به راحتی دریافت می کنند اما افراد متاهل برای دریافت این ۱۰ امتیاز باید همسر آنهای نیز اسسمنت مثبت دریافت نمایند و هم نمره زبان پی تی ای ۵۰ نیز ارائه نمایند. این یعنی اینکه در بهترین حالت یک فرد متاهل می تواند با یک فرد مجرد صرفا برابری امتیاز داشته باشد.

چرا باید همسر یک متقاضی مهاجرت به استرالیا اسسمنت بگیرد

با توجه به تغییرات به وجود آمده در سیستم امتیاز بندی استرالیا در نوامبر ۲۰۱۹ اکنون بسیار نیاز به این احساس می شود که همسر یک متقاضی مهاجرت به استرالیا حتما اقدام به دریافت اسسمنت مثبت و ارائه نمره زبان نماید تا پرونده مهاجرت به استرالیا آنها دچار کسر امتیاز نگردد.

دقت داشته باشید حتما قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به استرالیا از آگاهی نسبت به تمام قوانین استرالیا آگاه باشید تا بر اساس استراتژی اشتباه مسیر پرونده مهاجرت استرالیا شما از مسیر درست خود منحرف نگردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *