ایالت استرالیای جنوبی یکی از ایالت های کشور استرالیا محسوب می شود. که در جنوب کشور استرالیا قرار دارد. مرکز ایالت استرالیای جنوبی شهر آدلاید است. این ایالت با تمام ایالت های استرالیا غیر از تاسمانی مرز مشترک دارد و از جنوب به اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب به ایالت استرالیای غربی، از شمال به سرزمین شمالی، از شمال شرق به کوئینزلند و از شرق به ایالت ویکتوریا و ولز جنوبی جدید محدود است. این ایالت برای تولید شراب مناسب است و تاکستان های زیادی دارد.

ایالت استرالیا جنوبی

جمعیت ایالت استرالیا جنوبی

8.5 درصد کل جمعیت استرالیا در ایالت استرالیای جنوبی زندگی می کنند. جمعیت ایالت  استرالیا جنوبی 1.5 میلیون نفر است. بیشتر مردم ایالت South Australia در شهر آدلاید زندگی می کنند (1.1 میلون نفر) از شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین نقطه آن 90 کیلومتر فاصله است.              

شهر آدلاید پنجمین شهر پر جمعیت استرالیا به حساب می آید. بقیه شهرهای مهم عبارتند از: whyalla – Mount Gambier – Port Augusta – Murray Bridge – Port Pire Port Lincoln آدلاید پایتخت ایالت استرالیای جنوبی است و در شمال فلوریوپنینسوالا برروی دشت های آدلاید واقع شده است. میانگین بیشترین دمای هوا در آدلاید بین 28 درجه سانتیگراد در فوریه تا 16 درجه سانتیگراد در ژوییه متغیر است. شهر آدلاید به خاطر داشتن آب و هوای مدیترانه ای تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب دارد. در فصل تابستان بهتر است از کلاه و ضد آفتاب استفاده کنید در شهر آدلاید برف نمی بارد اما در فصل زمستان هوا نسبتاً سرد و مرطوب است. در فصل زمستان به همراه داشتن چتر و ژاکت ضد آب برای زمان هایی که بیرون از منزل به سر می برید ضروری است.