بررسی شبکه موبایل در استرالیا به ما نشان می دهد که استرالیایی ها به طور سنتی از اتخاذ کنندگان اولیه فناوری جدید به شمار می روند. و تلفن موبایل ها تفاوتی ندارند. به هنگام خرید شبکه موبایل در استرالیا می توان به موارد بسیاری توجه کرد. از جمله به چه مقدار داده ممکن است نیاز داشته باشید، چه پوشش دهی شبکه دردسترس است و آیا باید قرارداد ببندید یا پیش پرداخت کنید. تمامی شهرهای بزرگ استرالیا تحت پوشش بسیاری از شبکه ها هستند. به هر حال پوشش دهی موبایل در برخی مناطق روستایی در استرالیا می تواند با پوشش دهی اندک یا بدون پوشش دهی کاهش یابد. صحبت با یک ارائه دهنده شبکه در نخستین نمونه در درک آن که چه پوشش شبکه ای در منطقه ای که زندگی خواهید کرد وجود دارد می تواند مفید باشد، به ویژه اگر قرار باشد در منطقه روستایی استرالیا زندگی کنید.

ارائه دهندگان شبکه موبایل در استرالیا

موبایل در استرلیا

شبکه موبایل در استرالیا

در حالی که فروشندگان زیادی در زمینه موبایل در استرالیا وجود دارند، الزاما استرالیا 4 ارائه دهنده بزرگ برای موبایل دارد:

  • Telstra- ارائه دهنده پیشروی تلفن موبایل، دستگاه موبایل، تلفن خانگی، و اینترنت گسترده؛
  • Optus- دومین در منطقه که پشت Telstra پوشش داده شده است؛ حدود 30 برنامه شخصی+ 8 برنامه کسب و کاری؛
  • Vodafone- کوچکترینِ سه ارائه دهنده بزرگ (که بیشتر مناطق کلان شهر و منطقه ای بزرگتر را پوشش می دهد)؛ حدود 38 برنامه
  • Virgin Mobile- از شبکه Optus استفاده می کند؛ حدود 27 برنامه.

این ارائه دهندگان دامنه ای از اختیارات و پوشش دهی را ارائه می دهند، مانند:

بسته معاملاتی– که می تواند شامل داده ها، گوشی، مصرف ماهانه از پیش توافق شده باشد؛
گزینه های قرارداد- هر جا که بهای ماهانه ای برای دوره زمانی ثابتی پرداخت می کنید، معمولا 18 تا 24 ماه. این گزینه ها به شما اجازه می دهند بسته دقیقه و پیامکی مناسب با مصرف خود را انتخا کنید.
طرح های پیش پرداخت شده– هرجا که اعتبار پیش از استفاده از خدمات خریداری شده است. به شما اجازه می دهد مصرف خود را کنترل کنید.
مشمولیت های Capped: به منظور محافظت از صرف هزینه بیش از اندازه هنگامی که مصرف موبایلتان به cap توافق شده نزدیک شد می توانید از طریق دریافت پیامک اطلاع پیدا کنید تا به شما هشدار دهد که هزینه شما ممکن است از آنچه برایش بودجه بندی کرده اید فراتر رود.
بسته داده ها– اگر کاربر غالب اینترنت باشید توصیه می شود.

برخی نکات درباره انتخاب شبکه موبایل در استرالیا:

تحقیق خود را انجام دهید– انواع بزرگی از طرح های تلفن موبایل و گزینه های خرید برای انتخاب وجود دارند، به ویژه اگربه گزینه داده (اینترنت) یا رومینگ بین المللی نیاز داشته باشید. پیش از تصمیم گیری نگاهی به آنچه برای عرضه وجود دارد بکنید.
پیش پرداخت را در برابر ورود به قرارداد بسنجید– اگر تازه به استرالیا رسیده اید، طرح پیش پرداخت ممکن است بهترین گزینه شروع باشد، زیرا بسیاری از ارائه دهندگان تلفن قرارداد یا طرحی را بدون مدرک اشتغال یا ثبات مسکونی عرضه نمی کنند (برای مثال نام شما بر روی قبض خدمات آب و برق و گاز یا اجاره مسکونی). بهتر است از طریق صحبت با یک یا دو ارائه دهنده بررسی کنیم کدام شرایط خاص هستند.
گوشی ها– اگر گوشی خود را دارید بررسی کنید که آیا با فناوری GSM استرالیایی سازگار است یا نه. اگر گوشی شما سازگار باشد، سپس به سیم کار و طرح پیش پرداخت (جایی که حساب خود را ماهانه یا به میزان نیاز شارژ می کنید) برای شروع به استفاده احتیاج خواهید داشت. در عوض بسته های موبایل بزرگی دردسترس هستند بنابراین اگر قراردادی با ارائه دهنده شبکه مانند Telstra، Optus یا Vodaphone امضا کنید آنگاه می توانید به جدیدترین آیفون، سامسونگ یا نوکیا ارتقا دهید.
اما در ابتدا مطمئن شوید که پیش از ثبت قرارداد به نسبت به تعهدات خود در آن مدت زمان مشکلی ندارید.

کمک اضافی برای خرید شبکه موبایل

ابزارهای مقایسه آنلاین و وبسایت جمع آوری شده بسیاری وجود دارند که می توانند در رابطه با اطلاعات و همچنین ارائه دهندگان شبکه کمک کنند (در زیر لیست شده اند).
Mobile.com.au
Mobile Central

لطقا سایر مقالات ما را در رادیو استرالیا مطالعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *