اسپانسرشیپ ایالتی در استرالیا چیست

اسپانسرشیپ استرالیا به چه کسانی تعلق می گیرد؟

هر ایالت و یا قلمرویی در استرالیا از یک ظرفیت جدا از آنچه که دولت فدرال به عنوان ویزاهای Skilled Independent اعلام می کند دارد. بعد از اعلام لیست اسپانسرشیپ استرالیا تنها نام کد رشته های مورد نیاز اعلام می شوند و خبر از اعلام ظرفیت این رشته ها و تعداد افراد مورد نیاز برای این رشته ها از طرف ایالتهای استرالیا مشخص نمی شود. ظرفیت های اسپانسرشیپ استرالیا بر اساس اعلام نیاز ایالت ها در طول دوره سال گذشته اتفاق می افتد. به این صورت که هر ساله ایالتهای استرالیا لیست مشاغلی که به صورت خاص به آن نیاز دارند و در سال مالی گذشته نتوانسته اند این نیروی متخصص را جذب نمایند در سال مالی جدید آن رشته را در لیست خود جای می دهند.

لیست های اسپانسرشیپ استرالیا هر ساله معمولا بعد از جولای اعلام می شوند. باز ماندن یک رشته معمولا می تواند با یک تلورانسی قابل پیش بینی باشد. مثلا بعضی از رشته های مورد نیاز استرالیا تا آخر سال مالی همواره در لیست قرار خواهند داشت و هرگز از لیست خارج نمی شوند اما بعضی از رشته ها طبق روال هر سالشون بعد از ۳ ماه از اعلام لیست مشاغل مورد نیاز کم کم حذف می شوند. در آخر سال مالی استرالیا معمولا رشته های باقی مانده امتیاز بالاتری برای دادن دعوت نامه استرالیا از متقاضیان می خواهند و افراد با امتیازهای بالاتر از آنچه ابتدای سال مالی دعوت می کرده اند قرارخواهند داد.

انواع ویزای اسپانسرشیپ ایالتی در استرالیا

Skilled Nominate Visa Subclass 190 
Skilled Regional 489

چه کسانی می توانند از لیست اسپانسر ایالتی استرالیا استفاده نمایند؟

به طور عمومی می توان گفت که هرکسی که اسسمنت معتبر ار هر یک از سازمانهای ارزیاب مدارک استرالیا داشته باشد به همراه نمره زبان حداقل نمره پی تی ای ۵۰ ( صفحه مخصوص آموزش زبان پی تی ای ) می تواند واجد الشرایط استفاده از این اسپانسری ها باشد. اما یک نکته بسیار مهم که حتما باید به آن توجه داشت این هست که :
۱) رشته ای که شما در آن اسسمنت گرفته اید در زمانی که می خواهید برای اسپانسرشیپ استرالیا اقدام کنید باید باز باشد و در لیست مشاغل مورد نیاز ایالت استرالیا جزو رشته های مورد نیاز قرار گرفته باشد.
۲) معمولا زمانی که رشته ها اعلام می شوند در مقابل آنها یکسری شروط برای پذیرفته شدن توسط ایالت قرار می گیرد. توجه شود قبل از درخواست برای ثبت درخواست دعوت نامه برای این رشته شما مینیمم شروط مورد نیاز ایالت برای رشته ای که می خواهید برای آن اقدام کنید را داشته باشید. (معمولا این شروط نمره زبان بالاتر و یا مثلا داشتن یک حداقل سابقه کاری مثلا ۳ ساله و یا بالاتر را به عنوان شرط اضافه قرارمی دهند.)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *