درباره علیرضا مدی پور

تجربه بیش از 5000 مشاوره حضوری و اسکایپی موفق برای مهاجرت استرالیا در طی ۵ سال گذشته!

منتظر چه هستید؟

  • بررسی و ارائه راهکار برای پرونده مهاجرتی شما از طریق whatsapp.
  • مشاوره ها به صورت آنلاین و از طریق اسکایپ و whatsapp می باشد برای رفاه حال متقاضیان.
  • بررسی پرونده مهاجرت به استرالیا شما با دیدگاه  مشاوره و بررسی و نه صرفا تشویق به عقد قرارداد.
  • هزینه های مشاوره آنلاین و نحوه پرداخت آن متناسب با شرایط عموم متقاضیان برنامه ریزی شده است.
  • تنها مشاور آنلاین در ایران که هدف از آن بررسی دقیق پرونده مهاجرت استرالیا شما است بدون هیچ گونه نیاز تشویق به عقد قرارداد.
  • در صورت تشخیص به عقد قرارداد از طرف فرد متقاضی ( با وکیل مهاجرت زیر نظر وزارت کار ایران ) هزینه مشاوره از هزینه کل قرارداد شما در روز قرارداد کسر خواهد شد.
  • عقد قرارداد صرفا با وکیل رسمی مهاجرت استرالیا زیر نظر اداره مهاجرت استرالیا می باشد و نه با افراد بدون مهر وکالت استرالیا.
  • همچنین قرارداد با دفتر کاریابی بین المللی با مجوز رسمی از وزارت کار ایران می باشد . بدان معنا که قرارداد معرفی شده در صورت لزوم قانونی ترین فرمت قرارداد در ایران خواهد بود.

از جمله راه های و روش های مهاجرت ، اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا می‌باشد. به این معنا که این راه آسان تر از راه های دیگر می باشد، به دلیل این که استرالیا کشوری مهاجر پذیر است و به دنبال مهاجرانی است که بتوانند در گسترش این کشور نقش مفید و موثری ایفا کنند.
دولت استرالیا سیاست‌های خود را در راستای جذب نیروهای کار متخصص تنظیم کرده و فرصت‌های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این گروه از مهاجران فراهم کرده است. این کشور همواره اولویت بالایی به مهاجرت از طریق ویزای کار استرالیا را در رشته‌های مختلف داده است.

دلیل این امر درصد پایین بیکاری افراد متخصص ، میزان استفاده کم آنها از بودجه‌های دولتی و کمبود نیروی ماهر کاری در استرالیا می‌باشد. برای غلبه به مشکل کمبود نیروی کار ماهر، اداره مهاجرت آمار مهاجرین استرالیا را از کار افزایش و سرعت دریافت اقامت از این طریق را به طرز محسوسی بالاتر برده است.

سایت اسکیل سلکت استرالیا

هزینه ویزای کار استرالیا

تیم استرالیا کو هزینه دولتی هر یک از ویزای کار استرالیا را به صورت جداگانه در صفحه مختص خود ویزا آورده است . هزینه ویزای کار استرالیا موضوعی است که در این مطلب ما سعی داریم به بررسی اجمالی آن بپردازیم ، امروزه کشور استرالیا به دلایل گوناگون مقصد بسیاری از مهاجران می باشد و افراد متعددی هستند که به دنبال وکیل مهاجرت برای ویزای کار استرالیا از جمله :

می باشند ، که این متقاضیان اطلاعات دقیقی در مورد هزینه های ویزای کار استرالیا ندارند. هزینه ویزای کار استرالیا هرساله تغییر می کند که تیم استرالیا کو این هزینه های دولتی را مطابق با وب سایت دولتی و رسمی استرالیا آپدیت و بروزرسانی می کند.

شما متقاضیان عزیز با مطالعه هر یک از ویزاها به هزینه دولتی آن ویزا پی میبرید. هزینه درخواست ویزای کار استرالیا براساس دلار استرالیا ( AUD ) می باشد که باید برای درخواست ویزا پرداخت گردد.

هزینه اخذ ویزای کار استرالیا

لیست مشاغل مورد نیاز ویزای کار استرالیا

اداره مهاجرت هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز ویزای تخصص استرالیا را ابلاغ می کند تحت عنوان ( لیست MLTSSL , STSOL ) تا در بازار کار استرالیا تعادل را برقرار نماید. دولت استرالیا لیست مشاغل مورد نیاز ویزای تخصص استرالیا در سال 2019 را تنظیم می‌کند و هر سال معمولا مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای مهاجرت افرادی که می‌خواهند از طریق ویزای تخصص استرالیا ( اسکیل ) اقدام کنند، این لیست می‌تواند به آنها کمک کند. 

نحوه محاسبه امتیاز در جدول امتیاز بندی برای اخذ ویزای کار استرالیا 

در آخرین بررسی های به عمل آمده توسط وزیر مهاجرت حداقل میزان امتیاز جهت ویزای کار استرالیا 65 امتیاز است. این امتیاز بندی صرفا ابزاری است برای اداره مهاجرت که توسط آن واجد الشرایط بودن شما متقاضی عزیز را برای اخذ ویزای کار استرالیا برسی نماید.

سن

اولین شرط جهت اقدام برای مهاجرت کاری به استرالیا، داشتن سن کمتر از ۴۵ سال است و حداکثر امتیاز سن متعلق به افرادی است که بین ۲۵ تا ۳۳ سال داشته باشند. 

امتیاز سن در ویزای کار استرالیا

سن امتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال تمام ۲۵
۲۵ تا ۳۲ سال تمام ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام ۱۵

مدرک تحصیلی

امتیاز مدرک تحصیلی جهت ویزای کار استرالیا

این نکته قابل ذکر است که داشتن تحصیلات مرتبط با شغل متقاضی، برای اقدام برای مهاجرت  ضروری است و امکان اقدام برای ویزای کار استرالیا بدون داشتن تحصیلات مرتبط وجود ندارد. البته استثنا برای این موضوع، رشته های کامپیوتر و همچنین رشته های مدیریتی هستند که تحت شرایطی، امکان جایگزینی سابقه کار با مدرک تحصیلی برای آنها وجود دارد.

نکته : مدرک کارشناسی (لیسانس) در صورتی 15 امتیاز می گیرد که معادل مدرک لیسانس استرالیا باشد و به هر مدرک لیسانسی 15 امتیاز تعلق نمی گیرد و گاهی امتیاز مدرک لیسانس 10 حساب می شود.

مدرک تحصیلی  امتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا ۲۰
مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا ۱۵
مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا ۱۰
مدارک پایان دوره ارزیابی‌شده مرتبط با تخصص ۱۰

زبان انگلیسی

امتیاز زبان انگلیسی برای ویزای کار استرالیا

چهار مهارت آیلتس منظور  speaking – writing – reading – listening  می‌باشد که باید نمره ی ۶ یا ۷ یا ۸ ارائه شود.

داشتن حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارتها ( speaking – writing – reading – listening ) یا معادل آن برای اقدام ویزای کار استرالیا الزامی می باشد و کسب حداقل نمره ۷ در همه مهارتها در امتحان آیلتس، ۱۰ امتیاز و حداقل نمره ۸ در همه مهارتها در این امتحان، ۲۰ امتیاز به امتیازهای متقاضی اضافه می کند.

زبان امتیاز
آیلتس ۶ جنرال یا PTE 50 یا معادل 0
آیلتس ۷ جنرال یا PTE 65 یا معادل 10
آیلتس ۸ جنرال یا PTE 79 یا معادل 20


دقت کنید امکان ارایه دیگر انواع مدارک زبان مانند تافل، پی تی ای و … هم به اداره مهاجرت وجود دارد. آزمونهای انگلیسی مورد قبول اداره مهاجرت و نمره معادل آنها در جدول زیر لیست شده اند: 
در حال حاضر، اکثر متقاضیان ویزای کار استرالیا امتحان PTE را انتخاب می کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره این امتحان میتوانید از صفحه پی تی ای PTE بازدید فرمایید.

امتیاز زبان انگلیسی جهت مهاجرت به استرالیا

تاثیر زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا

کسب امتیاز 20 در زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا

سابقه کاری خارج از استرالیا

محاسبه امتیاز سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا

متقاضیان عزیز توجه داشته باشید که داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی پس از فراغت از تحصیل در خارج از کشور استرالیا ( مانند ایران )، می تواند تا ۱۵ امتیاز به متقاضیان ویزای کار استرالیا کمک کند.

نکته

برای اثبات سابقه کار، الزاما نیازی به سابقه بیمه نمی باشد و در اکثر موارد،‌ارایه مدارکی مانند نامه اشتغال به کار، صورتحساب بانکی، فیش حقوقی، قرارداد و … برای کسب امتیاز سابقه کار کفایت میکند.

سابقه کاری در خارج از استرالیا امتیاز
کمتر از ۳ سال ۰
۳ تا ۴ سال ۵
۵ تا ۷ سال ۱۰
۸ تا ۱۰ سال ۱۵


نکته : سابقه کار هم برای بعضی مشاغل امکانپذیر است که البته این مساله به سازمان ارزیابی کننده شغل متقاضی بستگی دارد. بطور مثال، حسابداران و مهندسین الزاما نیازی به سابقه کار ندارند (البته تا زمانی که حد نصاب جمع امتیاز آنها به مقدار لازم برسد) و در صورت جبران کمبود امتیاز سابقه کار از طریق سایر فاکتورها (مانند نمره زبان، مدرک تحصیلی، امتیاز همسر و …)، امکان ویزای کار استرالیا بدون سابقه کار برای این دسته از مشاغل وجود دارد. حال اینکه متقاضیان ویزای کار استرالیا از طریق مشاغلی مانند برقکار و تکنیسین عمران، امکان مهاجرت بدون سابقه کار را حتی در صورت داشتن مجموع امتیاز مورد نیاز، نخواهند داشت. همانطور که اشاره شد، تشخیص اینکه آیا امکان ویزای کار استرالیا بدون سابقه کار برای شغلی وجود دارد بستگی به نظر سازمان ارزیابی کننده مهارت دارد. مسولیت این سازمان، ارزیابی تخصصی مدارک تحصیلی و شغلی متقاضی و تشخیص صلاحیت یا عدم صلاحیت وی در شغل مورد نظر می باشد.

سابقه کاری در استرالیا

امتیاز سابقه کاری مرتبط در استرالیا در 10 سال گذشته

توجه کنید داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی مورد نظر اداره مهاجرت استرالیا است مگر در رشته های خاص 

سابقه کاری مرتبط در استرالیا امتیاز
کمتر از یک سال ۰
۱ تا ۲ سال ۵
۳ تا ۴ سال ۱۰
۵ تا ۷ سال ۱۵
۸ تا ۱۰ سال ۲۰

تحصیل در استرالیا

امتیاز تحصیل در استرالیا جهت ویزای کار استرالیا
متقاضیانی که به مدت ۲ سال در استرالیا تحصیل کرده اند می توانند از ۵ امتیاز برای دوره تحصیل خود در استرالیا بهره مند شوند.
تحصیل در استرالیا امتیاز
هرگونه مدرک تحصیلی صادر شده و مورد تایید استرالیا 5

مدرک مترجم ناتی

جدول امتیاز بندی مترجمی ناتی برای ویزای کار استرالیا

موفقیت در آزمون مترجمی حرفه ای ناتی استرالیا میتواند ۵ امتیاز به متقاضیان مهاجرت کمک کند. 

مدرک ناتی  امتیاز
امتیاز داشتن مدرک ناتی در زبان فارسی و یا دیگر زبان ها 5


کلمه
naati
مخفف عبارت (National Accreditation for Translators Interpreters) است که انجمن مترجمان استرالیا نیز نامیده می شود. مترجمان از یک زبان انگلیسی و بالعکس می توانند در امتحانات ناتی که تقریبا در اکثر کشور های دنیا برگزار می شود شرکت کنند و مدرک مترجمی بین المللی دریافت کنند. سازمان ناتی مسولیت تایید حرفه مترجمی را عهده دار می باشد و در استرالیا قرار دارد. سازمان ناتی برای افرادی که قصد ویزای کار استرالیا را دارند نیز اهمیت زیادی دارد به این دلیل که اداره مهاجرت اعلام نموده اگر هر فرد فارسی زبان تا حدی به زبان انگلیسی . فارسی تسلط داشته باشد که سازمان ناتی تسلط وی را به این دو زبان تایید نماید 5 امتیاز به مجموع امتیازات ان فرد اضافه خواهد کرد.

تحصیلات تخصصی

جدول امتیاز صلاحیت تحصیلات تخصصی جهت ویزای کار استرالیا
تحصیلات تخصصی امتیاز
مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکترا از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک 5

اسپانسر

جدول امتیاز بندی داشتن اسپانسر جهت ویزای کار استرالیا

دلیل وجود اسپانسرشیپ ایالتی، جذب نیروی کار توسط ایالتهایی از استرالیا است که در زمینه های مختلف کاری دچار کمبود نیروی کار محلی هستند. در صورتی که شغل متقاضی جزو مشاغل مورد نیاز ایالتها باشد، این ایالتها می توانند کمبود امتیاز را جبران کنند و به اصطلاح متقاضی را اسپانسر کنند. در این صورت، متقاضی تعهد دارد حداقل ۲ سال در ایالت مربوطه زندگی کند.

.

نوع اسپانسرشیپ امتیاز

اسپانسر ایالتی مخصوص ویزای ۱۹۰

5

 اسپانسر فامیل یا ایالتی برای ویزای 489

10

همسر

جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا برای همسر
مجرد یا متاهل امتیاز
مجرد ۱۰ امتیاز
متاهل بین ۰ تا ۱۰ امتیاز

ویزای کار استرالیا ۱۸۹

اقامت دائم از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا برای افراد متخصصی است که به صورت مستقل و بدون نیاز به اسپانسر، نسبت به اخذ اقامت استرالیا اقدام می‌کنند. ویزای ۱۸۹ استرالیا یکی از بهترین انواع ورود به استرالیا محسوب می شود، زیرا شما از همان ابتدا با اقامت دائم استرالیا وارد می شوید.

ویزای کار استرالیا ۱۹۰

اقامت دائم از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا برای افراد متخصصی است که یکی از ایالت‌های استرالیا اسپانسر آنها شده است. تیم استرالیاکو می‌تواند به موکلین خود کمک  کند تا مناسب‌ترین اسپانسرشیپ را از ایالت‌های مختلف دریافت و برای ویزای کار استرالیا اقدام کنند.

ویزای کار استرالیا ۴۸۹

اقامت موقت استرالیا از طریق مهارت و تخصص با اسپانسر یک ناحیه یا اقوام درجه یک ، اقامت استرالیا از طریق ویزای ۴۸۹ استرالیا، برای متقاضیانی است که نتوانستند از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا یا ویزای ۱۹۰ استرالیا امتیاز لازم را به دست آورند.

ویزای کار استرالیا ۴۷۶

بطور کلی با ویزای کار استرالیا ۴۷۶ مختص فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه‌های منتخب دنیا می توانند تحت زیر مجموعه ویزای کار استرالیا ۴۷۶ مهاجرت (موقت) کنند و مشغول به ادامه تحصیل، کار و یا زندگی شوند. طول مدت این ویزا 18 ماه است و این مدت زمان در صورت اقدام جهت اخذ ویزای دائم جزئی اقامت و حضور در استرالیا محاسبه می شود.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا ۸۸۷

در صورتی که در مناطق خاص استرالیا زندگی و کار کرده اید می توانید از طریق ویزای کار استرالیا ۸۸۷ اقامت دائم خود را در استرالیا دریافت نمایید. ویزای کار استرالیا ۸۸۷ اقامت دائم در استرالیا است که شما می توانید خانواده خود را به استرالیا ببرید و در استرالیا تحصیل و کار داشته باشید.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا ۱۸۶

ویزای کار استرالیا ۱۸۶ و یا ویزای 186 استرالیا جزء ویزاهای اقامت دائم استرالیا محسوب می شود و برای افراد متخصصی است که توسط کارفرمای مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا اسپانسر شده‌اند.

ویزای کار استرالیا ۱۸۷

ویزای ۱۸۷ استرالیا جزء ویزای های اقامت دائم است . ویزای ۱۸۷ استرالیا برای آن دسته از نیروهای ماهر و متخصصی است که می‌خواهند در منطقه‌ی مشخصی در استرالیا کار کنند. مهمترین پیش شرط برای متقاضیان  ویزای ۱۸۷ استرالیا این است که باید ابتدا از یک کارفرمای استرالیائی در این مناطق اسپانسرشیپ دریافت نمایند و سپس پرونده خود را تشکیل دهند. 

ویزای کار استرالیا

ویزای ۴۸۵ استرالیا

ویزای ۴۸۵ استرالیا ویژه دانشجویانی است که در استرالیا تحصیل خود را تمام کرده اند و می خواهند در این کشور حضور داشته باشند. ویزای ۴۸۵ استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) جزء ویزاهای اقامت موقت استرالیا محسوب می شود

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا ۴۸۲ (TSS)

از ماه مارچ سال 2018 دولت استرالیا ویزای کار استرالیا ۴۸۲ (TSS) را جایگزین ویزای کار استرالیا 457 جهت مهاجرت به استرالیا نمود. ویزای کار استرالیا ۴۸۲ که به ویزای TSS معروف می باشد، کارفرمایان را قادر می سازد تا با کمترین هزینه به کارگران ماهر پیشنهاد کار دهند.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا ۴۵۷

ویزای کار و مهارت استرالیا ۴۵۷ یکی از رایج ترین نوع ویزای کاری استرالیا است که به دارندگان آن اجازه می دهد به مدّت ۴ سال در استرالیا اقامت داشته باشند و برای یک شرکت تائید شده کار کنند همچنین یکی از بهترین روشها برای اخذ اقامت دائم استرالیا و در نتیجه اخذ شهروندی استرالیا است.

WhatsApp chat