از جمله راه های و روش های مهاجرت به استرالیا ، اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا می‌باشد. به این معنا که این راه آسان تر از راه های دیگر می باشد، به دلیل این که استرالیا کشوری مهاجر پذیر است و به دنبال مهاجرانی است که بتوانند در گسترش این کشور نقش مفید و موثری ایفا کنند.
دولت استرالیا سیاست‌های خود را در راستای جذب نیروهای کار متخصص تنظیم کرده و فرصت‌های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این گروه از مهاجران فراهم کرده است. این کشور همواره اولویت بالایی به مهاجرت از طریق ویزای کار استرالیا را در رشته‌های مختلف داده است.

دلیل این امر درصد پایین بیکاری افراد متخصص ، میزان استفاده کم آنها از بودجه‌های دولتی و کمبود نیروی ماهر کاری در استرالیا می‌باشد. برای غلبه به مشکل کمبود نیروی کار ماهر، اداره مهاجرت استرالیا آمار مهاجرین استرالیا را از طریق تخصص و کار افزایش و سرعت دریافت اقامت استرالیا از این طریق را به طرز محسوسی بالاتر برده است.

سایت اسکیل سلکت استرالیا

هزینه ویزای کار استرالیا

تیم استرالیا کو هزینه دولتی هر یک از ویزاهای مهارتی  استرالیا را به صورت جداگانه در صفحه مختص خود ویزا آورده است . هزینه ویزای کار استرالیا موضوعی است که در این مطلب ما سعی داریم به بررسی اجمالی آن بپردازیم ، امروزه کشور استرالیا به دلایل گوناگون مقصد بسیاری از مهاجران می باشد و افراد متعددی هستند که به دنبال وکیل مهاجرت برای ویزای کار استرالیا از جمله :

می باشند ، که این متقاضیان اطلاعات دقیقی در مورد هزینه های ویزای مهارت و تخصص استرالیا ندارند.هزینه ویزای کار و مهارت استرالیا هرساله تغییر می کند که تیم استرالیا کو این هزینه های دولتی را مطابق با وب سایت دولتی و رسمی استرالیا آپدیت و بروزرسانی می کند.

شما متقاضیان عزیز با مطالعه هر یک از ویزاها به هزینه دولتی آن ویزا پی میبرید. هزینه درخواست ویزای مهارت استرالیا براساس دلار استرالیا ( AUD ) می باشد که باید برای درخواست ویزا پرداخت گردد.

هزینه اخذ ویزای کار استرالیا

لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز در استرالیا را ابلاغ می کند تحت عنوان ( لیست MLTSSL , STSOL ) تا در بازار کار استرالیا تعادل را برقرار نماید.دولت استرالیا لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2019 را تنظیم می‌کند و هر سال معمولا مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای مهاجرت به استرالیا افرادی که می‌خواهند از طریق ویزای کار و مهارت ( اسکیل ) اقدام کنند، این لیست می‌تواند به آنها کمک کند. در مورد جست و جوی کار در استرالیا و مهاجرت به استرالیا از طریق کار، دیدن فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا ، بهترین راه بررسی این مورد است که آیا تخصص شما مورد تقاضای بازار استرالیا است یا خیر.

نحوه محاسبه امتیاز در جدول امتیاز بندی برای اخذ ویزای کار و مهارت استرالیا 

در آخرین بررسی های به عمل آمده توسط وزیر مهاجرت استرالیا حداقل میزان امتیاز جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار و مهارت استرالیا 65 امتیاز است. این امتیاز بندی صرفا ابزاری است برای اداره مهاجرت استرالیا که توسط آن واجدشرایط بودن شما متقاضی عزیز را برای اخذ ویزای استرالیا برسی کند.

سن

اولین شرط جهت اقدام برای مهاجرت کاری به استرالیا، داشتن سن کمتر از ۴۵ سال است و حداکثر امتیاز سن متعلق به افرادی است که بین ۲۵ تا ۳۳ سال داشته باشند. 

امتیاز سن در مهاجرت به استرالیا

سن امتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال تمام ۲۵
۲۵ تا ۳۲ سال تمام ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام ۱۵

مدرک تحصیلی

امتیاز مدرک تحصیلی جهت مهاجرت به استرالیا

این نکته قابل ذکر است که داشتن تحصیلات مرتبط با شغل متقاضی، برای اقدام برای مهاجرت استرالیا ضروری است و امکان اقدام برای ویزای مهارت استرالیا بدون داشتن تحصیلات مرتبط وجود ندارد. البته استثنا برای این موضوع، رشته های کامپیوتر و همچنین رشته های مدیریتی هستند که تحت شرایطی، امکان جایگزینی سابقه کار با مدرک تحصیلی برای آنها وجود دارد.

نکته : مدرک کارشناسی (لیسانس) در صورتی 15 امتیاز می گیرد که معادل مدرک لیسانس استرالیا باشد و به هر مدرک لیسانسی 15 امتیاز تعلق نمی گیرد و گاهی امتیاز مدرک لیسانس 10 حساب می شود.

مدرک تحصیلی  امتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا ۲۰
مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا ۱۵
مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا ۱۰
مدارک پایان دوره ارزیابی‌شده مرتبط با تخصص ۱۰

زبان انگلیسی

امتیاز زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا

چهار مهارت آیلتس منظور  speaking – writing – reading – listening  می‌باشد که باید نمره ی ۶ یا ۷ یا ۸ ارائه شود.

داشتن حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارتها ( speaking – writing – reading – listening ) یا معادل آن برای اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت الزامی می باشد و کسب حداقل نمره ۷ در همه مهارتها در امتحان آیلتس، ۱۰ امتیاز و حداقل نمره ۸ در همه مهارتها در این امتحان، ۲۰ امتیاز به امتیازهای متقاضی اضافه می کند.

زبان امتیاز
آیلتس ۶ جنرال یا PTE 50 یا معادل 0
آیلتس ۷ جنرال یا PTE 65 یا معادل 10
آیلتس ۸ جنرال یا PTE 79 یا معادل 20


دقت کنید امکان ارایه دیگر انواع مدارک زبان مانند تافل، پی تی ای و … هم به اداره مهاجرت استرالیا وجود دارد. آزمونهای انگلیسی مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا و نمره معادل آنها در جدول زیر لیست شده اند:
در حال حاضر، اکثر متقاضیان مهاجرت به استرالیا امتحان PTE را انتخاب می کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره این امتحان میتوانید از صفحه پی تی ای PTE بازدید فرمایید.

امتیاز زبان انگلیسی جهت مهاجرت به استرالیا

تاثیر زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا

کسب امتیاز 20 در زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا

سابقه کاری خارج از استرالیا

محاسبه امتیاز سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا

متقاضیان عزیز توجه داشته باشید که داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی پس از فراغت از تحصیل در خارج از کشور استرالیا ( مانند ایران )، می تواند تا ۱۵ امتیاز به متقاضیان مهاجرت به استرالیا کمک کند.

نکته

برای اثبات سابقه کار، الزاما نیازی به سابقه بیمه نمی باشد و در اکثر موارد،‌ارایه مدارکی مانند نامه اشتغال به کار، صورتحساب بانکی، فیش حقوقی، قرارداد و … برای کسب امتیاز سابقه کار کفایت میکند.

سابقه کاری در خارج از استرالیا امتیاز
کمتر از ۳ سال ۰
۳ تا ۴ سال ۵
۵ تا ۷ سال ۱۰
۸ تا ۱۰ سال ۱۵


نکته : سابقه کار هم برای بعضی مشاغل امکانپذیر است که البته این مساله به سازمان ارزیابی کننده شغل متقاضی بستگی دارد. بطور مثال، حسابداران و مهندسین الزاما نیازی به سابقه کار ندارند (البته تا زمانی که حد نصاب جمع امتیاز آنها به مقدار لازم برسد) و در صورت جبران کمبود امتیاز سابقه کار از طریق سایر فاکتورها (مانند نمره زبان، مدرک تحصیلی، امتیاز همسر و …)، امکان مهاجرت به استرالیا بدون سابقه کار برای این دسته از مشاغل وجود دارد. حال اینکه متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق مشاغلی مانند برقکار و تکنیسین عمران،امکان مهاجرت بدون سابقه کار را حتی در صورت داشتن مجموع امتیاز مورد نیاز، نخواهند داشت. همانطور که اشاره شد، تشخیص اینکه آیا امکان مهاجرت به استرالیا بدون سابقه کار برای شغلی وجود دارد بستگی به نظر سازمان ارزیابی کننده مهارت دارد. مسولیت این سازمان، ارزیابی تخصصی مدارک تحصیلی و شغلی متقاضی و تشخیص صلاحیت یا عدم صلاحیت وی در شغل مورد نظر می باشد.

سابقه کاری در استرالیا

امتیاز سابقه کاری مرتبط در استرالیا در 10 سال گذشته

توجه کنید داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی مورد نظر اداره مهاجرت استرالیا است مگر در رشته های خاص 

سابقه کاری مرتبط در استرالیا امتیاز
کمتر از یک سال ۰
۱ تا ۲ سال ۵
۳ تا ۴ سال ۱۰
۵ تا ۷ سال ۱۵
۸ تا ۱۰ سال ۲۰

تحصیل در استرالیا

امتیاز تحصیل در استرالیا جهت مهاجرت به استرالیا
متقاضیانی که به مدت ۲ سال در استرالیا تحصیل کرده اند می توانند از ۵ امتیاز برای دوره تحصیل خود در استرالیا بهره مند شوند.
تحصیل در استرالیا امتیاز
هرگونه مدرک تحصیلی صادر شده و مورد تایید استرالیا 5

مدرک مترجم ناتی

جدول امتیاز بندی مترجمی ناتی برای مهاجرت به استرالیا

موفقیت در آزمون مترجمی حرفه ای ناتی استرالیا میتواند ۵ امتیاز به متقاضیان مهاجرت استرالیا کمک کند. 

مدرک ناتی  امتیاز
امتیاز داشتن مدرک ناتی در زبان فارسی و یا دیگر زبان ها 5


کلمه
naati
مخفف عبارت (National Accreditation for Translators Interpreters) است که انجمن مترجمان استرالیا نیز نامیده می شود. مترجمان از یک زبان انگلیسی و بالعکس می توانند در امتحانات ناتی که تقریبا در اکثر کشور های دنیا برگزار می شود شرکت کنند و مدرک مترجمی بین المللی دریافت کنند. سازمان ناتی مسولیت تایید حرفه مترجمی را عهده دار می باشد و در استرالیا قرار دارد. سازمان ناتی برای افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند نیز اهمیت زیادی دارد به این دلیل که اداره مهاجرت استرالیا اعلام نموده اگر هر فرد فارسی زبان تا حدی به زبان انگلیسی . فارسی تسلط داشته باشد که سازمان ناتی تسلط وی را به این دو زبان تایید نماید 5 امتیاز به مجموع امتیازات ان فرد اضافه خواهد کرد.

تحصیلات تخصصی

جدول امتیاز صلاحیت تحصیلات تخصصی جهت مهاجرت به استرالیا
تحصیلات تخصصی امتیاز
مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکترا از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک 5

اسپانسر

جدول امتیاز بندی داشتن اسپانسر جهت مهاجرت به استرالیا

دلیل وجود اسپانسرشیپ ایالتی، جذب نیروی کار توسط ایالتهایی از استرالیا است که در زمینه های مختلف کاری دچار کمبود نیروی کار محلی هستند. در صورتی که شغل متقاضی جزو مشاغل مورد نیاز ایالتها باشد، این ایالتها می توانند کمبود امتیاز را جبران کنند و به اصطلاح متقاضی را اسپانسر کنند. در این صورت، متقاضی تعهد دارد حداقل ۲ سال در ایالت مربوطه زندگی کند.

.

نوع اسپانسرشیپ امتیاز

اسپانسر ایالتی مخصوص ویزای ۱۹۰

5

 اسپانسر فامیل یا ایالتی برای ویزای 489

10

همسر

جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا برای همسر
دارا بودن تمام شرایط زیر برای همسر امتیاز
  • سن پایینتر از ۴۵ سال
  • داشتن شغلی از لیست مشاغل استرالیا MLTSSL با تایید سازمان ارزیابی کننده مربوطه
  • کسب حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارتها
5

ویزای کار استرالیا ۱۸۹

اقامت دائم از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا برای افراد متخصصی است که به صورت مستقل و بدون نیاز به اسپانسر، نسبت به اخذ اقامت استرالیا اقدام می‌کنند. ویزای ۱۸۹ استرالیا یکی از بهترین انواع ورود به استرالیا محسوب می شود، زیرا شما از همان ابتدا با اقامت دائم استرالیا وارد می شوید.

ویزای کار استرالیا ۱۹۰

اقامت دائم از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا برای افراد متخصصی است که یکی از ایالت‌های استرالیا اسپانسر آنها شده است. تیم استرالیاکو می‌تواند به موکلین خود کمک  کند تا مناسب‌ترین اسپانسرشیپ را از ایالت‌های مختلف دریافت و برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند.

ویزای کار استرالیا ۴۸۹

اقامت موقت استرالیا از طریق مهارت و تخصص با اسپانسر یک ناحیه یا اقوام درجه یک ،اقامت استرالیا از طریق ویزای ۴۸۹ استرالیا، برای متقاضیانی است که نتوانستند از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا یا ویزای ۱۹۰ استرالیا امتیاز لازم را به دست آورند.

ویزای ۴۷۶ استرالیا

بطور کلی با ویزای ۴۷۶ استرالیا فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه‌های منتخب دنیا می توانند تحت زیر مجموعه ویزای ۴۷۶ به استرالیا مهاجرت (موقت) کنند و مشغول به ادامه تحصیل، کار و یا زندگی شوند. طول مدت این ویزا 18 ماه است و این مدت زمان در صورت اقدام جهت اخذ ویزای دائم جزئی اقامت و حضور در استرالیا محاسبه می شود.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا ۸۸۷

در صورتی که در مناطق خاص استرالیا زندگی و کار کرده اید می توانید از طریق ویزای مهارت ۸۸۷ استرالیا اقامت دائم خود را در استرالیا دریافت نمایید. ویزای مهارت ۸۸۷ استرالیا اقامت دائم در استرالیا است که شما می توانید خانواده خود را به استرالیا ببرید و در استرالیا تحصیل و کار داشته باشید.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا ۱۸۶

ویزای کار استرالیا ۱۸۶ و یا ویزای 186 استرالیا جزء ویزاهای اقامت دائم استرالیا محسوب می شود و برای افراد متخصصی است که توسط کارفرمای مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا اسپانسر شده‌اند.

ویزای کار استرالیا ۱۸۷

ویزای ۱۸۷ استرالیا جزء ویزای های اقامت دائم است . ویزای ۱۸۷ استرالیا برای آن دسته از نیروهای ماهر و متخصصی است که می‌خواهند در منطقه‌ی مشخصی در استرالیا کار کنند. مهمترین پیش شرط برای متقاضیان  ویزای ۱۸۷ استرالیا این است که باید ابتدا از یک کارفرمای استرالیائی در این مناطق اسپانسرشیپ دریافت نمایند و سپس پرونده خود را تشکیل دهند. 

ویزای کار استرالیا

ویزای ۴۸۵ استرالیا

ویزای ۴۸۵ استرالیا ویژه دانشجویانی است که در استرالیا تحصیل خود را تمام کرده اند و می خواهند در این کشور حضور داشته باشند. ویزای ۴۸۵ استرالیا ( ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ) جزء ویزاهای اقامت موقت استرالیا محسوب می شود

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا ۴۸۲ (TSS)

از ماه مارچ سال 2018 دولت استرالیا ویزای کار استرالیا ۴۸۲ (TSS) را جایگزین ویزای کار استرالیا 457 جهت مهاجرت به استرالیا نمود. ویزای کار استرالیا ۴۸۲ که به ویزای TSS معروف می باشد، کارفرمایان را قادر می سازد تا با کمترین هزینه به کارگران ماهر پیشنهاد کار دهند.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا ۴۵۷

ویزای کار و مهارت استرالیا ۴۵۷ یکی از رایج ترین نوع ویزای کاری استرالیا است که به دارندگان آن اجازه می دهد به مدّت ۴ سال در استرالیا اقامت داشته باشند و برای یک شرکت تائید شده کار کنند همچنین یکی از بهترین روشها برای اخذ اقامت دائم استرالیا و در نتیجه اخذ شهروندی استرالیا است.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از رایج ترین شیوه های مهاجرت به استرالیا می باشد. مهاجرت به استرالیا از طریق کار مناسب افرادی است كه مي خواهند از طریق داشتن تخصص در يك شغل خاص و دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط با آن شغل براي مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام نمایند. درباره مهاجرت به استرالیا از طریق کار مي توان گفت بعد از آخرین تغییرات اعمال شده در ماه جون 2019 توسط اداره مهاجرت استرالیا افرادی مي توانند براي مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام نمایند كه سن آنها كمتر از ٤٥ سال باشد. طبق سیستم امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا از طریق کار فرد متقاضی باید امتیازهای مورد نياز براي دعوت نامه از اداره مهاجرت استرالیا ( برای ویزای ١٨٩ استرالیا ) و يا حداقل امتیاز مورد نیاز یکی از ایالت های استرالیا ( برای ویزای ١٩٠ استرالیا و ویزای ٤٩١ استرالیا ) را دارا باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار برای افراد بالای ٤٥ سال

عملا شانسی برای یک فرد بالای ٤٥ سال برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار وجود ندارد، دلیل آن هم آخرین آپدیت در تغییر قوانین استرالیا است كه به تازگی اعلام شده است. تا ابتدای سال ٢٠١٩ افراد بين سن ٤٤ سال تا ٥٠ سال نيز مي توانستند برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام نمایند اما محدودیت های جدیدی اعلام شده این امکان را از افراد گرفته است.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار برای افراد بالای ٤٥ سال به عنوان همسر

توجه داشته باشید که اگر همسر شما بتواند تمامی امتیازهای لازم را برای ویزای کار استرالیا بدست آورد شما می توانید به همراه وی برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام نموده و ویزای اقامت استرالیا را دریافت نمایید.

مهاجرت به استرالیا بدون نمره زبان

درباره مهاجرت به استرالیا بدون نمره زبان مي توان اینطور عنوان نمود كه اين امر تحت یکسری شرایط خاص امکان پذیر است. همانطور که می دانید استرالیا ویزاهای را برای افراد با شرایط متفاوت تعیین کرده است. اما سوالی که شاید برای افراد بوجود می آید این است که آیا می توانند به عنوان یک نیروی کار بدون داشتن نمره زبان به استرالیا مهاجرت نمایید یا خیر؟
جواب سوال بسیار پیچیده است. با توجه به قوانین جدید اداره مهاجرت استرالیا در صورتی که بخواهید در يك پرونده مهاجرت به استرالیا به عنوان همسر یک متقاضی اصلی اقدام نمایید می توانید در صورتی که پرونده مهاجرت به استرالیا از طریق کار شما امتیازهای لازم برای این پروسه را دارد نمره زبان ارائه ننمایید ( البته در اين صورت باید مبلغی را به دولت استرالیا پرداخت نمایید که این هزینه پرداخت شده به دولت استرالیا برای این است که برای شما در استرالیا دوره زبان انگلیسی برگزار خواهد شد )

چگونگی مهاجرت به استرالیا بدون نمره زبان

تنها ویزاهایی که برای مهاجرت به استرالیا نیاز به نمره زبان انگلیسی ندارند ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا هستند که هیچگونه الزامی به داشتن نمره زبان انگلیسی شما نخواهید داشت . اگر امتیازهای لازم براي مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری را بدست آورده ايد. توجه داشته باشید در اين صورت شما بايد هزینه ای را به اداره مهاجرت استرالیا به دلیل نداشتن نمره زبان پرداخت نمایید. افراد بالای ١٨ سال هم در اين پرونده ها نياز به ارائه نمره زبان براي مهاجرت به استرالیا را دارند.

مهاجرت به استرالیا بدون مدرک تحصیلی

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا نیازمند دارا بودن حداقل یک مدرک تحصیلی و یا یک دوره فني حرفه اي معتبر مي باشد. افرادی كه خواهان مهاجرت به استرالیا از طریق کار بدون مدرک تحصیلی هستند ( و فاقد مدرک فنی حرفه اي هستند ) بايد دقت داشته باشند كه عملا شانسی برای دریافت ویزای کار استرالیا را ندارند. دلیل آن هم مدل سیستم امتیاز بندی ویزای کار استرالیا مي باشد.
برای مهاجرت به استرالیا بدون مدرک تحصیلی اگر مجرد هستید هیچگونه شانسی نخواهید داشت، اما اگر متاهل هستید و همسر شما مي تواند امتیازهای لازم برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار را بدست آورد می توانید همراه وي اقامت استرالیا را دریافت نمایید.

مهاجرت به استرالیا بدون مدرک تحصیلی ٥ امتیاز دارد

در صورتی که به عنوان همراه و یا همسر برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام می نمایید می توانید صرفا با ارائه كردن نمره زبان PTE 50 و يا IELTS 6 در تمامی مهارت ها در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق کار در پرونده مهاجرتی همسرتان ٥ امتیاز کمک نمایید حتی بدون داشتن هیچگونه مدرک تحصیلی ای. این قانون آخرین آپدیت قوانین اداره مهاجرت است كه در جون 2019 اعلام و از نوامبر 2019 اجرایی خواهد شد.

مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا

در صورتی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق کار را دارید باید بدانید كه داشتن مدرک زبان برای استرالیا بسیار بسیار حیاتی است. دارا بودن مدرک زبان برای استرالیا همراه با امتیاز مي باشد. سیستم امتیاز بندی اداره مهاجرت استرالیا برای سطوح مختلف زبان انگلیسی نمرات مختلفی را در نظر گرفته است. طبق آخرین تغییرات اعلام شده توسط اداره مهاجرت استرالیا در جون 2019 مدرک زبان آیلتس ، پی تی ای ، تافل ،CAE ، OET مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا برای ویزای کار استرالیا مورد قبول مي باشند. دارا بودن مدرک زبان برای استرالیا مي تواند بين 0 تا 30 امتیاز را شامل شود. نمره 30 امتیاز فقط براي آزمون هاي آيلتس و تافل مي باشد و حداکثر نمره 20 امتیاز برای آزمون پی تی ای در دسترس مي باشد.
با توجه به شرایط مهاجرت به استرالیا و امتیاز بندی های جدید افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق کار را دارند احتمالا نیاز به نمره 20 امتیاز از مدرک زبان برای استرالیا را در پرونده مهاجرتیشان نیاز خواهند داشت. احتمال گرفتن آيلتس ٨ در تمامي مهارت ها كه نمره ٢٠ امتیاز زبان را به همراه دارد بسیار پایین و تا حدودی غير ممکن مي باشد اما گرفتن نمره PTE 79 بسيار در دسترس تر است. پس اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید حتما توصیه می کنیم تا آيلتس را كنار گذاشته و شروع به تحقیق درباره آزمون پی تی ای نمایید. ( صفحه مخصوص آموزش زبان انگلیسی پی تی ای )

شرایط گرفتن ویزای تخصص استرالیا

برای برسی شرایط گرفتن ویزای تخصص استرالیا و يا مهاجرت به استرالیا از طریق کار شما باید امتیاز های لازم را بدست آورید. سیستم مهاجرت به استرالیا از طریق کار بر مبنای امتیاز بندی چیده شده است. بدین معنا كه در هر راند دعوت نامه برای ویزای 18 استرالیا بر اساس تعداد دعوت نامه در نظر گرفته شده در آن راند به افراد با امتیاز بالاتر شروع به دادن دعوت نامه مي شود و به ترتیب تمامی دعوت نامه ها داده مي شود تا ظرفیت مشخص شده و تعداد دعوت نامه مشخص شده برای مهاجرت به استرالیا پر شود. پس بعد از دانستن اين موضوع متوجه خواهیم شد كه حداقل امتیاز مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا مي تواند بر اساس تعداد دعوت نامه هاي در نظر گرفته شده متفاوت باشد.
از طرفی پارامتر تاثیر گذار بعدی در پروسه مهاجرت به استرالیا ، سایر متقاضیان و رقبای شما در این پروسه مي باشد زیرا بر اساس امتیاز بندی آنها شما در اين صف قرار خواهید گرفت، پس اگر قصد مهاجرت به استرالیا را در رشته خاصی دارید حتما از شرایط امتیاز رقیبتان آگاه باشید.
برای آگاهی از شرایط ویزای تخصص استرالیا علاوه بر دارا بودن امتیاز مناسب شما باید از شرایط امتیاز بندی مهاجرت استرالیا برای ویزای کار آگاه باشید تا بتوانید با محاسبه درست امتيازهايتان برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار برنامه ریزی نمایید. ( صفحه مخصوص امتیاز بندی ویزاهای استرالیا را مشاهده نمایید )

حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا از طریق کار

برای دانستن حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا از طریق کار شما باید به چند نکته توجه داشته باشید. حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا از طریق کار در هر ماه معمولا متغیر است. اين عدد همانطور كه توضیح داده شد به پارامترهای زیادی بستگی دارد. رشته اي كه داريد براي آن اقدام می نمایید ، ویزایی كه می خواهید براي آن اقدام نماييد ، تعداد دعوت نامه هاي استرالیا در آن راند دعوت نامه و شرایط امتیاز بندی شما در لیست افراد متقاضی ویزای کار استرالیا .
حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا در ابتدایی سال توسط اداره مهاجرت استرالیا تعیین مي گردد، اما اين عدد مي توان گفت بیشتر به صورت نمادین است تا اجرایی . زيرا حداقل امتياز مهاجرت به استرالیا در هر راند عددي بالاتر نسبت به حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا از طریق کار اعلام شده در ابتدای سال مالی مي باشد و هرگز عدد اعلام شده توسط استرالیا در ابتدایی سال مالی نمي تواند معیار دقیقی از آنچه وجود دارد باشد. پس توجه نمایید قبل از هرگونه اقدام و تصمیم گیری از اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار از عدد واقعی حداقل امتياز مهاجرت به استرالیا از طریق کار آگاه باشید.

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق کار

برای برسی هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق کار باید پارامتر هاي زیادی را در نظر داشت. هزینه مهاجرت به استرالیا به دو بخش تقسیم مي شود. هزینه های سازمان هاي دولتی استرالیا و هزینه هاي عادي يك پروسه عادی مهاجرت به استرالیا . هزینه های دولتی مهاجرت به استرالیا طبق آخرين اعلام رسمی استرالیا نسبت به سال گذشته حدود یعنی سال ٢٠١٨ تا حدود ١٠ درصد افزایش داشته است. هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق کار در سال ٢٠١٩ برای يك فرد حدود ٤٠٤٠ دلار مي باشد ، حال اگر اين فرد متاهل باشد هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق کار ٢٠٢٠ دلار به رقم قبلی اضافه مي گردد. هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق کار براي فرزند متقاضی حدود ١٠١٥ دلار مي باشد.
اما سایر هزینه ها را نیز نباید فراموش کرد. هزینه سازمان ارزیاب مدارک استرالیا برای هر سازمان متفاوت است. به طور مثال هزینه ارزیابی مدارک برای سازمان وت اسس استرالیا حدود ٨٨٠ دلار و هزینه ارزیابی مدارک سازمان مهندسی استرالیا ٧٨٤ دلار و هزینه ارزیابی مدارک سازمان کامپیوتر استرالیا بين ٥٠٠-٥٥٠ دلار مي باشد و هزینه ارزیابی مدارک سازمان TRA حدود ١٠٠٠ تا ٢٥٠٠ دلار مي باشد. ( هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق کار اعلام شده در تاریخ نگارش اين متن در تاریخ هفتم جولاي ٢٠١٩ مي باشد. اين اعداد ممکن است بر اثر مرور زمان تغییر نمایید )

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق کار – هزینه های پنهان

شما علاوه بر هزینه های دولتی یکسری هزینه های دیگر نیز دارید. برای پروسه مهاجرت به استرالیا شما باید تمامی مدارک خود را به زبان انگلیسی و ترجمه شده برای سازمان های استرالیا ارسال نمایید . پس شما هزینه های ترجمه مدارک را بايد در نظر داشته باشید . برای مهاجرت به استرالیا شما نياز به داشتن نمره زبان نیز هستید. هزینه های آزمون زبان انگلیسی را نيز مد نظر داشته باشید. سایر هزینه های مهاجرت به استرالیا مي تواند شامل به کار گرفتن وکیل مهاجرت استرالیا هم اگر باشد هزینه های مهاجرت به استرالیا از طریق کار شما را افزایش خواهد داد.
معمولا هزینه وکلای مهاجرت استرالیا بسیار متفاوت مي باشد. اعداد اعلام شده توسط وکلای مهاجرت استرالیا در هیچ صورتی مبانی علمی و نظری را رعایت نمی کنند . بدين معنا كه اصلا اینگونه نیست كه اگر يك وکیل مهاجرت استرالیا هزینه بالای دریافت می کند به نشانه حرفه اي تر بودن و کارآمدتر بودن وي است و يا اگر وکیل مهاجرت استرالیایی داخل استرالیا حضور دارد برای کیس شما بهتر يا بدتر باشد . اینها نکاتی هستند كه بايد قبل از انتخاب یک وکیل مهاجرتی مناسب شرایطتان به آن دقت نمایید.

کار در استرالیا برای ایرانیان

ایرانیان عزیزی که از طریق ویزای کار استرالیا به استرالیا مهاجرت می نمایند باید دقت داشته باشند كه مهمترین دلیلی كه مي تواند به آنها در پیدا کردن کار مناسب کمک کند دانش زبان انگلیسی آنها خواهد بود. زیرا شما قبل از هرگونه استخدام و کسب درآمد باید بتوانید فردی که مصاحبه با شما مشخص شده است را قانع کنید كه از مهارت ارتباط برقرار کردن به زبان انگلیسی کافی ای برخوردار هستید ، زیرا در صورت مشاهده اینکه شما توانایی لازم برای بیان مهارت هاي خودتان و شوآف کردن آنچه به عنوان اسکیل و مهارت دارید را نداشته باشید مسلما امکان استخدام شدن در یک شرکت استرالیایی را نخواهید داشت. پس متوجه می شویم که اولین نیاز و سطحی ترین نیاز بعد از مهاجرت به استرالیا از طریق کار و پیدا کردن کار در استرالیا برای ایرانیان دانستن زبان انگلیسی است. سپس نوبت به مهارت هاي شما مي رسد. جایی که باید اثبات کنید كه آنچه در رزومه خودتان ثبت کردید و بابت آن به جلسه استخدامی دعوت شده ايد توانایی اثبات آن مهارت ها را دارا هستید. بر اساس هر شرکت معمولا اين مساله متفاوت است نوع سوالات و شاید تست عملی مهارت هاي شما. پس برای دفاع از چیزی که به عنوان سابقه كار و مهارت در رزومه خودتان نوشته ايد باید بسیار آماده باشید.
برای پیدا کردن کار در استرالیا سعی کنید از طریق سایت های معتبر کاریابی استرالیایی كه اطلاعات کارفرماها و شرایط استخدامها را روزانه در سایتشان ارائه می نماید استفاده نمایید . سایت های کاریابی در استرالیا به شما کمک خواهند کرد تا بعد از مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تلاش برای پیدا کردن کار در استرالیا در زمان کمتری موفق به پیدا کردن کار در استرالیا خواهید شد.