هزینه مراقبت های بهداشتی و بیمه در استرالیا

هزینه مراقبت های بهداشتی و بیمه

نظام سلامت استرالیا از پوشش سلامت عمومی تغذیه شده توسط دولت و بیمه سلامت خصوصی تشکیل می شود.

پوشش سلامت عمومی

استرالیا دو برنامه ملی برای کاهش هزینه های پزشکی دارد:

طرح بیمه سلامت

طرح یارانه دهی به داروها

طرح بیمه سلامت استرالیا

طرح بیمه سلامت، نظام مراقبت های بهداشتی عمومی استرالیا محسوب می شود. از طریق بیمه سلامت، شهروندان استرالیایی در بیمارستان های دولتی، درمان رایگان و در مراقبت های خارج از بیمارستانی تخفیف دریافت می کنند.

واجد شرایط شدن برای طرح بیمه سلامت

اگر در استرالیا زندگی می کنید، می توانید به نظام بیمه سلامت عمومی دسترسی پیدا کنید اگر:

 • شهروندی نیوزلند یا استرالیا را داشته باشید.
 • ویزای دائم استرالیا را داشته باشید.

اگر ویزای موقت استرالیا را داشته باشید، نمی توانید از مزایای این طرح استفاده کنید مگر اینکه از کشوری باشید که با استرالیا توافق نامه مراقبت های بهداشتی متقابل داشته باشند. این کشورها عبارتند از:

فنلاند، ایرلند، ایتالیا، بلژیک، اسلونی، مالت، هلند، نیوزلند، نروژ، سوئد، بریتانیا.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات این طرح به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.humanservices.gov.au/customer/subjects/medicare-services

طرح یارانه دهی به داروها در استرالیا

طرح یارانه دهی به داروها (PBS) باعث می شود که داروها با قیمت کمتری در دسترس شما قرار بگیرد. اگر واجد شرایط طرح بیمه سلامت هستید، برای PBS هم واجد شرایط خواهید بود. مسئولین داروخانه بصورت خودکار هزینه داروهای شما را در هنگام خرید، با توجه به این طرح محاسبه می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به لینک زیر مراجعه کنید:

بیمه سلامت خصوصی در استرالیا

سه نوع بیمه سلامت خصوصی در استرالیا وجود دارد:

 • پوشش بیمارستان
 • پوشش درمان (پوشش اضافات)
 • پوشش آمبولانس

بیمه سلامت خصوصی در استرالیا اختیاری است، اما خیلی از مردم آن را برای پوشش بیمه ای گسترده تر خریداری می کنند. همچنین برای خریداران این نوع بیمه ها، مزایای مالیاتی وجود دارد. توجه داشته باشید که برخی از بیمه های سلامت خصوصی تمام هزینه های خدماتی دریافتی شما را پوشش نمی دهند. برای بازدید از لیست کامل تمام ارائه دهندگان خدمات بیمه ای به وب سایت سلامت خصوصی ایالت ویکتوریا به نشانی زیر مراجعه کنید:

http://www.privatehealth.gov.au/dynamic/healthfundlist.aspx

پوشش بیمارستان خصوصی

پوشش بیمارستان خصوصی به این معناست که شما می توانید دکتر، جراح و بیمارستان خود را انتخاب کنید. دسترسی به بیمارستان های خصوصی می تواند زمان انتظار برای جراحی های اختیاری را کاهش دهد.

پوشش درمان و هزینه های اضافی

این بیمه برای پوشش دادن خدماتی است که معمولا در مراقبت های بیمارستان مشمول بیمه نمی شوند از جمله:

 • دندانپزشکی
 • جراحی زیبایی
 • مراقبت های پرستار در منزل
 • درمان امراض پا
 • فیزیوتراپی
 • کار درمانی
 • درمان چشم و گفتار درمانی
 • عینک و لنز چشمی
 • پروتز

میزان پوشش به نوع سیاست ارائه دهنده بیمه سلامت خصوصی شما بستگی دارد لذا باید سیاست های ارائه دهنده بیمه را بررسی کنید تا طرحی را انتخاب کنید که مناسب شما و خانواده تان باشد.

نکته


شهروندان موقت و مهاجران باید بیمه سلامت داشته باشند.

اگر ویزای کار موقت دارید (بعنوان مثال زیرعنوان 457 و 485) باید شواهدی دال بر بیمه سلامت کافی برای مدت زمان اقامتتان در استرالیا فراهم کنید.

انتخاب بیمه سلامت خصوصی

می توانید از میان صندوق های سلامت خصوصی با سیاست های بیمه ای متفاوت انتخاب کنید. عضویت و قیمت ها متفاوت اند. انتخاب عضویت ممکن است پیچیده باشد. توصیه ما این است که قبل از ورود به یک ساز و کار (سیاست)، سطح پوشش بیمه ای خود را دقیقا درک کنید. انجمن پزشکی استرالیا (AMA) گزارش مفیدی برای کمک به شما برای تصمیم گیری ارائه کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه سلامت خصوصی به سایت PrivateHealth.gov.au مراجعه کنید.

پوشش سلامت کل عمر

اگر بصورت دائم به استرالیا می آیید باید این مساله را بدانید که دولت استرالیا، پوشش سلامت کل عمر را اجرا کرده است. این طرح تنها برای صندوق های رسمی استرالیا می باشد. در این پوشش جدید، هزینه بیمه سلامت خصوصیی هر سال به میزانی که بعد از 31 سالگی خود را بیمه نکرده اید، بالا می رود. اگر تصمیم گرفته اید که بیمه سلامت خصوصی نخرید، می بایست از زمانی که 30 ساله شدید و خود را بیمه نکرده اید، هر سال 2 درصد بیشتر پرداخت کنید. اما اگر مهاجر تازه وارد به استرالیا هستید، این قانون شامل حال شما نمی شود به شرط اینکه ظرف یک سال از زمان رسیدن به استرالیا، خود را بیمه سلامت خصوصی کنید یا قبل از ماه جولای منتهی به تولد سی و یک سالگی تان.

پوشش بیمه ای برای آمبولانس

هزینه های آمبولانس برای یک سفر می تواند بین 900 تا بیش از 5500 دلار استرالیایی (مثلا برای آمبولانس هوایی) باشد. با عضو شدن در طرح آمبولانس ایالت ویکتوریا (http://www.ambulance.vic.gov.au/) می توانید از پرداخت چنین مبالغ هنگفتی خودداری کنید. عضویت در این طرح تمام هزینه های خدمات آمبولانس در کل استرالیا را پوشش می دهد. هزینه های عضویت متفاوت هستند اما می توان این هزینه ها را بصورت فصلی یا بصورت سالی پرداخت کرد. روش دیگر برای پرداخت نکردن این هزینه های هنگفت، از طریق بیمه سلامت خصوصی است. اگر بیمه سلامت خصوصی دارید، این طرح می تواند بخشی یا کل هزینه های آمبولانس شما را کاهش دهد. صندوق های سلامت خصوصی قوانین خودشان را دارند و ممکن است پوشش بیمه ای محدودی برای آمبولانس ها در نظر بگیرند مانند پوشش بیمه ای فقط برای یک جا به جایی بیمار در یک سال، یا پوشش بیمه ای تا یک حد مشخصی. برای جزئیات پوشش بیمه ای، سیاست های ارائه دهنده خدمات بیمه ای خود را بررسی کنید.

 

 

صفحه هات مرتبط که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید :

همه چیز در مورد شهر ملبورن

نظام مراقبت های بهداشتی ملبورن استرالیا

دانشگاه و تحصیل در ملبورن استرالیا

نظام آموزشی ملبورن استرالیا

تحصیل در مقطع دبیرستان در ملبورن استرالیا

مقطع ابتدایی در ملبورن استرالیا

مقطع پیش دبستانی در ملبورن استرالیا

WhatsApp chat