نظام مراقبت های بهداشتی ملبورن استرالیا

نظام مراقبت های بهداشتی ملبورن

استرالیا نظام مراقبت های بهداشتی معروفی در سطح جهان دارد. استرالیا متخصصان زیادی دارد و خدمات پزشکی متنوعی ارائه می کنیم.

نظام مراقبت های بهداشتی ایالت ویکتوریا استرالیا

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر سرویس، از وب سایت کانال سلامت بهتر دیدن فرمایید (https://www.betterhealth.vic.gov.au/servicesandsupport)

آمبولانس و اورژانس در استرالیا

شماره تلفن برای خدمات اورژانس در کل استرالیا 000 می باشد. برای آمبولانس، آتش نشانی و پلیس با این شماره تماس بگیرید. هر موبایل یا سیم کارت استرالیایی تولید شده پس از سال 2003 شما را به یک اپراتور متصل می کند، حتی اگر شارژ پولی نداشته باشید که خارج از محدوده ارائه دهنده خدمات عادی خود باشید. خدمات آمبولانس استرالیا رایگان نیست. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به لینک زیر مراجعه کنید:

https://liveinmelbourne.vic.gov.au/live/healthcare-and-wellbeing/healthcare-costs-and-insurance

طرح بیمه سلامت استرالیا

از طریق این طرح، شهروندان واجد شرایط استرالیایی در بیمارستان های دولتی خدمات رایگان داخل بیمارستانی دریافت می کنند و در خدمات خارج از بیمارستانی تخفیف دریافت می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به لینک زیر مراجعه کنید: https://liveinmelbourne.vic.gov.au/live/healthcare-and-wellbeing/healthcare-costs-and-insurance

خدمات مربوط به پشتیبانی و حمایت از نوزادان و مادران

خدمات سلامت کودک و مادر  (http://www.education.vic.gov.au/childhood/parents/mch/pages/default.aspx) یک خدمت رایگان برای خانواده های دارای کودک است (از نوزاد تا کودکان 5 ساله). این خدمت اطلاعات، پشتیبانی و هدایت در خصوص سلامت کودک، تغذیه کودک، شیردادن بچه، سلامت خانواده و مادر و فرزندپروری ارائه می کند. دولت فدرال ویکتوریا نیز خطی برای همین منظور ارائه کرده است

http://www.education.vic.gov.au/childhood/parents/support/pages/mchline.aspx

که یک خدمت تلفنی 24 ساعته است که در آن پرستاران حرفه ای نصیحت ها و ارجاع ها مناسب را با هزینه یک تماس عادی ارائه می کنند. شماره تماس 132229 می باشد.

واکسیناسیون و ایمن سازی برای کودکان

دولت مشترک المنافع بعنوان بخشی از نظام مراقبت های بهداشتی، هزینه واکسیناسیون و ایمن سازی را برای حفاظت از کودکان و نوجوان در برابر بیماری های مختلف را می پردازد. اگر کودک شما برنامه ایمن سازی خود را در یک کشور دیگر شروع کرده است، با دکتر خانوادگی خود این مساله را مطرح کنید. ایمن سازی را می توانید از طریق دکتر خانوادگی خود یا بصورت رایگان از طریق شوراهای محلی دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمنی سازی برای کودکان به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/immunisation-childhood

ایمن سازی و مدارس

کودکان را می توان قبل از شروع مدرسه، واکسینه کرد. واکسیناسیون و ایمن سازی اجباری نیستند اما برخی از مدارس کودکانی را که این ها را انجام نداده اند، ثبت نام نمی کنند. از 1 ژانویه 2016، برای ثبت نام واکسیناسیون و ایمن سازی اجباری شده است. تنها استثناء این است که کودک شما بخاطر مسائل پزشکی قادر به دریافت این واکسن ها نباشد. شما بعنوان یک مهاجر تازه رسیده به ایالت ویکتوریا، باید به فکر تقویت ایمن سازی خود باشید.

صفحه هات مرتبط که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید :

همه چیز در مورد شهر ملبورن

هزینه مراقبت های بهداشتی و بیمه در استرالیا

دانشگاه و تحصیل در ملبورن استرالیا

نظام آموزشی ملبورن استرالیا

تحصیل در مقطع دبیرستان در ملبورن استرالیا

مقطع ابتدایی در ملبورن استرالیا

مقطع پیش دبستانی در ملبورن استرالیا