تحصیل در استرالیا

ملبورن میزبان برخی از بهترین موسسات آموزشی این منطقه می باشد. در ملبورن، فرزندانتان از کودکستان تا دانشگاه، آموزش مناسب را دریافت خواهند کرد.

مقایسه نظام آموزشی ملبورن

نظام آموزشی ما تنها یکی از دلایلی است که ما دائما بعنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا شناخته می شویم. ملبورن در نظرسنجی جهانی واحد اطلاعات اکونومیست 2018، نمره کاملی از حیث آموزش دریافت کرده است.  

http://www.eiu.com/home.aspx

در اینجا برخی از اطلاعات در خصوص نظام آموزشی ملبورن را ارائه می کنیم:

در رتبه بندی بهترین شهرها برای دانش آموزان QS 2018، ملبورن سوم شد. دانشگاه ملبورن (بهترین دانشگاه استرالیا) و دانشگاه موناش رتبه های اول و دوم را داشتند.

بجز آموزش های علمی، فرزندانتان از موارد زیر نیز بهره مند می شوند:

محیط سالم و سبک زندگی مناسب ما به کودکتان کمک خواهد کرد تا پتانسیل های خود را به حداکثر برسانند.

برنامه درسی متنوع ما باعث می شود که کودکتان مهارت های زندگی متنوعی یاد بگیرند.

نظام آموزشی ملبورن استرالیا

نظام آموزشی در استرالیا سه مرحله دارد:

  1. کودکستان/پیش دبستان: این مرحله یک برنامه یک تا دو ساله برای کودکان است که قبل از مدرسه ابتدایی شروع می شود. در ویکتوریا این مرحله اجباری نیست اما به جهت توسعه مهارت های ذهنی، اجتماعی و فیزیکی برای آماده سازی کودکتان این مرحله توصیه می شود. بسیاری از مدارس خصوصی نیز برنامه های پیش دبستانی و آموزش ابتدایی و راهنمایی دارند.
  2. مدرسه ابتدایی و دبیرستان: برای کودکان بین 6 تا 15 سال، مدرسه اجباری است. در دو سال پایانی، دانشجویان می توانند گواهینامه آموزشی ایالت ویکتوریا (VCE) را دریافت کنند، که به آنها اجازه می دهد تا تحصیلات خود را در دانشگاه ادامه دهند. برنامه های ارزیابی جایگزین (برای مثال لیسانس بین المللی) نیز در برخی از مدارس ارائه می شود.
  3. آموزش عالی: نظام آموزشی پس از راهنمایی ایالت ویکتوریا، 10 دانشگاه دارد که شامل TAFE ها و صدها دانشکده های خصوصی و موسسات آموزشی می شود که مهارت ها و صلاحیت های حرفه ای، برنامه های توسعه مهارت های اجرایی و زبان انگلیسی را ارائه می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نظام مدرسه ای ما، برنامه های درسی، روش های تدریس و غیره به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.study.vic.gov.au/en/Pages/default.aspx

کدام را انتخاب خواهید کرد: آموزش دولتی یا خصوصی؟

مختارید که کودک خود را به مدرسه دولتی یا خصوصی بفرستید:

در ایالت ویکتوریا، می توانید تحصیل در منزل را برای کودک خود داشته باشید اما باید در وب سایت زیر ثبت نام کنید:  http://www.vrqa.vic.gov.au/

توصیه هایی مفید برای انتقال به یک مدرسه جدید

یادگیری انگلیسی

یادگیری انگلیسی، یک مزیت بزرگ برای مهاجران جدید است. کودکان شما با بهره مندی از دبیران مجرب و کارآزموده در سرتاسر ویکتوریا خیلی سریع در مدرارس ما انگلیسی را یاد خواهند گرفت. بسیاری از مدارس برنامه های فشرده آموزش زبان ارائه می کنند تا دانش آموزان را برای برنامه های درسی مدرسه آماده کنند.

خدمات پشتیبانی از دانش آموزان

اکثر مدارس خدمات پشتیبانی مختلفی برای کمک به دانش آموزانی که وارد یک مدرسه جدید شده اند، ارائه می کند از جمله:

برنامه های پشتیبانی از همکلاسی ها (نظام “رفیق”) که در آن یک دانش آموز بزرگتر بعنوان یک مدل برای کمک به دانش آموز جوان تر و جدید عمل می کند

دسترسی به مشاوران سلامت و مشاوران شغلی (در دبیرستان)

برنامه های پشتیبانی از کودکان مبتلا به مشکلات یادگیری یا نیازمند به کمک های خاص

دوست پیدا کردن

دانش آموزان جدید خیلی سریع در مدارس دولتی و خصوصی ملبورن حس خوبی پیدا می کنند کانه در کشور خودشان هستند. مدارس ما چندفرهنگی هستند لذا کودکتان می توانند خیلی سریع دوست پیدا کنند:

  • بسیاری از مدارس برنامه هایی دارند که در آن مسئولین مدرسه به دانش آموزان جدید کمک می کنند تا سازگاری پیدا کنند (می توانید از نماینده های مدارس در خصوص این فرصت ها بپرسید).
  • برنامه های فوق درسی (برای مثال گروه های ورزشی مدرسه) اغلب به دانش آموزان و والدین اجازه می دهد تا خانواده های دیگر را ببینند و دوستان جدیدی پیدا کنند.

صفحه هات مرتبط که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید :

همه چیز در مورد شهر ملبورن

هزینه مراقبت های بهداشتی و بیمه در استرالیا

نظام مراقبت های بهداشتی ملبورن استرالیا

دانشگاه و تحصیل در ملبورن استرالیا

تحصیل در مقطع دبیرستان در ملبورن استرالیا

مقطع ابتدایی در ملبورن استرالیا

مقطع پیش دبستانی در ملبورن استرالیا

WhatsApp chat