مقطع پیش دبستانی در استرالیا

برنامه های پیش دبستانی ما به کودکان شما کمک می کند تا بتوانند مهارت های فیزیکی، ذهنی و اجتماعی ضروری را قبل از ورود به مدرسه پرورش دهند. گزینه های یادگیری مختلفی برای کودکان شش هفته تا شش سال وجود دارد:

مراقبت از کودکان در ملبورن

مراقبت های خصوصی و دولتی

مراکز خصوصی و دولتی توسط کارمندان متخصص اداره می شوند و معمولا از دوشنبه تا جمعه از ساعت 7 صبح تا 6 غروب باز هستند. تمام مراکز باید مجوز داشته باشند و تحت نظارت دقیق هستند و قوانین سفت و سختی در موارد زیر اعمال می شود:

  • مدیریت و اداره مراکز
  • کیفیت مراقبت ها و غذاهای ارائه شده
  • تعداد کودکان حاضر در مرکز

شما باید مستقیما با مرکز مراقبت های بهداشتی مدنظرتان تماس بگیرید و برای ثبت نام اقدام کنید. بخاطر تقاضاهای گسترده، ممکن است در لیست انتظار قرار بگیرد، لذا باید در اسرع وقت تماس بگیرید. برای جستجو در میان مراکز مراقبت های کودک ویکتوریا 

 

مراقبت های روز خانواده در ملبورن

در مراقبت های روز خانواده، افراد معتبر از کودکان شش هفته در خانه خودشان مراقبت می کنند. تمام این افراد باید:

  • آموزش کمک های اولیه
  • گواهینامه سطح 3 آموزش و مراقبت از کودک

را داشته باشند.

حداکثر چهار کودک با سنین مناسب پیش دبستانی را می توان برای مراقبت پذیرفت. مراقبت های روز خانواده از استانداردهای ملی و نظام تضمین کیفیت مراقبت های روز خانواده و استانداردهای ایالتی پیروی می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید: http://www.familydaycare.org.au/

مراقبت های داخل منزل

هیچ قانون دولتی خاصی برای پرستاران بچه در ویکتوریا وجود ندارد. پرستاران بچه معمولا توسط سازمان های تخصصی معرفی می شوند.

هزینه های معمول برای مراقبت از کودک

هزینه های مراقبت از کودک می تواند بسیار متفاوت باشد، اما پشتیبانی های دولتی اغلب در این زمینه به شما کمک می کند. پشتیبانی های دولتی ممکن است به شما تعلق بگیرد تا بتوانید این هزینه ها را پرداخت کنید:

http://www.humanservices.gov.au/customer/services/centrelink/child-care-benefit

  • دولت مشترک المنافع بخشی از هزینه های برخی از مراقبت های کودک را می پردازد.

http://www.humanservices.gov.au/customer/services/centrelink/child-care-benefit

  • خانواده ها همچنین می توانند تا حد 50 درصد از هزینه های مراقبت های کودک را از دولت پس بگیرند .

چگونه یک مرکز مراقبت از کودک محلی پیدا کنیم

اکثر شوراهای محلی لیستی از این مراکز را دارند. این شوراها اطلاعاتی در مورد هزینه ها، جاهای خالی و ساعت کار مراکز ارائه می کنند.

گروه های بازی در ملبورن

گروه بازی یک گروه عادی است که در آن شما می توانید کودک، نوزاد و فرزند خود را برای اجتماعی شدن به این گروه ملحق کنید. این گروه ها متفاوت از مراقبت های کودک هستند چرا که شما مسئول کودکان خود هستید. گروه های بازی، روشی خوب برای ملاقات با والدین دیگر می باشد. این گروه ها همچنین فرصت خوبی برای کودکان فراهم می کند تا آنها بتوانند مهارت های اجتماعی را یاد بگیرند و با کودکان دیگر دوست شوند.

هزینه های این گروه ها

گروه های بازی معمولا رایگان هستند یا هزینه اندکی دارند (بین 5 تا 10 دلار استرالیایی به ازای هر جلسه). برخی از گروه های بازی توسط کارمندان دولت ترتیب داده می شود و برخی دیگر نیز توسط والدین، یا شوراهای محلی، کلیساها یا سازمان های اجتماعی اداره می شوند.

چگونه گروه های بازی محلی را پیدا کنیم

بسیاری از شوراهای محلی می توانند در این زمینه مفید باشند. همچنین می توانید از موسسات فرهنگی یا مذهبی جویا شوید چرا که برخی از این موسسات این گروه ها را اداره می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.playgroup.org.au/Playgroup/FindaPlaygroup.aspx

مهدکودک در ملبورن استرالیا

مهدکودک های ایالت ویکتوریا یک برنامه پیش دبستانی یک تا دو ساله برای کودکانی است که هنوز به مدرسه ابتدایی وارد نشده اند. مهدکودک در ویکتوریا اجباری نیست اما اکثر کودکدان حداقل سال دوم را شرکت می کنند تا مهارت های فیزیکی، ذهنی و اجتماعی را برای آماده شدن جهت مدرسه را پرورش دهند.

ساعت های کاری در مهدکودک استرالیا

کودکان معمولا 15 ساعت در هفته در مهدکودک حضور پیدا می کنند که برخی از جلسات صبح ها و برخی بعدازظهرهاست.

هزینه های مهدکودک در ایالت ویکتوریا استرالیا

هزینه های مهدکودک متفاوت هستند. دولت ویکتوریا به مهدکودک ها به ازای هر کودک چهارساله یارانه می دهد تا آنها هزینه های خود را کاهش دهند.

چگونه یک مهدکودک پیدا کنیم

بسیاری از شوراهای محلی در این زمینه مفید هستند. بسیاری از مهدکودک ها افراد متقاضی دارند که در لیست انتظار قرار گرفته اند بنابراین توصیه می شود که در اسرع وقت، کودک خود را ثبت نام کنید.

 

صفحه هات مرتبط که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید :

همه چیز در مورد شهر ملبورن

هزینه مراقبت های بهداشتی و بیمه در استرالیا

نظام مراقبت های بهداشتی ملبورن استرالیا

دانشگاه و تحصیل در ملبورن استرالیا

نظام آموزشی ملبورن استرالیا

تحصیل در مقطع دبیرستان در ملبورن استرالیا

مقطع ابتدایی در ملبورن استرالیا

 

WhatsApp chat