تحصیل در مقطع ابتدایی استرالیا

ملبورن برخی از بهترین مدارس ابتدایی را در استرالیا دارد که دارای معلم های عالی و برنامه های آموزشی معتبر هستند. فرزندان شما با حضور در این مدارس، یک شروع فوق العاده تحصیلی خواهند داشت. تمام کودکان ایالت ویکتوریا بین 6 تا 17 سال باید به مدرسه بروند. اگر فرزند شما قبل از 30 آوریل سال تحصیلی، 5 سال کامل داشته باشد، می تواند در مدارس دولتی ویکتوریا ثبت نام کند.

فرزندانتان چه چیزهایی یاد خواهند گرفت؟

مدرسه ابتدایی، 7 ساله است، از آمادگی تا کلاس ششم. کلاس ها هشت درس اصلی دارند:

  • انگلیسی
  • آموزش فیزیکی و بهداشتی
  • زبانی بجز انگلیسی
  • ریاضی
  • علوم
  • اجتماع و محیط زیست
  • تکنولوژی
  • هنر

آموزش مذهبی نیز در مدارس مربوطه ارائه می شود. فرزندانی که اخیرا وارد استرالیا شده اند، می توانند تحت شرایطی در کلاس های “انگلیسی بعنوان یک زبان اضافه” شرکت کنند. (http://www.education.vic.gov.au/about/programs/cultures/Pages/eal.aspx)

هزینه مدارس ابتدایی ملبورن استرالیا

مدارس ابتدایی دولتی کاملا رایگان هستند چرا که هزینه شان را دولت می پردازد. با این حال، معمولا از شما خواسته می شود که در هر سال، یک کمک هزینه پرداخت کنید. همچنین، شما باید هزینه لباس مدرسه، کتاب ها، و فعالیت های فوق برنامه مانند اردو را بپردازید. هزینه های مدارس خصوصی متفاوت است لذا هزینه های ثبت نام و هزینه های جانبی را باید از خود این مدارس جویا شوید.

سال تحصیلی مدرسه و تعطیلات

سال تحصیلی مدرسه در ملبورن بر اساس سال تقویمی است، و معمولا در اواخر ژانویه شروع می شود و در آخر دسامبر بخاطر تعطیلات تابستانی پایان می یابد:

دانش آموزان حدودا 40 هفته در سال در مدرسه حضور پیدا می کنند که این مدرسه تشکیل دهنده 4 ترم مدرسه می شوند. تعطیلات بین هر ترم، معمولا دو هفته می باشد. تعطیلات تابستانی معمولا به 5 تا 6 هفته می رسد. برای یافتن اطلاعات بیشتر در خصوص ترم های تحصیلی مدرسه در ایالت ویکتوریا به لینک زیر مراجعه کنید: http://www.education.vic.gov.au/about/department/Pages/datesterm.aspx

زمان حضور در مدرسهتحصیل در مدارس ابتدایی در استرالیا

دانش آموزان از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 15 در مدرسه حضور پیدا می کنند. برخی از مدارس ساعت 3:30 تعطیل می شوند. بسیاری از مدارس ایالت ویکتوریا خدمات مراقبت از کودکان نیز ارائه می کنند مثلا: مراقبت های پیش از مدرسه، مراقبت های پس از مدرسه، مراقبت های ایام تعطیلات

مکان مدارس

اکثر کودکان به مدارس ابتدایی نزدیک به خانه اش می روند. اگر بخواهید کودکتان به یک مدرسه ابتدایی دولتی برود، به شما یک مدرسه در همان حوالی محل زندگی تان توصیه می شود. مدارس موظف هستند که هر دانش آموزی که در ناحیه خودشان زندگی می کند، ثبت نام کنند. اما اگر بخواهید کودکتان را به مدرسه ای در ناحیه ای دیگر بفرستید، باید مستقیما با آن مدرسه تماس بگیرید.

ثبت نام در مدرسه ابتدایی ملبورن استرالیا

کارکنان مدرسه فرم های مربوط به ثبت نام را برای شما فراهم می کنند. برای ثبت نام، به اسناد و مدارک زیر نیاز دارید:

مدرکی برای نشان دادن تاریخ تولد فرزندتان

مشخصات نام و تماس والدین، سرپرستان و شماره تماس های ضروری

تاییدیه دریافت واکسن (http://www.health.vic.gov.au/immunisation/factsheets/starting-primary-school.htm)

اطلاعات مربوطه به سلامت (برای مثال، اگر کودک شما آسم، دیابت، حساسیت، چشم یا گوش ضعیف دارد یا اطلاعات مربوط به حضانت او را باید به اطلاع مدرسه برسانید)

اطلاعات مربوط به زبان

نیازهای خاص

نظام آموزشی ایالت ویکتوریا از سیاست یکپارچه سازی پیروی می کند. این بدان معنست که دانش  آموزان با نیازهای خاص در مدارس عادی شرکت کنند اما کمک های لازم را دریافت می کنند. همچنین مدارس دولتی ای وجود دارد که خاص دانش آموزان با معلولیت های خاص هستند.

صفحه هات مرتبط که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید :

همه چیز در مورد شهر ملبورن

هزینه مراقبت های بهداشتی و بیمه در استرالیا

نظام مراقبت های بهداشتی ملبورن استرالیا

دانشگاه و تحصیل در ملبورن استرالیا

نظام آموزشی ملبورن استرالیا

تحصیل در مقطع دبیرستان در ملبورن استرالیا

مقطع پیش دبستانی در ملبورن استرالیا