ایالت ویکتوریا ملبورن

محیط زیست و آب و هوای شهر ملبورن در ایالت ویکتوریا 

شهر ملبورن به این معروف است که چهار فصل را در یک روز دارد. صرف نظر از آب و هوا، در ملبورن ، شما هوای پاک، آب پاک و حیوانات منحصربفرد را تجربه خواهید کرد.

جغرافیا و آب و هوا

ایالت ویکتوریا استرالیا دارای آب و هوای معتدل می باشد که تابستان های آن گرم، پاییزها معتدل و زمستان های آن خنک است و بهارها آفتابی هستند. ملبورن کیفیت هوای پاک را دارد و آلودگی هوای زیادی ندارد که معمولا یک مشکل فراگیر در شهرهای بزرگ دنیا محسوب می شود. در اکثر روزها، آسمان صاف است لذا اغلب می توانید رشته کوه های داندنانگ ، تمام حوالی شهر ملبورن و خلیج فیلیپ را ببینید. ما به نسبت سیدنی یا بریسبان ، بارش کمتری داریم اما ساکنین محلی ملبورن معمولا چتر خود را در خودروی خود نگه می دارند و چندین لباس می پوشند چرا که آب و هوای ملبورن می تواند خیلی سریع عوض شود.

دمای متوسط فصلی در ملبورن

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت اداره آب و هوا شناسی مراجعه کنید: http://www.bom.gov.au/vic

لذت بردن از فصول در شهر ملبورن استرالیا

تابستان

شما از سبک زندگی ریلکس ملبورنی ها در تابستان لذت خواهید برد. تابستان زمان خوبی برای تجربه موارد زیر است:

 • مدت زمان طولانی روز بخاطر مسئله تغییر ساعت ها
 • باغ های زیبا ملبورن
 • باربکیو و تفریحات در فضای ازاد
 • ساحل های خانوادگی نزدیک به شهر
 • رویدادهای مهم مانند تنیس استرالیا اوپن، فرمول 1، مسابقات ماشین سواری و کریکت

خط ساحلی ایالت ویکتوریا استرالیا تقریبا 2000 کیلومتر است و در تابستان، خیلی از مردم بهمراه خانواده هایشان به این سواحل می روند. مقاصد مهم ساحلی عبارتند از شبه جزیره مورنینگتون، شبه جزیره بلارین، جزیره فیلیپ، خط ساحلی گیپسلند، و شهرهای کنار جاده اقیانوس بزرگ.

پاییز

تابستان های بلند ملبورن به آرامی به روزهای خنک پاییز می رسند. پارک ها، باغ های شهر ملبورن و زمین های گلف پر از برگ های تابستانی می شوند.

در ماه مارس، این شهر میزبان چند رویداد مهم می باشد از جمله:

 • مسابقات فرمول 1 استرالیا
 • نمایشگاه بین المللی گل و گیاه
 • جشنواره بین المللی کمدی ملبورن
 • جشنواره فشن و مد ملبورن

این زمان، زمان خوبی برای بازدید از مناطق مرتفع ایالت ویکتوریا استرالیا و رفتن به شهرهایی مانند برایت است که در آنجا مناظر بسیار زیبایی را خواهید دید.

زمستان

مسائل هنری و فرهنگی ملبورن تفریحات خوبی برای ماه های خنک تر محسوب می شوند، و کافه های دنج این شهر، رستوران های فوق العاده، مکان های فوق العاده ای برای گذران یک روز سرد زمستانی محسوب می شوند. خارج از شهر، زمستان، زمان خوبی برای تجربه جنگل های آبری مه آلود، دره های پر از گیاه، و روستاهای جالب نزدیک سلسله کوه های داندنانگ می باشد. می توانید از چشمه های آب طبیعی در هپبورن و دایلسفورد لذت ببرید یا در کوه آلپ ایالت ویکتوریا اسکی کنید.

بهار

بهار پر از گل، برگ و عطر زندگی است چرا که باغ ها، پارک ها و خیابان های پر از درخت این شهر به حیات می آیند. بهار در تقویم ورزشی و اجتماعی ملبورن بسیار مهم است:

 • فینال ده هزار دلاری ورزش محبوب این شهر یعنی راگبی استرالیایی هر سال در زمین کریکت ملبورن (MCG) برگزار می شود.
 • کارناوال مسابقات ماشین سواری و اسب سواری بهاره نیز در این زمان اجرا می شود.
 • روز کاپ ملبورن نیز هر ساله توریست های زیادی را از سرتاسر دنیا جذب می کند تا آنها شاهد این مسابقه باشند.

محیط زیست پاک شهر ملبورن استرالیا

ملبورن دارای آب و هوای پاک می باشد و غذاهای فرآوری شده و محصولات کشاورزی آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که ایالت ویکتوریا استانداردهای دقیقی برای مدیریت زمین و سلامت غذا دارد. ایالت ویکتوریا از طریق قوانین سفت و سخت و مدیریت آلودگی صنعتی و خانگی و نابودی زباله ها، از محیط زیست خود حفاظت می کند.

پارک ها و باغ ها شهر ملبورن استرالیا

ملبورن نسبت به بقیه مرکز ایالت های استرالیا، پارک های عمومی و باغ های بیشتری در پنج کیلومتری منطقه مرکزی کسب و کار خود (CBD) دارد. 32 باغ گیاه شناسی در ویکتوریا وجود دارد از جمله باغ های گیاه شناسی سلطنتی ملبورن که هر ساله بیش از یک میلیون بازدیدکننده دارد.

 

رانندگی در شهر ملبورن

ایالت ویکتوریا چند جاده فوق العاده دارد، مانند جاده اقیانوس بزرگ (گریت اوشن). شبکه جاده ای گسترده و مناسب ما تضمین می کند که راندن خودرو روش مناسب و راحتی برای جا به جایی در کل ویکتوریا می باشد.

در موقع رانندگی در استرالیا، باید از سمت چپ جاده رانندگی کنید. در ایالت ویکتوریا، استفاده از خودرو یکی از لذت بخش ترین روش های جا به جایی محسوب می شود و قوانین رانندگی ما به شدت توسط پلیس مورد نظارت قرار می گیرد تا شما و خانواده شما بتوانید صحیح و سالم بهه مقصدتان برسید. می توانید اطلاعات موردنیاز در مورد جاده ویکتوریا و قوانین رانندگی را در وب سایت زیر بیابید: http://www.vicroads.vic.gov.au/

آیا به گواهینامه رانندگی استرالیا نیاز دارید؟

هر کس که در ایالت ویکتوریا ماشین می راند، به گواهینامه معتبر نیاز دارد. البته استثناهایی برای مهاجران و مقیمان وجود دارد.

 

صفحه هات مرتبط که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید :

هزینه مراقبت های بهداشتی و بیمه در استرالیا

نظام مراقبت های بهداشتی ملبورن استرالیا

دانشگاه و تحصیل در ملبورن استرالیا

نظام آموزشی ملبورن استرالیا

تحصیل در مقطع دبیرستان در ملبورن استرالیا

مقطع ابتدایی در ملبورن استرالیا

مقطع پیش دبستانی در ملبورن استرالیا

 

WhatsApp chat