ملبورن بخاطر آموزش سطح جهانی اش مشهور است و دو دانشگاه این شهر در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. آیا می دانستید یکی از سه دانشگاه برتر آسیا اقیانوسیه در ملبورن می باشد؟ ادامه تحصیل به شما و فرزندانتان شما اجازه تجربه بهترین آموزش جهانی را میدهد.

چه دانشگاه هایی برای شما و فرزندانتان وجود دارند؟هزینه تحصیل در استرالیا

9 دانشگاه دولتی در ایالت ما وجود دارند که چهار دانشگاه از این ها، هم یک دانشگاه و هم یک بخش فنی و آموزشی (TAFE) دارند.

دانشگاه ها

دانشگاه کاتولیک استرالیا (http://www.acu.edu.au/)

دانشگاه دیکین (http://www.deakin.edu.au/)

دانشگاه لاتروب (http://www.latrobe.edu.au/)

دانشگاه موناش (http://www.monash.edu/)

دانشگاه آرمیت (https://www.rmit.edu.au/)

دانشگاه سوئینبورن (http://www.swinburne.edu.au/)

دانشگاه ملبورن (http://www.unimelb.edu.au/)

دانشگاه ویکتوریا (https://www.vu.edu.au/)

دانشگاه فدراسیون استرالیا (http://federation.edu.au/)

دوره لیسانس سه تا چهار سال کامل طول می کشد. پس از آن، دانشجویان می توانند تحصیلات عالی خود را با مدرک فوق لیسانس یا دکتری پیگیری کنند. اکثر دوره ها هم بصورت تمام وقت و پاره وقت ارائه می شوند.

هزینه های دانشگاه در ملبورن استرالیا

هزینه های دانشگاه به این مساله بستگی دارد که دوره دانشگاهی شما تحت حمایت دولت باشد یا غیردولتی و آزاد. دانشجویان محلی لیسانس برای دانشگاه هایی واجد شرایط می شوند که هزینه های عمدتا توسط دولت فدرال تامین مالی می شود. اما شما مجبورید یک مبلغی بپردازید. این مبلغ را می توانید پیش پیش پرداخت کنید تا زمانی که فارغ التحصیل شدید و درآمد شما از آستانه بازپرداخت حداقلی بیشتر شد پرداخت کنید. اگر بخواهید از مزیت فوق الذکر استفاده کنید باید مقیم دائم استرالیا شوید. اگر شما مقیم موقت هستید، شما و فرزندانتان واجدشرایط نخواهند شد و شما باید بعنوان یک دانشجوی بین المللی تمام هزینه را پرداخت کنید. سال تحصیلیدانشگاه های استرالیا

ساال تحصیلی در دانشگاه های استرالیا معمولا دو ترم در یک سال دارد: از اوایل مارس تا اواخر نوامبر. برخی از دانشگاه ها ترم سوم هم دارند که در تابستان برگزار می شود. برخی از دوره های آموزشی، ثبت نام میان سال نیز دارند.

ملبورن پر از دانشگاه هایی است که گزینه های مطالعاتی فراوانی برای شما و خانواده تان ارائه می کنند. این دانشگاه ها در سرتاسر دنیا بخاطر آموزش خاص صنعتی و امکانات سطح جهانی شان مشهور هستند.

برای ادامه تحصیل کجا می توانید بروید؟

در ایالت ویکتوریا استرالیا ، آموزش علمی و حرفه ای توسط 500 ارائه دهنده آموزش معتبر (از جمله TAFE، ارائه دهندگان خصوصی و غیره) ارائه می شود که این ها هزاران دوره آموزشی برای شما فراهم می کنند. دانشجویان می توانند دوره آموزشی، حالت آموزشی و ارائه دهنده موردنظر خود را انتخاب کنند.

آموزش علمی و حرفه ای

آموزش علمی و حرفه ای (VET) یک نظام ملی است که افراد را در صنایع خاص مانند لوله کشی و خرده فروشی از طریق آموزش عملی و کارآموزی آموزش می دهد. نظام VET ایالت ویکتوریا شامل موسسات دولتی TAFE، آموزش بزرگسالان، و ارائه دهندگان خصوصی VET می شود.

آموزش علمی و فنی (TAFE)دانشگاه های برتر استرالیا

آموزش علمی و فنی (TAFE) بزرگترین بخش آموزش علمی و عملی پس از دبیرستان ایالت ویکتوریا محسوب می شود. این بخش، آموزش علمی و عملی مرتبط با شغل را برای حرفه های متنوع و صنایع مختلف ارائه می کند. فارغ التحصیلات می توانند در بیش از 1400 دوره آموزشی معتبر شرکت و گواهینامه دریافت کنند. شرایط اولیه برای دوره های آموزشی TAFE متفاوت است. بسیاری از دوره های آموزشی TAFE به موفقیت رضایت بخش VCE (سال 12 دبیرستان) احتیاج دارند، در حالیکه برخی دیگر دانش آموزانی که سال 10 یا 11 را گذرانده اند یا دانش آموزان بزرگسال را نیز می پذیرند. برخی از دوره آموزشی شرایط آموزشی خاصی ندارند. برخی از دانشگاه ها نیز دوره آموزشی TAFE را ارائه می کنند.

موسسه فنی رویال ملبورن (RMIT) (http://www.rmit.edu.au/study-with-us/levels-of-study/vocational-study/)

دانشگاه ویکتوریا (http://www.vu.edu.au/study-with-us/scholarships/vocational-education-vetafe-scholarships)

دانشگاه سوئینبورن (http://www.swinburne.edu.au/student-administration/enrolment/vocational-education/) همگی بخش های TAFE دارند.

هزینه VET و TAFE

هزینه های دانشگاه به این مساله بستگی دارد که دوره دانشگاهی شما تحت حمایت دولت باشد یا غیردولتی و آزاد. دانشجویان محلی لیسانس برای دانشگاه هایی واجد شرایط می شوند که هزینه های عمدتا توسط دولت فدرال تامین مالی می شود . اما شما مجبورید یک مبلغی بپردازید. این مبلغ را می توانید پیش پیش پرداخت کنید تا زمانی که فارغ التحصیل شدید و درآمد شما از آستانه بازپرداخت حداقلی بیشتر شد پرداخت کنید. اگر بخواهید از مزیت فوق الذکر استفاده کنید باید مقیم دائم استرالیا شوید. اگر شما مقیم موقت هستید، شما و فرزندانتان واجدشرایط نخواهند شد و شما باید بعنوان یک دانشجوی بین المللی تمام هزینه را پرداخت کنید.دانشگاه ملبورن RMIT-Melbourne

سال تحصیلی

دوره های TAFE معمولا از فوریه تا دسامبر هستند و ممکن است دانشجویانی را نیز در طول این سال تحصیلی بپذیرند.

 

 

 

 

صفحه هات مرتبط که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید :

همه چیز در مورد شهر ملبورن

هزینه مراقبت های بهداشتی و بیمه در استرالیا

نظام مراقبت های بهداشتی ملبورن استرالیا

نظام آموزشی ملبورن استرالیا

تحصیل در مقطع دبیرستان در ملبورن استرالیا

مقطع ابتدایی در ملبورن استرالیا

مقطع پیش دبستانی در ملبورن استرالیا

WhatsApp chat