دبیرستان در ایالت ویکتوریا استرالیا

دبیرستان دوره اصلی رشد کودکان محسوب می شود. دبیرستان های ملبورن فرصت هایی برای تبدیل شدن کودکان شما به افراد بزرگسالی ماهر، دارای اعتماد به نفس و هوشمند ارائه می کند. کودکان شما می توانند در دبیرستان های ملبورن دوره های آموزشی مختلفی را بگذرانند. ما از طریق ترکیب تمرکز علمی با مهارت های اجتماعی و زندگی مهم کودکان شما را برای زندگی و کار آماده می کنیم. مدرسه برای تمام کودکان بین 6 تا 17 ساله اجباری است. بر خلاف جاهای دیگر، نظام دبیرستان ما به دبیرستان جونیور و سینیور تقسیم بندی نمی شود. دبیرستان در ویکتوریا، از سن 7 تا 12 سالگی دانش آموزان ادامه می یابد. کودک مقیم در ایالت ویکتوریا معمولا دبیرستان خود را در حوالی 12 سالگی شروع می کنند. در ویکتوریا، ما به نقش آموزش در آینده کودک واقف هستیم، و بنابراین الزام قانونی وجود دارد که تمام دانش آموزان مقیم در ایالت ویکتوریا تا سن 10 سالگی حتما به مدرسه بروند. پس از 10 سالگی و تا سن 17 سالگی، دانش آموزان باید یا ادامه تحصیل بدهند تا شغل تمام وقت داشته باشند.

کودکان شما چه چیزی یاد خواهند گرفت؟

دانش آموزان در دبیرستان های ملبورن یک سری کتاب های اساسی دارند از جمله انگلیسی، علوم و ریاضی. در اواسط سال های تحصیلی دبیرستان، دانش آموزان می توانند بیش از 90 موضوع را در 9 حوزه یادگیری اصلی انتخاب کنند از جمله زبان هایی بجز انگلیسی.  این مساله باعث انعطاف پذیری برای فرزند شما خواهد شد تا بتواند اهداف حرفه ای و مطالعاتی خود را دنبال کند. حوزه های یادگیری عبارتند از:تحصیل در استرالیا

  • زبان هایی بجز انگلیسی
  • ریاضی
  • علوم
  • مطالعات کسب و کار
  • علوم انسانی
  • هنر
  • تکنولوژی
  • آموزش فیزیکی و سلامت

گستره وسیعی از آموزش های علمی و عملی حرفه ای (VET) بعنوان بخشی از VCE ارائه می شوند. برای دریافت لیستی کامل از موضوعات قابل انتخاب به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.vcaa.vic.edu.au/

دوره آموزشی اختیاری در میان مدارس متفاوت هستند. آموزش مذهبی نیز در مدارس مذهبی ارائه می شوند.

یادگیری انگلیسی و زبان های دیگر

دانش آموزانی که اخیرا وارد استرالیا شدده اند، ممکن است بتوانند در کلاس های انگلیسی بعنوان یک زبان اضافه (EAL) شرکت کنند. اکثریت مدارس در ایالت ویکتوریا یک یا چند زبان بجز انگلیسی را تدریس می کنند. علاوه بر این، برخی از مدارس برنامه های دوزبانه اختصاصی دارند، که در آنجا دانش آموزان در کلاس هایی شرکت می کنند که مطالب از طریق یک زبان خارجه ارائه می شوند.

11 و 12سالگی

در دو سال پایانی دبیرستان در ملبورن، دانش آموزان گواهینامه آموزش ویکتوریا (VCE) یا گواهینامه یادگیری کاربردی ویکتوریا (VCAL) را تکمیل می کنند تا از دبیرستان فارغ التحصیل شوند. دو سال پایایی VCE تحت عنوان سال های 11 و 12 شناخته می شوند. VCE مطالعات مختلفی را شامل می شود و هم از طریق ارزیابی های مدرسه ای و هم از طریق آزمون های خارجی ارزیابی می شوند. نتایج VCE بعنوان معیار گزینش برای ورود به دانشگاه ها و دانشکده ها برای تحصیلات عالی مورد استفاده قرار می گیرد. VCAL و آموزش علمی و عملی حرفه ای در برنامه مدارس (VETis) گزینه های دیگر برای دانش آموزان سال 11 و 12 محسوب می شوند، که آموزش های مرتبط با کار را ارائه می کنند. مانند VCE، VCAL و VETiS برای تاییدیه ثانویه معتبر هستند و دانش آموزان می توانند به کمک آنها تحصیلات خود را ادامه دهند.

لیسانس بین المللی (IB) نیز برای دانش آموزانی که می خواهند وارد دانشگاه های 110 کشور در سرتاسر دنیا شوند، در دسترس است. در حدود 20 مدرسه در ویکتوریا، IB ارائه می کنند.

هزینه دبیرستان های ملبورن

تمام مدارس ایالت ویکتوریا چه دولتی چه خصوصی، کمک های دولتی دریافت می کنند. دبیرستان های دولتی رایگان هستند. البته، معمولا از شما خواسته می شود که کمک هزینه ای به مدرسه دهید. همچنین، می بایستی هزینه یونیفورم، کتاب ها و فعالیت های فوق برنامه مانند اردوها را بپردازید. هزینه مدارس خصوصی متفاوت هستند. برای کسب اطلاعات در خصوص هزینه این مدارس باید از خود این مدارس این مطلب را جویا شوید.

سال مدرسه و تعطیلات

سال تحصیلی معمولا از اواخر ژانویه شروع می شود و برای تعطیلات تابستانی در دسامبر خاتمه می یابد: دانش آموزان حدودا 40 هفته از یک سال را به مدرسه می روند، که این مدت به چهار ترم تقسیم بندی می شود. تعطیلات بین هر ترم، معمولا دو هفته می باشد. تعطیلات تابستانی معمولا بین 5 تا 6 هفته هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.education.vic.gov.au/about/department/Pages/datesterm.aspx

ساعت کاری مدارس در ملبورن استرالیا

دانش آموزان از دوشنبه تا جمعه معمولا از 9 صبح تا 15 در مدرسه حضور دارند.

ثبت نام در دبیرستان

اگر فرزند شما در کلاس ششم هست، از شما خواسته می شود تا فرم های ثبت نام برای دبیرستان موردنظرتان را در اوایل سال تکمیل کنید. این انتخاب شما می تواند یک مدرسه دولتی نزدیک به مکان زندگی تان یا یک مدرسه خصوصی خوب باشد. می توانید در تورهای مدرسه و جلسات توجیهی شرکت کنید تا انتخاب بهتری برای فرزند خود داشته باشید. همچنین می توانید فرزند خود را در یک مدرسه مناسب زودتر از کلاس ششم ثبت نام کنیم، برای این منظور، لیست های انتظار ثبت نام مدرسه موردنظرتان را بررسی کنید.

صفحه هات مرتبط که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید :

همه چیز در مورد شهر ملبورن

هزینه مراقبت های بهداشتی و بیمه در استرالیا

نظام مراقبت های بهداشتی ملبورن استرالیا

دانشگاه و تحصیل در ملبورن استرالیا

نظام آموزشی ملبورن استرالیا

مقطع ابتدایی در ملبورن استرالیا

مقطع پیش دبستانی در ملبورن استرالیا

WhatsApp chat