ایالت تاسمانی استرالیا جزیره ای از استرالیا است که 240 کیلومتر از تنگه باس (Bass) فاصله دارد. تاسمانی کوچکترین ایالت استرالیا محسوب می شود و با هیچ ایالتی از استرالیا مرز مشترک ندارد. با این وجود، این جزیره میراثی غنی، مناظری شگفت انگیز، حیات وحش و گل های وحشی منحصربفرد دارد، از غذا و شراب کلاس جهانی این جزیره هم نمی توان به سادگی گذشت. مردم محلی به تنوع ایالت خود افتخار می کنند. اهالی تاسمانی از کوه ها در سمت غرب، سواحل و تپه های شنی در شرق، میراث و تاریخی در شمال و زمین های کشاورزی حاصلخیز در شمال غرب جزیره خود لذت می برند.

 ایالت تاسمانیا (که به اختصار Tas نامیده می شود و بین استرالیایی ها به Tassie معروف است). مساحت تقریبی ایالت تاسمانی استرالیا در حدود نود هزار و هفتصد و شصت هزار کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر پانصد و هشت هزار نفر دارد. پایتخت ایالت تاسمانی استرالیا شهر هوبارت است. ایالت تاسمانی استرالیا دارای آب و هوای معتدل نسبتاً سرد می باشد. اقتصاد ایالت تاسمانی استرالیا بر پایه معادن (مس، روی، قلع و آهن)، کشاورزی، جنگلداری و توریسم استوار است. شمالی ترین خشکی ایالت تاسمانیا، Boundary Islet می باشد که از منابع طبیعی در تنگه Bass بوده و ایالت ویکتوریا نیز در آن شریک است. جزیره مک کواری و جزایر اطراف آن به عنوان یک منطقه حفاظت شده تحت اداره ایالت تاسمانیا است. جزایر کوچک بیشاپ (Bishop) و کلرک (Clerk) که در 37 کیلومتری جنوب جزیره مک کواری قرار دارند از جنوبی ترین خشکی ایالت تاسمانیا و جنوبی ترین خشکی بین المللی شناخته شده در استرالیا محسوب می شوند. جمعیت بومی تاسمانی از ایالت‌های دیگر استرالیا بیشتر است و عموما تابعیت بریتانیایی دارند. تاسمانی مهاجر کمتری دریافت می کند. تا سال 2012 تاسمانی در صدر نرخ باروری در استرالیا بود و اکنون در مقام دوم است. تاسمانی به 29 منطقه یا بخش تقسیم شده است. شوراهای محلی مسئول برنامه ریزی شهری، زیرساخت جاده‌ها و مدیریت زباله هستند. درآمد شوراها عمدتا از مالیات بر املاک و کمک‌های مالی دولت تامین می‌شود.

ایالت تاسمانی استرالیا

جغرافیا و آب و هوا ایالت تاسمانی استرالیا

جزیره تاسمانی استرالیا توسط اقیانوس هند و اقیانوس آرام احاطه شده و توسط تنگه باس از سرزمین اصلی استرالیا جدا شده است. تاسمانی ایالتی کوهستانی است و در مطالعات زمین شناسی آتشفشانی غیر فعال بوده است. میدلندز واقع در شرق مرکزی، عمدتا برای کشاورزی استفاده می‌شود؛ اگر چه فعالیت کشاورزی در سراسر ایالت تاسمانی استرالیا پراکنده شده است. چندین رودخانه به پایتخت تاسمانی، هوبارت می‌رسد که روی بعضی از آنها سد کشیده شده و تولید برق می‌کند.

ایالت تاسمانی استرالیا که اخیرا بعنوان بهترین جزیره از حیث داشتن دمای معتدل نام گرفته است، دارای هوایی معتدل است بصورتی که در تابستان هوایی گرم و آفتابی و زمستان های خنک تری دارد. این جزیره چهار فصل دارد، تابستان ها، هوای گرم از دسامبر تا فوریه ادامه دارد بطوری که دما به 21 درجه سانتی گراد (70 درجه فارنهایت) می رسد. زمستان بین ژوئن و اوت است که میانگین دما به 12 درجه سانتیگراد (52 درجه فارنهایت) می رسد که در قله ها، برف می بارد. بهار و پاییز فصول مطبوعی هستند بطوری که دما بین 15 تا 17 می باشد و زمانی است که بیشترین باران را داریم، از 626 میلی متر در هوبارت تا 2400 میلی متر در ساحل غربی.

اقتصاد و حمل و نقل در ایالت تاسمانی استرالیا

سابق بر این صنایع اصلی ایالت تاسمانی شامل استخراج مس، روی، قلع و آهن بود، همچنین کشاورزی و جنگلداری و گردشگری. تا سال 2010 که محصولات جدید مانند شراب، زعفران، گیلاس نیز اضافه شد. قیمت مسکن در اوایل 2000 رونق زیادی نداشت اما در نهایت به رونق چشمگیری دست یافت که باعث مهاجرت یا جا به جایی بین ایالتی شد. کمبود مسکن برای بسیاری از افراد کم درآمد تاسمانی باعث مشکلات شده است. 34 درصد در تاسمانی نیاز به پرداختهای رفاهی دارند.

حمل و نقل هوایی اصلی در تاسمانی، شامل خطوط جت استار و ویرجین استرالیا هستند. تاسمانی و به طور خاص، هوبارت به عنوان رابط اصلی استرالیا با قطب جنوب است. بزرگراه‌ها و خدمات اتوبوسرانی بین مراکز شهری نیز در تاسمانی موجود است. خدمات قطار مسافری منظم در سال 1977 متوقف شد اما قطارهای توریستی برای مناطق خاص وجود دارند. بندر هوبارت دومین بندر طبیعی در جهان است که مقدار قابل توجهی از حمل و نقل‌های تجاری و تفریحی در آن صورت می‌گیرد.

دانشگاه‌ها‌ و کالج‌های برتر ایالت تاسمانی استرالیا

در اینجا نام دانشگاه برتر انتخاب شده در سال 2017 در ایالت تاسمانی استرالیا را مشاهده می‌کنید:

University of Tasmania

دانشگاه تاسمانیا در سال ۱۸۹۰ تاسیس شد و در سال ۲۰۱۵ صد و بیست و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت. دانشگاه تاسمانیا چهارمین دانشگاه قدیمی در استرالیا است. دانشگاه تاسمانیا در آخرین رتبه بندی هفته نامه تحصیلات عالی تایمز توانسته جایگاه خود را نزدیک به ۱۰۰ رتبه ارتقاء بخشد . در حال حاضر این دانشگاه در رتبه بین۲۵۰-۳۰۰  دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. طبق رتبه بندی QS نیز رتبه دانشگاه تاسمانیا از ۴۰۳ به ۳۷۹ ارتقاء یافته است. پردیس هوبارت در جنوب، لنکستون در شمال و برنی در شمال غربی. در هر سه پردیس سعی شده تا از امکانات جغرافیایی منطقه همچون رودخانه ها،کوه ها و سواحل حداکثر استفاده را برد. همچنین هر سه پردیس به امکانات عمومی و مراکز تجاری نیز دسترسی آسان و سریع دارند. در سال ۲۰۰۶،دانشگاه دست به توسعه زد و در شهر سیدنی نیز یک پردیس ایجاد کرد.

دانشگاه تاسمانی استرالیا

معرفی شهرهای و مناطق مهم ایالت تاسمانی استرالیا

هوبارت

هوبارت بعنوان مرکز ایالت تاسمانی استرالیا ، مکانی با ماسه سنگ های نرم می باشد که ماهی فروشان در عرشه کشتی و روی قایق فعالیت می کنند و پر از کافی شاپ ها، تئاتر و صنایع دستی و هنری و موسیقی است. هوبارت با آب شکل گرفته، پس یک قایق تفریحی در رودخانه سوار شوید یا به سمت قله ولینگتون رانندگی کنید. 25 کیلومتر آنطرف تر، شهر تاریخی ریچموند، با معماری عالی دوران جرج، روزهای سپری شده بر آنها را روایت می کند.گالری ها و بوتیک ها، انواع هنرهای دستی با کیفیت را می فروشند. دیگر جاذبه های این شهر، یک مارپیچ، یک مدل ماکتی بزرگ از شهر قدیم هوبارت، و شهربازی مخصوص کودکان می باشد.

منطقه جنوب شرقی

در جزیره تاسمان، در شهر تاریخی سورل به سمت راست بپیچید. حالا دارید به سمت جنوب و تاریخ، حیات وحش و مناظر و ماجراجویی های آن حرکت می کنید. در اینجا، ساختمان های قدیمی، نمونه شراب ها از باغ های انگور مشرف به دریا، و غذاهای محلی را تجربه خواهید کرد. ممکن است دلفین هم ببینید یا همان شیطان منحصربفرد ما اهالی تاسمانی. کمی بیشتر به سمت جنوب بروید و متوجه خواهید شد که شهر پورت آرتور برای بیش از 150 سال است که از بالا به یک خلیج آرام اشراف دارد.

لانسستون

لانسستون، شهر تضادهاست ، با یک پیاده روی کوتاه به ساختمان های می رسید که نمای آنها مربوط به دوران ویکتوریا می باشد. این شهر، شهر غیرمنتظره هاست، در این شهر می توانید صخره نوردی، گلایدارهای دستی یا قایق سواری در رودهای خروشان را امتحان کنید. در رستوران ها و میخانه ها، غذای با کیفیت عالی سرو می شود. کمتر آن طرف تر جزیره تامار قرار دارد که می توانید پرندگان را در زیست گاه طبیعی شان مشاهده کنید. وقتی به سمت شمال حرکت می کنید در منطقه لو هد، پنگوئن های پری را می بینید که هر بعدازظهر به حفره های خود بر می گردند.

ساحل شرقی

ساحل شرقی ایالت تاسمانی استرالیا ، دارای آفتاب دلپذیر، حیات دریایی، شراب و حیات وحشی، تاریخ و ماجراجویی و کوه های تخته سنگی میباشد. امکانات اقامتی در این ساحل، نزدیک پارک های ملی داگلاس آپسلی با رودهای آرامَش می باشد. در طول ساحل شرقی می توانید از محصولات طبیعی و تازه این منطقه لذت ببرید.

شمال شرقی

با قلموی نور آفتاب در شمال شرقی تاسمانی نقاشی طبیعت کنید. در تابستان، آب دریا سبز و آبی به نظر می آید. ساحل شمال شرقی، دارای سواحل شنی، آبی پاک و فیروزه ای، تاریخی غنی و حیات وحشی متنوع است. نام های اماکن در این بخش، از میراث و قدمت این منطقه خبر می دهد: فریسینت (فرانسوی)، شوتن و ماریا (هلندی) سوانسی (ولزی) بن لوموند (اسکاتلندی) و تریابونا و ویلانگتا (بومی).

دره کرادل

مهم ترین چشم انداز تاسمانی، کوه کرادل در دروازه شمالی به منطقه اورلند تراک (overland track) می باشد که متصل به دره کرادل است. 4 تا 5 روز پیاده به سمت جنوب باید بروید تا به این منطقه برسید. در محدوده پارک، مرکز بازدیدکنندگان می باشد که در آن مرکز محیط بانی قرار دارد و اطلاعات پارک، ثبت نام واکر و گزارش های به روز آب و هوا در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد. آب و هوای الپاین خیلی سریع تغییر می کند، همیشه لباس های ضد آب خود را همراه داشته باشید حتی در پیاده روی های تابستانی خود. امکانات اقامتی فراوان در منطقه دره کرادل وجود دارد از جمله یک لوژ لوکس در دل طبیعت.

شمال غرب

دلورین، میزبان بزرگترین جشنواره هنرهای دستی نیمکره جنوبی می باشد. چه برای یک سفر یک روزه اینجا باشید یا در مسیر اورلند حرکت می کنید، رودها، کوه ها، جنگل ها ، گل های وحشی و حیات وحشی شگفت انگیزی را در اینجا می بینید. دون پورت میزبان مسافران تنگه باس و کشتی تفریحی “روح تاسمانی” می باشد. از بورنی(Burnie) این مسیر به سمت غرب می رود تا به تنگه باس و زمین های کشاورزی سبز و حاصلخیز برسد. از دل دریا تخته سنگ های بزرگی بیرون زده است مانند دماغه میزی، دماغه سنگی و سر مدور. کلبه های سنگی استنلی که در حوالی سال 1826 ایجاد شدند و نمای حیرت آور ساختمان های فیلد نشانگر تاریخچه کشاورزی و ماهیگیری شهر است.

ساحل غربی

در کوهستان های ساحل غربی و منطقه میراث جهانی این ساحل، شما میلیون ها سال را در دل تخته سنگ های باستانی خواهید دید. رودخانه گوردون را دنبال کنید تا شما را به جنگل های بارانی برساند که در آنجا درخت هایی به قدمت 2000 ساله بر می خورید و در می یابید که مردم مدرن چگونه از درخت های همیشه سبز هوآن محافظت کرده اند. خرچنگ ساحل غربی یا سالمون تازه بندر مک کوئر را امتحان کنید. در خیابان های قدیمی و زیبای زیهان (Zeehan) شما میراث غنی معدن ساحل غربی را حس خواهید کرد.

دره هوآن و کانال دو اینترکاستروکس

جنوب هوبارت، شروع مسیر هوآن می باشد که از میان دره هوآن، کانال دو اینترکاستروکس و جزیره برونی گذر می کند. این منطقه دل انگیزه، رودخانه های زیبایی دارد که ارزش دیدن را دارند. به راحتی می توانید با خودرو در کنار این مسیر حرکت کنید، البته می توانید از فرودگاه کمبریج پرواز کنید و در مالا لیوکا فرود بیایید.

دره درونت و ارتفاعات مرکزی

دره درونت در شمال غربی هوبارت قرار گرفته است و بخاطر روستاهای زیبا و باغ ها و خانه های قدیمی و دوست داشتنی اش مشهور است. این منطقه پیشتر مکان زندگی کاشفان، کشاورزان و جنگل نشینان بود که از این زمین کسب درآمد می کردند. اکثر جاذبه های این منطقه در فاصله 30 تا 40 دقیقه ای (با خودرو) از هوبارت قرار گرفته اند.

لوسستون و دره تامار

لوسستون در واقع داستانی از دو شهر است، هم می توانید معماری عصر ویکتوریا را ببینید یا به طبیعت برگردید و ذخایره کاتاراک چشم نواز را در فاصله چند دقیقه ای خود مشاهده کنید. در این منطقه، منتظر اتفاقات پیش بینی نشده باشید. می توانید صخره نوردی، قایق سواری در آب های خروشان و گلایدر دستی را در این جا تجربه کنید. حتما از غذاهای عالی سرو شده در رستوران های این شهر تست کنید قبل از این که به سمت جزیره تامار بروید. در آنجا می توانید پرندگان را در زیست گاه طبیعی شان مشاهده کنید و از آبشارها و جنگل سرسبز نوتلی جورج لذت ببرید. منطقه “لو هد” نیز یک جاذبه محبوب گردشگران محسوب می شود که در آن جا می توانید هر عصر شاهد بازگشت پنگوئن ها به حفره های خود باشید.

سرزمین های مرکزی(مید لندز)

فقط در عرض چند سال، می توانید از طریق میدلنز از لونسستون به هوبارت بروید. البته خوب است که در مسیر خود، به شهرهای استعماری و معماری فوق العاده خانه ها دقت کنید. به این بزرگراه، بزرگراه میراث هم می گویند که در ایواندال(Evandale)، فروشگاه های آنتیک و شیشه های خاص را خواهید یافت. این شهر که میزبان نمایشگاه سالانه روستایی است، میزبانی جام ملی سکه های قدیمی (پنی های قدیمی) را نیز در اختیار دارد. برای تمام کلکسیونرها، منطقه گِرِگ و گیل  (Greg and Gill) چیزهای جذابی دارد از قطار گرفته تا هواپیما، از خودروهای خاص تا دوربین های عکس برداری خاص. شهر کمپبل در 37 کیلومتری جنوب لونسستون دارای معماری عالی دوران جرج، موزه هریتج های وی، گالری هنری های عالی بینیک (Bieniek)، گالری هارشالز (Harshals) ، پل سرخ که توسط مجرمان ساخته شد و آنتیک های پلام (Plume) می باشد.

جزایر کینگ و فلیندرز

جزیره کینگ، بخاطر پنیر، خامه، خرچنگ، گوشت گاو و غذاهای دریایی اش و همچنین آب و هوای پاکش و ساحل دست نخورده و بکرش مشهور است. سبک زندگی در اینجا، برای شما کاملا جدید خواهد بود و حیات وحش، کشتی و قایق شکسته ها این منطقه ارزش دیدن را دارند. برای رسیدن از لونسستون به جزیره بکر فلیندرز می توانید از پرواز کوتاه شمال شرق استفاده کنید.  در اینجا از قله تا ساحل را خواهید دید که مکانی عالی برای پیاده روی در جنگل، شنا، غواصی، شنا و شیرجه و …. می باشد.

جذابیت های ایالت تاسمانی استرالیا

ماجراجویی

بجز حیات وحش منحصربفرد، مناظر دیدنی و شراب و غذای جهانی و گل های وحشی، تاسمانی چیزهای زیادی دیگری برای عرضه دارد. تاسمانی فعالیت های متفاوتی در حوزه ماجراجویی عرضه می کند. آنهایی که مایل به ماجراجویی هستند می توانند از قایق رانی، شنا و شیرجه، قایق جتی، اسب سواری، کشتی تفریحی، کایاک، صخره نوردی، غارپیمایی، دوچرخه سواری در کوهستانی و غیره در تاسمانی لذت ببرند.

هنر، صنایع دستی و طراحی

مناطق شگفت انگیز تاسمانی، منبع الهام بخش خوبی برای خیلی از روح های خلاق و مستعدی است که به این جزیره آمده اند. چوب منحصربفرد جنگل های بارانی، برای کارهای هنری چوبی عالی است، در حالیکه نقاشان می توانند به راحتی یک صحنه زیبا از این منطقه را برای نقاشی خود انتخاب کنند. عکاسان نیز از این قافله عقب نمی مانند و می توانند به راحتی از صحنه های بدیع و تکرار نشدنی این جزیره عکس بگیرد. مکان سالامانکا در هوبارت، میزبان گالری ها، فروشگاه ها، بازارها و استودیوهای کاری می باشد، در حالیکه قلب خلاق لوسستون گالری هایی در کنار رودخانه دارند. همچنین جوامع خلاق کوچکتری نیز وجود دارند که ارزش دیدن را دارند از جمله دلورین، بوثول و استنلی.

ماهیگیری

ماهی های قزل آلا در همه جای آب های این جزیره وجود دارند لذا این جزیره مکانی عالی برای ماهیگیری است. رودهای فراوان در شمال از جمله میرسی، میندر، لیفی، ایسک شمالی و جنوبی، مک کوآری و الیزابت. در سمت جنوب و غرب، دریاچه سنت کلیر، دریاچه بوربوری و دریاچه پدار. فلات مرکزی نیز جایگاه دریاچه های لندن می باشد که یکی از پنج جایگاه برتر دنیا از حیث ماهیگیری محسوب می شود.مصب ها، خلیج ها و سواحل پر از سالمون های استرالیایی، سفید و همچنین ماهی های بزرگ مانند تن و مارلین هستند.

غذا

تاسمانی، بهشتی برای عاشقان غذا محسوب می شود خصوصا با توجه به آب و هوای معتدل، هوای پاک، خاک حاصلخیز و آب های پاک و آلوده نشده اطراف جزیره که همه این ها باعث می شود که محصولات محلی این جزیره، جزو بهترین ها باشند.  تاسمانی که هم از دید توریست ها و هم از نظر مردمان بومی، بخاطر غذاهای دریایی اش مشهور است، پنیرها و نوشیدنی های الکلی فوق العاده نیز تولید می کند. 200 باغ انگور در این ایالت وجود دارد که برخی از قدیمی ترین و معروف ترین آبجوها و نوشیدنی های الکلی از همین باغ ها تغذیه می کنند. شنبه ها، بازارهای سالامانکا در هوبارت محصولات محلی مختلفی را به مردم عرضه می کند از جمله داروهای گیاهی، سرکه، خردل، عسل، مواد ارگانیک، ادویه های دست ساز، مواد غذایی تازه و دودی شده، گوشت گاو و بره، سبزیجات تازه، شکلات ها و ژله های دست ساز، آب نبات و غیره.

باغ ها

خاک حاصلخیز تاسمانی، هوای پاک و آب و هوای معتدل موجب آن شده که توریست ها از باغ ها و گل ها در کل سال بتوانند لذت ببرند. لاله ها با رنگ زیبای خود موجب دلپذیرتر شدن مناظر این جزیره می شوند و هوا را معطر می کنند. باغ هایی در تاسمانی وجود دارند که فقط گیاهانی را در آن نگهداری می کنند که خاص اب و هوای تاسمانی است. باغ های مشهور سلطانی بوتانیکال تاسمانی در هوبارت و باغ رز ملی وولمرز نیز که بیش از 5000 گل رز را به نمایش در آورده است، جزو دیدنی های این جزیره محسوب می شود. بازدیدکنندگان می توانند از تورهای هدایت شده برای باغ ها، پارک ها و ذخایر ملی استفاده کنند که در این حالت می توانند از متخصصان باغبانی سوالات مربوط به باغبانی و گیاه داری را بپرسند یا حتی در کلبه هایی که دور این باغ های شگفت انگیز ساخته شده اند اقامت کنند.

گلف

بیش از 80 زمین گلف در تاسمانی وجود دارد که 11 زمین آن 18 سوراخه است، از جمله زمین های قهرمانی در جنوبی مانند رویال هوبارت، باشگاه گلف تاسمانی، کینگستون بیچ، و کلارمونت و همچنین در شمال، باشگاه لونسستون کانتری، دونپورت و آلوراستونن. چندین زمین 9 سوراخه در کل ایالت وجود دارد که برخی از آن ها برجسته هستند از جمله گریندلواد (نزدیک لونسستون) که دور تا دور آن یک روستا است و باشگاه تاسمان (نزدیک شهر پورت آرتور) که زمین فوق العاده چالشی ای دارد.

میراث

تاسمانی دومین اقامتگان قدیمی در استرالیا محسوب می شود (سیدنی قدیمی ترین). با این حال، تاریخ ایالت تاسمانی استرالیا از تاریخ سیدنی هزاران سال بیشتر قدمت دارد. مردمان بومی حدودا 10 هزار سال پیش در تاسمانی سکنی گزیدند و کارهای هنری آنها و نقش نگاره های آنها هنوز روی دیوارهای غار قابل رویت است. پس از اینکه اولین اروپایی هایی در سال 1642 وارد استرالیا شدند، انگلیسی ها ساکن شدند و مجرمان و سربازان را آوردند تا کشاورزی کنند و شهرها را بسازند. ساختمان های شهری زیادی با سبک عصر جرج در تاسمانی وجود دارد. میراث آوردن مجرمان به استرالیا در شبه جزیره تاسمان، جزیره ماریا و زندان قدیمی هوبارت مشهودتر است. یک میراث غنی در خصوص حوزه معدن هنوز وجود دارد که معادن کوئینزتاون و در شمال شرق، معادن دربی می باشند که می توانید به دنبال الماس باشید!

طبیعت

بیش از یک سوم از ایالت تاسمانی استرالیا در قالب پارک ها و ذخایر ملی تحت حفاظت قرار گرفته اند. از کوه ها تا ساحل 17 پارک ملی قابل دسترس وجود دارد. همچنین ذخایر آبی و جنگل های گسترده ای در این جزیره وجود دارد. در تاسمانی شما می توانید کایاک کنید، در طبیعت قدم بزنید، دوچرخه برانید یا حتی سوار اسب شوید.  منطقه میراث جهانی تاسمانی، که بزرگترین و آخرین حیات وحش دنیا با هوای معتدل محسوب می شود از پارک ملی جنوبی غرب، پارک ملی رودخانه های وحشی فرانکلین-گوردون و پارک ملی سنت کلر- کوهستان کرادل تشکیل می شود. در مجموع، بیش از 200 کیلومتر مسیر پیاده روی سطح جهانی، هزاران دریاچه در نقاط مرتفع، صدها ساحل اقیانوسی پاک، غارهای بزرگ زیرزمینی و مجسمه های طبیعی در طول خط ساخلی در این جزیره وجود دارد.

پیاده روی

تاسمانی یک ایالت کوچک است و بعنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری با پیاده روی در دنیا شناخته می شود. کوچک بودن این جزیره باعث شده که صدها مسیر پیاده روی از میان چشم اندازهای طبیعی ایجاد شود.کوه ها، سواحل، خط ساحلی، جنگل های بارانی، رودخانه ها، و دریاچه ها همگی یک تجربه فوق العاده برای پیاده روی شما فراهم می کنند، و از آنجایی که مسیرهای زیادی برای پیاده روی وجود دارد، هیچ وقت دچار ازدحام نمی شوند. با توجه به شهرت روزافزون این جزیره، امکانات فراهم آمده برای پیاده روندگان فوق العاده است: مکان هایی برای کمپ، توالت، پناهگاه، مراکز بازدیدکنندگان و مسیرهای با کیفیت خوبی که امن و دارای علائم راهنمایی هستند.

حیات وحش

ایالت تاسمانی استرالیا از نظر حیات وحش بسیار غنی است. پارک های کوهستان ویلیام، فریسینت، و نارانتاپو مکان فوق العاده ای برای پیاده روی محسوب می شود در حالیکه لاتروب در شمال غرب یکی از بهترین مکان ها برای دیدن حیوان پلاتایپوس (platypus) در زیست گاه خود می باشد. کوهستان ویلیام نیز زیست گاه کانگروها، بزرگترین پستاندار دارای کیسه تاسمانی می باشد. تورهای حیات وحش زیر نظر متخصصان نیز در این جزیره وجود دارد که این تورها را  به شما توصیه می کنیم چرا که این تورها بهترین فرصت های عکس برداری از وامبات، شیطان تاسمانی و کوئل را برای شما فراهم می کند.

هوبارت مرکز ایالت تاسمانی استرالیا

پرجمعیت‌ترین و مرکز جزیره و ایالت تاسمانی استرالیا است. با جمعیتی حدود ۲۲۵ هزار نفر (بیش از ۴۰٪ از جمعیت تاسمانی)، در سال ۱۸۰۴ این شهر در ابتدا به‌ عنوان یک مکان مجازاتی توسط بریتانیایی‌ها تأسیس شد این شهر در ابتدا به‌ عنوان هوبارت یا هوبارتون شناخته می‌شد و نام خود را از نام لرد هوبارت، وزیر امور خارجه بریتانیا برای جنگ و مستعمرات گرفته است. همچنین دومین شهر قدیمی کشور استرالیا پس از سیدنی در ایالت نیو ساوت ولز است. 

 

آب‌ و هوا شهر هوبارت

آب‌وهوای هوبارت معتدل اقلیمی است که گرم‌ترین و سردترین دمای ثبت‌شده ۴۱٫۸ سانتی‌گراد در ژانویه سال ۲۰۱۳ و ۲٫۸- در ژوئن ۱۹۷۲ بوده است. هوبارت Hobart تقریباً ۴۰ درصد از سال را روشن که این به خاطر نزدیک بودن به قطب جنوب است و هم‌چنین در زمستان ساعات تابش مستقیم نور خورشید در طول روز تقریباً ۶ ساعت بوده ولی در تابستان دارای بیشترین ساعات روشنایی روز است.

اقتصاد شهر هوبارت

کشتیرانی مهم‌ترین وجه اقتصادی هوبارت است که بندر این شهر به‌ عنوان بندر اصلی برای فعالیت‌های کشتیرانی بزرگ استرالیا و فرانسه بوده که سالیانه حداقل ۲۰۰۰ تن محموله برای کشتی‌های تحقیقاتی استرالیایی در این بندر بارگیری می‌شود. گردشگری هم بخش مهمی از اقتصاد این شهر است که Hobart مقصد معروفی برای کشتی‌های مسافرتی در حین ماه‌های تابستان است برای کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا یا سفر به این کشور دارند حتماً از این شهر در جزیره تاسمانی می‌تواند لذتی دیگر را تجربه کنند و در سال ۱۷-۲۰۱۶، ۴۷ کشتی بزرگ توریستی در این بندر توقف کرده‌اند.

هر دولت یا ایالتی که به آن علاقه دارید با استفاده از معیار های خود ارزیابی کنید. بیشتر بدانید:

دولت استرالیا (Australian Government)
قلمرو سرمایه استرالیا Australian Capital Territory
نیو ساوت ولز New South Wales
قلمرو شمالی Northern Territory
کوئینزلند Queensland
استرالیای جنوبی South Australia
تاسمانی Tasmania
ویکتوریا Victoria
استرالیای غربی Western Australia

WhatsApp chat